Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси

Виж резултатите на анкетата: Подкрепяте ли идеята да събираме дрехи играчки за БГ домове?

Гласували
328. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

267 81,40%
  • Не

45 13,72%
  • Двоумя се

16 4,88%
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 55
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Кампания за подпомагане на домове в България със дрехи втора употреба.

Имам желанието даподхванем инициатива за събирането на детски дрехи втора употряба както и играчки, които да даряваме на детски домове в България.
    Постоянно дават репортажи колко са зле домовете в родината ни.
    Същевременно хияди българи даряват тук дрехи играчки вещи на чарити магазини да помагат на английски организации.
    Защо да не помогнем на българчета които имат нужда.не е задължително да се даряват пари които никой незнае къде ще изчезнат.
    По добре е да събираме дрехи и играчки и да ги изпращаме.
    Това което се иска на първо време е да открием няколко дома 1-2 които да подкрепяме.
    След това да намерим начин за събиране и транспортиране на вещите.
    За тези неща съм сигурен, че може да се измисли нещо.
    Познавам се с собственика на българските складове в Баркинг и Тотнъм, може да го помолим да ни подкрепи в начинанието, да събира нещата в чували и след това да ги транспортира в България.
    Какво мислите за идеята, бихте ли се включили?
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

2. БЛАГОДАРЯ karen, N.Ireland, Suzanne, S_Blade, kik-a and 2 others thanked for this post

Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Кампания за подпомагане на домове в БЪлгария със дрехи втора употреба.

--
    Последно редактирано от Tornado : 17-04-2008 на 20:34

4. БЛАГОДАРЯ Zara, stanka, Bupyc, Samuil73, balky and 1 others thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Кампания за подпомагане на домове в БЪлгария със дрехи втора употреба.

Мдааа,аз нямам желание да вземам участие в подобна инициатива.. и споделям мнението на Tornado.Нито пък давам нещо в тукашните чарити магазини..
    Иначе всяка година нося дрехи и играчки и ги давам на деца от семеиства,които познавам, те после го дават на други и тн...аз смятам този начин за по удачен ,а и аз нямам проблем с транспорта....пак съм приготвила няколко чувала за лятото...

6. БЛАГОДАРЯ няма, shinata thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Кампания за подпомагане на домове в БЪлгария със дрехи втора употреба.

Цитирай Първоначално написано от Tornado Виж мнението
    Знаеки манталитета на нашево брата най-много някой по веригата да си отвори магазинче за дрехи 2-ра употреба и тия деца от домовете пак ще са си голи и боси.
    Ако искате да направите подобни благодеяния съберете това което не ви е необходио и идете лично до тея домове и го дайте.
    Не правете разни тарикати още по-богати!
    Ще скъсим пътя от местото за събиране, до дадения дом-директора му.
    Когато занесеш дрехи или вещи в магазин втора употреба тук в Англия, пука ли ти какво ще стане с тях?
    Идеята е наситина да се помогне.Ти и на детето да му дадеш дреха и то може да я продаде, ако става за въпрос.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Кампания за подпомагане на домове в БЪлгария със дрехи втора употреба.

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Мдааа,аз нямам желание да вземам участие в подобна инициатива.. и споделям мнението на Tornado.Нито пък давам нещо в тукашните чарити магазини..
    Иначе всяка година нося дрехи и играчки и ги давам на деца от семеиства,които познавам, те после го дават на други и тн...аз смятам този начин за по удачен ,а и аз нямам проблем с транспорта....пак съм приготвила няколко чувала за лятото...
    Не съм изненандан, но всеки си има избор...

Post Thanks / Like

--

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Кампания за подпомагане на домове в България със дрехи втора употреба.

секи психически здрав би подкрепил инициативата.ако некой ще кара нещо за детски дом аз съм за
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

11. БЛАГОДАРЯ lordm, lady, febr thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

.
    Аз на подобни организации правени от българи нямам доверие-SORRY!
    Много лошо е човек да загуби доверие в себе си и нацията си...

13. БЛАГОДАРЯ febr thanked for this post

Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Кампания за подпомагане на домове в БЪлгария със дрехи втора уп

--

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Re: Относно: Кампания за подпомагане на домове в БЪлгария със дрехи втор

И защо реши, че нямам доверие в себе си-само защото имам малко по-различно мнение от твоето ли? От друга страна имам много доказателства и примери да не се доверявам на "нацията си".
    Моето мнение е да намериш адресите и да ги публикуваш-не съм срещу идеята да се помага. Просто неодобрявам идеята както е в момента-има вратички на забогатяване на хората които ще бъдат посредници.
    Извинявай ама ти отколко време си тук? Аз лично ако се захвана с тази инициятива ще заложа името си и няма да позволя да се опророчи, не съм закъсал и започнал да търся начини да забогатявам.
    "Посредник" ще е ако се съгласи човек с собствен бизнес, такива кокошкарск начини за далавера, от рода да помагам за еди какво си продавам нещо дето може да си го свалиш от нета или пък искане на пари за инфо къде се намира магазин Нето, са за новобранци. За мен има много по важни неща от това да излъжа някого и да искарам 100 паунда отгоре.
    Не ти се сърдя, че мислиш по типично български начин, ако аз го правя може да...
    Това което казваш ми напомня на един репортаж по новините в БГ.
    Питат цигани дали ще гласуват за Евророма, а те отговарят, да не съм луд, да гласувам за циганин и да му имам вяра....

Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Re: Относно: Кампания за подпомагане на домове в БЪлгария със д

--

17. БЛАГОДАРЯ tentcho, koce thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Кампания за подпомагане на домове в България със дрехи втора употреба.

Аз за това пускам темата да намерим домовете, ще пишем на посолството да ни съдейства със списък.
    Давайте инфо за домове, аз незнам нито един.

Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Кампания за подпомагане на домове в България със дрехи втора употреба.

--
    Последно редактирано от Tornado : 17-04-2008 на 20:35

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

...тц,тц,тц...кви родители ви възпитават бе хора...имам чуството,че китаеца и азис са осиновили много хора...

пп позитивното е,че родината се чисти от такива!поне аз се по-рядко попадам на такива в българия!!!
    ти няма да се пребираш,нали!?
    и след като нямаш доверие на българи,какво правиш в български форум???
    Последно редактирано от captain caveman : 13-03-2008 на 23:58
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

21. БЛАГОДАРЯ lordm, febr thanked for this post
    Scouser boy Аватара на tentcho
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Кампания за подпомагане на домове в България със дрехи втора употреба.

http://www.friendsofbulgaria.org.uk/
    тук играят City club и БГ emassy Лондон. мисля една добра отправна точка.мисля си че тези домове имат повече нужда от пари от колкото някоя и друга дрешка или играчка. Лорде Бг не е Англия.май доста си поживял тук и си мислиш че някои ше ти се зарадва на на някоко парцалчета.В БГ пари дай пак ние ше си купим квото трябва. подкрепям Зара че е най добре да си даваме нещата на близки и познати хора.торнадо също е прав.има в БГ толкова много charities че ше ти се замае главата, но проблема е че парите и другите подаръци не отиват по предназначение.те и за тва домовете са на този хал.не си мислете че само държавата им дава некви си смешни парици.проблема им е в управлението на тези домове.
    ThE Only thiNg Ne©essa®y foR thE tRiumPh Of eVil iS foR Good mAn tO dO nOthiNg™

23. БЛАГОДАРЯ Zara, Bupyc, lady thanked for this post

Post Thanks / Like

--
    Последно редактирано от Tornado : 17-04-2008 на 20:35

чело коте книжки Аватара на karen
    Post Thanks / Like

Съжалявам, обаче нямам навика да се обяснявам и да споря с неграмотни пубертети дето се кланят на идоли-наркомани. Помисли какво съм искал да кажа и тогова говори-ако това не е по силите на умствения ти капацитет, то тогава може би е по-умно да замълчиш.
    през 5 мин си редактираш мненията ,на нищо не прилича това ,то бива несигурност ,ама това е само един форум и не ти трябват зъби в устата....
    Anyone can go to Heaven..just be good!

Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Кампания за подпомагане на домове в БЪлгария със дрехи втора уп

Просто неодобрявам идеята както е в момента-има вратички за забогатяване на хората които ще бъдат посредници.
    бих искала да чуя твоето предложение?

Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Кампания за подпомагане на домове в България със дрехи втора употреба.

Е това вече е друго нещо! Now we are talking.
    Ако открия нещо ще ти го пратя.
    Прекалено добро,за да бъде истина. 180% преобръщане от раз!!!!
    какво точно разбра от другото-нещо?! А защо преди не успя??!
    Последно редактирано от karen : 15-03-2008 на 04:24

Post Thanks / Like

[QUOTE=lordm;175714]Имам желанието даподхванем инициатива за събирането на детски дрехи втора употряба както и играчки, които да даряваме на детски домове в България....

моя личен опит за последните 3 години:
    събирам,събирам,събирам..ВИНАГИ с намерението да изпратя в БГ,за нещастие НИКОГА не успявам да осъществя намеренията си..по ред..причини...така че

ВДИГАМ ТЕМАТА,подкрепяйки автора.

вие как процедирате с детските дрехи и играчки ,станали вече непотребни?

guest
    Град
    Far away... from the crowd fools here
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Кампания за подпомагане на домове в България със дрехи втора употреба.

Абсолютно съм "за" идеята. Инициативата я има и по много други форуми, и оставам с впечатлението, че работи. Важно е обаче да има голяма прозрачност по доставянето на дрехите до домовете, както и обратна връзка от домовете. В този сайт има полезна информация за адреси и др. Успех с начинанието!

30. БЛАГОДАРЯ bulgar, lordm, Suzanne, Bupyc, p-m-p and 1 others thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Зара с 20-те килограма багаж дето разрешават авиокомпаниите, кое по напред да си занеса в къщи, или ти плащаш за много свръхбагаж или твоето дете има малко дрехи и играчки. Какъв транспорт използваш?

Град
    Post Thanks / Like

Англичаните ги продават в чарити магазини със сигурност и съм също така сигурен, че каквато сума са обявили, че отива за дадена цел наистина отива.
    Ти лорде по-добре намери адресите на тези домове и остави хората да изберът къде да благодетелстват. Колко му е да заделиш едно пакетче и като си идеш в БГ да го занесеш до съответното място.
    Ивинявай ама що пък 100% може да се вярва на англичанин и 100% не може да се вярва на българин?
    Скандалите с премиум номера по телевизии и радиа и с наградите които се дават на наши и ваши пламна точно тук в Англия.Предния ХО шеф Бланкет бе замесен в афера за уреждане на виза на негов човек, шеф на Световна банка ли какво бе наскоро бе учличен че урежда свой човек със положение и заплата.

Честно казано става ми обидно от мисления като твоето, да крадеш и лъжеш и правиш далавера във всяко нещо.
    Много пъти съм го заявявал в форума, за мен има неща по важни от парите не всичко е пари. Изкарвам си достатъчно не ми трябва да лъжа нашенци или въобюе разчитам на тях да си живея добре в Англия.

33. БЛАГОДАРЯ febr thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Доколкото ми е известно в момента в Булгария е забранена продажбата на детски дрехи втора употреба, така че едва ли някои сте може да си отвори магазин с евентуално сабраните тук дрехи .

Относно адреси на домовете наи-добре е да се контактува Министерсвото на труда и соцялните грижи. http://www.asp.government.bg/
    Лорде , идеята не е лоша , но ако има желание да се помага на децата в Балгаря трибва да се гледа сериозно и отговорно и като се започене веднаж , да не се прекасне след няколко месеца. Ако наистина има сериозно желание , наи-добре е да се направи фондаця. Варянти за помощ има много като се започне от доброволен труд в домовете - строителсво , боядисване .... Аз мисля че сте се намерят млади англичани дори , които биха отишли . Може да се контактува и с англииски фондации за обучение на булгарските слузители в домовете . В Лондон може и благотворителен концерт да направите ...
    Може много неща , но се иска време и тичане .

http://www.deutsche-welle.de/dw/arti...118159,00.html
    Последно редактирано от marusha : 15-03-2008 на 11:03

35. БЛАГОДАРЯ lady, febr thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Зара с 20-те килограма багаж дето разрешават авиокомпаниите, кое по напред да си занеса в къщи, или ти плащаш за много свръхбагаж или твоето дете има малко дрехи и играчки. Какъв транспорт използваш?
    Мислех,че знаеш че пъуваме с кола всяка година и заради това правя значително почистване на къщата си откъм дрехи ,играчки и тн...всичко ненужно заминава в БГ. Една част оставям на сестра ми да раздава на приятелки,които имат нужда.....други оставям на маика ми да оправя......ако не пътувам с кола , винаги има възможност да изпратя по някои които е с кола.

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Дрехи Втора употреба
    От Vanko_ във форум Бизнес
    Отговори: 24
    Последно мнение: 25-12-2012, 11:20
  2. Авточасти втора употреба или нови.Къде
    От petvas във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 4
    Последно мнение: 11-07-2010, 12:17
  3. Отговори: 4
    Последно мнение: 13-03-2008, 21:49
  4. Компютри втора употреба?