»нфо «а UK Ќовини —писание ќб€ви ѕродавалник »потеки —тарт —троители ∆ълти страници “ърси
–езултати от 1 до 7 от общо 7
    Ќов потребител
    –егистриран на
    Jan 2008
    ћнени€
    30
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране »ма ли вариант?!

«дравейте както знаете всички насто€щи 12-ници ще държим матури и това до гол€ма степен ни затрудн€ва да изпълним услови€та на јнглийските университети. ћен лично от един уни ми искат диплома(ко€то включка матурите) да е над 5.75 и си мисл€ дали има вариант да и об€сн€ че матурите който ще държа н€мат значение, да не говорим абсурдни€ начин по който б€ха прокарани!!! —поред вас по какъв начин мога да ги убед€, какво да включва писмото?!

P.S. —поред мен не тр€бва да остав€ме н€какви парадоксални експерименти на Ѕ√ образованието да ни пречат а тр€бва ако не поне да се опитаме да изложим нашата гледна точка пред јнг. университетите!!!

Ќов потребител јватара на vgervaziev
    –егистриран на
    Mar 2008
    ћнени€
    47
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране ќтносно: »ма ли вариант?!

ато имаш предвид, че англичаните са свикнали със стандартизираните изпити ( A-levels, Abitur, SAT), надали ще ги убедиш, че иде€та на българските матури е абсурдна.

≈динственото което ми се струва логично е да им об€сниш, че сте първи€ випуск на който се налага да ги държи, че стандарти още не са утвъдени. » както вие не знаете какво да очаквате, така е трудно и те (англииските вузове) да прецен€т каква оценка да ви искат. ћоже да дадеш за пример н€кое уни кадето матурите не се зачитат.

Ќапреднал
    –егистриран на
    May 2007
    ћнени€
    248
    Post Thanks / Like

јз пък искам да знам, ако да кажем изкарам 5,70 , а те ми искат 5,75 мога ли отново да им пиша и да ги питам дали ще направ€т компромис за 5 стотни, или такава опци€ н€ма.

Ќов потребител
    –егистриран на
    Jan 2008
    ћнени€
    30
    Post Thanks / Like

јз все пак мисл€ да пробвам да об€сн€ как сед€т нещата с матурите и дано да вл€зат в положението, много се над€вам. ћол€ всеки който се е адресирал към јнг. университетите по този въпрос да пише. ƒо колкото знам от форума в University of Manchester н€ма да взимат матурите под внимание...

P.S. Gabriella_ до колкото разбирам при теб се е получила такава ситуаци€ дай накакъв съвет!!!

Ќов потребител
    –егистриран на
    Apr 2008
    ћнени€
    10
    Post Thanks / Like

јми на мен освен диплома от 6.00 ми искаха повторно да взимам “ќ≈‘Ћ и затова аз самата не съм им писала нищо,защото се б€х отказала, но €вно други българи са се оплакали, че сме първи€т випуск...“е така са ми написали и в писмото - "разбираме, че за първи път ще се държи такъв изпит и това може да създаде проблеми..". —поред мен това тр€бва да им об€сниш - че сме първите, не знаем акво да очакваме, освен това се дават противоречиви информации. Ќе знам в јнгли€ доколко са осведомени и за оцен€ването в Ѕългари€ и точността на стотните - 5,70-5,73-5,75. јко искаш и това им об€сни. Ќо най-вече, че малко от нас са правили пробни матури и даже учителите са против т€х и те не зна€т какво точно ще се включва(по н€кои предмети), нито как ще се оцен€ва...

Ќов потребител
    –егистриран на
    Jan 2008
    ћнени€
    30
    Post Thanks / Like

ƒобре, благодар€ ви на всички написах писмо в което мисл€ добре об€сних за какво става дума само един последен въпрос- към кого да го адресирам? јко има хора които кандидатстват към University of Warwick нека и те да се включат в малката инициативата, все пак колкото повече толкова по добре

Ќапреднал
    –егистриран на
    May 2007
    ћнени€
    248
    Post Thanks / Like

јми мисл€, че е добре да попиташ Adm. кой точно ти разглежда апликаци€та и като ти дадат имейла му, да му пишеш лично на него. »наче да не остане глас в пустин€.

»нформаци€ за темата

ѕотребители разглеждащи тази тема

¬ момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

ѕодобни теми

1. Ќов вариант на тестa за гражданство
    ќт Arthur's Sword EXCALIBUR във форум British citizenship test - 'Knowledge of life in the UK' test
    ќтговори: 8
    ѕоследно мнение: 02-05-2013, 18:11
  2. син€ карта с Ѕ–1 - нов вариант
    ќт dob във форум Registration Certificates
    ќтговори: 1
    ѕоследно мнение: 11-09-2008, 18:38
  3. selfemployed ли е най-удачни€т вариант?
    ќт emich83 във форум Self-Employed
    ќтговори: 9
    ѕоследно мнение: 20-10-2007, 13:03
  4. вариант за виза
    ќт Barbonita във форум —татут в UK, посто€нно жителство, британско гражданство
    ќтговори: 6
    ѕоследно мнение: 17-11-2005, 12:06

ќтметки

ѕравила за публикуване

• ¬ие не можете да публикувате теми
  • ¬ие не можете да отговар€те в теми
  • ¬ие не можете да прикачвате файлове
  • ¬ие не можете да редактирате мнени€та си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker