Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 33
    flawless
    Post Thanks / Like

По подразбиране Maintenance Grants, Student Loans, Scholarships and Bursaries

Здравейте

Вече излязоха формите за student finance за кандидат студентите за 2008/2009 и реших да пусна темата.

Можете да apply-вате online или да пуснете application form-а по пощата. Ето link за online -> http://www.studentfinancedirect.co.u..._schema=PORTAL
    Ето и за printed version-а -> http://www.direct.gov.uk/en/Educatio...ts/DG_10034854

Изискавнията за apply-ване на тези loans и grants са:

*Да си живял в UK, the Channel Islands or the Isle of Man за поне 3 години преди започване на курса ти
    *Дали преди това сте правили higher education course
    *На колко сте години

Resident изискванията са:

* have been 'ordinarily resident' in the UK, the Channel Islands or the Isle of Man for the three years immediately before starting the course (and not wholly or mainly for the purpose of receiving full-time education). You’re 'ordinarily resident' somewhere if it’s where you normally live. It doesn’t matter if you’re out of the country temporarily from time to time.
    * be a UK national or have 'settled status' in the UK (under the terms of the Immigration Act 1971). 'Settled status' means that there are no immigration restrictions on how long you can stay in the UK.
    * be ‘ordinarily resident’ in England

Even if you don’t meet these criteria, you may still qualify for the standard student finance package. Ask your local authority, or your university or college, for advice - в local council-а питайте

Максимума за maintenance grant е J2,835, и са non-repayable
    За student loan - J3,145, repayable
    За bursary и scholarship зависи от uni-то, и пак са non-repayable

Надявам се темата да ви е от помощ. Ако имате въпроси питайте

2. БЛАГОДАРЯ MarkoToTeV, Mona, Charlotte, yoan_kostov thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Maintenance Grants, Student Loans, Scholarships and Bursaries

Имам въпрос.
    Как стоят нещата с тези, които живеят в България и не са стъпвали в Англия никога. Може ли он-лайн да се подават документи и имаме ли право на друг заем , освен за таксите, който ще ни бъде предоставен за живот.

flawless
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Maintenance Grants, Student Loans, Scholarships and Bursaries

Цитирай Първоначално написано от zoxoxo Виж мнението
    Имам въпрос.
    Как стоят нещата с тези, които живеят в България и не са стъпвали в Англия никога. Може ли он-лайн да се подават документи и имаме ли право на друг заем , освен за таксите, който ще ни бъде предоставен за живот.
    Провери на този link > http://www.direct.gov.uk/en/Educatio...ries/index.htm има цялата информация за EU students

Напреднал Аватара на lizardking
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zoxoxo Виж мнението
    Имам въпрос.
    Tрябва да попълниш формата на хартия и да я изпратиш заедно с паспорта. Формата можеш да я свалиш ето оттук: http://www.direct.gov.uk/en/Educatio...ries/index.htm
    Нямаш право на друг заем, освен за покриване на таксите.

6. БЛАГОДАРЯ Unforgettable thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

понеже тука се говори за заеми и финансиране.. знае ли някои как стоят нещата със студентските кредити от банка в англия? по точно - лесно ли се вземат, лихва, изплащане... като не можем да получим заем за ежедневните разходи тряа се мислят алтернативите

flawless
    Post Thanks / Like

Ами да ти кажа чесно не знам много по въпроса за bank loans, но лихвите са им убийствени това съм на 100% сугурна. Ето и пример първия сайт на които се спрях има 8% лихва > http://www.firstplus.co.uk/Pages/FIR...NEVAPPC23060=C . Обикновенно лесно се зимат ама трудно се връщат. Представи си като праиш BSc course който е 3 или 4 години и всяка ти трябват по J3000, ти докато завършиш ще си вътре с минимум от J10000 пък и повече. Обаче ако нямаш друга алтернатива Можеш да разгледаш този сайт > http://www.slc.co.uk/ провери и в ucas website > http://www.ucas.ac.uk/students/studentfinance/
    Последно редактирано от Gerilin : 26-03-2008 на 18:00 Причина: правописна грешка

9. БЛАГОДАРЯ fancy_bird, Unforgettable thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз поне единственото нещо, което съм открил, че финансират EU стюдънт това е тюишън фий лоун-а (съжалявам, че пиша така, но предполагам ме разбирате ). Всички останали грантове и т.н.т доколкото изчетох са за англичани/шотландци/...

А доколкото видях сайта на банката горе - изискванията бяха - да си над 20 и да имаш някакъв доход?! Има ли всъщност към банки стюдънт лоунс и някой може ли да покаже някакъв сайт?

flawless
    Post Thanks / Like

ами значи точно както и предполагах, попринцип за да вземеш какъвто и да е заем в UK ти искат 3 години пребиваване в страната. И студент loan-а не прави изключение ето виж > http://www.hsbc.co.uk/1/2/personal/c...ly#eligibility

Application eligibility criteria

To apply for Student Service you must:

* Be 17† or over and about to take a qualifying full-time undergraduate course of two years or more at a UK, Channel Islands or Isle of Man university/college or a part-time course with a Disability Student Allowance
    * Have been a resident in the UK, Channel Islands or Isle of Man for three years or have a bank account with a member of the HSBC Group
    * Not hold any student accounts elsewhere.

† Please note that you must be 18 or over to apply for credit from us and provide us with proof that your university place is confirmed.

If you are a student and don't meet the above criteria, you may want to check out our Under 18s accounts, which could be more appropriate.

Доколкото разбирам те почти всички банки дават graduate loans, както и professional loansама обаче не дават много undergraduate loans например > http://www.natwest.com/personal02.as..._TRAINING_LOAN
    или пък http://www.personal.barclays.co.uk/B...up&value=13373

Общо взето какво трябва да направиш за да провериш дали предлагат undergraduate loans ето списък с банките в UK:

1. HSBC
    2. Nationwide
    3. Halifax
    4. Abbey
    5. LloydsTSB
    6. NatWest
    7. Aliance&Leicester
    8. Barclays

В момента не се сещам за други, и отиваш в техните сайтове, кликаш на loans и те ти дават списък с какви loans предлагат.

Между другото аз като проверявах само HSBC предлагат undergraduate loan.

Sorry ама не мога да ти помогна с друго не знам много по въпроса bank loans някой друг ако знае да пише

12. БЛАГОДАРЯ Unforgettable thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Мерси много, сега ще разгледам дадените от теб линкове
    Иначе ти за финансиране какви съвети би могъл да дадеш и съответно имаш ли някаква идея лесно ли се намира работа като влезеш в унито (доколкото знам всеки университет си има група, която се занимава с това) и съответно колко горе-долу плащат на час (знам, че имаш право 20 часа на седмица да работят бг студентите). Мерси пак

flawless
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ice Виж мнението
    Иначе ти за финансиране какви съвети би могъл да дадеш и съответно имаш ли някаква идея лесно ли се намира работа като влезеш в унито (доколкото знам всеки университет си има група, която се занимава с това) и съответно колко горе-долу плащат на час (знам, че имаш право 20 часа на седмица да работят бг студентите). Мерси пак
    Нямам на идея не съм мислила още за работа, от приятели знам че студентите лесно си намират работа. не съм много веща по въпроса, sorry

glamorous Аватара на fancy_bird
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ice Виж мнението

относно заплащането из форума беше писано, но не мога да намеря къде точно. за неквалифицирана работа мисля, че беше около 5 паунда и нещо на час, ако си над 20 години и 4 и нещо ако си под 20. грубо казано, ако не си в Лондон, и работиш по 20 часа на седмица (стига да не ти пречи на ученето) можеш да си докарваш приблизително към 100 паунда и в зависимост от парите, които даваш за квартира и начина ти на живот,мисля че е възможно да се преживява с тях общо взето. а през ваканциите, доколкото знам имаш право да работиш на пълен работен ден.
    No one can go back and make a brand new start,anyone can strart from now and make a brand new ending..

Нов потребител
    Post Thanks / Like

ако не се лъжа мин заплащане е 4.65 паунда/час ако си под 22г и 5.55 ако си на 22 и нагоре.. или поне разликата е малка с точната (минамлна) заплата
    а да попитам за стипендиите - скоро ще попълвам апликейшънче - изискването е за 3 А - левела в дипломата (някъде гледах на времето сравнения.. ама не намерих сега) - това 6.00 ли е ? или просто над 5.50 ?
    и още да попитам - някакви идеи какво е добре да се пише относно \"с какво бих допринесъл на университета?

Напреднал
    Post Thanks / Like

В коя форма ти искат 3 А - за стипендия ли. Това не е ли ААА, ако е така значи над 5,50, ама не съм сигурна. Даже дали не беше верно 6.

flawless
    Post Thanks / Like

Bursaries

You may be able to get extra help through a bursary - extra financial help from your university or college. Bursaries can be provided in a variety of ways - for example, as payments into your bank account or a discount on accommodation costs.

You don't have to pay bursaries back.

Publicly-funded universities charging full tuition fees (Ј3,145 for 2008/2009 or Ј3,070 for 2007/2008) have to give you a bursary if you’re getting the full Maintenance Grant or Special Support Grant.

Many universities and colleges are offering considerably more than the minimum: in 2007/08 the typical bursary for a student receiving the full Maintenance Grant on a course charging the full Ј3,070 tuition fee was Ј1,000.

Scholarships and awards

Some universities and colleges offer scholarships. These can be based on your income, your A level results or on other criteria – check what’s available.

There are also some charities and educational trusts which may be willing to award you extra financial help.

You won’t have to pay back any money you get through a bursary, scholarship or award.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

От това честно казано не разбирам дали Bursaries засягат хора, който не са живели 3г. или повече в Англия (не подлежат на грант).

flawless
    Post Thanks / Like

еми виж сега >

If you’re doing a full-time higher education course in England, you may be entitled to extra support from your university or college in the form of a bursary. Some universities also offer scholarships - and there are some charities and educational trusts which may be willing to award you extra financial help.........

They’re paid on top of any Student Loans or grants you may get.

Bursaries and scholarships don’t have to be repaid..................

Universities and colleges decide what’s available, but those based in England have to offer a minimum payment to students who:

* get the full Maintenance Grant or Special Support Grant
    * pay maximum tuition fees - 3,145 in 2008/2009 or Ј3,070 in 2007/2008

The minimum payment depends on the tuition fees the university or college charges - but for 2007/2008, it will be at least Ј305.

Демек аз така го разбирам, ако плащаш пълната такса от J3,145, можеш да вземеш, защо просто не попиташ uni-тата за които apply-ваш, може за всеки uni да е различно

Нов потребител Аватара на felic1ty
    Post Thanks / Like

Относно заемите за undergraduate- какви документи се искат ?
    Знам, че в общия случай е нужно копие на личната карта, заверка и превод.
    А може ли вместо лична карта, примерно да използвам международния си паспорт ? Така се получи, че личната ми карта има валидност до юли месец, а ако тръгна сега да подавам молба, най-рано след месец ще си я получа новата...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от felic1ty Виж мнението
    Относно заемите за undergraduate- какви документи се искат ?
    Знам, че в общия случай е нужно копие на личната карта, заверка и превод.
    А може ли вместо лична карта, примерно да използвам международния си паспорт ? Така се получи, че личната ми карта има валидност до юли месец, а ако тръгна сега да подавам молба, най-рано след месец ще си я получа новата...
    Може да,това го прочетох на формуляра за Student Loan,който си принтнах вчера!

А още нещо(макар да зададох подобен въпрос в друга тема) - Някой знае ли нещо за MAINTENANCE LOAN(не гранта)?
    Последно редактирано от Dafai : 09-04-2008 на 17:17 Причина: правописни грешки

Напреднал
    Post Thanks / Like

А някой знае ли кой е последният срок за подаване на документите за заема, който ще покрие таксите

glamorous Аватара на fancy_bird
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

от интеграл ми казаха, можело до края на годината да се кандидатства за заема, тоест от март до декември, нещо такова..
    No one can go back and make a brand new start,anyone can strart from now and make a brand new ending..

flawless
    Post Thanks / Like

не знам доколко мога да ви помогна на всичко тъй като повечето от вас apply-вате от БГ.

първо felic1ty аз лично трябваше само да си занеса паспорта, обаче ти казваш копие на мен ми искаха оригинал така че не знам питай ги първо, искаха ми още proof of address и financial information.

Dafai MAINTENANCE LOAN се ползва по същия начин като grant-а, смисъл че се дава със същата цел - to cover living costs, обаче разликата е че това го връщаш. мисля че който кандидатства от BG имаше право на tuition fee and maintenance loans.

zoxoxo последните срокове са:

For new students who choose not to provide financial information on their form - 25 April 2008
    Other students - демек тия дето си дават financial инфо в формуляра - 27 June 2008

Надявам се да ви помогнах

Напреднал
    Post Thanks / Like

Къде точно го пише това за срока, че аз не мога да го открия.

flawless
    Post Thanks / Like

аз ходих на една спецялна сесия за student finance и там ни дадоха едни booklets от student finance direct и там ги намерих, плюс това го пише на самия формуляр дръпни си формата PN1 2008/2009 ето link > http://www.direct.gov.uk/en/Educatio...ts/DG_10034854 и на първа страница са deadlines

flawless
    Post Thanks / Like

а има и още нещо ако пропуснеш сроковете, не ти гарантират че ще ти платят в началото на учебната, всмисъл че ще ти дадат парите обаче може да ти ги дадат по късно, и ти един вид трябва сам/а да си платиш таксите и т.н и да чакаш да ти дойдат парите. общо взето гледайте да се вместите в сроковете

Напреднал
    Post Thanks / Like

Моята форма е ЕU8 N, а не PN1. Може би това важи за английските студенти. А другото, което питам е, да речем че изпратя формата чак през август. Аз ще си платя таксата, но те няма ли да преведат пак парите на унито , защото в тази форма няма никъде посочена моя сметка, евентуално да бъдат преведени там. Или може би допълнително ще ми я поискат.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 0
    Последно мнение: 19-07-2013, 16:13
  2. Coca-Cola Scholarships
    От patilanka7 във форум Образование в UK
    Отговори: 7
    Последно мнение: 21-02-2013, 11:19
  3. Student loans
    От elizabeth_bennet във форум Образование в UK
    Отговори: 143
    Последно мнение: 03-03-2010, 21:07
  4. student loans