Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 10 от общо 10
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Онлайн курс по Кабала (безплатен)

Здравейте,

Намерих един много хубав онлайн курс по Кабала: Дистанционно Обучение по Кабала. Това е нещо което трябва да види всеки! Той коренно промени представите ми какво е това 'Кабала'.

"Кабала дава непроизносимо име на висшия принцип; от него тя извежда под формата на еманация на втора степен четири принципа, от които всеки се разклонява на дванадесет, а те на свой ред – на 72 и т.н... до безкрайни следващи разклонения, както съществува безкрайно количество видове и под видове... В крайна сметка се получава, че всичко Божествено може да доведе до един Първоизточник, също както и цялата светлина, която свети от векове и сама по себе си и изображенията, които се отразяват в множеството огледала и в толкова отделни предмети, може да доведе към един идеален формален принцип – източника на всички тези изображения."

Джордано Бруно, „Италиански съчинения”

Проф. Димитър Стефанов

2. БЛАГОДАРЯ Maria thanked for this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Онлайн курс по Кабала (безплатен)

...но ако аз предложа безплатни уроци по свирки за благородни девици,моя курс ще го изтриете,нали?кабалата е офенсив за мн
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от southern softie Виж мнението
    ...но ако аз предложа безплатни уроци по свирки за благородни девици,моя курс ще го изтриете,нали?кабалата е офенсив за мн
    Мммм, ми ти и да предложиш, не можеш да се разклоняваш така,както дървото на живота в кабала.
    Never approach a bull from the front, a horse from the rear or a fool from any direction!

Град
    Post Thanks / Like

да познаваш митология в която то да не присъства?
    Последно редактирано от captain caveman : 04-05-2008 на 06:20
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Онлайн курс по Кабала (безплатен)

Цитирай Първоначално написано от dekabeka Виж мнението
    Здравейте,

Намерих един много хубав онлайн курс по Кабала: Дистанционно Обучение по Кабала. Това е нещо което трябва да види всеки! Той коренно промени представите ми какво е това 'Кабала'.

"Кабала дава непроизносимо име на висшия принцип; от него тя извежда под формата на еманация на втора степен четири принципа, от които всеки се разклонява на дванадесет, а те на свой ред – на 72 и т.н... до безкрайни следващи разклонения, както съществува безкрайно количество видове и под видове... В крайна сметка се получава, че всичко Божествено може да доведе до един Първоизточник, също както и цялата светлина, която свети от векове и сама по себе си и изображенията, които се отразяват в множеството огледала и в толкова отделни предмети, може да доведе към един идеален формален принцип – източника на всички тези изображения."

Джордано Бруно, „Италиански съчинения”

Проф. Димитър Стефанов
    Джордано Бруно отърва ли кладата като се отказа привидно от откритията си ? в момента не си спомням ...знам само ако съдя по колегите си , че почти всичките италиянци са вафанкульовци и кофти хора мангализирани двуличници досадно разговорливи и вечно мрънкащи.........иначе като чета този пост си давам сметка ,че математиката много ми куца и логиката.......мисля в картини грозно нарисувани..сорри ..та какво за светлината !?? квантовата физика нямаше ли обяснение приемливо някакво..........четох една книга за Кабала ебати простотията ....символи ,предмети ...дрън дрън .......хората са такива овце и толкова много вече ,че каквато и глупост да кажеш намираш хиляди последователи ..........ееее един от малкото вафанкульо които ме кефят е Бокачо-"Декамерон"

7. БЛАГОДАРЯ SvetlaS thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Онлайн курс по Кабала (безплатен)

Цитирай Първоначално написано от steve Виж мнението
    Джордано Бруно отърва ли кладата като се отказа привидно от откритията си ? в момента не си спомням ...знам само ако съдя по колегите си , че почти всичките италиянци са вафанкульовци и кофти хора мангализирани двуличници досадно разговорливи и вечно мрънкащи.........иначе като чета този пост си давам сметка ,че математиката много ми куца и логиката.......мисля в картини грозно нарисувани..сорри ..та какво за светлината !?? квантовата физика нямаше ли обяснение приемливо някакво..........четох една книга за Кабала ебати простотията ....символи ,предмети ...дрън дрън .......хората са такива овце и толкова много вече ,че каквато и глупост да кажеш намираш хиляди последователи ..........ееее един от малкото вафанкульо които ме кефят е Бокачо-"Декамерон"
    джордано бруно,май е бил лице на тамплиерите(или вече масоните,не съм ноо сигурен)едно време и е бълшит,че са го изгорили за научните постижения.пича е бил ноо навътре в *****та,а тогава времената са били по-корави.
    не искам да защиташам никого,нито да обвинявам,но неща от сорта на кабалата и разните мистериозни учения не би трябвало да бъдат масови,защото подобни неща попаднали в неподготвени хора могат да бъдат опасни и вредни.аре да не давам пак клишето със сайпера за модератор и лудия с автомата.

