Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 4 от общо 4
    Нов потребител
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

По подразбиране Моля за мнение някой, който учи право в Англия

Бих искала да помоля, някой който в момента учи или е завършил право в Англия да сподели своето впечатление,please.Дъщеря ми иска да учи европейско право /или international law в England с идеята по късно да специализира човешки права. Аз обаче след като изчетох мненията във форума свързани със следване на право в Англия и после практикуване , съвсем се обърках.
    Ако има някой с experience в тази област или пък студенти следващи право , моля нека сподели своите впечатления.Намира ли се работа по специалността там след като се завърши и какво е отношението към българите. Чувала съм,че дори да започнат работа в адвокатски фирми,отношението не е много добро, дори в известен смисъл пренебрежително. А да се държат приравнителни изпити в БГ за да се може да се практикува право в БГ,след всичките трудности, заеми и т.н просто не си струва. А и незнам можем ли да говорим за човешки права в Бг. Въобще малко объркана ситуация.

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Моля за мнение някой, който учи право в Англия

Здравейте,
    И мен ме вълнуват същите въпроси, тъй като съм приета Право в Англия, но не ми се иска това да ме обрича завинаги да живея и работя в тази страна. Все пак мисля, че магистратурата би могла да определи посоката и възможности за работа по-нататък.
    Дано все пак някой се появи във форума с повече информация за това.
    Засега обаче ще приема офертата, тъй като ми се струва доста привлекателна, а и след 3 година Европа няма да е същата.

3. БЛАГОДАРЯ gogo7 thanked for this post
    променящ се Аватара на Mariana Dimitrova
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Моля за мнение някой, който учи право в Англия

Аз вече изпратих едно дълго писмо на лични на Зохохо…Трудно е с правната квалификация, има много особености…Дори ако завършиш в Шотландия, за да практикуваш в England or Wales е необходим т.нар. Qualified Lawyers Transfer Test. Има директиви на Европейския съюз, които уреждат евентуална по-голяма мобилност на професията: 2005/36 ЕС; 89/48ЕС; 98/5ЕС; Ама то от написаното на хартия до това, как стават нещата на практика...Права е Зохохо, че Европа се променя...Трудно е да се предвиди бъдещето...

По отношение на академичните постижения в правото, т.е. LL.M, Ph.D…За да бъдеш практикуваш юрист, това не ти е много необходимо...освен ако си имаш достатъчно средства и можеш да си позволиш до безкрай да отлагаш започването на работа. Аз лично смятам, че добрият адвокат/разбирай solicitor or barrister по британските еквиваленти/, може и да не е особено впечатляващ с теоретично-доктринални знания и, същевременно, да е блестящ в работата с клиента или при защита в съда...

Еuropean Law or International Law…са правни дисциплини, които са включени обикновено в програмите LL.B, може и да се доразвият знанията с LL.M с насоченост в тези две области...Особеността е, че от знанията си трябва да правиш пари...Пример: Чери Блеър. Работи по трудовоправни диспути, след което специализира защитата им пред Европейския съд на Общностите. Какво на практика знае тя: познава в детайли трудовото законодателство на Англия, познава процедурните правила за явяване пред Европейския съд, познава всички релевантни прецеденти от предходната практика на съда, както и всички директиви на Европейския съюз в тази материя. Чери е добър пример за академични и практически достижения в правната професия. Преподава в University of Westminster, после взима pupillage в много добра кантора...Но, преди това завършва много добър правен факултет (London School of Economics, трети след Oxford and Cambridge) и то с First Class Degree. И, разбира се, е англичанка. Дали е трудно за българи да си намерят training contracts?Ама, разбира се...Дори не питайте...То е трудно за самите англичани...Дали има дискриминация? Позволете цитат от The Guardian University Guide 2008: “The legal profession suffers from an image of discrimination, of being bastion of white, middle class men, an image many admit is not unfounded. The situation is improving, but there are may be extra barriers ahead of you.” (“Правната професия страда от представата за нея, че е бастион на бели, представители на средната класа МЪЖЕ, представа, която не е без своите основания. Ситуацията се подобрява, но може да има някои бариери в повече пред вас.”) За жените е все още трудно, за българи е трудно навсякъде и във всичко...

Връщането в България е безспорен проблем с тази квалификация:
    1. когато има студентски заем; работата, каквато и да е тя, трябва да го изплати;
    2. защото приравнителният изпит не е никак лек, пък и пропуските ще се усещат години след това...Но...може и без приравнителен изпит...отиваш в централата на някоя политическа сила, представяш си сивито и...в политиката. Или пък в банка, в международна корпорация...но така никога няма да си истински юрист, явяващ се пред съд...И, разбира се, Human Rights насоченост няма да стане...Може би други специалности като Business Law…, но пък тогава ще трябва да се минава през Common Professional Examination, ако все пак искате да останете в Англия и да стигнете до solicitor or barrister…
    3. правото е не само написаното на хартия, но и манталитета на хората, които го прилагат, уважават, зачитат...не е лесно да си сам сред хора, които не споделят твойте ценности...

Гаранции е трудно да се дадат. За лекаря човешкото тяло е едно и също, където й да отиде да практикува...Унифицирана правна мисъл е невъзможна на земното кълбо, защото правото е квинтесенция на културни, религиозни, обществени и икономически постижения...Едва ли някога всички народи ще са еднакви във всичко това...пък и не е нужно...

Моля Ви позволете ми да не споделям съвсем лични неща на този форум...Разбирам, че искате съвсем конкретна информация, но аз бих искала да запазя поне малко анонимност...За мен в България беше трудно, защото мама, тати, чичо и леля/освен, че ги нямах/ не бяха юристи...В тази професия това е ВАЖНО! Тук е по-лесно, защото имам подкрепата, която нямах в своята собствена страна...

И, накрая, нека добавя: Това, че е/било невъзможно или трудно за едни, не означава, че ще е невъзможно за Вас! Ако това е изборът ти, Зохохо, или този на дъщеря Ви, госпожо, то...напред, успех и попътен вятър!
    Последно редактирано от Mariana Dimitrova : 08-03-2008 на 17:40
    Be prepared to walk the extra mile...

5. БЛАГОДАРЯ Zara, mbbg, Unforgettable, innity thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Моля за мнение някой, който учи право в Англия

Mariana, благодаря за изчерпателния отговор.Мислех да Ви пиша на личен, но нещо не успях да го открия.
    Всъщност за това че Human Rights няма как да стане в БГ това е ясно, т.к. такова нещо у нас няма. Кой изобщо мисли за хората в БГ, та камо ли за правата им. Тук не е прието да изразиш недоволствие от лошо обслужване в магазина например или в банката, където си даваш и парите, та какво остава за това да си търсиш правата.
    Ние, аз и съпруга ми също нямаме нищо общо с правото, съвсем други професии.Но може би трябваше да поясня, че всъщност идеята на дъщеря ми е в крайна сметка NGO във връзка с Human Rights и не непременно адвокат.
    И смятаме, че това е логичната последователност за да може на даден етап, човек да попадне в NGO занимаващо се с правата на човека, очевидно извън БГ, освен ако не грешим.
    Признавам, нямаме много информация за тази област,а и у нас няма никакви съветници в това отношение в училищата , а и извън тях, както имат децата в Англия, Канада и т.н., но това е положението и за това пък форумите помагат ,надявам се.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 13
    Последно мнение: 01-11-2011, 21:33
  2. Отговори: 40
    Последно мнение: 14-04-2011, 13:08
  3. Някой учи ли право в Uk?
    От Andrew във форум Образование в UK
    Отговори: 32
    Последно мнение: 14-09-2009, 23:37
  4. Отговори: 7
    Последно мнение: 09-08-2009, 18:00
  5. Отговори: 6