Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 58
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Работна оферта в Англия имам въпрос?

здравеите,аз сам савсем нова в саита но отдавна се интересувам за Англия и реших да направя нещо по въпроса.Разгледах фирмите които изпращат не-студенти там и се спрях на Tobeone незнам колко е надеждна.За самата програма ми искат около 800 паунда,там ще карам курс двудседмичен за запознаване с работата-а тя е в хотелския бизнес и ресторанти.Казаха ми от фирмата че разрешителното за работа се чака там , докато си на курса,и ако не доиде до тези две седмици или оставаш там или се връщаш до Бг.Аз се записах платих капаро за записването и те ми изпратиха CV и формата в Англия-фирмата Англииската е Twin.Имам няколко въпроса.1- тази лилава карта за която се говори в форума това ли е разрешителното което на мен ми трябва?и ако не ми доиде до две седмици аз мога ли да остана там легално?
    2-сега чакам Certificate of enrollment-някои запознат ли е какво е това?
    Много Ви Благодаря предварително за отговорите,ще се радвам ако дадете вашетш важно за мен мнение

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Работна оферта в Англия имам вапрос?

Според прочетеното от мен - официалната информация е следната:
    Времето ,необходимо за издаване на Една от трите вида карти е от 4 до 14 седмици.
    Трите вида карти са :
    Лилава - най ниския статут,с фиксиран работодател и времепродължителност до 2 години,обикновенно се издава на работещи в Аграрния сектор.Преместване при друг работодател е доста трудно,трябва да се издава нова карта с всички срокове и най вече - трябва работодател ,дето да се навие да те вземе и помогне за документите.

Жълта - Студенти,самоосигуряващи се,самоиздържащи се - с право на работа до 20 часа седмично.Под студент се рабира и човек,записан за NVQ програма ,която е квалификация и работа на едно място и по този начин може да се работи Full time.Обикновенно курса се заплаща.

Синя - Карта,която може да се придобие след доказване на 12 месеца законна месторабота,при един работодател,с почивка не по голяма от 30 дни ,които не са в началото или в края на периода.Дава право до целия трудов пазар за срок от 5 години.
    Други цветове карти няма !

съмняваща се Аватара на krasi_sot
    Post Thanks / Like

Question Re: Работна оферта в Англия имам вапрос?

Това за срока от 5 години къде го прочете?На моя сертификат няма посочен срок , което ме кара да си мисля, че си е безсрочен. Какво пропускам.....?
    И пак ме има ,и пак е синьо ,макар и боядисано

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Работна оферта в Англия имам вапрос?

Бахти и ужаса..... За сетен път се убеждавам че има много ........ (точките са за да не се изразявам вулгарно ) хора . Бе как може да се плаща да ти намерят работа ,още повече при условията посочени по горе......?
    Ми то от самолет личи че ще вземат кинтите със сигурност ама надеждата да свършат работа е 0,1 %....
    Тва по горе едвали бих го нарекал оферта за работа.....

Толоз ли е тъп някои та да не прочете в мрежата че в цивилизованите страни посредническите фирми които посредничар между работодател и работник взимат пари САМО от работодателя ........

Напреднал
    Post Thanks / Like

За Tobeone и Twin - потърси теми за PEP във форума. Ще чакаш студентски сертификат и се записваш на курс със стаж за добиване на умения ниво Employment Skills NCFE - 2. Работата ти се води стаж по програмата като студент. Лошото е, че е трудно да направиш 12 месеца по този начин за да получиш син сертификат.

Нов потребител Аватара на sis_sis
    Post Thanks / Like

Аз доста почетох тук,преди да пиша и съм доста стресната от едно мнение по-горе,а именно,че за намиране на работа не се плаща.Аз искам да задам подобен въпрос,защото и аз съм май" с двата карака в батака".Намерих си работодател,който иска аз легално да пребивавам в УК.За целта се обърна към емиграционната служба,от където я насочили към една агенция.Аз се свързах със съответната агенция и те ми изпратиха Visa/work permit form,която аз попълних и изпратих.След като те получиха формуляра ми казаха,че трябва да изпратя 50% от крайната сума сега и другите 50% след като ме одобрят.Става въпрос за 712 паунда.Сега съм на етап изпратила 50% от сумата.От друга подобна агенция ми предлагат да ми направят NIN и UK Police Disclosure на цена от 250 паунда.Какво е police disclosure и какво всъщност трябва да предпочета в случая?Вече се обърках тотално!Моля помогнете!Да се доверя ли на фирмата,която ми вади work permit-a?

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от sis_sis Виж мнението
    Аз доста почетох тук,преди да пиша и съм доста стресната от едно мнение по-горе,а именно,че за намиране на работа не се плаща.Аз искам да задам подобен въпрос,защото и аз съм май" с двата карака в батака".Намерих си работодател,който иска аз легално да пребивавам в УК.За целта се обърна към емиграционната служба,от където я насочили към една агенция.Аз се свързах със съответната агенция и те ми изпратиха Visa/work permit form,която аз попълних и изпратих.След като те получиха формуляра ми казаха,че трябва да изпратя 50% от крайната сума сега и другите 50% след като ме одобрят.Става въпрос за 712 паунда.Сега съм на етап изпратила 50% от сумата.От друга подобна агенция ми предлагат да ми направят NIN и UK Police Disclosure на цена от 250 паунда.Какво е police disclosure и какво всъщност трябва да предпочета в случая?Вече се обърках тотално!Моля помогнете!Да се доверя ли на фирмата,която ми вади work permit-a?
    Доколкото разбирам вероятно става дума за работа в старчески дом. По принцип много от домовете ползват посреднически агенции,но тук на място можеш да ги прескочиш ,ако си намериш работодател.
    Вероятно става дума за такава агенция..не знам какви са им точно тарифите,но 712 лири не са малко пари.
    Не знам какво ти предлага другата агенция?Само НИН и police disclosure(репорт,че нямаш криминални прояви) или и уърк пермит. ....

Според мен можеш да се довериш на фирмата,но ги попитаи не са ли съгласни да избегнат посредническата фирма.

Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Работна оферта в Англия имам въпрос?

Става въпрос за гледане на дете.Аз поддържам контакт с жената,която иска да ме наеме,но тя иска всичко да е законно,защото това е нормално да е така.Тя ми намери агенцията,която сега ми обработва документите.Те ще ми издават work permit - за 712 паунда,а другата агенция само NIN i police disclosure- за 250 паунда,за work permit не става въпрос изобщо.

Post Thanks / Like

Става въпрос за гледане на дете.Аз поддържам контакт с жената,която иска да ме наеме,но тя иска всичко да е законно,защото това е нормално да е така.Тя ми намери агенцията,която сега ми обработва документите.Те ще ми издават work permit - за 712 паунда,а другата агенция само NIN i police disclosure- за 250 паунда,за work permit не става въпрос изобщо.
    Ако ще гледаш дете защо не се регистрираш като опеър и избегнеш цялата процедура и тн..освен ако не си над 27 г....
    712 паунда мисля,че е прекалено скъпо, още повече ,че с малко повече усилия можете само двете със жената да се оправите.

http://www.unitedcrb.com/fees.htm

http://www.ddc.uk.net/costs/

Post Thanks / Like

Да,аз съм на 34 години и също си мислех,че с нейно съдействие бихме се справили в UK,но тя явно няма кураж,аз да пътувам преди да е готов work permit-a.Сега ми остава да си изчакам решението за издаване на документа и ако е положително, да се "оръся" още 356 паунда и да се надявам,че ще получа нормален документ за работа в Англия.Те ме уверяват,че документа ще мине през Department for Constitutional Affairs и там ще бъде узаконен.

Sir Аватара на Don_Cappy
    Град
    Basingstoke
    Post Thanks / Like

Уаууу работата е сериозна.в доста форуми виждам как хората са готови да плащат сериозни суми ,поради това че не са потърсили повече информация преди това.Аз съм тук в Лондон от 1 мес.,изкарах си ГБ шоф.книжка,банкова сметка,подадох документи за регистърация в TAX Офис като СЕ и си насрочих интервю за НИН.Това го направих сам,без да съм ползвал услугите на хора или фирми.Не е сложно мамка му,е да трябва да знаеш език и да имаш желание да пообиколиш малко.С 712 Ј можеш да се издържаш 2 мес. тук,като плащаш квартира,храна,транспорт...

Post Thanks / Like

Да,аз съм на 34 години и също си мислех,че с нейно съдействие бихме се справили в UK,но тя явно няма кураж,аз да пътувам преди да е готов work permit-a.Сега ми остава да си изчакам решението за издаване на документа и ако е положително, да се "оръся" още 356 паунда и да се надявам,че ще получа нормален документ за работа в Англия.Те ме уверяват,че документа ще мине през Department for Constitutional Affairs и там ще бъде узаконен.
    Този департмент много ме озадачава ......защо трябва да бъде одобряван там..
    http://www.dca.gov.uk/

Post Thanks / Like

Хм ..не искам да звуча песимистично,но ми се струва,че нещо не е както трябва..особено пък с този департмент. Вярваш ли и на тази жена?да не зарибява хора като теб да им вземе парите и да си делят с агенцията.
    освен това можеш сама да се регистрираш като чаилдмаиндер.....и не струва никакви пари доколкото знам, освен СРБ..
    Ти в неината къща ли ще живееш или другаде....?

Не модерирам този форум Аватара на Мила
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Работна оферта в Англия имам въпрос?

Намерих си работодател,който иска аз легално да пребивавам в УК.За целта се обърна към емиграционната служба,от където я насочили към една агенция.Аз се свързах със съответната агенция и те ми изпратиха Visa/work permit form,която аз попълних и изпратих.
    И мен нещо ме съмнява тая работа... Коя е агенцията и правилно ли разбирам, че Home Office са насочили бъдещата ти работодателка към конкретна агенция?

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Хм ..не искам да звуча песимистично,но ми се струва,че нещо не е както трябва..особено пък с този департмент. Вярваш ли и на тази жена?да не зарибява хора като теб да им вземе парите и да си делят с агенцията.
    освен това можеш сама да се регистрираш като чаилдмаиндер.....и не струва никакви пари доколкото знам, освен СРБ..
    Ти в неината къща ли ще живееш или другаде....?
    Тоя департамент и мен ме съмнява... Не съм чула или прочела досега някой уърк пърмит да минава през него... Като чета линка на Зара, има съвсем други задачи той... Дай повече информация...

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

15. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Напреднал
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Don_Cappy Виж мнението
    С 712 Ј можеш да се издържаш 2 мес. тук,като плащаш квартира,храна,транспорт...
    каде по дяволите живееш?аз плащам 900 паунда наем+коунсил такс+сметки=около 1200 пауда.вярно двама човека делим наема но не виждам как с 712 паунда можеш да изкараш 2 месеца като само храната ще ти излезе около 400-500 п. за 2 месеца,освен ако не ядеш само консерви.дори и да наеме само стая пак ще трябва да плати около 350 наем на месец,2 месеца=700 паунда+депозит 350 п.+сметките+коусил таксите,сигурно ще хвракнат и около 100 пауда за транспорт.Хора които идват за парви пат тук и нямат познати които да им помогнат,да си приготвят поне 2000 пауда,що годе приличен англииски,много нерви и вазможно наи много предварителна информациа.В противен случаи ще им баде много трудно. Поздравления за това което си успял да сваршиш за 1 месец.
    Последно редактирано от Мила : 28-04-2008 на 06:30 Причина: цитат

Sir Аватара на Don_Cappy
    Град
    Basingstoke
    Post Thanks / Like

Ами плащам 40 паунда на седмица наем(2 души сме в стая),около 10 за ток и газ на седмица.Консул. такси и вода не плащам.13 паунда седмина карта за автобус.Двама човека сме и пазаруваме общо за около 30 пунда 2 пъти в седмицата.40+10+13+30=93*4=372 поунда на месец
    Е това е минимума така да се каже,но в началото е така.Знам,че има разходи друго още,за излизане,за дрехи,телефо,и-net,ТВ и какво ли още не,но има хора които работят за по 800 поунда на месец и дори спестяват пари,но я карат малко Хъшовската.

Напреднал
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Don_Cappy Виж мнението
    Ами плащам 40 паунда на седмица наем(2 души сме в стая),около 10 за ток и газ на седмица.Консул. такси и вода не плащам.13 паунда седмина карта за автобус.Двама човека сме и пазаруваме общо за около 30 пунда 2 пъти в седмицата.40+10+13+30=93*4=372 поунда на месец
    Е това е минимума така да се каже,но в началото е така.Знам,че има разходи друго още,за излизане,за дрехи,телефо,и-net,ТВ и какво ли още не,но има хора които работят за по 800 поунда на месец и дори спестяват пари,но я карат малко Хъшовската.
    Искрено ти пожелавам скоро да вдигнеш стандарта ако садя по това което си успял да сваршиш през парвия месец сигурно скоро това ще стане факт,защото това което си описал по горе е наистина минимума в у.к. УСПЕХ!

19. БЛАГОДАРЯ Don_Cappy thanked for this post
    Post Thanks / Like

В интерес на истината,не познавам жената,която иска да ми стане работодател! А агенцията е ,вижте това:We have been able to confirm your payment made to Synergy Travels today the 25th April 2008 . We hope to submit your application to the Department for Constitutional Affairs today and we shall be furnishing you with the status of your application in a couple of days time.

Thank you for using our services
    Synergy Travels
    А това им е адреса:Mrs. Christy Johnson
    5 Stonhouse Street
    Clapham Common
    London.
    6w4 6b.
    Не знам колко са истински,за това се обърнах към форума,ама може и да е късно за съжаление.........

Post Thanks / Like

Все по-мистериозно става...
    Аз не откривам фирмата в Гугъл - само някаква Synergy Travels.com, ама май не ми изглежда да е същата, тия се занимават с туризъм, всъщност само линкове предоставят към други сайтове и оператори, а и седалището им е в Сан Диего...

От адреса - Гугъл не ми открива номер 5-ти на тази улица, по някаква причина ... Обикновено maps.google.com e доста добър в откриването на всякакви адреси...Това 6w4 6b не ми прилича на нормален пощенски код... Няма ли телефон нещо?

Някой потребител да живее или работи наблизо в тоя район?

Каква точно ти беше application-a - за какво?
    В интерес на истината,не познавам жената,която иска да ми стане работодател! А агенцията е ,вижте това:We have been able to confirm your payment made to Synergy Travels today the 25th April 2008 . We hope to submit your application to the Department for Constitutional Affairs today and we shall be furnishing you with the status of your application in a couple of days time.

Thank you for using our services
    Synergy Travels
    5 Stonhouse Street
    Clapham Common
    London.
    6w4 6b.
    Не знам колко са истински,за това се обърнах към форума,ама може и да е късно за съжаление.........

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Synergy Travels
    5 Stonhouse Street
    Clapham Common
    London.
    6w4 6b.
    Мила, как да намериш адреса, като този пощенски код е измислен? Жалко, че момичето вече е платило.

PP.Правилния пощенски код би трябвало да е SW4 6BD, но това не променя нещата.Аз също не намерих нищо за агенцията до момента.
    Последно редактирано от Mystic : 28-04-2008 на 12:18
    Never approach a bull from the front, a horse from the rear or a fool from any direction!

Post Thanks / Like

Сега вече съм в тотален ужас!Ето всичко,което имам за тях: [email protected] [email protected] or fax at +448452800216
    You can as well call Mr. Wright Conway on +447791010150. А на онзи адрес съм си изпратила парите/който ти не можеш да намериш/.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Mystic Виж мнението
    Мила, как да намериш адреса, като този пощенски код е измислен? Жалко, че момичето вече е платило.
    И на мен така ми се стори, ама де да знам, в Лондон пощенските кодове може да са по-башка от нашите тука в Шотландия . Шегувам се.

"Welcome to Orange answer phone. The person you have called is not available. " Това е отговорът на телефона, който си посочила, sis_sis - мобилен е, между другото... Каза, че си пратила само половината от сумата - не пращай другата половина, сериозно ми мирише на измама.

Гугъл търсачка на форума

Post Thanks / Like

Благодаря за всичко,което се опитахте да направите!Май съм поредната пострадала....

Старо куче
    Post Thanks / Like

Благодаря за всичко,което се опитахте да направите!Май съм поредната пострадала....
    Дано не е така. Аз също прозвъних мобилния номер и ме пусна на гласова поща, но ако нямаш нищо против ще продължа да звъня, докато не се свържа с въпросния господин и разбера за какво точно става въпрос.
    Never approach a bull from the front, a horse from the rear or a fool from any direction!

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Сега вече съм в тотален ужас!Ето всичко,което имам за тях: [email protected] [email protected] or fax at +448452800216
    You can as well call Mr. Wright Conway on +447791010150. А на онзи адрес съм си изпратила парите/който ти не можеш да намериш/.
    И коя сериозна фирма ще има адрес в Hotmail?
    А като казваш, че си изпратила парите на оня адрес, как така пращаш пари на адрес? Не е ли с банков трансфер?

P.S Втория email пък е в tk домейн. Тези домейни са на Tokelau (островна група в Нова Зендландия) и ги раздават безплатно - мисълта ми е. че няма сериозна фирма, която да не плати 10 USD за домейн ами да си наеме безплатен.
    Последно редактирано от Staki : 28-04-2008 на 12:40

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Въпрос относно синя карта и оферта за работа
    От hdi във форум Accession Worker Cards & Work Permits
    Отговори: 0
    Последно мнение: 17-12-2012, 16:56
  2. Имам въпрос
    От koce във форум Общ форум
    Отговори: 29
    Последно мнение: 20-12-2010, 17:17
  3. Въпрос относно получена оферта
    От nikolay philipov във форум Образование в UK
    Отговори: 0
    Последно мнение: 13-01-2010, 12:48
  4. Имам въпрос за NIN
    От sidko във форум Self-Employed
    Отговори: 2
    Последно мнение: 02-03-2007, 23:51
  5. ИМАМ ВЪПРОС?
    От misteriya във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 16
    Последно мнение: 03-11-2006, 21:25

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker