Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 15 ПървиПърви 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 75 от общо 364
    glamorous Аватара на fancy_bird
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: The University of Manchester

ти ако наистина си набор 82 и на това му викаш стари години
    то значи сме почти набори, аз съм 85
    ама и на мен не ми личат, все ме питат в кой клас съм

добре си го замислила, това да изкараш една година като au pair и да кандидатстваш после
    ще имаш много повече възможности за реализация с едно английско образование

успех
    No one can go back and make a brand new start,anyone can strart from now and make a brand new ending..

инди Аватара на sielo
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

Мерси
    Аз съм го замислила отдавна но мислех да е в БГ .... нещата се променят.
    Няма да спамя темата повече
    sielo

Нов потребител
    Post Thanks / Like

и от мен едно насърчаване: аз съм още по-стара , набор 79 :-) и ще се пробвам в уни в англия, така че действай и да не ти пука кой набор си. Успех!!

4. БЛАГОДАРЯ sielo thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    Plovdiv
    Post Thanks / Like

Здравейте. Радвам се да видя, че има български студенти в Манчестър. На мен също ми е първи избор и силно се надявам за 2009 да ме приемат. Специалноста, която съм избрал е фармация (MPharm). Има ли някой българин, който да учи това в Манчестър и ако има моля да сподели как е? Имам и въпрос как стоят нещата със заемите? Честно казано според информацията изнесена в официалния сайт на University of Manchester разбирам, че на един студент му трябват към 8 000 - 9 000 паунда на година( включват такси, общежитие,храна, учебници, път и др.), а това си е доста сериозна сума за българските стандарти. Така, че лесно ли отпускат заеми и какво ти е необходимо за да ти отпуснат ?

Напреднал
    Post Thanks / Like

Здравей Борислав,
    Заемите, които отпускат са само за таксата около 3000 паунда. Издръжката я поемаш сам. Около 4000 за храна и около 3500 за общежитие или квартира. Доста са, а и няма много време за работа, особено във фармацията. Вечер по заведенията или при снабдяването нощем на магазини, но как ще се справяш нямам представа. Всички ме успокояват, че е не е като в България голямо зубрене, но пък има много самостоятелна работа в библиотеките, на компютъра, а това също си иска времето.
    Аз все още не мога да разбера защо ти е да учиш там, след като точно тази специалност се признава дори и за граждани извън ЕС,вчера четох някъде точно за недостига на такива кадри. Погледи в техните сайтове за работа , свържи се и ще разбереш, че веднага ще те вземат, дори ще ти предложат заплата от около 4000 паунда, което си е доста за Англия.
    Ти може би имаш намерение да оставаш там да живееш, но на мен хич не ми се обрича с това Право да оставам там завинаги, така че ще помисля и за други алтернативи.

Нов потребител Аватара на felic1ty
    Post Thanks / Like

Здравей vgervaziev !

Понеже каза, че сте група студенти, има ли сред вас някой, който да е със специалост Финанси (моята е acc&finance)? Бих искала да попитам до каква степен е засегната математиката, най-вече коя част от нея трябва да преговоря и какво ново евентуално да науча.

P.S. Може би трябва да отбележа, че съм държала SAT II Math- I & IIC и съм чела и там, каквото имаше като материал.

Мерси много

Нов потребител Аватара на vgervaziev
    Post Thanks / Like

Аз взимам предимно финансови курсове. Математиката не е много. Зависи кое ниво избереш, знам че advanced stats е нещо мн неприятно. Иначе по финансовите и счетоводни курсове, математиката си е направо лесна. Общо взето, не мисля, че ще ти е проблем, освен това, математическите курсове са шанса да изкараш висока оценка, след като на есета мн рядко пишат над 70%.

Виж, 3тата година нещата стават тегави и доколкото знам курсове като Financial Engeneering, Derivatives, Econometrics и тн. са истински ужасни. Кават, че International Finance е най-трудния курс в MBS.

9. БЛАГОДАРЯ felic1ty thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Unhappy Относно: The University of Manchester

Много съм объркана и бих искала да се обърна към вас за съвет. Бях решила тази година да кандидатствам в UK за dual degree in economics and politics и си бях набелязала няколко университета, измежду които и The University of Manchester , които предлагат тази програма. Днес им писах, за да разбера какви за конкретните им изисквания за прием на български студенти и вече получих отговор от университета в Bath, в който се казва следното:

In the Bulgarian diploma we would require a grade of 6 in all subjects.
    We would also require you to have studied Mathematics at the Highest
    possible level as well as Economics or Business Studies (if available).

Аз обаче имам петици по физическо и математика в 9-ти клас и по физика в 10-ти. Значи ли това, че няма смисъл изобщо да кандидатствам в Bath? И още - какво значи " ... to have studied Mathematics at the Highest possible level"? Нивото в обикновена езикова гимназия достатъчно ли е, или се изисква специална математическа паралелка?

Очаквам отговор и от университета в Манчестър, но ще се радвам, ако ми дадете предварителна информация или споделите собствения си опит. Ако изискванията и в Манчестър са същите, явно трябва да се преориентирам към други университети или други специалности. Изглежда ми странно да се изискват шестици по всички предмети за 9,10,11 и 12 клас - ами ако имаш петица само по физическо, не можеш ли да кандидатстваш икономика?

Post Thanks / Like

Ami v nqkoi sluchai kogato poluchish conditional offer i ne q izpulnish biha mogli i da te priemat, stiga da ne e mnogo golqma razlikata v tova koeto sa poiskali i tova koeto si izkarala. Pone imashe nqkolko takiva sluchaq s moi kolegi. Ne znam kakva e politikata na Bath i na Manc. sushto, no spered men edna, dve petici nqma da sa problem.

Za Mathematics-a ne sum mn siguren, ponqkoga tova koeto pravqt e da ti predlojat foundation year, v sluchai che matematikata ti ne otgovarq na iziskvaniqta im.
    Ne iskam da te podluja taka che po-dobre se svurji s unitata.

---
    Izvinqvam se za latinicata.

12. БЛАГОДАРЯ Tammy thanked for this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vgervaziev Виж мнението
    Здравейте всички,

Ние сме група студенти, учещи в The University of Manchester. Тъй като, знаем колко е трудно да се справи човек със кандидатстването и често се нуждае от помощ ние сме готови да дадем съвет на всеки, който иска да кандидатва в нашия университет. Разгледайте уеб страницата ни и ако имате допълнителни въпроси ни пишете.
    -------

Manchester University Bulgarian Society
    http://mubs.org.uk/
    оле, много хубава идея, обаче - защо е в черно целия сайт?
    млади хора, пък - като за погребение...
    видях един софийски колега на едната снимка, чух че правел PhD по психиатрия в Манчестър и вие сега ми потвърдихте информацията
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

most valuable player Аватара на s7r1kr
    Post Thanks / Like

Някой да е кандидатствал за прием 2009 ? Знаете ли дали тази година ще искат матурите?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Smile Относно: The University of Manchester

Здравейте,на всички.Тази година завършвам и смятам да уча в UK, Manchester university ми допада,но все още нямам никаква инфо.Ориентирам се към International Management.A aaa, и още нещо все още не съм държала TOEFL смятам да е след Нова година.PLS pratete info za fees,TOEFL scores,и аз не съм много сигурна какво да пита..........

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от s7r1kr Виж мнението
    Някой да е кандидатствал за прием 2009 ? Знаете ли дали тази година ще искат матурите?
    Брат ми кандидатства тази година, за матурите не съм сигурен, но мисля че ги изискват. Знам, че искат диплома над 5.70 за повечето business & economics специалности, както към бизнес училището, така и към BAEcon програмите. С другите специалности не съм запознат, най-добре им прати мейл, отговарят бързо.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от emanuel4e Виж мнението
    Здравейте,на всички.Тази година завършвам и смятам да уча в UK, Manchester university ми допада,но все още нямам никаква инфо.Ориентирам се към International Management.A aaa, и още нещо все още не съм държала TOEFL смятам да е след Нова година.PLS pratete info za fees,TOEFL scores,и аз не съм много сигурна какво да пита..........
    Поразгледай цялата тема, мисля че бяхме писали нещо в началото. Аз правя International Management, доста е добър курса - можеш да си избереш в каква насока да тръгнеш след първата година (маркетинг, финанси, счетоводство и тн) в зависимост от това което ти харесва. Имаш exchange в страшно мн. университети в азия, европа и австралия. Програмата е 4ри годишна, което според мен е по-добре от 3 годишните, защотото ти дава повече време да се ориентираш и да добиеш професионален опит преди да завършиш. Първата и третата година носят 0% към дипломата ти, втората е 25%, 3тата - 75%. Изискванията са по високи от Management програмите, мисля че ще са AAA от тази или другата година. TOEFL ти трябва над 100, а дипломата над 5.7, но за по-сигурно им изпрати email. Таксата е Ј3250, но варира от година на година, спрямо инфлацията (уж).

Междо другото ако тази година завършваш, не е ли малко късно вече за TOEFL, мисля че UCAS e отворен до 15.01.09
    Последно редактирано от vgervaziev : 09-11-2008 на 00:15

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    оле, много хубава идея, обаче - защо е в черно целия сайт?
    млади хора, пък - като за погребение...
    видях един софийски колега на едната снимка, чух че правел PhD по психиатрия в Манчестър и вие сега ми потвърдихте информацията
    Ха, мерси. Ами сайта е в черно, защото до там ми стигнаха IT уменията (които никак не са много)
    Ако за Иван говориш го познавам, мн готин пич, редовно играехме футбол с него .
    Последно редактирано от vgervaziev : 09-11-2008 на 00:15

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Междо другото ако тази година завършваш, не е ли малко късно вече за TOEFL, мисля че UCAS e отворен до 15.01.09[/QUOTE]

БЛАГОДАРЯ,много! Може ли да те попитам още нещто освен през септември има ли варянт за започване през Януари както предлагат някои други унита.....май съм закъсняла с toefl,но тва е друга исторя МЕРСИ

most valuable player Аватара на s7r1kr
    Post Thanks / Like

Според мен кандидатствай и напиши, че ще държиш ТОЕФЛ пролетта....ако отговаряш на критериите им ще ти дадат Conditional offer за определени точки на ТОЕФЛ

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от s7r1kr Виж мнението
    Според мен кандидатствай и напиши, че ще държиш ТОЕФЛ пролетта....ако отговаряш на критериите им ще ти дадат Conditional offer за определени точки на ТОЕФЛ
    Добра идея. Пиши им email, добре е да влезеш в контакт с унито преди да пуснеш application-a, защото хората които четат писмата проверяват и документите ти. Иначе, не съм чувал за курсове, в Манчестър, които да почват Януари.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Мерси много и на двамата,ще послушам съветите ви!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Освен University of Manchester,някои друг можете ли да ми предложите да речем за резервен вариант....а останалите ще са в Лондон

Deviant of many talents Аватара на beroni
    Град
    Gabrovo, Bulgaria // Manchester, UK
    Post Thanks / Like

Здравейте. Имам 2 оферти в Manchester University - Business Studies и Management (Marketing). От сайта им разбирам, че се учат сходни неща и затова бих искал да попитам коя е за предпочитане (най-важното за мен е коя е по-престижна) ?

Post Thanks / Like

Здрасти,

Manchester Business School e доста по престижно от самият университет. Мисля, че Management (Marketing) е част от MBS, така че това бих ти препоръчал, освен това, ако решиш да учиш нещо друго (не маркетинг) прехвърлянето е доста лесно. Въпреки това, не се доверявай сляпо на моето мнение, прегледай различните статистики, а и уеб страниците на университета.

Валери

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, сега съм единадесети клас и мисля да кандидаствам в University of Manchester исках да попитам вие сами ли си подготвихте документите или се обърнахте към фирми; а също така ми хареса специалността International Management но въпреки, че звучи много добре след това дали има възможности за реализация, това сигурно ще прозвучи малко глупаво, това, че е международен не ограничава ли възможностите само до международни компании където местата не са чак толкова много?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dorri Виж мнението
    Здравейте, сега съм единадесети клас и мисля да кандидаствам в University of Manchester исках да попитам вие сами ли си подготвихте документите или се обърнахте към фирми; а също така ми хареса специалността International Management но въпреки, че звучи много добре след това дали има възможности за реализация, това сигурно ще прозвучи малко глупаво, това, че е международен не ограничава ли възможностите само до международни компании където местата не са чак толкова много?
    Здравей. Еми аз първо почнах с фирма,те първо ми търсиха университети за Бизнес Мениджмънт,но нещо не ги харесах и за това се отказах от услугите им.Подготвих се за 2 седмици сам.Първата търсих добри университети за специалността,а после за една седмица по 3-4 часа на ден писах мотивационно писмо.Смятам,че няма нужда от такива фирми,защото всичко можеш да си го свършиш сам,а от агенцията няма да ти напишат мотивационното писмо,само ще ти го редактират.Вече имам оферта от Манчестър,а до самата реализация,незнам,предолагам,че насоката е повече за чуждестранни компании.Аз затова избрах Мениджмънт,защото в следващите години може да специализираш в област която ти си избереш:IT мениджър,банкерство,маркетинг,човешки ресурси,хотилиерство и т.н.Успех !

Нов потребител
    Post Thanks / Like

здравейте, аз съм 12 клас, вече кандидатствах в UK, имам вече оферти от 5 университета, но съм се насочила към University of Manchester. там съм приета естествено условно ( не съм си получила дипломата още) и на мен ми искат 5.70, без да взимат матурите в предвид. специалността ми е Managament(International Business Economics) исках да попитам дали разликата между моята специланост и International Business е голяма? има ли възпожност за трансфер ?

Страница 3 от 15 ПървиПърви 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. University of Manchester - интервю
    От somethin_blue във форум Образование в UK
    Отговори: 5
    Последно мнение: 27-10-2014, 21:42
  2. Приети в University of Manchester 2013
    От SpeedFire във форум Образование в UK
    Отговори: 4
    Последно мнение: 03-07-2013, 14:54
  3. The University of Manchester
    От vgervaziev във форум Образование в UK
    Отговори: 322