Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 22 от общо 22
    Усмихвай се по-често! Аватара на slanchece
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Post за или против миялната машина?

за или против миялната машина сте?
    интересувам се,понеже на родителите ми им предстои ремонт и много се чудят и маят за миялна машина.какво е вашето мнение?
    кои са хубавите и лошите страни на това да имаш миялна машина?
    всеки коментар е добре дошъл!

2. БЛАГОДАРЯ ExPloD, ilimat thanked for this post
    inexcusably decent Аватара на borisovamilena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: за или против миялната машина?

Страхотно е да имаш миялна машина според мен, Съдовете излизат идеално чисти и без никакви петна от варовик pо чашите да речем. Аз бих си купила ако имах тази възможност. Понякога мият доста по добре от измитото на ръка

4. БЛАГОДАРЯ slanchece thanked for this post
    Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: за или против миялната машина?

Цитирай Първоначално написано от slanchece Виж мнението
    интересувам се,понеже на родителите ми им предстои ремонт и много се чудят и маят за миялна машина.какво е вашето мнение?
    Предполагам че химикалите които се ползват е в минус
    © ®

6. БЛАГОДАРЯ slanchece thanked for this post
    Усмихвай се по-често! Аватара на slanchece
    Град
    London
    Post Thanks / Like

за чаши и чиний съм съгласна,че мие перфектно.какво обаче се случва с по-замърсени тигани и тенджери?дали ще ги мие добре??

Старо куче
    Post Thanks / Like

за чаши и чиний съм съгласна,че мие перфектно.какво обаче се случва с по-замърсени тигани и тенджери?дали ще ги мие добре??
    Трябва да се поизплакнат малко преди да се сложат в миялната. Аз до сега не съм имала проблем с тавите и тенджерите, но и не са били много за търкане като съм ги слагала.Иначе твърдо за миялна, дори и да не е икономично от към хабене на вода, ама понякога не ми е до миене на чинии.В повечето случаи ги мия на ръка, но ползвам и миялната чат-пат.
    Never approach a bull from the front, a horse from the rear or a fool from any direction!

Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Ние имаме съдомиялна Hotpoint Aquarius и съм доволна, върши ми добра работа, особено когато имаме гости и не ми се мие на ръка хиляди чинии и чаши, но я използвам по рядко иначе, в ежедневието предпочитам да мия няколкото чиниики на ръка.
    За това колко добре мие тенджери, тигани и тави мога да кажа, че зависи от съдомиялната, препарата който ползвате, както и колко мръсни са самите съдове. Понякога ги мие много добре, понякога не толкова добре, но определено е много по лесно от колкото да търкаш на ръка, пък и не се надраскват самите тенджери, тигани, тави и т.н.

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.
    The only constant thing in life is change.

Though this be madness, yet there is method in it.William Shakespeare, "Hamlet"
    Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

10. БЛАГОДАРЯ slanchece, Zara, Mystic thanked for this post
    Старо куче Аватара на Aira25
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Аз имам също миялна машина,но изобщо не я ползвам.На няколко пъти я пробвах,но не съм доволна .Предпочитам да измия всичко на ръка,много по бързо става.Не ми харесва това че за да ги пуснеш в миялната съдовете,първо трябва да ги забърсваш и после да ги редиш....Не ми е в плюс този домакински уред.Това е моето мнение.

12. БЛАГОДАРЯ slanchece, Zara, desi thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Моята миялна е Baumatic и ползвам таблетките 5 в 1 на Finish. С тези таблетки не ми се налага да слагам допълнително сол и rinse aid. Самата миялна е по-малка от нормалните така, че не ми се и налага да я чакам много ако реша да не мия чинии.За 2-ма човека е идеална.
    И един съвет за тези, които са си загорили тенджерата или тигана, една таблетка на Финиш с накисването ще ви спести напълно търкането.
    Never approach a bull from the front, a horse from the rear or a fool from any direction!

14. БЛАГОДАРЯ slanchece, Zara, ElinaT thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Аз съм твърдо ЗА..миялна машина.....хем мие по хубаво от мен, хем е икономична откъм консумация на вода..Мисля,че миенето на ръка е по голям консуматор на вода.
    та в тази връзка да сверим часовниците .......в къщи вода не се икономисва, на ръка пера само ангорските си пуловери , на водомер съм и плащам на 6 м около 100-ина лири. Последната сметка беше 94 лири.

16. БЛАГОДАРЯ Mystic, ElinaT, slanchece, lady, tuida thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Аз съм твърдо ЗА..миялна машина.....хем мие по хубаво от мен, хем е икономична откъм консумация на вода..Мисля,че миенето на ръка е по голям консуматор на вода.
    та в тази връзка да сверим часовниците .......в къщи вода не се икономисва, на ръка пера само ангорските си пуловери , на водомер съм и плащам на 6 м около 100-ина лири. Последната сметка беше 94 лири.
    Мен водомера ме стряска, пък и не ми се иска да разхищавам вода, защото не ми пречи да измия 2-3 чинии.Обаче през уикенда са повече от 2-3 та тогава прибягвам до миялната. Иначе за сега още не сме плащали вода, но ми казаха че идвало към 150 паунда на човек на година.

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: за или против миялната машина?

Твърдо за миялната машина!
    Това което се измива с нея не е всъстояние да направиш на ръка..най малкото след 38-40 градуса ръцете ти ще бъдат "нежно" попарени .... Има и малки хитрини при работа с миялните... за многото замърсени тигани и тави преди "изпичането" на съдовете се отваря уреда и тези тигани и тави се изваждат.Тогава търкането им става като на шега, всичко е подпухнало и с малко помощ стават като нови.
    Неудобството е за малки домакинства, когато трябва да събираш предмети за зареждането. Ако не е пълна, не е рентабилно ползването и тогава настъпват проблемите с изплакване на чинии, поставяне вътре в уреда... Ако не го пуснеш да работи и времето е топло може да ти замирише като спрял хладилник.....
    И все пак в едно домакинство следва да има пералня, миялня, печка и хладилник - ако обичате жена си ли мъжа си?! Е и сервизи за миене...
    Другото са екстри телевизор РС и т.н.

19. БЛАГОДАРЯ Zara, slanchece, p-m-p thanked for this post
    Enjoy the moment ! Аватара на gifty_gifty
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Thumbs up Re: за или против миялната машина?

Аз имам миялна машина от 10 години и я ползвам всеки ден . Моята е малка, защото семейството ми е тричленно, и тя е напълно достатъчна . Но за по-големи семейства голямата машина е по-удобна . Не смятам, че използвайки миялна машина, разходът на вода се увеличава . Качеството на измиване / е, то зависи и от машината, и от препаратите, които се ползват /, е безупречно - никога не бих могла да измия стъклени чаши на ръка така добре, както се измиват от машината . Относно препаратите, които се използват - нали и верото което се използва при миене на ръка, също е абсолютна химия ! Аз използвам продуктите на Калгонит, и съм много доволна . А и времето, което ми се спестява, мога да оползотворявам, като го прекарвам с децата, или просто да си почивам .
    За мен най-големите изобретения в областта на домакинството / наред с памперсите - казвам го като майка /, са миялната машина и пералнята !

21. БЛАГОДАРЯ BG_London, slanchece, Zara thanked for this post
    Старо куче Аватара на piglet
    Post Thanks / Like

И аз съм ЗА (!!) миялна машина, и бих гласувала с двете ръце, и с двата крака . Времето, което ми спестява е безценно, + това като се прибера от работа или пък след като сготвя, последното нещо, което искам да правя е да мия чинии или пък да карам другата половинка той да го направи и след това да ги премия след него Ползвам я доста често, нищо че сме само двама и особено ако имаме гости и като се съберат една камара съдове, просто ги зареждам и си почивам, вместо да запретвам ръкави и да се хвърля в миене

23. БЛАГОДАРЯ slanchece, Zara thanked for this post
    Старо куче Аватара на lady
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Предимствата са, че спестява време и измива съдовете идеално. А и всички знаем как се отразява на ръцете ни постоянното седене над мивката.
    Недостатък само е мястото, което заема, но същото се отнася и за хладилника.
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.
    http://www.youtube.com/watch?v=fXF_l...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=Ai5u5...eature=related

blessed Аватара на the light
    Post Thanks / Like

Категорично за! Само някои от съдовете за бебето се мият на ръка ( аз все пак вярвам повече на себе си, отколкото на технологиите особено когато време и вода не се пестят, а и се мие с качествено веро). А и макар, че сме само двама човека в нашето семейство (не броя бебока), мине се, не мине ден и миялната е пълна, тъй че мръсни чинии не се застояват много - много.
    Така и ми остава време за повече смислени неща, вместо само да търкам с гъбата...

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Учени откриха как да мием чинии само с вода
    17 август 2009 / News.dir.bg
    Хората, на които им е омръзнало да търкат упоритите мазни петна в кухнята, със сигурност ще се зарадват на новината, че американски учени са създали самопочистващ се кухненски материал, пише в. "Дейли експрес", цитиран от БТА.
    Специалното покритие за стъкло, пластмаса и редица други материали е създадено от специалистите от университета "Пардю". Благодарение на свръхтънкия полимер потребителите ще могат да почистват замърсените повърхности само с вода. Покритието ще допринесе за намаляването на количеството на използваните в препаратите вредни фосфати.
    "Добавяте вода и петното изчезва, сякаш с магия", обяснява Джефри Йънгблъд, ръководител на изследователския екип.
    Материалът може да се поставя върху стъкла и огледала, за да ги предпазва от замъгляване. Създателите му се надяват някой ден да го добавят в бои за стени и подови настилки, които ще се почистват сами.
    Не поглеждай с гняв назад.

27. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Твърдо "За" миялната машина.Качеството на измиване зависи от препарата който ползате,аз ползвам калгонит и съм доволна.Миялната машина ми спестява много време ,което мога да прекарам по друг много по приятен начин ,а не на мивката.Реално няма начин съдовете да се измият на ръка толкова добре колкото с миялната.

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

да ти кажа честно
    аз лично не съм много доволен от миялна машина ,тъкмо я отворя и водата спре ......пробвал съм с различни модели но като цяло трябва да си много бърз и гъвкав за да постигнеш що годе
    задоволителен ефект с измиването на краката .......

30. БЛАГОДАРЯ karton4e, **silvi**, Мила thanked for this post
    just happy Аватара на joey
    Град
    Windsor
    Post Thanks / Like

Абсолютно „за“, защото не само спестява вода, време, труд, и всички изброени до тук неща, но и един вид дезинфектира приборите и съдовете, защото ги мие на 65-70 градуса, което е невъзможно да се постигне при миенето на ръка. След това ги изсушава пак при висока температура. А за тези, които казват, че не измива добре или трябва да изплакваш преди да ги сложиш в миялната- всичко блъскам вътре ( без хранителни остатъци, разбира се) и след това пускам програма „ киснене“ и след това основната програма. Всичко бива перфектно измито и си ги нареждам в шкафа

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

ми тя ако дига 65-70 градуса,като нищо може да и направят една дълга програма за варене на компот.
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

33. БЛАГОДАРЯ Aira25, imam vapros thanked for this post
    новачка Аватара на tuida
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Твърдо ЗА! Пести вода и най-вече време. Моята е Уърпул, голяма е и в нея мия включително тави, тенджери и тигани. Нямам оплакване от качеството на измиване. Удобството от ползването на миялна машина мога да сравня с това на пералнята.

На почивка Аватара на koce
    Post Thanks / Like

Против-грозни са,заемат място.
    Наемаш си 2-3 филипинки-монокинки след парти и купищата мръсна посуда из4езва пред теб, докато си пиеш бирата
    Последно редактирано от koce : 18-08-2009 на 10:23 Причина: utreshnata jega 29 gradusa.

36. БЛАГОДАРЯ imam vapros, **silvi** thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Каква еспресо машина....?
    От piglet във форум Пазаруване
    Отговори: 27
    Последно мнение: 13-07-2016, 22:51
  2. Закарване на машина до БГ
    От ctl във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 1
    Последно мнение: 23-11-2008, 23:21
  3. ATM МАШИНА v BG‏
    От Lil Wizz във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 1