пп относно декамерон,ми баче,щеше да ме шокира ако нещо друго ти беше направило по-голямо впечетление!!!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Онлайн курс по Кабала (безплатен)

Тъй като хората не са имали верния ключ към Тайната, то страстта към знания, в крайна сметка е била сведена до различен род нелепости и поверия, от които възниква „вулгарна кабала”, която е далече от истинската кабала, а също различни фантазии под лъжливото наименование магия и с това се пълнят книгите”.
    Г. В Лайбниц „Философски трудове”

Цитирай Първоначално написано от southern softie Виж мнението
    джордано бруно,май е бил лице на тамплиерите(или вече масоните,не съм ноо сигурен)едно време и е бълшит,че са го изгорили за научните постижения.пича е бил ноо навътре в *****та,а тогава времената са били по-корави.
    не искам да защиташам никого,нито да обвинявам,но неща от сорта на кабалата и разните мистериозни учения не би трябвало да бъдат масови,защото подобни неща попаднали в неподготвени хора могат да бъдат опасни и вредни.аре да не давам пак клишето със сайпера за модератор и лудия с автомата.

пп относно декамерон,ми баче,щеше да ме шокира ако нещо друго ти беше направило по-голямо впечетление!!!

Град
    Post Thanks / Like

да го кажем по-друг начин:аз вярвам на движението на обществото,много повече отколкото на интерпретации и цитати извадени от цялостния им контекст.
    още овече,че нямам необходимия ценз и знания за подобен спор,така че се облягам на базата на която е изграден националния ни манталитет,а имено позицията а българската православна църква.
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

11. БЛАГОДАРЯ BlackSun thanked for this post
    Препатил , но по-силен Аватара на BlackSun
    Град
    England - London
    Post Thanks / Like

Cool Re: Относно: Онлайн курс по Кабала (безплатен)

Цитирай Първоначално написано от Mystic Виж мнението
    Мммм, ми ти и да предложиш, не можеш да се разклоняваш така,както дървото на живота в кабала.
    Благодаря за отделеното време.

"Който победи другите е велик , който победи себе си е всемогъщ".

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ето нещо много любопитно, за връзката между модерната наука и Кабала.

Квантовата физика се среща с Кабала

На 10.09.2008 се проведе най-големият научен експеримент в историята на човечеството. Беше пуснат най-мощният в света ускорител на елементарни частици, известен още като Големия адронен колайдер.

Експериментът - т.нар. “first beam” - се излъчваше по интернет чрез сайта на Европейската организация за ядрени изследвания (ЦЕРН, CERN.ch), базирана край Женева.

Имаше и гръмки изказвания против провеждането на подобен експеримент. Скептиците се опасяват, че съществува опасност опитите да породят т.нар. “черни дупки” и да доведат до свършека на света.

Ускорителят е най-големият научен експеримент не само заради мащабите на инсталацията. Той е монтиран под Женева в гигантски тунел на дълбочина 100 м, с формата на пръстен, дължина 27 км и диаметър 3 м. По проекта, започнат преди 20 години, работят 2100 физици, сред които 450 студенти, а ангажираните университети и лаборатории по света са над 167 - в 37 държави.

В същото време, кабалистите твърдят че знаят до какви изводи ще стигнат учените които провеждат експеримента. Според кабалисти, постепенно, учените ще стигнат до извода, че нищо не съществува извън нас и че всичко се определя от качествата на наблюдателя. Само чрез промяна отвътре, може да се стигне до ново ниво на познание. Тези експерименти ще докажат безсилието да се проникне научно в тайните на вселената поради неизбежната субективност на наблюдаващия.

По този повод, ви представяме филма за срещата на Рав Михаел Лайтман с водещите учени физици по квантова физика в Сан Франциско. Време е на много голям интерес и големи очаквания да се открият непознати досега неща. Учените се надяват да открият божествената частица която обединява всичко помежду си, но не само учените тръпнат от любопитство какво ще се случи.

Удивително е, доколко съвременната наука, в частност квантовата физика, стига до същите открития и заключения, които са известни на древните мъдреци от преди хиляди години.

Този филм е за срещата на водещите учени по квантова физика, създателите на филма “What the bleep do we know?”, със съвременния последовател на древната мъдрост на кабала, проф. д-р Михаел Лайтман.

Към филма

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Безплатен курс по английски в Лондон
    От dimitur_90 във форум Изучаване на английски
    Отговори: 37
    Последно мнение: 17-09-2016, 11:28
  2. Отговори: 0
    Последно мнение: 19-10-2012, 17:06
  3. Безплатен курс по английски
    От Valery във форум Изучаване на английски
    Отговори: 19
    Последно мнение: 26-09-2012, 15:43
  4. Безплатен онлайн тест по английски