Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 27
    Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Само Nin при търсене на работа

Моля кажете може ли човек да си намери работа само с National Insurance Number Card.

Имам и Българска лична карта (ID Card), ако трябва да ги залъгвам с нея нещо.

Payslips ако трябват - знам ли.

И банкова сметка, в която ще влиза заплатата, която не е моя (сметката де).

Sorry ако ви се струва тъп въпроса, но наистина не знам.
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

По подразбиране

БГ лична карта не ти върши работа тук
    С каква виза си?
    Wild is the wind

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране :)

1-годишна, като паспорта е в Home Office. Подадени са документи за 3-годишна. 1-годишната е изтекла де.

Някой ми каза, че преди време са си вадели банкови сметки с БГ лични карти, та затова, но преди време де - сега не става.
    BGHelp Търсачка

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от CYPER
    1-годишна, като паспорта е в Home Office. Подадени са документи за 3-годишна. 1-годишната е изтекла де.

Някой ми каза, че преди време са си вадели банкови сметки с БГ лични карти, та затова, но преди време де - сега не става.
    Ако паспорта ти е в ХО в момента мисля, че ще ти е доста трудно да намериш работа, защото посредническите агенции, а също и работодателите изискват паспорт с валидна виза, а ти дефакто в момента не си с такава, подлежащ на разглеждане случай си, т.е. с несигурен статус в тази държава.
    Wild is the wind

Polar Bear Аватара на Me4oka
    Град
    London Zoo
    Post Thanks / Like

По подразбиране trudna rabota

trudna rabota batka. dopredi nqkolko godini stavashe samo s nin.
    sega nai - mnogo nqkude v zadunena provinciq det ne razbirat da te vzemat
    i to ako imash dobur angliiski , ina4e sha izglejdash suvsem shifty

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

Ами английския ми е добър - е стига ве, въобще ли никакъв шанс ли няма?

Нали има Nin или то все тая.
    BGHelp Търсачка

Град
    London Zoo
    Post Thanks / Like

По подразбиране v golqm grad - trudna rabota

puk i ne znam kva rabota to4no imash predvid.
    to vinagi si ima i dodgy agy-ta deto i bez karta 6a ta zemat

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

Ами примерно я някой магазин за Gsm-и или нещо подобно.
    BGHelp Търсачка

Град
    London Zoo
    Post Thanks / Like

По подразбиране

ami ako e v magazina na bai mangau v walthamstow - 6te te vzeme i bez karta ama 30 kinta na den - ot 8 am do 8 pm ili ne6to podobno .
    a ako si mislish za ne6to kato the link - trudna rabota bez passport
    no ne se ot4aivai - nikoga ne pre4i da se probvash - nito glava boli nito pari vzemat. ako tursi6 dostatu4no usyrdno vse 6te nameri6 ne6to , nadqvam se..

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

Абе обезкуражихте ме нещо, но ще търся аз де.

Скоро има 2 седмичен платен отпуск и смятам да сменям работата - дано си намеря нещо.

Искам ми се нещо като за начало 6 паунда на час, а ако може и 8 ако не съм много нахален
    BGHelp Търсачка

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

От вчера почнах да си търся работа, но засега нищо.
    Вчера apply-нах за 25 позиции като Office Junior посредством reed.co.uk, но все още нямам отговор, утре мисля да ходя в Job Centre Plus да се регистрирам или каквото се прави там - отивам да питам и да кажа, че търся работа.

Много ще ви замоля ако можете да препоръчате нещо как да си намеря по-лесно работа - приемам всякакви серизони идеи, съвети, препоръка, че не ми се иска да се връщам на старата.

Да съм скромен търся нещо, което не е физически тежко - примерно 5 паунда на час, може и повече разбира се

Има NIN карта, говоря добре английски, млад, енергичен - всичко в комплект -

Помагайте хора ще черпя.
    BGHelp Търсачка

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Kakva ednogodishna visa si imal i kakva ochakvash? Imash li pravo na employment?

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

Присъеден към баща ми, който е Self Employed с 1 годишна изтекла виза.
    Тоест аз съм Dependant с право на работа - Employed.
    Подали сме за Extension - 3 годишна виза.

Това е накратко.
    BGHelp Търсачка

Post Thanks / Like

По подразбиране

Znachi si ok s vsiaka rabota. Minalata godina promeniha law za naemane na employee i dori poniakoga v niakoi kompanii iskat passport ot british citizen.Niakade biah popadala na info kakvi dokumenti kato minimum triabva da predstavish,t.e. vseki rabotodatel triabva da iziska ot teb.

Eto ti ideia: List 1
    Your candidate must show you documents that prove their entitlement to work in the UK.

Can your candidate provide any of the following documents?

A passport showing that the holder is a British citizen.
    A passport showing that the holder has a right of abode in the UK.
    A national passport or national identity card showing that the holder is a national of a European Economic Area (EEA) country or Switzerland.
    A residence permit issued to a national from a European Economic Area (EEA) country or Switzerland.
    A passport or other document issued by the Home Office which has an endorsement stating that the holder has a current right of residence in the United Kingdom as the family member of a national from a European Economic Area (EEA) country or Switzerland who is resident in the United Kingdom.
    A passport or other travel document endorsed to show that the holder is exempt from immigration control, can stay indefinitely in the United Kingdom, or has no time limit on their stay.
    A passport or other travel document endorsed to show that the holder can stay in the United Kingdom - and that this endorsement allows the holder to do the type of work you are offering provided it does not require a work permit.
    An Application Registration Card issued by the Home Office to an asylum seeker stating that the holder is permitted to take up employment.
    Oste:

First combination

A - A document giving the person's permanent National Insurance Number and name. This could be a: P45, P60, National Insurance card, or a letter from a Government agency.

Along with checking and copying a document giving the person's National Insurance number, you must also check and copy only one of the following documents listed in sections B - H:

B - a full birth certificate issued in the United Kingdom, which includes the names of the holder's parents; OR

C - a birth certificate issued in the Channel Islands, the Isle of Man or Ireland; OR

D - a certificate of registration or naturalisation stating that the holder is a British citizen; OR

E - a letter issued by the Home Office to the holder which indicates that the person named in it can stay indefinitely in the United Kingdom, or has no time limit on their stay; OR

F - an Immigration Status Document issued by the Home Office to the holder with an endorsement indicating that the person named in it can stay indefinitely in the United Kingdom, or has no time limit on their stay; OR

G - a letter issued by the Home Office to the holder which indicates that the person named in it can stay in the United kingdom, and this allows them to do the type of work that you are offering; OR

H - an Immigration Status Document issued by the Home Office to the holder with an endorsement indicating that the person named in it can stay in the United Kingdom, and this allows them to do the type of work that you are offering.

Employer-a triabva da poiska da vidi edin document ot list 1(tova e passporta ti) + 2 documenta ot first combination. Tova e po zakon,dali se spazva i kak ne moga da kaja.

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

Паспорта ми е в Ho и от тях имам документ показваш, че паспорта ми е там. Това с нещо помага ли?
    BGHelp Търсачка

Post Thanks / Like

По подразбиране

Pravilata,koito zitiram po gore za tochno ot zakona za prevention of ilegal working. Vsichko zavisi ot rabotodatelia...........taka,che tova sa pravilata,a a dali ste te vseme niakoi na rabota tova sa samo dogadki,triabva da opitvash.

Град
    London Zoo
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Zara
    Employer-a triabva da poiska da vidi edin document ot list 1(tova e passporta ti) + 2 documenta ot first combination. Tova e po zakon,dali se spazva i kak ne moga da kaja.
    ami az dokolkoto znam i ma ujasno mnogo hora koito nqmat 2 dokumenta ot vtoriq spisuk , vklu4aq mestnoto naselenie , sledovatelno zakona ne se spazva mnogo striktno.
    puk i kato se zamislq , za kakvo ti e p45 ako imash EU pass , davat ti p46 da populni6 i tva e.
    za NI nqma spor 4e trqbva da imash.
    ako imash primerno NIN , photocard driving licence (za ID) , copy of Pass i viza, pismoto ot HO ot prednata ti viza ,i pismoto 4e passporta ti e v tqh, bi trqbvalo da gi izlujesh-ako ima trqbvat hora de - 6te te vzemat s tezi ne6ta

Post Thanks / Like

По подразбиране

I oste edno dopalnenie:
    The following documents have never been acceptable as proof of a person’s
    right to work in the United Kingdom, and should not form any part of your
    checks under section 8:
     a temporary National Insurance Number beginning with TN, or any
    number which ends with the letters from E to Z inclusive;
     a driving licence issued by the Driver and Vehicle Licensing Agency;
     a bill issued by a financial institution or a utility company.

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Паспорта ми е в Ho и от тях имам документ показваш, че паспорта ми е там. Това с нещо помага ли?
    Не искам да те отчайвам, но не помага много честно казано, защото ти един вид си с неопределен все още статут, т.е. не се знае дали ще получиш продължение на визата или не. Точно това е причината много работодатели и агенции да не са съгласни да те наемат, особено за някоя постоянна long-term работа. Но все пак пробвай, не се отказвай, правят и изключения.
    Успех!
    Wild is the wind

Град
    London Zoo
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Zara
    I oste edno dopalnenie:
    The following documents have never been acceptable as proof of a person’s
    right to work in the United Kingdom, and should not form any part of your
    checks under section 8:
     a temporary National Insurance Number beginning with TN, or any
    number which ends with the letters from E to Z inclusive;
     a driving licence issued by the Driver and Vehicle Licensing Agency;
     a bill issued by a financial institution or a utility company.
    zatova kazah driving licence za ID , poneje samo s omazani fotokopiq e mnogo shifty. Nokato se zase4e pasport(kopie) s knijka (original) , kartata za NIN, i pismata ne6tata se navyrzvat

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

Значи в момента имам следните документи, които мога да покажа:

Nin карта
    Копие на паспорта ми с едногодишната изтекла виза (1 страница)
    Копие на паспорта с снимката и данните (1 страница)
    Документ от Ho, че паспорта ми е там.
    Българска лична карта

Нещо се обезкуражих за нова работа - тъпо.
    BGHelp Търсачка

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Значи в момента имам следните документи, които мога да покажа:

Nin карта
    Копие на паспорта ми с едногодишната изтекла виза (1 страница)
    Копие на паспорта с снимката и данните (1 страница)
    Документ от Ho, че паспорта ми е там.
    Българска лична карта

Нещо се обезкуражих за нова работа - тъпо.
    На колко места си пробвал, че си се обезкуражил? За агенции не те съветвам без паспорт да пробваш, само ще си губиш времето. По-скоро се опитай да убедиш работодателите, при които кандидатстваш, че ти си точно този, който им трябва за новата позиция и че всеки един момент очакваш паспорта си от ХО /поизлъжи малко/. Успех!
    Wild is the wind

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

Сори за глупавите и наивни въпроси, но аз дефакто не знам къде да търся работа - apply-нах в 2 сайта за 26 позиции, но ни вопъл, ни стон.

Кажи къде, как, с какви средства да си търся работа.

Днеска бях и в Job Centre Plus, но не успях да се докопам до машинките въобще.
    BGHelp Търсачка

Post Thanks / Like

По подразбиране

Nai-lesnoto e po internet,no stava bavno,tromavo, a i te sa agenzii. V Job centre im niamam mnogo viara,a zlichno ne sam opitvala nikoga tam.Drugoto,koeto mi idva na ideia e po obiavi vav vestnika. Bi triabvalo v niakakv den da izlizat vestnizi samo s obiavi za rabota ( v petak pone az lichno si kupuvam tri). Oste tai kato spomena magazin za GSM probvai v Carphone house, The Link, Phones4u, Currys,Comet etc......vsichkite imat web saitove,mojesh da poglednesh tam parvo. Oste kato se razkarvash napred-nazad hvarlai po edno oko po vitrinte(ako isobsto iskash v retail da rabotish),poniakoga slagat obiavi tam.

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Сори за глупавите и наивни въпроси, но аз дефакто не знам къде да търся работа - apply-нах в 2 сайта за 26 позиции, но ни вопъл, ни стон.

Кажи къде, как, с какви средства да си търся работа.

Днеска бях и в Job Centre Plus, но не успях да се докопам до машинките въобще.
    Не си губи времето с агенциите и JobCentre, докато не си получиш паспорта. Предлагам ти да се поровиш директно в сайтовете на фирмите, от които се интересуваш и си пратиш автобиографията. Също лично пообиколи хотели из централen London и си остави автобиографията на Human resources manager. Като навсякъде казваш, когато стане на въпрос за пасопрта, че го чакаш всеки един момент.
    Wild is the wind

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 237
    Последно мнение: 12-04-2021, 11:47
  2. Търсене на работа
    От prolimbo във форум Работа и бизнес в UK
    Отговори: 10
    Последно мнение: 17-08-2015, 07:17
  3. търсене на работа
    От ZAPRINSKI във форум Отзиви за работодатели и обяви за работа
    Отговори: 12
    Последно мнение: 30-06-2013, 09:23
  4. Търсене на работа на място