Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 8 от общо 8
    sweet chick Аватара на Simoni7
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране Диета по време на бременост

Здравейте на всички настоящи и бъдещи майки!
    Интересуваме някой от вас ползвал ли е услугите на диетолог по време на бременост и ако да ,моля споделете! Горещо ме вълнува здравословен начин на хранене по време на бременост!
    Благодаря ви!
    Човек е толкова щастлив, колкото сам реши да бъде!Защото най-мъдрите хора на света са онези ,които знаят как да бъдат щастливи!

Град
    UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Диета по време на бременост

Здравейте отново!
    Хайде мами,никой ли не чете раздела "мама"?
    Не,че не съм открила интерестни уеб сайтове с нужната информация за тази тема,но ми се щеше някоя от вас лично да сподели. Все пак писаници и съвети много в нета,но най-издържаните мнения са тези които са изпробвани в реалния живот!
    Ще съм ви страшно благодарна!
    Човек е толкова щастлив, колкото сам реши да бъде!Защото най-мъдрите хора на света са онези ,които знаят как да бъдат щастливи!

Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Аз първите 3 месеца имах морнинг сикнес и не можех да погледна храна, карах на таратор и лютеница, след това ядях от всичко и по много. Не съм спазвала феноменални диети, пиех Калции, Желязо, Фолиева киселина, Витамини за бременни и Б12. Бебо се роди 3,450кг и 52см зраво и яко българче и им показваше среден пръст на всички в родилната зала за това, че ни измъчиха двете 36 часа да я извадят. Е от тогава го заобичах истински!

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.
    The only constant thing in life is change.

Though this be madness, yet there is method in it.William Shakespeare, "Hamlet"
    Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

4. БЛАГОДАРЯ Simoni7 thanked for this post
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

Ето ориентировъчно какво би трябвало да съдържа всекидневното меню на бременната (части):

6 до 11 части хляб и пълнозърнести храни
    3 до 5 части зеленчуци
    2 до 4 части на плодове
    4 до 6 части мляко и млечни продукти
    3 до 4 части месо и протеинови храни
    6 до 8 чаши вода и не повече от една чаша кафе – би трябвало да ограничат приема на кофеин

Важни за вас и плода са:

1.Калории: Въпреки обстоятелство, че сте бременна, вие не се нуждаете от много повече от обичайните за дейността си през деня калории. Прибавяте 200 - 300 калории на ден през втория и третия триместър от бременността.
    2.Протеини: Протеинът се грижи за растежа на тъканите, включително на плацентата, майчината кръв и бебето. Те трябва да присъстват в менюто ви поне три пъти на ден: фасул, пилешко, риба (водни животни с черупка, консервирана риба, по-малка океанска риба или сладководна консервирана риба), месо или яйца. Американската академия на науките предлага всекидневно да се приемат 74 г протеини през бременността.
    3.Калций: Този минерал е необходим за образуването на костите на бебето и да помага за запазване на майчината костна система. Необходимостта от калций е по-голяма през последни три месеца от бременността, когато костната система на плода се формира. Ако майчината диета не доставя необходимото количество калций, плодът ще изчерпва необходимия му калций от запасите на майката. Пиенето на около литър мляко дневно ще ви осигури необходимото количество калций. Това мляко също така ще ви осигури поемане и на част от необходимото количество протеини.
    4.Желязо: Желязната добавка е препоръчвана често през бременността поради опасност от желязодефицитна анемия. Американската академия на науките препоръчва бременните жени да вземат добавка съдържаща 30 мг желязо на ден през втория и третия триместър. Повечето от това желязо е необходимо през последните три месеца защото тогава бебето трупа запаси от него за употреба през първите няколко седмици. Бъдещите майките също се нуждаят от това допълнително количество желязо за да попълват своя дневен кръвен запас и да се отговорят на нарастващия кръвен обем.
    5.Фолиева киселина: Това е B витамин, необходим за клетъчно деление. Фолиевата киселина приемана три месеца преди зачеването и в ранната бременност може да помогне възпрепятстването на раждане на бебе с увреждания на мозъка и гръбнака. Изследванията показват, че с приемът й свежда риска от спина бифида (отворен гръбнак) и аненцефалия до 50 процента. Препоръчителна е дневна доза от 400 mcg поне един месец преди и след евентуална бременност, защото тези вродени недостатъци се проявяват през първия месец след зачеването, преди повече от жените да разберат, че са бременни. Витаминните добавки са най-добрият начин да си осигурявате необходимите на вас и плода вещества. Бихте могли да включите в дневното си меню храни, съдържащи фолиева киселина: портокалов сок, спанак и бобови храни.
    6.Течности: Вие трябва да приемате допълнително количество течност за да „захранвате“ вашия повишен кръвен обем и амниотичната течност. Пийте поне шест до осем чаши разпределени през целия ден. Намаляването на поеманото количество течности няма да намали евентуалния оток, който се получава в крайниците през бременността, напротив, недостатъчното приемане на течност може да затрудни работата на бъбреците ви и да ги накара да задържат течност за да осигурят достатъчно количество във вашето тяло.
    7.Натрий: Той също е важен през бременността. Натрият помага да се регулира водата в тялото. 2,000 до 8,000 mcg натрий на ден е препоръчваното количество през бременността. В една лъжичка сол се съдържат около 2,325 mcg натрий и поради факта, че в повечето храни има сол, не е трудно да се посрещне растящата необходимост през бременността.
    8.Цинк: (15 mcg) - Ниските нива от него би могло да доведе до раждане на бебе с ниско тегло и здравословни проблеми. Богати на цинк са червените меса, птиците, фасулът, пълнозърнестите храни, житото, стридите и млечните продукти.
    9.Витамин А и Бета каротин: (800 mcg) - Помага за растежа и здравето на майчините и клетките на плода. Храните, в които ги има са: черен дроб, мляко, яйца, моркови, спанак, зелени и жълти зеленчуци, броколи, картофи, тиква, жълти плодове и пъпеш.
    10.Витамин D: (10 mcg) – Помага за формирането на скелетната структура на бебето. Възпрепятства "рахита". Съдържа се в млякото, рибата (водни животни с черупка, консервирана риба, малката океанска риба или сладководната консервирана риба), жълтъка на яйцата и се образува в тялото благодарение на слънчевата светлина.
    11.Витамин E: (800 mcg)- Помага на бебето да расте и се развива в нормални стойности. Може да се намери в олиото, маргарина, пшеничените зародиши, спанака и житото.
    12.Витамин C: (60 - 85 mg) – Антиоксидант, който предпазва тъканите от увреждане и помага на майчиното тяло да абсорбира желязото. Изгражда здрава имунна система на бебето. За да си набавите необходимото количество витамин C е необходимо да включите цитрусови плодове и сокове, зелен фасул, ягоди, папая, картофи, броколи и домати във вашата диета.
    13.Thiamin/B1: (1.5 mg) - Вдига майчиното енергийното ниво и регулира нервната система на майката и бебето. За да се набави, включете в диетата си пълнозърнести храни, житни, пшенични кълнове, месо, яйца, ориз, тестени изделия, зърна, бобови растения и свинско.
    14.Рибофлавин/B2: (1.6 mg) - Поддържа енергията, доброто зрение и здравата кожа на майката и бебето. Намера се в месата, птиците, рибата (водни животни с черупка, консервирана риба, малката океанска риба или сладководната консервирана риба), млечните продукти и яйцата.
    15.Ниацин/B3: (2 mg )- Поддържа енергийните нива и нервната система, помага на майката и бебето да имат красива кожа. Може да бъде намерен във високо протеиновите храни, пълнозърненстите храни и хляба, месата, рибата (водни животни с черупка, консервирана риба, малката океанска риба или сладководната консервирана риба), млякото, яйцата и фъстъците.
    16.Пиридоксин/B6: (450 mg) – Помага за спокойствието на майчиния корем. Съдържа се в следните храни: пилешко, риба (водни животни с черупка, консервирана риба, малката океанска риба или сладководната консервирана риба), черен дроб, свинско, яйца, соевите продукти, моркови, зеле, пъпеш, грах, спанак, пшеничния зародиш, слънчогледовото семе, банани, фасул, броколи, кафяв ориз, овес, трици, фъстъци.

Надявам се информацията да е полезна за всички бъдещи мами!

6. БЛАГОДАРЯ madlena, Charlotte thanked for this post
    taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Аз като забременях и ядях по веднъж на ден основно ядене, така да се каже и плодове с килограмите, а по принцип не ям плодове, понеже страшно ми дразнят язвата. Това какво трябва и не трябва да се яде донякъде не влиза в употреба, защото бебчето си иска само каквото му харесва
    Естествено трябва да избягват меките сирена и пастета доколкото си спомням много бързо взех да забравям какво е да бременна, май сме готови за още едно
    Friends don't let friends get friends haircuts.

Напреднал
    Град
    у нас
    Post Thanks / Like

Аз знам принципите на здравословното хранене, но не ги спазвам. Гледам само да има плодове и зеленхуци в менюто ми, заради витамините и мляко заради кълция. Иначе за всичко друго ям каквото и когато ми се яде. Ми нали казват че щом ти се е дояло нещо то значи организмът ти го иска. Не е хубаво да се ядят меки сирена, морски дарове, черен дроб. Но като казах на лекаря, че съм ги яла преди да знам за тях, той каза че важното е да не се прекалява с тях. Кафе и чай не пия, просто не ми се иска, а преди много пиех. Но акушерката ми каза, че ако искам мога да пия, защото никoй не бил затворил 2 групи бременни жени на едната да дава кафе, а на другата не, за да се види има ли някав ефект от кофейна. Така било и с алкохола, никoй не бил тествал и него. Нейно мнение е това, аз алкохол не пия по принцип.

sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Диета по време на бременост

Цитирай Първоначално написано от Simoni7 Виж мнението
    Не,че не съм открила интерестни уеб сайтове с нужната информация за тази тема,но ми се щеше някоя от вас лично да сподели.:
    Може ли да ги напишеш тези сайтове? Благодаря.
    Wild is the wind

Град
    UK
    Post Thanks / Like

11. БЛАГОДАРЯ Charlotte thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. 90 дневна диета
    От GABI 84 във форум Здраве, Kрасота и Мода
    Отговори: 13
    Последно мнение: 03-10-2012, 11:03
  2. Диета - препоръки
    От sent1 във форум Здраве, Kрасота и Мода
    Отговори: 0
    Последно мнение: 15-09-2012, 08:57
  3. Диета на д-р Байкова
    От [email protected] във форум Диети,отслабване и здравословен начин на живот
    Отговори: 29
    Последно мнение: 23-09-2011, 20:06
  4. ДИАБЕТ! Кръвна захар по бреме на бременост.
    От veny74 във форум Бъдещи майки
    Отговори: 10
    Последно мнение: 05-03-2011, 09:27
  5. диета за отстранена жлъчка
    От nelli във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 0
    Последно мнение: 08-04-2008, 05:25

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове