Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 10 от общо 10
    Нов потребител Аватара на felic1ty
    Post Thanks / Like

По подразбиране Настаняване

Привет на всички!

Имам два конкретни въпроса и не съм сигурна дали ще получа отговор, тъй като са по-специфични, но не пречи да се опита
    Има ли някой, който да е ясно с общежитията към University of Manchester и същия в Kent (Canterbury)? Аз съм ги разгледала подробно, но ми се иска, ако е възможно да получа и др мнение за това на какво да се спра за първа година като undergraduate

Поздрави

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Настаняване

Влез във форума на Юкас и виж там в секция Университети, Манчестър, Кентърбъри и огледай форума специално за общежития. Много от форумците са ходили на Отворените врати и са разглеждали общежитията. Аз например от там разбрах за Ковънтри кои общежития са по-хубави, в някои има много строги правила - всичко това го описваха хора, които най-вероятно са от Англия и са имали възможността да идат и да разгледат. Впрочем какво си приета в Манчестър.

Post Thanks / Like

Ами аз ходих и в този форум, също и в един друг, но като цяло мненията са страшно противоречиви (което е разбираемо, предвид това, че вс си има разл предпочитания). Искаше ми се, ако някой от тук има впечатления, да сподели... Но както казах, ми се струва малко вероятно)
    Иначе съм специалност Acc&Finance

fabulous Аватара на ESHI
    Град
    Bourgas
    Post Thanks / Like

http://www.accommodation.manchester....accommodation/ направо кликай тука
    на мен поне от снимките Ashburne Hall, Dalton, Oak House, Richmond Park ми харесваат.
    Последно редактирано от ESHI : 06-04-2008 на 13:47
    Don't let today's disappointment ruin tomorrow's dreams.

I can resist anything but temptation.

съмняваща се Аватара на krasi_sot
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Настаняване

Цитирай Първоначално написано от felic1ty Виж мнението
    Привет на всички!

Имам два конкретни въпроса и не съм сигурна дали ще получа отговор, тъй като са по-специфични, но не пречи да се опита
    Има ли някой, който да е ясно с общежитията към University of Manchester и същия в Kent (Canterbury)? Аз съм ги разгледала подробно, но ми се иска, ако е възможно да получа и др мнение за това на какво да се спра за първа година като undergraduate

Поздрави
    Имам колежки, които живеят на общежитие в Kent University,ще ги питам, но ми кажи какво конкретно те интересува.
    И пак ме има ,и пак е синьо ,макар и боядисано

Post Thanks / Like

Ами предпочитам да е self-catered. За en-suite... мога да мина и без него. Като цяло не съм мн претенциозна, но определено държа да си е спретнато и комфортно. Хубаво е да има social life, но пак в рамките на умереното)

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ами предпочитам да е self-catered. За en-suite... мога да мина и без него. Като цяло не съм мн претенциозна, но определено държа да си е спретнато и комфортно. Хубаво е да има social life, но пак в рамките на умереното)
    Добре,ами аз искам да попитам,какво включва една такава квартира/общежитие. Например има ли пералня,печка,ютия(питам защото не ми се мъкне ютия,а трябва да се гладя) или не?
    Аз съм приет във Бирмингам,но според мен тези правила важат за повечето университети.

novost
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Настаняване

В University of Birmingham стая е самостоятелна, като си има собствен санитарен възел, като за около 4 стаи има обща кухня. В кухнята си има печка за готвене, хладилник, микровълнова печка, мивка, има маса за гладене, обаче мисля, че няма ютия, има съдове за готвене остнали от предишните студенти, но ти може да си накупиш каквото ти е необходимо и от там. Университета ще ти хареса, защото е много голям с много зелени площи, тенис кортове и много добре уреден и много добра библиотека. Удобство е, че когато си в общежитието на университета и ако имаш собствен компютър можеш да ползваш библиотеката от стаята си по компютъра, а бъди сигурен че ще ти е много необходима библиотеката за обучението ти, а и имат много добри учебни материали.
    Има пералня, която е обща за общежитието и си има и сушилня за дрехите след пране.

Нов потребител Аватара на vgervaziev
    Post Thanks / Like

Привет на всички!

Поздрави
    Здрасти,

Сигурно си запозната с всичките варианти - с баня, без баня, и тн. Аз мога да говоря само за Манчестър:

Общежитията са разделени на три зони - Victoria Park, Fallowfield и City.
    Fallowfield е голям студентски квартал, много оживен, много студентски живот...бе забавно е. Квартирите не са лоши - Owens Park - Tree Court стават, гледаи да не попаднеш в Tower (много е високо и шумно), мисля че повечето са catered, доста са старички но за това пък кипи живот, доста е социално.
    Аз бях в Richmond Pard...излишно скъпо, от вън е добре, от вътре депресиращо.

Ако искаш self-catered - препоръчвам ти Weston Hall и още едно, на което забравих името но ще питам . Не е толкова социално, защото живеете в апартамент от осем човека, докато при другия вариант - в блок от 40. Но ако попаднеш на съквартиранти не е лошо.

Относно разположението - Fallowfield е на 25мин от унито, Victoria на 10 и City 5-10.

10. БЛАГОДАРЯ felic1ty thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте след няколко дена сам в манчестар и си тьрся ефтина квартира в квартал Fallowfield или някаде близо до него по вазможност с бьлгари може и без моля помогнете на зор сам много

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Приготвяне на багаж, пренасяне и настаняване
    От Toblerone във форум Образование в UK
    Отговори: 37
    Последно мнение: 03-07-2010, 13:05
  2. настаняване в необитема къща
    От captain caveman във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 1
    Последно мнение: 13-06-2008, 18:39

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker