Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 22 ПървиПърви 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 75 от общо 536
    Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Хора, какво стана с този ПАУНД :)

Цитирай Първоначално написано от bogosian Виж мнението

или други държави.за иконом ики, които произвеждат по 20 трилиона на година това са никакви пари.
    Извинявай Боги не искам да те засягам или да те нападна, но ми посочи кои страни произвеждат 20 трилиона или посочи за пример любимата си от тези страни.
    Последно редактирано от martini : 30-03-2008 на 13:43
    © ®

2. БЛАГОДАРЯ Ralica thanked for this post
    Старо куче Аватара на piglet
    Post Thanks / Like

безпристрàстен Аватара на dunava
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Хора, какво стана с този ПАУНД :)

Да, вече е 1.249 евро / 1 паунд.
    Време е пак за намаляне на лихвите в UK.

Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

И това е доста важна причина за спада на паунда преди ЮК беше посредник във всички по важни сделки между европа и сащ , но сега икономиката на сащ отслабва и комисионата на Велкобритания намаля също

http://news.ibox.bg/news/id_1927903346

Буш: Настъпиха трудни времена за US икономиката

С икономически доклад, президентът на САЩ Джордж Буш се обърна към Конгреса с искания да гласува закон за сметките за електроенергия.

На пресконференция в Белия дом Буш обвини в бездействие лидерите на Сената.

Президентът на САЩ призова и за по-сериозно отношение към студентските заеми.

Буш посочи, че цените на бензина са достигнали рекордни нива, защото световният добив на петрол "не върви в крак с търсенето".

„Една от основните причини за високите цени на горивата е несъответствието между световния добив на петрол и търсенето на пазара."

Буш каза, че в икономическо отношение за САЩ са настъпили „трудни времена" - заради скока на цените на храната и енергията, както и срива на пазара на имоти.

„Много американци разбираемо са обезпокоени за тези проблеми, които „бъркат и в техния портфейл".
    Загрижени са за цената на горивдата, храната и сметките за обучение", каза Буш на пресконференцията.

„Те искат действия от лидерите в Конгреса. За съжаление, по много от техните проблеми единственото, което се прави, е да се отлага," категоричен е още президентът.

Буш настоя законодателите да одобрят нови рафинерии, за да се повиши снабдяването с петрол, да разрешат сондажи в Аляска и да подкрепят развитието на атомната енергетика.

„По всички тези въпроси американците се обръщат към лидерите си с искането да действат отговорно.
    Не смятам, че исканията са прекалено големи дори и в година на избори като тази", заяви още американският президент.
    Последно редактирано от martini : 29-04-2008 на 18:07
    © ®

безпристрàстен Аватара на dunava
    Post Thanks / Like

Истината е, че САЩ отдавна са в рецесия*, ама никoй официално** не го казва.И последен Bush щe го каже.
    Пък и по добре, защото бавноразвиващите наднормени американци щe повлиялят на изборите или пък на икономиката си (забатачвайки кризата).

* две последователни тримесeчия със отрицателен знак на изменението на БВП

** когато се включат различни показатели, е лесно винаги да си с повишение на БВП

7. БЛАГОДАРЯ svet67 thanked for this post
    Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Хора, какво стана с този ПАУНД :)

Цитирай Първоначално написано от dunava Виж мнението
    Истината е, че САЩ отдавна са в рецесия*, ама никoй официално** не го казва.И последен Bush щe го каже.
    Пък и по добре, защото бавноразвиващите наднормени американци щe повлиялят на изборите или пък на икономиката си (забатачвайки кризата).

* две последователни тримесeчия със отрицателен знак на изменението на БВП

** когато се включат различни показатели, е лесно винаги да си с повишение на БВП
    имено ! върпроса е че досега буш твърдеше че не са в рецесия сега вече призна че имат проблеми щом е признал зчначи са сериозни нещата
    © ®

Нов потребител
    Post Thanks / Like

В БГ за ваше сведение дами и господа не искат квалифицирани кадри , в БГ работата е още по жалка, ще внасят виетнамци и китайци , можеш да си намериш работа за 2 - 3 бона но ще бачкаш по 10 часа на ден това важи и в събота ..... а тук за същата професия получаваш 28000 - 45000
    годишно а и работиш от 10 АМ до 4 ПМ ...... и то 5 дни в седмицата и работата не е изнервена ..... а и в БГ циганите започнаха да правят впечатление , много станаха ...... Ама много се смях за това че търсят в БГ квалифицирана работна ръка .... Смях в Залата .... като търсят да увеличат заплатата и да се коригира работното време .... истината е че докато има бивши ченгета и служители работата ше е така .....

10. БЛАГОДАРЯ Ralica thanked for this post
    Напреднал Аватара на Bat Petyo
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Хора, какво стана с този ПАУНД :)

Цитирай Първоначално написано от 425 Виж мнението
    В БГ за ваше сведение дами и господа не искат квалифицирани кадри , в БГ работата е още по жалка, ще внасят виетнамци и китайци , можеш да си намериш работа за 2 - 3 бона но ще бачкаш по 10 часа на ден това важи и в събота ..... а тук за същата професия получаваш 28000 - 45000
    годишно а и работиш от 10 АМ до 4 ПМ ...... и то 5 дни в седмицата и работата не е изнервена ..... а и в БГ циганите започнаха да правят впечатление , много станаха ...... Ама много се смях за това че търсят в БГ квалифицирана работна ръка .... Смях в Залата .... като търсят да увеличат заплатата и да се коригира работното време .... истината е че докато има бивши ченгета и служители работата ше е така .....
    За 6 часа на ден,5 дни в седмицата Ј45000... Къде е тази работа!? Дай я насам,че ми писна да карам по цял ден рейса за Ј26000

Напреднал Аватара на bogosian
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от martini Виж мнението
    Извинявай Боги не искам да те засягам или да те нападна, но ми посочи кои страни произвеждат 20 трилиона или посочи за пример любимата си от тези страни.
    ми за западния свят си говорим, бе мартини - за този, който ни убеждаваш, че ще потъне и загине. щатите - 13 трилиона долара бвп, евросъюза - 14 трилиона и т.н. не се хаващай за думите, а се опитай да си представиш по-цялостно картинката

иначе на всички - честито, 1 паунд=2,50 лв

паундът за цял месец ще си остане на едно ниво, което е рязка промяна от предходните 6-7 месеца, когато стремително падаше нон стоп. това е много обещаващ знак.

Faithless Аватара на boki
    Град
    Harrogate
    Post Thanks / Like

ми за западния свят си говорим, бе мартини - за този, който ни убеждаваш, че ще потъне и загине. щатите - 13 трилиона долара бвп, евросъюза - 14 трилиона и т.н. не се хаващай за думите, а се опитай да си представиш по-цялостно картинката

паундът за цял месец ще си остане на едно ниво, което е рязка промяна от предходните 6-7 месеца, когато стремително падаше нон стоп. това е много обещаващ знак.
    От къде пък разбра че ще си остане така един месец?

This is my church. This is where I heal my hurts. It's a natural grace. Of watching young
    life shape. It's in minor keys. Solutions and remedies. Enemies becoming friends.
    When bitterness ends. It's in the world I become. Contained in the hum.Between voice and
    drum. It's in the change. The poetic justice of cause and effect. Respect, love, compassion.
    For tonight GOD IS A DJ

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Re: Хора, какво стана с този ПАУНД :)

имено ! върпроса е че досега буш твърдеше че не са в рецесия сега вече призна че имат проблеми щом е признал зчначи са сериозни нещата
    Напротив. Значи това е кулминацията. Не, че не се сериозни, но от тук по-зле няма да стане .

nik67
    Град
    london
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Хора, какво стана с този ПАУНД :)

Цитирай Първоначално написано от Bat Petyo Виж мнението
    За 6 часа на ден,5 дни в седмицата Ј45000... Къде е тази работа!? Дай я насам,че ми писна да карам по цял ден рейса за Ј26000

Ами например стоматолог консултант,за около 125000 на година основна заплата, 39.5 часа седмицно, овертaiма и дежурствата отделно, значи около 156-160000.таа какъв паунд какво евро, левове???Дано не съм създал комплекси на някого..

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от boki Виж мнението
    От къде пък разбра че ще си остане така един месец?
    имах впредвид, че днеска е на нивото, на което беше преди месец и нещо...

Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Re: Хора, какво стана с този ПАУНД :)

Цитирай Първоначално написано от Staki Виж мнението
    Напротив. Значи това е кулминацията. Не, че не се сериозни, но от тук по-зле няма да стане .
    За съжаление не е така според мен, ефекта от тея месеци ще се прояви до края на тая и следваща година, спада на долара ще има силно влияние в покупката на суровини за производството което ще оскъпи продукцията, за момента износа на продукцият е стимулирана заради спада на долара, тепърва ще се осети ефекта от оскъпяването на суровините които се внасят, а американската икономика разчита на ужасно голям внос на суровини
    Последно редактирано от martini : 02-05-2008 на 21:19
    © ®

Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

бих искал да говорим за реални неща не за апокалипсиси, страната която произвежда 20 трилиона се оказа че не е на тая земя
    Последно редактирано от martini : 02-05-2008 на 20:32
    © ®

войвода Аватара на p-m-p
    Град
    West Midlands
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Re: Относно: Хора, какво стана с този ПАУНД :)

Цитирай Първоначално написано от nik67 Виж мнението
    Ами например стоматолог консултант,за около 125000 на година основна заплата, 39.5 часа седмицно, овертaiма и дежурствата отделно, значи около 156-160000.таа какъв паунд какво евро, левове???Дано не съм създал комплекси на някого..

Проблема не е в курса , а в броя на паундите
    Първоначално написано от Bat Petyo
    Цитирай Първоначално написано от ;182797
    За 6 часа на ден,5 дни в седмицата Ј45000... Къде е тази работа!? Дай я насам,че ми писна да карам по цял ден рейса за Ј26000..
    Пускай лото от време на време

Post Thanks / Like

бих искал да говорим за реални неща не за апокалипсиси, страната която произвежда 20 трилиона се оказа че не е на тая земя
    "за икономики, които произвеждат по 20 трилиона на година това са никакви пари."

значи изречението започва с "икономики" - обобщавам развитите държави като цяло в отговор на някакво твое изречение за щатите и англия, които си ги сложил в един кюп.

знам, че е трудно, но поне се опитай да осмисляш нещата.

иначе това, че щатите внасяли уникално много суровини и можели да се отрази го оставям без коментар. първо - ми ще внасят, като произвеждат ще внасят и второ като са най-мощната икономика в света естествено, че ще внасят. но също така и изнасят много. и понеже произвеждат продукти с висока добавена стойност, в които малка част играят суровините като падне долара цените на стоките им като цяло ще намалее

ти не можеш да разбереш, че икономиката е математика - има си закономерности, има си числа и си има десетки хиляди професионалисти, които цял живот са учили (и то не във великотърновския) и занимавали с тази материя, които по цял ден не се занимават с нещо друго, а следят стотици индекси и показатели и изчисляват на калкулаторчетата си какво се случва и какво ще се случва. и ако наистина дори 6 процента от тях очакваха, че ще нещо ще стане в щатите то щеше да си проличи на пазарите - не заради нещо друго, а защото те щяха да направят много пари от това хайде успокой се сега.

Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

"за икономики, които произвеждат по 20 трилиона на година това са никакви пари."

значи изречението започва с "икономики" - обобщавам развитите държави като цяло в отговор на някакво твое изречение за щатите и англия, които си ги сложил в един кюп.

знам, че е трудно, но поне се опитай да осмисляш нещата.

иначе това, че щатите внасяли уникално много суровини и можели да се отрази го оставям без коментар. първо - ми ще внасят, като произвеждат ще внасят и второ като са най-мощната икономика в света естествено, че ще внасят. но също така и изнасят много. и понеже произвеждат продукти с висока добавена стойност, в които малка част играят суровините като падне долара цените на стоките им като цяло ще намалее

ти не можеш да разбереш, че икономиката е математика - има си закономерности, има си числа и си има десетки хиляди професионалисти, които цял живот са учили (и то не във великотърновския) и занимавали с тази материя, които по цял ден не се занимават с нещо друго, а следят стотици индекси и показатели и изчисляват на калкулаторчетата си какво се случва и какво ще се случва. и ако наистина дори 6 процента от тях очакваха, че ще нещо ще стане в щатите то щеше да си проличи на пазарите - не заради нещо друго, а защото те щяха да направят много пари от това хайде успокой се сега.
    Ти найстина имаш уникално самучуствие, кое не мога да разбера ,покажи картинката . Влез в някой форум където обсъждат тея проблеми англичани и американци и вземи се отърси от тея типично български разсъждения които са достойни за времената на дядовците ни , бъди отврен към новите времена и реалностите а не някъв надъхан, като пенсионер на който са му взели магарето през 50 -те.

