»нфо «а UK Ќовини —писание ќб€ви ѕродавалник »потеки —тарт —троители ∆ълти страници “ърси
–езултати от 1 до 12 от общо 12
    the best јватара на Eeyore
    –егистриран на
    Oct 2006
    ћнени€
    26
    Post Thanks / Like

Smile »збрахте ли си вече firm и insurance uni?

«дравейте, може и да прибързвам с темата, но ми беше любопитно да разбера дали н€кои вече е направил техни€ firm и insurance choice. јз лично приех City като firm и Royal Holloway като insurance. ј вие?

Ќапреднал
    –егистриран на
    May 2007
    ћнени€
    248
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране ќтносно: »збрахте ли си вече firm и insurance uni?

можеш ли да раз€сниш по-подробно за какво става дума

–егистриран на
    Oct 2006
    ћнени€
    26
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране Re: »збрахте ли си вече firm и insurance uni?

«начи когато кандидатстваш чрез UCAS нали имаш право на избор от 5 uni-та. —лед като всичи uni-та са ти отговорили и да речем че имаш оферти от всички 5, ти тр€бва да си избереш само два университета. ≈дин€ ти е firm, а други€ insurance. “оест firm ти е първи€ uni, в който ако изкараш оценките които ти искат влизаш автоматично. ќбикновенно винаги за firm всичи слагат uni-то с по вискотие изисквани€. ј insurance ти е този в който ако примерно не си изкарал нужните оценки за 1ви€ ти избор, и са малко по ниски, но достатъчни за insurance избора ти отиваш там. јко пък накра€ не изкараш оценките нужни за ти€ две uni-та отиваш на clearance (не го пожелавам на никoй). Ќад€вам се да ме разбра. ѕитай пак ако нещо не ти е €сно.

Ќапреднал
    –егистриран на
    May 2007
    ћнени€
    248
    Post Thanks / Like

“ова се отнас€ ако имаш оферта с условие за н€какви оценки ли или дори безусловна оферта да имаш. јз мислех, че ако си приет безусловно нищо повече не ти е нужно, освен разбира се преведена диплома . “и за какви оценки говориш

–егистриран на
    Oct 2006
    ћнени€
    26
    Post Thanks / Like

ѕо принцип ти така или иначе тр€бва да го направиш това с firm и insurance choice-а, независимо дали имаш conditional или unconditional offer.

—поред мен да ти предложат unconditional offer е гол€ма р€дкост, и обикновено € предлагат по нереномираните uni-та. Ќе свършваш до там ако имаш unconditional offer, защото ако е за н€какъв скапан uni на дали ще искаш да € приемеш. ¬същност това е мое мнение, всеки си знае за него.

≈то link за повече по€снение по въпроса firm и insurance choice -> http://www.ucas.ac.uk/students/after...ngtoyouroffers

Ќапреднал
    –егистриран на
    May 2007
    ћнени€
    248
    Post Thanks / Like

јко имаш само една оферта unconditional , а другите четири са ти отказали какво правиш. ѕак ли посочваш firm . ¬прочем аз още чакам отговори , така че ще видим като ми отговор€т всички. Ќо все пак благодар€ за информаци€та.

–егистриран на
    Oct 2006
    ћнени€
    26
    Post Thanks / Like

«начи срока за посочване на firm и insurance е н€къде 3 ћай или нещо такова беше. “ака че имаш поне още един месец да чакаш оферти. ј ако имаш само една оферта мисл€, че не€ тр€бва да € посочиш за firm.

Ќов потребител
    –егистриран на
    Mar 2008
    √рад
    Sofia
    ћнени€
    9
    Post Thanks / Like

ј каква специалност си кандидатствал/а Eeyore, ако н€маш нещо против да ни кажеш.
    » City и Royal Holloway са напред в класациите,но все пак различните Unita нали са на различни позиции в зависимост от предмета. ѕоздравлени€.

–егистриран на
    Oct 2006
    ћнени€
    26
    Post Thanks / Like

ћерси първо јми кандидатствах за business management.

Ќов потребител
    –егистриран на
    May 2007
    ћнени€
    6
    Post Thanks / Like

«дравейте …ори отново !
    ѕодготвителната година e fondation year ,каквото е изискването на City uni.ƒоколкото разбрах -щом сте кандидатствали от ”  означава,че имате англ.диплома.ѕо-различно сто€т нещата със завършилите в Ѕ-€...

Ќов потребител јватара на Emi
    –егистриран на
    Mar 2008
    ћнени€
    10
    Post Thanks / Like

«дравейте …ори !
    —инът ми кандидатства чрез UCAS, като и в петте университета беше приет условно. —лед това си избра 2 - един firm и един insurance . ¬същност въпросът ми е дали сега тр€бва да получим отговори от двата университета или първо ще тр€бва да им изпратим дипломата, след като € получим юни месец?

–егистриран на
    Oct 2006
    ћнени€
    26
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от Emi ¬иж мнението
    «дравейте …ори !
    —инът ми кандидатства чрез UCAS, като и в петте университета беше приет условно. —лед това си избра 2 - един firm и един insurance . ¬същност въпросът ми е дали сега тр€бва да получим отговори от двата университета или първо ще тр€бва да им изпратим дипломата, след като € получим юни месец?
    «дравей ≈ми, попринцип който кандидатства чрез UCAS първо се праща дипломата и след това ще кажат окончателно в кой юни е приет, така са нещата ако се кандидатства с диплома от UK. ќбаче предполагам че кандидатства от Ѕ√ щом ще си получи дипломата юни и не мога да кажа на 100% как точно сто€т нещата с кандидатстване от Ѕ√. ўом е чрез UCAS аз предполагам че първо ще искат дипломата и после ще ви кажат къде е приет, но все пак направете запитване до UCAS.

»нформаци€ за темата

ѕотребители разглеждащи тази тема

¬ момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

ѕодобни теми

1. Firm и Insurance
    ќт aspirinceto във форум ќбразование в UK
    ќтговори: 16
    ѕоследно мнение: 24-08-2014, 19:44
  2. Firm/Insurance 2014
    ќт Iva95 във форум ќбразование в UK
    ќтговори: 5
    ѕоследно мнение: 16-12-2013, 19:22
  3. Firm/Insurance 2013
    ќт deepfriedcrack във форум ќбразование в UK
    ќтговори: 26