Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси

Виж резултатите на анкетата: Подкрепяте ли идеята да събираме дрехи играчки за БГ домове?

Гласували
328. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

267 81,40%
  • Не

45 13,72%
  • Двоумя се

16 4,88%
Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 55
    charming Аватара на Suzanne
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Кампания за подпомагане на домове в България със дрехи втора употреба.

ето тук има Списък на домовете по области

извадени са адреси + телефони

2. БЛАГОДАРЯ lordm, Bupyc, Dr Who, lady thanked for this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Re: Относно: Кампания за подпомагане на домове в БЪлгария със дрехи втор

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Мислех,че знаеш че пъуваме с кола всяка година и заради това правя значително почистване на къщата си откъм дрехи ,играчки и тн...всичко ненужно заминава в БГ. Една част оставям на сестра ми да раздава на приятелки,които имат нужда.....други оставям на маика ми да оправя......ако не пътувам с кола , винаги има възможност да изпратя по някои които е с кола.
    Не знаех за колата, ваианта ако има как да помогнеш на приятели и познати е най добрия, но ако е невъзможен е по добре да помогнем на български деца, а не на някакви други.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

На почивка Аватара на koce
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Кампания за подпомагане на домове в България със дрехи втора употреба.

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Аз за това пускам темата да намерим домовете, ще пишем на посолството да ни съдейства със списък.
    Давайте инфо за домове, аз незнам нито един.
    АБЕ,ЛОРДЕ,
    ти веднъж ска4аш срещу посолството,4е продавали некви си тонове вино,после ще искаш съдействие от тях,,айде моля ти се...
    Не искам да те коментирам ли4но тебе, щото ше ми наложиш няква цьензура,оба4е да ти кажа 4естно ,не съм о4арован от теб и на4инанията ти в помощ на БЪЛГАРИЯ и децата и....
    ай, махай се ,докато не сте ме изтрили...

Старо куче Аватара на Red Baron
    Град
    Chiang Mai-Thailand/UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Кампания за подпомагане на домове в България със дрехи втора употреба.

Цитирай Първоначално написано от koce Виж мнението
    АБЕ,ЛОРДЕ,

ти веднъж ска4аш срещу посолството,4е продавали некви си тонове вино,после ще искаш съдействие от тях,,айде моля ти се...
    Не искам да те коментирам ли4но тебе, щото ше ми наложиш няква цьензура,оба4е да ти кажа 4естно ,не съм о4арован от теб и на4инанията ти в помощ на БЪЛГАРИЯ и децата и....
    човеко да си чувал приказката: че ако трябва и с дявола ще се наложи да се сключи договор ама да се помогне
    "Особено ни вълнува поправянето на неправдата извършена срещу България" Адолф Хитлер 1941г.

6. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Re: Кампания за подпомагане на домове в България със дрехи втора употреб

Цитирай Първоначално написано от koce Виж мнението
    АБЕ,ЛОРДЕ,
    Хоп, Хоп, хора какво ви става???!!!
    Посолството и посланика са две рзлични неща. Посланиците се менят а посолството е едно.Не посолството а посланика е продавал вино според статията.
    Относно начинания за помощ.... правя каквото мога, не мога да правя от водата вино и да вървя по вода, не съм по различен от останалите българи в UK.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

8. БЛАГОДАРЯ lady thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Кампания за подпомагане на домове в България със дрехи втора употреба.

http://www.decata.orbitel.bg/domove.htm
    Ето това намрих в един българси сайт,мисляче инфото е добро!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Кампания за подпомагане на домове в България със дрехи втора употреба.

Списък на домовете за деца в БГ, от Форум БГ Мама, с адреси и телефони
    http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=88405.0
    Аз и съпругата ми, подържаме връзка с майките от този форум и когато можем се отзоваваме.
    Последно редактирано от relate : 23-03-2008 на 13:55

Нов потребител Аватара на kik-a
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Аз също съм "ЗА" идеята и инициативата, макар че съм работила в такъв Дом за медико-социални грижи за деца и знам че въпреки нуждите на децата дори и даренията да стигнат до дома не на 100% стигат до тях .. разбирам и недоверието на някой и въпреки да е оправдано все пак трябва да се опитва .....

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Кампания за подпомагане на домове в България със дрехи втора употреба.

Писахме емайли на наколко домо, но все още чакаме отговор, май ще трябва да им звъня да говоря с тях.

sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Писахме емайли на наколко домо, но все още чакаме отговор, май ще трябва да им звъня да говоря с тях.
    Аз имам готово предложение, можем да го обмислим.

Случайно /а може би няма случани неща / попаднах на съпруга на директорката на Дома за деца Асен Златаров, Хасково. Тя е отскоро на тази длъжност, много амбициозна и млада жена: http://www.bsp.bg/cgi-bin/e-cms/vis/...32&n=000020&g=
    Също е работила няколко години в "Агенция за закрила на детето". Отдадена на идеята за помощ на децата сираци. Мисля, че профилът й отлично отговаря на това, което търсим. Точно такъв отдаден на идеята човек ни трябва, на който да може да се разчита за прозрачност.
    За домът - по негови думи е в окаяно състояние, разрушава се и самата постройка, децата са на различни възрасти. Имат редовни спонсори, но явно не са достатъчни.
    Директорката г-жа Невена Желязкова е изключително зарадвана от това предложение, за което само споменах, не съм навлизала все още в подробности. Ако искате, можем да се свържем с нея и конкретно да говорим за нашата идея.

Имало е проект за ремонт на дома, но за съжаление, май доникъде не са стигнали. Жалка картинка!
    Има няколко снимки на дома в този сайт, втората статия: http://www.recaida.com/indexin/content/view/979/26/
    Последно редактирано от Charlotte : 04-04-2008 на 12:09
    Wild is the wind

14. БЛАГОДАРЯ Suzanne, Zara, lordm, lady thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Charlotte Виж мнението
    Аз имам готово предложение, можем да го обмислим.

Случайно /а може би няма случани неща / попаднах на съпруга на директорката на Дома за деца Асен Златаров, Хасково. Тя е отскоро на тази длъжност, много амбициозна и млада жена: http://www.bsp.bg/cgi-bin/e-cms/vis/...32&n=000020&g=
    Също е работила няколко години в "Агенция за закрила на детето". Отдадена на идеята за помощ на децата сираци. Мисля, че профилът й отлично отговаря на това, което търсим. Точно такъв отдаден на идеята човек ни трябва, на който да може да се разчита за прозрачност.
    За домът - по негови думи е в окаяно състояние, разрушава се и самата постройка, децата са на различни възрасти. Имат редовни спонсори, но явно не са достатъчни.
    Директорката г-жа Невена Желязкова е изключително зарадвана от това предложение, за което само споменах, не съм навлизала все още в подробности. Ако искате, можем да се свържем с нея и конкретно да говорим за нашата идея.

Имало е проект за ремонт на дома, но за съжаление, май доникъде не са стигнали. Жалка картинка!
    Става, напиши ми кординатите и на емайл и ли лична бележка да се сържем с нея.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Извинете моля че се мешам в разговора! Надявам се един ден да чуя че в някой детски дом някой е направил библиотека. Не разбирате ли че и най-бедният дом е затрупан от изхвърлени дрехи и играчки ненужни никому, защото децата там пропушват на 7 и се проебават на 10!

17. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    зелен, зеленчук :) Аватара на TeA75
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Charlotte Виж мнението
    ..

Има няколко снимки на дома в този сайт, втората статия: http://www.recaida.com/indexin/content/view/979/26/
    Нека да се включа и аз.

лично съм превеждала на англичани 2000 г., които дойдоха в БГ точно с цел реконструкция на сирашки дом. няма да ви кажа какви шмекерии се правеха от страна на българите за да се глътнат повечко пари, лично от директора и обкръжението.

2003 г. бях свидетел на същата картинка в друг дом.
    дрехите и играчките пристигащи като хуманитарни помощи за децата сираци се разпродаваха в магазините втора употреба. съдържателите им се оказваха или жената на директора или тъщата или някой съвсем близък роднина.

през цялото врем се говореше за прозрачност на действията. сега като прочетох отново думата 'прозрачност" и .....

знам, че трябва да помагаме, само вече не ми е ясно на кой можем да имаме доверие. защото 99% събраните средства няма да отидат по предназначение.

19. БЛАГОДАРЯ няма, Zara thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Re: Кампания за подпомагане на домове в България със дрехи втора употреб

Цитирай Първоначално написано от TeA75 Виж мнението

през цялото врем се говореше за прозрачност на действията. сега като прочетох отново думата 'прозрачност" и .....

знам, че трябва да помагаме, само вече не ми е ясно на кой можем да имаме доверие. защото 99% събраните средства няма да отидат по предназначение.
    Така е. Съгласна съм, че е много трудно да се намерят съвестни хора и организации, заминаващи се с това, но ако не пробваме няма как да разберем това. Затова и искаме директно към дома да превеждаме средствата, а не посредством организации, където ще е много по-трудно да се проследи движението им. Аз лично съм много оптимистично настроена за тази възможност и стискам палци наистина да успеем да направим нещо полезно за тези дечица.
    Wild is the wind

Напреднал Аватара на balky
    Post Thanks / Like

нито дрехите нито парите ще стигнат до децата ако искаш да им помогнеш като се прибереш вземи едно-две деца и ги заведи на почивка или ги вземи за една седмица във вас да ги поглезиш след процедурата ще говориме пак дали искаш да помагаш на децата

22. БЛАГОДАРЯ няма, Zara thanked for this post
    зелен, зеленчук :) Аватара на TeA75
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от balky Виж мнението
    ....след процедурата ще говориме пак дали искаш да помагаш на децата
    не исках да навлизам в такива подробности за травмата, която изпитваш точно след едно подобно решение. гледаш как децата се радват на шоколад и сладолед. виждаш как една вафла предизвиква такава радост в очите им. ама нали лично сме носели хранителни продукти и лакомства за нова година, нали знам колко от тях са отивали до децата.
    нали точно след една почивка на море ми се искаше да си осиновя две от децата, но се оказа доста трудна процедура. вече пораснаха, не съм спряла да се грижа за тях, но това не оправя глобалният проблем. до някъде поне оправя техния.

24. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Напреднал Аватара на balky
    Post Thanks / Like

да им отнесеш лакомства и дрешки и да им ги дадеш лично е добра идея но да пращам пари и дрехи от толкова километри и да говоря по телефона с човек които 100% ме лъже мисля че няма смисъл това е българия хора не се залъгваите

26. БЛАГОДАРЯ няма, Zara thanked for this post

Post Thanks / Like

--
    Последно редактирано от Tornado : 17-04-2008 на 20:36

28. БЛАГОДАРЯ balky, Zara thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Tornado Виж мнението
    Вижте списъка с домове публикуван тук, изберете един и ЛИчНО занесете каквото искате да им дадете-всичко друго е ала-бала и пълнене джобовете на някой цървул! !
    Добре де, ти не следиш ли темата???
    Къде видя в темата да е писано, че ще се дава през организация или фирми? Обсъждаме идеята, че нещата ще се съберат и лично ще се изпратят до там, просто трябва да се организира транспорт и вече кой каквото реши може да даде - дрехи, обувки, пари. Нямам нищо против да си изказвате мнението и изразявате спектицизма, но не ви задължаваме с абсолютно нищо да участвате в това наистина.
    Последно редактирано от Charlotte : 15-04-2008 на 13:59
    Wild is the wind

Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Re: Кампания за подпомагане на домове в България със дрехи втор

--

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Re: Относно: Re: Кампания за подпомагане на домове в България със дрехи

Цитирай Първоначално написано от Tornado Виж мнението
    Да , а ти прочете ли я?
    Казаха ти по-горе, че самите управители на тези домове крадат нещата които са изпратени там-отварят си магазини една кохорта първи роднини на шефа на домът. Какъв скептицизъм те гони пък и теб-аз на това му викам реализъм и нежелание от моя страна да замогвам родата на домоуправителя! Иначе съм носил лично неща и храна на деца в такива домове и ще продължавам да го правя когато мога. Но ги давам лично на децата, а не на някоя алчна мастия, ОК?
    Като ще ми се правиш на велика, я аз да те питам, ти колко пъти си ходила в такива домове и си давала неща на сирачета, а? или само ще си проветряваме пръстите да нападаме различните от еуфорията мнения?
    Прочети какво е писал лордм в темата. И къде видя АЗ да съм нападнала някой, че има по-различно мнение? Казах да се върнеш и прочетеш какво е писано, както и че не си задължен с нищо. Къде видя нападка в това, незнам. Явно ти си този, който не може да понесе чуждо мнение, гледам и епитети започна да раздаваш. Пак потретвам: Като не искаш да участваш, недей, никой не ти е сложил камък на врата. Но пък и никой не е длъжен да приема твоето мнение за меродавно, затова ако обичаш се въздържай от епитети и кой какъв бил, без дори да познаваш човека. Ако имаш мнение по темата, пиши, но злобни коментари си ги запази за себе си.
    Последно редактирано от Charlotte : 16-04-2008 на 02:11
    Wild is the wind

щастлива Аватара на Edna
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Мисля,че не е много разумно да се помага на дом "Асен Златаров"-Хасково защото този дом е един от малкото които нямат нужда от точно тази помощ-дрехи втора употреба.
    Да,директорката е много амбициозна и точно за това дома е в сравнително добър вид.
    Всички домове в града се спонсорират с брашно от мелница "Димитър Пилев",с.Конуш,а други местни производители ги спонсорират с други хранителни продукти.
    Който е ходил на място в този дом знае,че нищо освен кеш не се приема с отворени обятия.
    Личния ми опит е от преди 9 год когато занесох много мои дрехи.Посрещна ме сърдита служителка с думите "И нашите деца искат да носят нови дрехи."

Във форума имаме потребителка която е лична приятелка с въпросната директорка,ако желае може да пише.
    Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

33. БЛАГОДАРЯ Charlotte thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Кампания за подпомагане на домове в България със дрехи втора употреба.

Цитирай Първоначално написано от Edna Виж мнението
    Мисля,че не е много разумно да се помага на дом "Асен Златаров"-Хасково защото този дом е един от малкото които нямат нужда от точно тази помощ-дрехи втора употреба.
    .
    Да се надяваме, че някой друг от домовете, на които са писали лордм да отговори. Той незнам и транспортирането как мисли да го организира.
    Wild is the wind

Нов потребител
    Post Thanks / Like

СМЯТАМ, ЧЕ ЗАРА И ТОРНАДО СА АБСОЛюТНО ПРАВИ. А ЛОРДА МАЛКО СЕ УВЛИЧА........""ЗАЛАГАМ ИМЕТО СИ"" ?!?

36. БЛАГОДАРЯ Zara, няма thanked for this post

Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Re: Относно: Re: Кампания за подпомагане на домове в България с

--

Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Дрехи Втора употреба
    От Vanko_ във форум Бизнес
    Отговори: 24
    Последно мнение: 25-12-2012, 11:20
  2. Авточасти втора употреба или нови.Къде
    От petvas във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 4
    Последно мнение: 11-07-2010, 12:17
  3. Отговори: 4
    Последно мнение: 13-03-2008, 21:49
  4. Компютри втора употреба?