Вземи се в ръце и стига си се излагал по български с тея наркотизирани изказвания знам че е трудно да надмогнеш в себе си българското, но ти си като извънземен на фона на това което местните смятат и възприемат .

ей ти малко идея за стила на мислене на хора които принадлежат на тая цивилизация

http://newsforums.bbc.co.uk/nol/thre...20080503103931

Никой не ти събаря цивилизацията просто трябва малко да се откъснеш от българското възприемане за запада което е замръзнало някъде в 50 -те на 20 век и е пълен екваливент на една утопия като комунизима и колкото и кока кола да пиеш и да се кълнеш че си модерен и цивилизован и не българин, е нужно само да погледеш колко си различен в изказванията си спрямо техните(западни англиско - американски) и отвори някой българскии форум и виж колко си приличаш с българските изказвания

Пак ти казвам никой не събаря нищо просто в демокрацията изразяваме различни мнения и понеже не си свикнал на демокрация на теб ти е болно , почваш да обиждаш в някъв си банален български стил , които не допуска друго мнение освен единственото неоспоримо и правилно мнение , това е много авторитатрен начин на изразяване, вади факти .

Ако искаше да ме забиеш примерно можеше да кажеш че америка произвежда 13 трилиона което е 1 четвърт от икономиката в света и е внушително, а не да ми говориш че има много страни с по 20 трилиони икономики или там каквото и да е. Да говорим в дълбочина и по същество, на никой не му е приятно нещо да се срива. Ама да ходим с розови очила е за холивуд не за обикновените хора, обикновения човек трудно би могъл да си го позволи , понеже е опасно и нещата все по малко ще се делят на запад и на нещо друго те тенднциите са масови, а и има страни от запад които не са засегнати по тоя начин.
    Последно редактирано от martini : 03-05-2008 на 10:58
    © ®

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

аз съм лайк с икономиката,но съм чувал,че най-големите икономисти,немат икономическо образование,понеже то им пречило за творческото отношение към материята.
    иначе много са ми смешни продуктите на родните икономически виши учебни заведения с техния стремеж,че познават света най-добре,защото той се управлява от ликвидни средстава,ама аре ако обичате....
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

Sir Аватара на Don_Cappy
    Град
    Basingstoke
    Post Thanks / Like

Какво сте се хванали за тез 20 трилиона?20 ли са 10 ли са ,няма значение.Коворим за паунда.Горивата,както каза и председателя на ОПЕК са в момента с изкуствено завишени цени от спекуланти,което обаче незначело че до края на 2008 г. няма да стане нефта по 200 долара за барел.Паунда според мен ще се стабилизира на това ниво в което е в момента,очквайте промени на есен,дано да са в положителна посока.Не претендирам да съм добър в икономически анализи и не искам да правя такива,но мисля че основното влияние за спада са кризата с жилищното кредитиране и горивата.Неща за момента се стабилизираха дори и в краткосрочен план да е ,и съответно паунда задържа нивото си.

инженер
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

Аз не смятам че паунда поевтинява, по-скоро поскъпва еврото - респективно лева.

индекс на еврото спрямо най-популярните валути
    http://www.ecb.eu/stats/exchange/eur...ph-gbp.en.html
    Последно редактирано от emodonkov : 03-05-2008 на 15:50
    bla bla

Post Thanks / Like

1) вади факти
    2) Ако искаше да ме забиеш примерно
    1) тц, ти вади факти, а не спекулации и мрачни предсказания
    2) не искам, не искам. нямам такава необходимост въобще. имам си други грижи и интереси.

Цитирай Първоначално написано от Don_Cappy Виж мнението
    Какво сте се хванали за тез 20 трилиона?20 ли са 10 ли са ,няма значение.Коворим за паунда.Горивата,както каза и председателя на ОПЕК са в момента с изкуствено завишени цени от спекуланти,което обаче незначело че до края на 2008 г. няма да стане нефта по 200 долара за барел.Паунда според мен ще се стабилизира на това ниво в което е в момента,очквайте промени на есен,дано да са в положителна посока.Не претендирам да съм добър в икономически анализи и не искам да правя такива,но мисля че основното влияние за спада са кризата с жилищното кредитиране и горивата.Неща за момента се стабилизираха дори и в краткосрочен план да е ,и съответно паунда задържа нивото си.
    на опек сигурно и 500 долара им се иска да стане сигурно. и аз вече на няколко места слушах/четох, че реално цените на петрола са 60-70 долара, дори прогнозите до 2012 години бяха 80 долара ... този нереален скок го обясняват с това, че много мангизи са изтеглени от другит пазари, където имаше криза и наляти там и като има повече търсене цените скачат. другата причина е, че самият долар пада, а петролът се търгува в долари, тоест в евро скокът е по-малък на практика.

иначе паундът май пада, защото очакват рецесия в УК причинена от кризата в кредитирането (не само жилищното), което ще удари основно по housing пазара, но и навсякъде другаде. затова централната банка сваля лихвите и лирата пада. в европа не ги свалят, защото нямат чак такива опасения за рецесия и инфлацията им (включително заради горивата, но и другите суровини - храни, метали и т.н.) е висока ... то даже цените на петрола може да е добре да скачат, защото ако инфлацията е висока и тук в УК няма свалят много лихвите и паундът няма да пада ... но това са моите аматьорски прозрения подкрепени от четене на новини и слушане на подкастове, може да изпускам нещо.

това, че паундът се стабилизира последният месец е добър знак.

а и бтв това е много добра новина: http://www.investor.bg/?id=63332 този е финансовият министър на щатите, бивш шеф на една от мега големите им инвестиционни банки.
    Последно редактирано от bogosian : 03-05-2008 на 16:00

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

за мен това лакътушене на паунда означава единствено преориентиране към еврото.
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

2) не искам, не искам. нямам такава необходимост въобще. имам си други грижи и интереси.

на опек сигурно и 500 долара им се иска да стане сигурно. и аз вече на няколко места слушах/четох, че реално цените на петрола са 60-70 долара, дори прогнозите до 2012 години бяха 80 долара ... този нереален скок го обясняват с това, че много мангизи са изтеглени от другит пазари, където имаше криза и наляти там и като има повече търсене цените скачат. другата причина е, че самият долар пада, а петролът се търгува в долари, тоест в евро скокът е по-малък на практика.

иначе паундът май пада, защото очакват рецесия в УК причинена от кризата в кредитирането (не само жилищното), което ще удари основно по housing пазара, но и навсякъде другаде. затова централната банка сваля лихвите и лирата пада. в европа не ги свалят, защото нямат чак такива опасения за рецесия и инфлацията им (включително заради горивата, но и другите суровини - храни, метали и т.н.) е висока ... то даже цените на петрола може да е добре да скачат, защото ако инфлацията е висока и тук в УК няма свалят много лихвите и паундът няма да пада ... но това са моите аматьорски прозрения подкрепени от четене на новини и слушане на подкастове, може да изпускам нещо.

а и бтв това е много добра новина: http://www.investor.bg/?id=63332 този е финансовият министър на щатите, бивш шеф на една от мега големите им инвестиционни банки.
    едно от менията в англииския форум по темата е "има ли поне един които смята че може да се подобри ситуацията?"

Would anyone like to join me in a rousing chorus of…. “things can only get better…..” ??

Мисля че ние българите трябва да ги окуражим, при техните форуми оптипистите липсват , боги помагай
    © ®

Sir Аватара на Don_Cappy
    Град
    Basingstoke
    Post Thanks / Like

http://money.ibox.bg/comment/id_35703790

Страница 3 от 22 ПървиПърви 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 0
    Последно мнение: 20-02-2014, 12:12
  2. Какво стана със свободата на словото?
    От Virginblack във форум Общ форум
    Отговори: 12
    Последно мнение: 16-10-2010, 22:02
  3. Какво стана с Bulgarianphotos?
    От Alice във форум Общ форум
    Отговори: 5
    Последно мнение: 26-04-2006, 18:41

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове