Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 5 от общо 5
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране първи стъпки при кандидатстване

Здравейте!

Макар и чак сега да се регистрирам, изчетох доста теми във форума. Но както не веднъж е споменавано - колкото повече четеш, толкова повече се объркваш.
    Имам доооста въпроси относно кандидатстването в UK, въпреки че изчетох много информация, разпитвах наляво-надясно. Ще съм много благодарна, ако някой даде някакви напътствия.
    Значи ето каква е ситуацията при мен: Уча в езикова гимназия немски и испански и до този момент винаги съм имала намерение да продължа със следване в Германия. Английският ми е на, смея да кажа, добро ниво - имам FCE и CAE, а юни ще се явявам на Proficiency. 11 клас съм и сега чак ми идва на ум, че може би има и по-добри опции от Германия. Знам, че по принцип изискванията са за IELTS или TEOFL, но пуснах запитване до University of Nottingham и ми беше отговорено, че при оценка B на Proficiency няма проблем. Дали това важи за всички унита?! Все пак мисля, че ще е добре да изкарам и тойфел.
    Няколко по-конкретни въпроса:
    - Имам ли шанс да се издържам сама? Таксата за унито ще покрият родителите ми, но не бих искала да се грижат и за Living Costs. Към учащите там - вие как се справяте?
    - Ако дипломата ми е над 5.50 имам ли шанс в по-реномирани университети?
    - Ползвахте ли услугите на специализирани фирми при подготвянето на документите ви?
    - work experience, награди от разни олимпиади, участие на м/ународни форуми, извънкласни прояви помагат ли? От значение ли са? Вписват ли се някъде?
    - Тъй като наистина нямам към кого да се обърна за какъвто и да било съвет, нашите изобщо не приемат на сериозно желанието ми, ще съм благодарна, ако ми дадете някакви насоки кои са първите ми стъпки от тук натам, след като се насоча към университети и специалност.

Благодаря предварително. )

П.П.Много се извинявам, въпросите ми сигурно се повтарят, ако темата е преко правилата - трийте. )

Нов потребител Аватара на vgervaziev
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: първи стъпки при кандидатстване

1. Според мен, CPE e много труден изпит, на който се минава или със С или с А...В е в много малък диапазон. TOEFL, в стария му формат (СВТ) беше мнооого по-лесен. Изискванията на различните университети за CPE и CAЕ не са еднакви.

2. Шанс има, стига да вземеш заем от Student Loan Company, чиято лихва обикновенно е почти равна на инфлацията, така че е най-евтиния вариант за заем. Сумата е около 3000 паунда на година и започваш да го изплащаш само когато минеш определено ниво на доходи след като завършиш.

3. Oxbridge искат 6,00 + интервю. LSE може да минеш с над 5,80 в някои специалности. За остналите университети от топ 10 в UK може и да стане. Повечето искат над 5.75-5.80, но определено има и изключения и много зависи от програмата която си избрала.

4. Аз лично не, но доста хора са ползвали такива фирми. Не е невъзможно да се справиш и сама. Може да искаш помощ за есето, тъй като е доста важно, но това може да го направиш и във фондация Кирил и Методи.

5. Всичките неща които си изброила ще са изключително полезни и могат да помогнат ако дипломата ти не стига. Регистрирай се в UCAS И виж какво садържа формата, какво можеш да попълниш и какво не

6. Препоръчвам ти да подадеш възможно най-бързо документи след началото на сроковете. Oxbridge приемат кандидатури до ноември ако не се лъжа. Не е задължително да имаш докумените в теб като попълваш формата за кандидатстване, но определено е по лесно.
    Извади си справка от училище за 9,10 и 11 клас ( за 8 не съм сигурен, но май не се включваше). Намери някой от който да вземеш препоръки. Преведи всички други документи, чрез някоя агенция, и които можеш завери.

Отдели повече време на есето, подаваш документи в 5 унита (или пет специалности) и те всички получават едно есе, така че трябва да съобразиш и това. Също така, това е шанса да изпъкнеш пред другите, така че трябва да направиш впечатление с него.
    Последно редактирано от vgervaziev : 26-04-2008 на 17:09

3. БЛАГОДАРЯ Dharma thanked for this post
    glamorous Аватара на fancy_bird
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Dharma Виж мнението
    Здравейте!

Макар и чак сега да се регистрирам, изчетох доста теми във форума. Но както не веднъж е споменавано - колкото повече четеш, толкова повече се объркваш.
    Имам доооста въпроси относно кандидатстването в UK, въпреки че изчетох много информация, разпитвах наляво-надясно. Ще съм много благодарна, ако някой даде някакви напътствия.
    Значи ето каква е ситуацията при мен: Уча в езикова гимназия немски и испански и до този момент винаги съм имала намерение да продължа със следване в Германия. Английският ми е на, смея да кажа, добро ниво - имам FCE и CAE, а юни ще се явявам на Proficiency. 11 клас съм и сега чак ми идва на ум, че може би има и по-добри опции от Германия. Знам, че по принцип изискванията са за IELTS или TEOFL, но пуснах запитване до University of Nottingham и ми беше отговорено, че при оценка B на Proficiency няма проблем. Дали това важи за всички унита?! Все пак мисля, че ще е добре да изкарам и тойфел.
    Няколко по-конкретни въпроса:
    - Имам ли шанс да се издържам сама? Таксата за унито ще покрият родителите ми, но не бих искала да се грижат и за Living Costs. Към учащите там - вие как се справяте?
    - Ако дипломата ми е над 5.50 имам ли шанс в по-реномирани университети?
    - Ползвахте ли услугите на специализирани фирми при подготвянето на документите ви?
    - work experience, награди от разни олимпиади, участие на м/ународни форуми, извънкласни прояви помагат ли? От значение ли са? Вписват ли се някъде?
    - Тъй като наистина нямам към кого да се обърна за какъвто и да било съвет, нашите изобщо не приемат на сериозно желанието ми, ще съм благодарна, ако ми дадете някакви насоки кои са първите ми стъпки от тук натам, след като се насоча към университети и специалност.

Благодаря предварително. )

П.П.Много се извинявам, въпросите ми сигурно се повтарят, ако темата е преко правилата - трийте. )

извинявай,нищо лично , но ако наистина беше изчела доста теми от форума, дори и само няколко от последните пускани в подфорума за образование нямаше да имаш такива въпроси, защото на доста от тях е отговорено повече от ясно и то само в последните няколко теми и според мен не е никак объркваща информацията...
    вгервазиев доста добре ти е обяснил нещата, а като прочетеш по задълбочено и внимателбно другите теми съм сигурна, че всичко ще ти се изясни до много поголяма степен. ще пробвам и аз сега да отговоря на някои от въпросите ти
    ако искаш не всичко да ти се покрива от родителите ти, можеш да изтеглиш заем за таксите, а те да ти покриват разходите за живот, а ти след като завършиш и започнеш работа ще можеш сама да си връщаш заема за таксите. и то чак като годишната ти заплата стане над 15 000 паунда ако работиш във УК или над 6000 ако работиш в България.
    а може и родителите ти да ти плащат таксите, а ти да си работиш за да си изкарваш за living costs. имаш право на 20 часа седмично работа като студент през учебната година и на пълен работен ден през ваканциите. друг е въпросът дали със заработените пари ще можеш да се издържаш изцяло, зависи от начина ти на живот и от това какви ограничения си готова да правиш... ако си в Лондон, ще е доста трудно да се издържаш сама изцяло, но ако си в провинцията в по-големите градове е сякаш по-постижимо да разчиташ на своя издръжка.
    относно фирмата посредник, повечето се обръщат към Интеграл, всичко обясняват както трябва. консултациите им са безплатни, плащаш само ако си подаваш документите чрез тях, тъй че според мен иди на една консултация и доста от нещата ще ти станат ясни.
    относно изпита според мен това че имаш САЕ ще ти свърши работа. можеш да пробваш да вземеш ИЕЛСТ. най-малкото по-лесен е от СРЕ и всички университети го признават, само има разлики в резултата, който изискват в зависимост от специалността. някои може да ти искат 6.0 или 6.5, но за други може да ти трябва 7.5...
    относно другите въпроси вгервазиев ти е разяснил нещата и това е май общо взето...

успех ти желая!
    No one can go back and make a brand new start,anyone can strart from now and make a brand new ending..

5. БЛАГОДАРЯ Dharma thanked for this post
    fabulous Аватара на ESHI
    Град
    Bourgas
    Post Thanks / Like

Да общо взето са ти отговорили на въпросите но нека и аз да изкажа мнениице fancy_bird много правилно те насоччва. По въпроса със парите найстина ще е много трудно сама да се издържаш без това да навреди на учебният процес като цяло и без да прекрачваш закона.
    По добре според мен майка ти и баща ти да ти покрият разходите за живот и ти с малко поработване и да помагаш по този начин и на себе си и на тях. А пък за таксите си взимаш заем и да връщаш го после тва е изяснено по-горе.Иначе както и да го смяташ 20 часа на седмица * 5.5 паунда минималното заплащане прави около 110 на седмица което от своя страна ще ти стига само за квартира или общежитие до колкото съм запозната. А храна, сметки, транспорт, дрехи, застраховки, учебници, излизане навън .... всичко е разход и понякога надвишават предвидените (уви ) .
    Тай за дипломата 5.50 е доре. За реномираните обикновено изискват 6.00 ,а на нас ни предстоят и матури нещата многооо на зле вървят.На мен за сега дипломата си ми е окей ама с гадните матури .... ще пропаднат нещата и нямам представа как ще се измъкнем.
    Ако през някоя от годините имаш лоша оценка по някои предмет има повишитени след 12 клас, но на тях изкаранатая оценка си остава крайна и това е лошото.Трябва материала за съответната година да се знае перфектно. А пък сега гледай 11 да го завършиш добре и дванадесети то вече ще го избутаме и него няак си :D:D:D
    А за изпита питай унитата които си си избрала дали приемат CPE и с колко . Факта че едно уни го приема не важи и за останалите .Такава им е системата всяко уни за себе си определя критерии по които избира от множеството от апликанти.
    Друго другоо ... за тези work experience, награди от разни олимпиади, участие на м/ународни форуми, извънкласни прояви игарят много голяма роля особенно в някои специалности. И трябва да се споменат във personal statementa ти. Как това те е мотивирало .. бла бла бла ето направо линка : http://www.ucas.ac.uk/students/start...sonalstatement
    Аз май вече се пеповтарям иза тва ще спра до тук. Дано сме то помогнали
    Питай ако има някакви въпросчета
    Don't let today's disappointment ruin tomorrow's dreams.

I can resist anything but temptation.

7. БЛАГОДАРЯ Dharma thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря ви! Полезни сте!

Ами и аз го мислех този вариант със Student Loan, нищо чудно точно на него да се спра.
    Все още се колебая за университетите, но вече на няколко изпратих запитване дали приемат CPE. Чакам да ми отговорят. Дипломата ( т.е. говорим за 9,10,11 клас?! ) ще е средно 5.80 - предполагам (и силно се надявам), че ще е достатъчно за сносен университет.
    Ами това е, за сега май нямам други въпроси - бяхте доста изчерпателни. Ако изникне нещо ще питам.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Помощ за първи стъпки, учене/работа
    От inkobni във форум Студенти
    Отговори: 4
    Последно мнение: 19-11-2012, 04:55
  2. Кандидатстване в Англия - първи стъпки
    От almagritto във форум Образование в UK
    Отговори: 15
    Последно мнение: 24-08-2012, 14:12
  3. Първи стъпки в Лондон?
    От kurdtkobain във форум Общ форум
    Отговори: 2