Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 29 ПървиПърви 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 710
    Напреднал Аватара на bogosian
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Хора какво стана с този ПАУНД :)

на мен един средностатистически пакистанец ми допада повече от един средностатистически български селтак.

ти брат вместо да си търсиш причини и да се вайкаш си стягай куфарчетата и бръмкай обратно - иначе цял живот ще съжаляваш, в българия е рай на земята сега - не е за изпускане

2. БЛАГОДАРЯ madlena, Bat Petyo thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

К'ъв рай, к'ви 5 лева?!?! През 3 месеца вдигат цените на тока, а бензина всеки ден е с различна цена, а от там и всичко останало се вдига. Заплатите не мърдат. Аз с брата заминаваме за Англия в края на април. Ще видим какво ще стане .

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Хора какво стана с този ПАУНД :)

Хора за какъв рай в България говорите - голям гърч е в момента - цените се променят ежедневно да не говоря и по 2 пъти на ден Заплатите не мърдат Има и добре платени работи но те са за единици Да не говоря за екшъните по улиците - стрелят се и се ръгат с ножове показно по улиците посред бял ден Аз обмислях вариант да идвам в Англия и вие сега ме отчайвате - то е ясно че трябва да се бяга от ВГ но щом и в Англия вече не става то накъде

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Хора какво стана с този ПАУНД :)

Цитирай Първоначално написано от southern softie Виж мнението
    ми аз тотално си преебах живота с тва изнасяне и сега си плащам за глупоста.маани ами ще плащам докато съм жив.и да бех само аз,ок-майната ми на мен,ами колко ощеима,плюс тея дето не го осъзнават.
    Моля те кажи какво имаш предвид че си се прецакал със заминаването Аз набирам инфорация защото съм решила да замина за Англия

Напреднал Аватара на Ralica
    Post Thanks / Like

Много зависи от това какво ще правиш в Англия, имаш ли работа и т.н. За всек тук е индивидуално и не могат да се дадат еднакви мнения и съвети .

Нов потребител
    Post Thanks / Like

От НТБ КТ" ПОДКРЕПА" набираха хора в сферата на хотелиерството но се оказа че предварително искат 700 паунда за уреждане на документи за самонаети и осигуряване на работа Естествено няма договор няма гаранция - който бил отишъл нямало оплаквания - аз не познавам такива Ако има моля ви кажете си мнението Обадих се на мои приятели които живеят в Англия и те са на мнение че си е жива измама и ми предложиха да отида при тях и сама да си уредя документите на място и междувременно да търсим работа Знам че ще е много трудно и като чета вашите коментари направо се обезкуражавам

Post Thanks / Like

Не се отчайвай само от коментари. Докато не дойдеш тук не можеш да прецениш дали си струва или не.

9. БЛАГОДАРЯ petya1966 thanked for this post
    Post Thanks / Like

Според мен ако имаш възможност да заминеш и да си при близки хора го направи, нищо не губиш, ако е толкова лошо винаги можеш да се върнеш в БГ.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Петя, абсолютно и аз съм на мнение, че ако имаш приятели, които да те посрещнат и да ти помогнат с документите, че и даже с работа, от това по-добро няма. Очевидно имаш избор, не давай пари, които може да си спестиш.

12. БЛАГОДАРЯ petya1966 thanked for this post
    музикант Аватара на 3ap4eTo
    Град
    SE,London
    Post Thanks / Like

Петя,ако си се навила да идваш - тръгвай и не се обезкуражавай.Мнения ще чуеш и прочетеш какви ли не - кой каквото е видял , това разказва.Аз дойдох при приятели , които ме подслониха за една седмица.Бързо намерих квартира,документи оправям все още,но нещата се нареждат постепенно.Ако имаш такава възможност , използвай я - не си давай парите ей така.....Просто съвет

14. БЛАГОДАРЯ petya1966 thanked for this post
    Напреднал Аватара на komshiqta
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bogosian Виж мнението
    на мен един средностатистически пакистанец ми допада повече от един средностатистически български селтак.

ти брат вместо да си търсиш причини и да се вайкаш си стягай куфарчетата и бръмкай обратно - иначе цял живот ще съжаляваш, в българия е рай на земята сега - не е за изпускане
    Ами тва говори мнооооого хубаво за теб !!!! и за тези които са му благодаралили .......... стойте си при пакистанците !!!! и ако искате даже приемете и Алахах .. ..... . .. и си вземете по една нинджа в къщи .....
    А аз добре че всеки ден на обяд като пусна телевизора не чувам как някое дете било убито , как някакво момиче не било отвлечено и изчезнало , и после намерено мъртво ..... А чакай малко май онзи ден нямаше задръствастване и не бяха рейсовете с 1 час закъснения ама то не за друго май някой беха застреляли по надолу по улицата ..... Ама няма нищо поне не е показно !!! Вие май гледате само булсатком или итв партнер и не пускате английска телевизия ....... Е все пак нали ще искате и английски паспорти..... вижте и лакардиите в англия как са
    А и май миналата седмица нафтата не беше май 1.07 ся мяй отива към 1.20 Ама няма нищо те тука цените си седят същите и заплатите ви ги вдигат всеки ден ........
    Айде бе хора вие пък направихте ....... Това е световна икономика , това че България е по слаба и е по поклатима в такава ситуация кво да направим ?!
    Последно редактирано от komshiqta : 26-03-2008 на 09:03

16. БЛАГОДАРЯ 3ap4eTo, BGyaro, erric thanked for this post
    Post Thanks / Like

Абе я споко

Нов потребител
    Post Thanks / Like

В България ще е хубаво да се живее след 10-15 години. Прекалено бързо се развива страната (от към цени на стоките и имотите). Аз взимам 700лв. на месец, нямам жена и деца и кинтите не стигат. Мисля, че на острова съотношението заплата - цени на стоките е по-добро отколкото тук.

П.С. Цената на нафтата в България е около 2.20 при минимална заплата в страната 200лв.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от komshiqta Виж мнението
    Ами тва говори мнооооого хубаво за теб !!!! и за тези които са му благодаралили .......... стойте си при пакистанците !!!! и ако искате даже приемете и Алахах .. ..... . .. и си вземете по една нинджа в къщи .....
    А аз добре че всеки ден на обяд като пусна телевизора не чувам как някое дете било убито , как някакво момиче не било отвлечено и изчезнало , и после намерено мъртво ..... А чакай малко май онзи ден нямаше задръствастване и не бяха рейсовете с 1 час закъснения ама то не за друго май някой беха застреляли по надолу по улицата ..... Ама няма нищо поне не е показно !!! Вие май гледате само булсатком или итв партнер и не пускате английска телевизия ....... Е все пак нали ще искате и английски паспорти..... вижте и лакардиите в англия как са
    А и май миналата седмица нафтата не беше май 1.07 ся мяй отива към 1.20 Ама няма нищо те тука цените си седят същите и заплатите ви ги вдигат всеки ден ........
    Айде бе хора вие пък направихте ....... Това е световна икономика , това че България е по слаба и е по поклатима в такава ситуация кво да направим ?!
    каква нинджа ще си вземам, бе бацо - казвам ти, че ги предпочитам, защото българският селянин е по-див и по-тъп и вмирисан дори от тях, а всичко най-свято за него далечният му произход е ориенталски. като си такъв пламенен патриот се връщай в булгаристан при панелките, мръсотията, мастиите по улиците, кръчмите, чалгата, корумпираните идиоти, мазните популисти, инфлацията, отчаяните смачкани хора, наглите лекари, фирмите, в които се отнасят към теб като роб, а глупавите им шефове живят, за да ги видят с някаква ши*ана кола на мегдана като последните селяни, номенклатурата, която държи всичко, тъпата измислена гордост от киселото мляко и това, че сме били най-умните на света след евреите, вмирисаният градски транспорт, с природата ни, която я унищожават, за да строят скапани хотели за обраните немски пенсионерки, влаковете които изгарят и умират по 10 човека докато магистралите са пълни с морги, които бълват л*на, изкуство, което е жалка имитация на западното и е контролирано от разни отрепки, които са живяли само да хвалят режима преди или са деца на такива, домове за сираци, където разни дърти педофили могат за една вафла да се гаврят с деца, цигански гета пълни със стотици подивели уруди ...

връщай се, живей 3 години и се гръмни с откраднат от армията пистолет над отворен буркан със сланина и с покапан с домашна лютеница потник.

ти си го заслужаваш

20. БЛАГОДАРЯ Dixie Dot, peter, bilko thanked for this post
    Нов потребител Аватара на manchester boy
    Post Thanks / Like

Май нещо поизбяга темата,а?Дано Ви олеква да си изливате мъката,ама въпроса беше за курса на паунда.Мисля,че вече си е стигнал дъното,сега и останалата част на Европа почва да реагира на американската криза,така,че УК просто я изпревари.От тук предполагам,че паунда ще се задържи оше малко на това ниво и после ще почне да се възстановява.Не знам до каква степен,но ще се вдигне курса.

Напреднал Аватара на Bat Petyo
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от komshiqta Виж мнението
    Комшу,виж сега.Това кой на кого,защо и кога е благодарил не е,ама никак твоя работа.Hе се опитвай да налагаш мнението си налово и надясно.Изразявай го,но него налагай.Какво TV гледаме и как също си е само наш бизнес.Нали? А по въпроса за UK паспорти-те,ако нещо не ти е ясно,питай,ще ти обясня.Цените ги гледаме,вече става почти 8 години ги гледаме и какво от това.Не цените са високи приятелю,ние малко печелим.Ето това е истината.Но както и да е. И нищо лично...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Разбрахте ли ,че в някои банки и чен4 бура паунда е стигнал 2,46.Дали изобщо ще се качи някога?

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от atanas21 Виж мнението
    Разбрахте ли ,че в някои банки и чен4 бура паунда е стигнал 2,46.Дали изобщо ще се качи някога?
    2,43 е в някои банки вече. можеш да разбереш и сам кога ще тръгне обратно нагоре - като спрат да говорят по новините за falling house prices, спад в отпусканите ипотеки, recession ... може би след няколко месеца, може би след година.

войвода Аватара на p-m-p
    Град
    West Midlands
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Koci Виж мнението
    К'ъв рай, к'ви 5 лева?!?! През 3 месеца вдигат цените на тока, а бензина всеки ден е с различна цена, а от там и всичко останало се вдига. Заплатите не мърдат. Аз с брата заминаваме за Англия в края на април. Ще видим какво ще стане .
    Тук не е по различно от България .

Старо куче Аватара на piglet
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bogosian Виж мнението
    2,43 е в някои банки вече. можеш да разбереш и сам кога ще тръгне обратно нагоре - като спрат да говорят по новините за falling house prices, спад в отпусканите ипотеки, recession ... може би след няколко месеца, може би след година.
    а може и след две....виж този link

http://news.bbc.co.uk/1/hi/business/7318308.stm

Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от piglet Виж мнението

а може би никога
    © ®

Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Хора, какво стана с този ПАУНД :)

За мен е интерсно как така се отпускат толкова много пари на банките след като и Америка и Великобритания не подържат някъв голям резерв който да покрие сумите, огромна част от милярдите са си новонапечатани пари които ще влязат в обръщение,а като се напечатат пари стойноста на тези пари пада ако няма и увеличена продуктивност и продаваемост на стоки закупени с тези пари. Тук производството не се вдига, а броя на паундовете в цирколация най- вероятно се е вдигнал доста за последните 3 - 4 години.
    © ®

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Хора, какво стана с този ПАУНД :)

Цитирай Първоначално написано от martini Виж мнението
    За мен е интерсно как така се отпускат толкова много пари на банките след като и Америка и Великобритания не подържат някъв голям резерв който да покрие сумите, огромна част от милярдите са си новонапечатани пари които ще влязат в обръщение,а като се напечатат пари стойноста на тези пари пада ако няма и увеличена продуктивност и продаваемост на стоки закупени с тези пари. Тук производството не се вдига, а броя на паундовете в цирколация най- вероятно се е вдигнал доста за последните 3 - 4 години.
    Хмм ако се печаташе така както казваш, едва ли годишния таргет на Bank of England щеше да е само 2% инфлация... Ама знам ли

Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Хора, какво стана с този ПАУНД :)

Цитирай Първоначално написано от piglet Виж мнението

ами то по-важното е какво ще се случва с основния лихвен процент тук + какво ще се случва в европа. тоест дори да сме в рецесия ако европейскат централна банка също започне да сваля процентите лирата ще започне да скача отново. а честно казано в европа не са цъфнали и вързали чак толкова - държави като испания, италия и ирландия са изправени пред сериозни проблеми, ако немците и французите също започнат да усещат рецесия тогава постепенно и еврото ще започне да пада срещу паунда и долара.

най-важното е, че бритовете ще си продължат да работят здраво, да привличат млади хора от цял свят в университетите си, да привличат развойни центрове, да са основен (ако не и основният) финансов център и т.н.

ето през годините как се е движело еврото - и преди е имало такива залитания, но после пък паунда е скачал рекордно:

http://www.ecb.int/stats/exchange/eu...ph-gbp.en.html

Цитирай Първоначално написано от martini Виж мнението
    производителността им расте постоянно, освен това и работната им сила нараства - само погледни милионите поляци тук и фактът, че дори с тях безработицата в УК е най-ниската в историята им.

милиардите ги наливат, защото ги имат и затова са си ги били приготвили първоначално или пък ги вземат назаем от частни инвеститори или други държави. за икономики, които произвеждат по 20 трилиона на година това са никакви пари.

то е важно да ти е силна икономиката, а не колко пари вземаш. ако вярваш в нея и знаеш, че ще се оправи няма проблеми. ето ние примерно сме си намалили дълга драстично, а инфлацията е много по-дива у нас.

взимат ги със срок на връщане 15-20-30 години, а дотогава отдавна ще са се оправили и ще са много по-богати и по-силни отколкота са в момента.

Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Хора, какво стана с този ПАУНД :)

Цитирай Първоначално написано от Staki Виж мнението
    Хмм ако се печаташе така както казваш, едва ли годишния таргет на Bank of England щеше да е само 2% инфлация... Ама знам ли
    През 60-те години паунда е девалвирал с 20% една пета от стойноста си и го постигат без инфлация(не точно без инфлация но без стресове,инфлация е имало винаги и вимаги ще има) на местно ниво, само на външните пазари се е отчел спада на паунда сега случая е малко по различен но доброто при тях е че умеят да контролират ситуацията и медиино и политически са по зрели, на местно ниво има пълен контрол над формата на информацията която се получва в медиите. Като цяло опозицията не се опитва да извлече диведенти от ситуацията и да предизвика потопа само и само да се докопа до кокала
    Последно редактирано от martini : 30-03-2008 на 14:02
    © ®

Страница 2 от 29 ПървиПърви 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 0
    Последно мнение: 20-02-2014, 13:12
  2. Какво стана със свободата на словото?
    От Virginblack във форум Общ форум
    Отговори: 12
    Последно мнение: 16-10-2010, 22:02
  3. Какво стана с Bulgarianphotos?
    От Alice във форум Общ форум
    Отговори: 5
    Последно мнение: 26-04-2006, 18:41

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове