Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 14 от общо 14
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране учител - преводач

здравейте
    търся си работа като учител или пом. учител.
    С английска филология сам и British qualified teacher статус.
    А и ако някои от вас му се учи английски или има нужда от превод може да ме потърси.
    Благодаря
    Последно редактирано от Don_Toni : 17-04-2005 на 20:41 Причина: кирилица

Нов потребител
    Град
    Staffordshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Опитвал ли си supply teaching? Щом имаш British qualified статус не би трябвало да имаш никакви проблеми с никоя агенция, особено ако си готов да работиш като supply teacher.
    Последно редактирано от Don_Toni : 17-04-2005 на 20:41 Причина: кирилица

Scouser boy Аватара на tentcho
    Post Thanks / Like

По подразбиране

благодаря за съвета.в момента се опитвам да серегистрирам в няколко агенции,не е много лесно с тях да излезеш на глава.Но supply teaching малко ме притеснява,защото не е съвсем като да си постоянно в 1 училище, но все пак ще го пробвам. Благодаря все пак
    Последно редактирано от Don_Toni : 17-04-2005 на 20:42 Причина: кирилица

Нов потребител
    Град
    Staffordshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Хубавото на supply е, че обикновено ти дават подготвени планове за уроци и work-шеец и не си отговорен за оценяване, нито пък за никаква администрация. Също плащат добре, за да те компенсират за това, че нямаш отпуски по болест и други. В кой град живееш? Ако не си го направил, регистрирай се на тоталйобс по Интернета и ще видиш всички агенции, които търсят учители.
    Последно редактирано от Don_Toni : 18-04-2005 на 17:37 Причина: кирилица

Нов потребител
    Град
    Staffordshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране Uchitel-prevodach

Също имай предвид, че като supply teacher можеш да заместваш по всички предмети - не се притеснявай, само от обща култура винаги ще знаеш повече от мсетните разглезени тъпанарчета. А често и излизат по-дълги договори в едно училище и за supply теачерс. Supply ще ти даде нужната местна референция за намиране на постоянна работа в училище - въпреки че не знам колко щастлив може да бъде човек в такава лудница, особено ако е съвестен учител.
    Последно редактирано от Don_Toni : 18-04-2005 на 17:38 Причина: кирилица

Post Thanks / Like

По подразбиране

благодаря ти най вече за куража които ми даде, щото май малко ми липсваше. Аз живея в Лондон и тук е пълно с разни агенции знаеш.Ти да не си учителка или нещо такова. А ти в кой град си.Ще ми е приятно да се запознаем. Мерци още веднъж
    Последно редактирано от Don_Toni : 18-04-2005 на 17:39 Причина: кирилица

Нов потребител
    Град
    Staffordshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Стискам палци за успехи. Аз прекратих опитите си за редовно учителстване тук поради визови проблеми. Но набрах доста личен опит, а също имам много информация от една приятелка-англичанка, с която преди работехме заедно в учителски колеж в Южна Африца. Сега действам в една ягодова ферма недалеч от Личфиелд (на 15-ина мили от Бирмингам), където живея, главно като преводач и учител по английски с руски за латвийчетата, които работят на фермата. Свестни деца, гледат си работата и не се оплакват. Ако не ти е неприятно, кажи ми как се сдоби с qualified teacher статус - аз едва ли ще дочакам да се боря за такъв, но изпитвам академичен интерес.

На добър час!
    Последно редактирано от Don_Toni : 19-04-2005 на 01:42 Причина: кирилица

~ Аватара на Maria
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране

hhh
    Последно редактирано от Maria : 19-04-2005 на 14:53

Post Thanks / Like

По подразбиране

здарсти
    ами за QTS мога да ти кажа че се свързах с ТТА-teacher training agency.От там пак ме насочиха към едни DRB-designated recommending body, които се занимават с организиране на програми за хора които искат да стават учители-тоест които програми водят до получаването на QTS. Аз влезнах в GTP-graduate teacher programme, след шортлистване по документи и 1 много шибано интервю и изпитчета по математика и английски. След това учиш и работиш като trainee teacher, какъвто бях и аз.Всичко това за 1 година. И ако покриеш стандартите си готова учителка с QTS, но знай че след това имаш 1 NQT year, която със сигурност не е по малък ужасх от първата. Ми това е цялата работа, ама е адски много труд, повярвай ми. То ти сигурно знаеш де, кво да ти казвам.
    Абе аз сега давам туитион на английски деца и доста ми звънят от агенциите. Исках и аз да те питам нещо.Това с преводите как става.Трябва ли да си нешхто registered някъде и къде. моя тел е 07906885684, 02082798877 акоп искаш може да се чуем.
    Последно редактирано от BGet : 19-04-2005 на 19:09 Причина: Кирилица

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Учител - преподавател

здравей,казвам се Йордан и съм още топъл потребител на този сайт регистрирах се защото ми е нужна помоща ти,ако е възможно в най близко време да ми отговориш,за да мога да ти кажа именно за кво става въпрос.Благодаря за вниманието.

Кирилицата е задължителна!
    Последно редактирано от Suzanne : 10-08-2007 на 14:06

Не модерирам този форум Аватара на Мила
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Учител - преподавател

Цитирай Първоначално написано от dankala Виж мнението
    zdravei,kazvam se Iordan i sum oshte topul potrebitel na tozi sait registrirah se zashtoto mi e nujna pomoshta ti,ako e vuzmojno v nai blizko vreme da mi otgovorish,za da moga da ti kaja imenno za kvo stava vapros.Blagodarq za vnimanieto.
    Йордане, не е ясно към кого се обръщаш. Има бутонче "цитат", което е добре да използваш, ако отговаряш на нечие мнение. Или поне споменавай името, за да знаем към кого е въпроса.

Стоя, защо не споделите нещата с превода във форума - аз също се интересувам.

Консултации с Help4Bg Услуги за българи в UK от Help4Bg
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

Нов потребител Аватара на Stasi_bubble
    Град
    Scotland,UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: учител - преводач

Здравей, Tentcho. Бих искала да те попитам тези програми за придобиване на учителски права платени ли са и колко горе долу струваха.

Старо куче Аватара на Petko
    Град
    софия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: учител - преводач

нека да ви информирам, за тези който на са разбрали, че темата е от 2005та година и потребителя пуснал темата не е влизал във форума от тогава.
    ===============
    tencho /tencho is offline
    нов user
    Последна ативност: 13-06-2005 12:15 PM

Не модерирам този форум Аватара на Мила
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: учител - преводач

Цитирай Първоначално написано от Stasi_bubble Виж мнението
    Здравей, Tentcho. Бих искала да те попитам тези програми за придобиване на учителски права платени ли са и колко горе долу струваха.
    Стаси, платени са, но нещата са различни за Англия и Шотландия. За Шотландия - търси информация тука.

Консултации с Help4Bg Услуги за българи в UK от Help4Bg
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. заклет преводач
    От iva във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 10
    Последно мнение: 20-04-2011, 15:38

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •