Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 14 от общо 14
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Парите - господар или слуга

"И каза им притча, като рече: Нивите на един богаташ родиха много плод.И той размишляваше в себе си: Какво да правя, защото нямам къде да събера плодовете си. И рече: Ето какво ще направя: Ще съборя житниците си и ще построя по големи, и там ще събера всичките си жита и благата си. И ще река на душата си: Душо, имаш много блага, натрупани за много години; успокой се, яж, пий, весели се. А Бог му рече: Глупецо! Тая нощ ще ти изискат душата;а това, което си приготвил, чие ще бъде? Така става с този, който събира имот за себе си, и не богатее в Бога." Лука 12:16-21
    Какво място заемат парите във вашия живот?
    За някои хора, парите са смисъл и цел на живота.
    Често си мислим, че всичките ни проблеми са свързани с липсата на достатъчно пари. Каква заблуда, бих казал аз!
    Търсейки начин да предадем конкретен смисъл на живота си, обикновенно тичаме след възможността за печалба, като куче след кокал. Или не успяваме да го хванем/кокала/ или ако го хванем, се чудим защо като че ли нещо все още ни липсва.
    Това което истински може да донесе чувството за вътрешна пълнота и спокойствие не са Парите. Те обикновенно носят притеснения и безпокийство.
    Единствено познаването на истинния Господ - Исус Христос, е в състояние да донесе траен вътрешен мир и баланс.
    Какво можеш да купиш с пари?
    С пари можеш да купиш:
    *храна, НО НЕ задоволство;
    *жилище, НО НЕ дом;
    *лекарства, НО НЕ здраве;
    *легло, НО НЕ спокоен сън;
    *книги, НО НЕ мъдрост;
    *развлечения, НО НЕ щастие;
    *икона, НО НЕ спасение;
    *паметник, НО НЕ вечен живот.
    Надявам се с по-горното изявление да провокирам нечие мислене, и да накарам поне един човек да си зададе въпроса - "Аз ли слугувам на парите, или те служат на мен? Мога ли да си купя щастие с пари? Парите ли определят, кой съм аз?"
    Каквото и да мислите по този въпрос - Бъдете благословенни.

Пичкаджия Аватара на Don_Toni
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Аз да си призная честно, обичам харча за глупости, баща ми даже ми се подиграва и ми казва, че ако имам 50 лева - ще похарча 100. За мен парите имат една единствена цел - да ме правят щастлив. Всеки иска да има пари за да поддържа самочувствието си. Така е устроена човешката психика, ако не е така всички щяхме да сме отшелници и да гледаме по 2-3 кокошки и някакви си разстения, колкото да има за ядене. Не съм чел цялата Библия( все започвам, ама немога да я изкарам до края) или други мъдри книги, аз съм един грешен мирянин и съм с грешна душа. Но всеки човек си има приоритети - за мен на първо място и преди апсолютно всичко е семейството, после кариера, работа, пари, положение. Предпочитам да съм щастлив и богат, от колкото беден и нещастен. А Той Господ си знае работата.
    Все някой трябва да върши и мръсната работа!

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране re

всяко нешто си има миaстото на тоя всят, а парите са просто мерилна единица за колко другите хора са съгласни с това което ти правиш, защото те ти дават парите си за това което им предлагаш ( като успуга, стока и т.н.)

парите са мерило за това колко са необходими и ценени услугите и как умееш да управляваш.

това естественно няма нищо осбхто с нещата като : спокоен сан, дом, семиство и така нататък, но по някога могат доста да помогнат в трудни моменти ( парите) - имаше една хубава българска приказка за щърчето и мравката и зимнинанта, какато и тази : ум царува, ум робува ум патки пасе..

в интерес на истината не е ясно кой е по-щастлив

Post Thanks / Like

По подразбиране

[QUOTE=vito]
    естественно няма нищо осбхто с нещата като : спокоен сан, дом, семиство и така нататък, но по някога могат доста да помогнат в трудни моменти ( парите) - имаше една хубава българска приказка за щърчето и мравката и зимнинанта, какато и тази : ум царува, ум робува ум патки пасе..

в интерес на истината не е ясно кой е по-щастлив [QUOTE=vito]

А според мен има общо между парите, щастието, семейството, здравето, приятелите. Неможеш да имаш всичко, ако си богат и здрав, то пък нещо в семейството няма да върви, ако пък в семейството всичко е наред и имаш добри праиятели, то пък парите няма да стигат и т.н. Има някаква закономерност. Според мен просто човек трябва да е наясно със себе си какво иска и кое е по важно за него, дали семейството, дали здравето или парите. Всеки сам за себе си взима решението.

Старо куче Аватара на Petko
    Град
    софия
    Post Thanks / Like

По подразбиране хаоде

дон тони земи прочети малко ерих фром той там ги обяснява според американското общество и стереотипа там що е щастие, кои как обича и какви са ценностите и как с еизмерва щастието. това е само разсужения и наблюдения. обаче ако толкова те вълнуват тези обекти на размисъл е добре да се запознаеш с николай харман, който пръв измислия системата на оценяне на абстракции според ценносната система на дадено общество. по късно се намесва и юнг. ама това като имаш свободно време де, щото не си заслужава да си губиш времето с екзистенциалисти.

като основно българина е почитател на епикурейското щастие ( виж епикурейството като философо-етична система)

ето ви един текст за цезеро папизъм, което е последната атака към американизъм на бг, и е много жалко, че подобни иист-орийки зачестиха напоследък.........................

http://www.segabg.com/12042005/p0010001.asp
    Последно редактирано от Petko : 12-04-2005 на 13:27

Post Thanks / Like

По подразбиране

Лазаре какво ме направи бе човек, аз съм просто момче, тези никога не съм ги и чувал с изключение на Юнг - учил съм го беше задължително, ама да ти кажа честно нямам особен интерес към философията. Ама не е чак толкова важно какво е казал този или онзи, а какво човек чувства. А за курейците знам, чувал съм ги аз.

Старо куче Аватара на Petko
    Град
    софия
    Post Thanks / Like

По подразбиране erich from

spokowe kolega, nqma nuvda da 4ete6 prosto erich from ti otgowarq na wyprosite.
    to twa ne e filosofia a sociology

Post Thanks / Like

По подразбиране

Чшей, Дпричер, къде изчезна бе мой човек, пусна темата, ние се закачихме, а ти изчезна. Кажи нещо мъдро.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране I am back

Sorry, Toni.
    Всъщност, не съм сигурен, дали аз се изразявам неправилно, или просто неправилно съм разбран.
    Това е рубрика за християнство и религия. Аз съм християнин до 'мозъка на костите си' и това, което искам да направя е да провокирам хората да се замислят за смисъла на техния живот, и евентуално да обърнат поглед към Създателя.
    Моето послание с този въпрос /за парите/, бе да намекна на читателите, че абсолютен мир и сигурност човек може да намери само ако влезе в мир с Бога. Ние хората тотално сме обърнали гръб на Бога и Той в своята любов към нас търси начин за примирие.
    "А всичко е от Бога, Който ни примири със Себе Си чрез Исуса Христа и даде на нас служението на примирението, тоест, че Бог в Христа примири света със Себе Си, като не вменяваше на човеците прегрешенията им, и че повери на нас посланието на примирението. И тъй, от Христова страна сме посланици, като че Бог чрез нас умолява; молим ви от Христова страна, примирете се с Бога, Който за нас направи грешен Онзи, Който не е знаел грях, за да станем ние чрез Него праведни пред Бога." 2 Коринтяни 5:18-21
    Така че, това което се опитвам да кажа тук е "Парите са суета, желанието за богатство, слава, пари и жени е суета." Цял живот се лутаме за да намерим смисъл в живота си. Мислим, че ако постигнем дадено нещо, най-накрая ще сме щастливи, но се оказва, че не е така. Истината е, че единствения който може да ни разкрие истинския смисъл и план за нашия живот е Бог, и тази тайна той разкрива на нас чрез Неговия Еднороден Син Исус Христос. Само в Него и чрез Него/Исус/ ние можем да влезем в примирие с Бог и да се изпълним с Божия мир и благодат. Но за да влезем в това обещание, ние трябва да се замислим първо и да се покаем за много неща в нашия живот. Трудна работа, а? Искаме да мислим, че целия свят се върти околу нас и едва ли не ние сме в центъра на света. Колко себецентрично, нали. Как да признаем Бог, без да се наложи да се отречем от себе си - това си е доста болезнено/ егото ни много ще страда/.
    "Бог е любов" и Господ изпрати Исус за да възстанови изгубеното общение с нас.
    Така че, Дон Тони, може би вече разбираш как се чувствам -"глас на един който вика в пустиня".
    Въпросът който отправих към вас не е, кой колко пари харчи и кой колко изкарва, въпросът ми бе, можем ли да отвърнем очи от суетата в нашия живот и да влезем в примирие с Бог, което Той ни осигури чрез Исус Христос.
    Някои ще ме разберат, но няма да го приемат, други навярно ще приемат написаното без напълно да го разберат, но аз се моля на Бога за хора, които да изберат пътя към Истината. Но който и да сте, на всеки един от вас искам да кажа - бъдете благословенни.

Post Thanks / Like

По подразбиране

Кво да ти кажа братле, не ги разбирам аз много тези работи, ама и ти много научно размишляваш, някак си неестествено. Отпусни се малко, пробвай да го кажеш със свои думи, много е сухо и скучно някак си. Като на лекция в семинарията.

~ Аватара на Maria
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от dpreacher
    Въпросът който отправих към вас не е, кой колко пари харчи и кой колко изкарва, въпросът ми бе, можем ли да отвърнем очи от суетата в нашия живот и да влезем в примирие с Бог, което Той ни осигури чрез Исус Христос.
    Някои ще ме разберат, но няма да го приемат, други навярно ще приемат написаното без напълно да го разберат, но аз се моля на Бога за хора, които да изберат пътя към Истината. Но който и да сте, на всеки един от вас искам да кажа - бъдете благословенни.
    Ami che te tochno na vuprosa ti otgovarqt, samo che ne prqko, a kosveno. Po samite otgovori mojesh da sudish dali sa sposobni 'da otvurnat ochi ot suetata v tqhniq jivot'
    A i opitai se da mi otgovorish kolko puti si pravil dareniq, kolko puti ti samiqt si dal na nujdaeshtiq se, kolko puti si se otkazal ot materialnoto v imeto na Bog.
    Dobre e da pouchavame i da davame dobra nasoka na horata, no samo togava, kogato samite nie otgovarqma na principite, koito izpovqdvame ...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране до Мария

Доста хубав въпрос Мария, ми задаваш. Дали наистина има покритие между думи и дела. Ще си запазя правото да не ти отговарям. Ще цитирам един стих от Библията:
    " Внимавайте да не вършите делата на правдата си пред човеците, за да ви виждат; иначе няма да имате награда при Отца си, Който е на небесата. И тъй, когато правиш милостиня, не тръби пред себе си, както правят лицемерите по синагогите и по улиците, за да бъдат хвалени от човеците; истина ви казвам: Те са получили вече своята награда. А когато правиш милостиня, нека лявата ти ръка да не знае какво прави дясната, за да става твоята милостиня в тайно;и твоят Отец, Който вижда в тайно, ще ти въздаде (наяве). Матей 6:1-4
    До колко аз имам сърце за тези, които са в нужда, не смея да коментирам. Само Бог е Този, Който знае и най- скришните помисли на сърцето ми и Той е Този, Който ще ме съди един ден.
    Това, което искам да отбележа тук, е, че много хора бъркат вярата в Исус със Хуманизма. Да вярваш в Библията, означава, да вярваш, че Исус Христос бе Божи Син (Бог слязъл в човешко тяло), че Той бе без грях и това Му даде правото да 'размени' на кръста Своята Божественост за нашия грях(и така да ни освободи от робството на греха), а също така, че Той Исус възкръсна от мъртвите и днес е жив, което ни позволява чрез вяра да влезем във взаимоотношение със Него (и така да възстановим изгубеното общение с Бог). Тези които вярват в Исус, могат да променят себе си, своя живот и живота на хората околу тях към по добро, но това не е заради това, че те така са решили. Това става възможно благодарение на освобождението което Исус донесе за нас чрез своята смърт. " И ето, един момък дойде при Него и рече: Учителю, какво добро да сторя, за да имам вечен живот? А Той му каза: Защо питаш Мене за доброто? Един Бог има, Който е добър".
    Истинското добро идва от Истинския Бог.
    "Не се заблуждавайте, любезни мои братя; всяко дадено добро и всеки съвършен дар е отгоре и слиза от Отца на светлините, у Когото няма изменение или сянка на промяна. От собствената Си воля ни е родил чрез словото на истината, за да бъдем един вид пръв плод на Неговите създания". Яков 1:16-18
    Или казано по друг начин, ако аз съм в състояние да правя някакво добро, то това е заради Божията милост и Благодат които пребъдват в мен. Бог е Този, който е неподправено добър.
    Ако се уповавам на собствени сили или доброта за да правя добро, то това най- вероятно би било или форма на егоизъм или прикрита форма на гордост. Само Един е Благ, и това е Бог.
    От друга страна Хуманизма е нещо съвсем различно. Той величае не Създателя, а творението. Това е просто изкривена форма на гордост или търсене на нечие одобрение. Човекът в своята паднала природа винаги търси собствените си интереси. Обикновенно дава на заем на този, от когото е сигурен че ще може да си го вземе обратно. Колко пъти сме готови да дадем на човек, за когото сме сигурни, че няма никаква възможност да се изплати обратно? Каквото и да казваме и както и да се опитваме да правим, ние хората си оставаме хора. Само Божията благодат е тази, която може да ни направи по добри.
    "Каза и на този, който Го беше поканил: Когато даваш обед или вечеря, недей кани приятелите си, ни братята си, ни роднините си, нито богати съседи, да не би и те да те поканят и да ти бъде отплатено. Но когато даваш угощение, поканвай сиромаси, недъгави, куци, слепи; и ще бъдеш блажен, защото, понеже те нямат с какво да ти отплатят, ще ти бъде отплатено при възкресението на праведните". Лука 14:12-14
    Това е Божия стандарт, но кой човек може да го постигне.
    По човешки това не може да стане. Това е възможно само при такова пребъдване в Бога, че Неговата доброта да се изрази чрез нас. Аз лично бих искал да имам толкова близко общение с Исус, че това да стане реалност за мен. За съжаление не е толкова лесно, но не е и невъзможно. " Невъзможното за човеците е възможно за Бога".
    Така че да не се хвалим със себе си, и с това което правим, защото Единствения който заслужава похвала е Бог Исус Христос, който без никаква вина, даде Своя живот за нас. Да бъде Нему славата, сега и за вечни времена. Амин.

Малката Кибритопродавачка Аватара на Mel
    Град
    NW(NORTH-WEST) LONDON
    Post Thanks / Like

Thumbs up

Парите са и господар и слуга. Неможем без тях.
    Много пъти и семейните проблеми са затова.
    Каквото и да правим ,както и да го правим все до тях опираме .
    :cyclopsa:
    Shop, shop, till I drop!!!

:tonqe:

Тониовата Майка Аватара на edin balgarin
    Град
    London Гето UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от dpreacher
    Sorry, Toni.
    Всъщност, не съм сигурен, дали аз се изразявам неправилно, или просто неправилно съм разбран.
    Това е рубрика за християнство и религия. Аз съм християнин до 'мозъка на костите си' и това, което искам да направя е да провокирам хората да се замислят за смисъла на техния живот, и евентуално да обърнат поглед към Създателя.
    Моето послание с този въпрос /за парите/, бе да намекна на читателите, че абсолютен мир и сигурност човек може да намери само ако влезе в мир с Бога. Ние хората тотално сме обърнали гръб на Бога и Той в своята любов към нас търси начин за примирие.
    "А всичко е от Бога, Който ни примири със Себе Си чрез Исуса Христа и даде на нас служението на примирението, тоест, че Бог в Христа примири света със Себе Си, като не вменяваше на човеците прегрешенията им, и че повери на нас посланието на примирението. И тъй, от Христова страна сме посланици, като че Бог чрез нас умолява; молим ви от Христова страна, примирете се с Бога, Който за нас направи грешен Онзи, Който не е знаел грях, за да станем ние чрез Него праведни пред Бога." 2 Коринтяни 5:18-21
    Така че, това което се опитвам да кажа тук е "Парите са суета, желанието за богатство, слава, пари и жени е суета." Цял живот се лутаме за да намерим смисъл в живота си. Мислим, че ако постигнем дадено нещо, най-накрая ще сме щастливи, но се оказва, че не е така. Истината е, че единствения който може да ни разкрие истинския смисъл и план за нашия живот е Бог, и тази тайна той разкрива на нас чрез Неговия Еднороден Син Исус Христос. Само в Него и чрез Него/Исус/ ние можем да влезем в примирие с Бог и да се изпълним с Божия мир и благодат. Но за да влезем в това обещание, ние трябва да се замислим първо и да се покаем за много неща в нашия живот. Трудна работа, а? Искаме да мислим, че целия свят се върти околу нас и едва ли не ние сме в центъра на света. Колко себецентрично, нали. Как да признаем Бог, без да се наложи да се отречем от себе си - това си е доста болезнено/ егото ни много ще страда/.
    "Бог е любов" и Господ изпрати Исус за да възстанови изгубеното общение с нас.
    Така че, Дон Тони, може би вече разбираш как се чувствам -"глас на един който вика в пустиня".
    "Нито един 'богат' няма да наследи царството небесно"
    "Не си трупайте богатства които ги ядат ражда и огън"
    Може би не ги цитирам точно както в Библията, за това се сетих докато ти четох постинга.
    Амин

КНИГА ПРЕМЪДРОСТ на ИИСУСА, СИН СИРАХОВ *
    * Тая книга е преведена от гръцки.

"5. Който обича злато, не ще бъде оправдан, и който тича подир тление, ще се напълни с него.
    6. Мнозина поради злато се подложиха на падение, и гибелта им беше пред лицето им;
    7. то е дърво за препънка на ония, които му принасят жертви, и всеки неразбран ще бъде от него уловен.
    8. Честит е онзи богаташ, който се е показал безукорен и който не тича подир злато.
    9. Кой е той? и ние ще го прославим; защото той е направил чудо в своя народ.
    10. Кой е бил изкушаван със злато - и е останал непорочен? Да му бъде това за хвала!
    11. Кой е можел да съгреши - и не е съгрешил, да стори зло - и не е сторил?
    12. Трайно ще бъде богатството му, и за неговите милостини ще разглася събранието.
    13. Кога седнеш на богата трапеза, не разтваряй гърлото си към нея
    14. и не казвай: много има на нея! Помни, че лакомо око е лошо нещо.
    15. Кое от създаденото е по-завистливо от окото? Затова то плаче за всичко, що види.
    16. Накъдето то погледне, не протягай ръка, и не се сблъсквай с него в блюдото.
    17. Съди за ближния по себе си и за всяко действие разсъждавай.
    18. Яж като човек, що ти е предложено, и не се пресищай, за да те не намразят;
    19. от учтивост пръв преставай да ядеш и не бивай лаком, за да не послужиш за съблазън;
    20. и ако седнеш всред мнозина, не протягай ръка преди тях.
    21. Благовъзпитан човек с малко се задоволява, и затова той на леглото си не страда от задуха."
    Последно редактирано от edin balgarin : 01-05-2005 на 10:55
    ...га пили пеяли - га плащали плакали!
    "Чисти като децата" но не наивни като тях!
    Не може - курец у дупе и душа у 'Рая'!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Ромите и парите за тях
    От Wolf във форум Интересни статии
    Отговори: 1
    Последно мнение: 23-06-2011, 17:46
  2. Как , парите ни да заработят за нас ?!???
    От frendy във форум Общ форум
    Отговори: 9
    Последно мнение: 04-05-2010, 13:04
  3. Как си влагате парите
    От papinbg във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 4
    Последно мнение: 07-05-2009, 02:49
  4. Как си влагате парите
    От papinbg във форум Общ форум
    Отговори: 4
    Последно мнение: 07-05-2009, 02:49

Отметки