Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси

Виж резултатите на анкетата: Коя от трите марки френски автомобили са най-добри.

Гласували
503. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Рено

133 26,44%
  • Пежо

242 48,11%
  • Ситроен

128 25,45%
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 54
    администратор Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Френските коли- Рено, Пежо, Ситроен

Като цяло знам, че френските автомобили не са много добри, казват, че французите не можели да правят автомобили.
    Интерсно ми е от 3-те им марки Рено, Пежо и Ситроен коя бихте определили като най-добра, коя по-малко добра и коя бихте класирали на 3-то место.
    Аз лично си мисля, че Ситроен са най-добрите, след това бих класирал Пежо и накрая Реното.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Френските коли- Рено, Пежо, Ситроен

Това го предвиждат да конкурира Ферари

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Прилича на котка (заради очите) с отворена уста - доста е смешна колата. Ама сигурно е добра.
    Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Това го предвиждат да конкурира Ферари

Gone
    Град
    Not here
    Post Thanks / Like

Като цяло знам, че френските автомобили не са много добри, казват, че французите не можели да правят автомобили.
    Интерсно ми е от 3-те им марки Рено, Пежо и Ситроен коя бихте определили като най-добра, коя по-малко добра и коя бихте класирали на 3-то место.
    Аз лично си мисля, че Ситроен са най-добрите, след това бих класирал Пежо и накрая Реното.
    Не съм сигурен, че не могат да правят. В доста голям брой състезания точно тези марки са сред лидерите. Жалко, че Wolf изчезна за да коментира.
    На мен много ме кефи Пежо 206 Турбо.
    А Ситроените са ми най-антипатични!

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Френските коли- Рено, Пежо, Ситроен

Tая работа малко ми заприлича на даи да си мерим оная работа..аз щото имам еди каква си кола ,те са наи-добрите, френските боклук и тн......мисля,че това е някаква мания от БГ кои каква кола кара,тук да вметна чувам напоследък постиженията в емигрантството се мерели с инчовете на последния плазмен телевизор и тн..
    Няма добра,лоша кола.....всичкото са коли,дали са френски,немски и тн няма значение. Едната струва по скъпо щото е Мерцедец напр, но не е задължително да е наи-добрата.Важното е колата да ти е слуга на теб,а не ти на нея...И общо взето да си сигурен,че като тръгнеш от т. А все пак ще те закара то т. Б...да не е много ламя на петрол.дизел, евтина insurance group ........
    Ми и Кев го каза - те френските коли са по ралитата ,щото са по читави.....

6. БЛАГОДАРЯ p-m-p, svetlito, merry, Vasseto, docklands and 2 others thanked for this post

Post Thanks / Like

Зара, автомобила при българския мъж трябва да се приема като продължение на пениса му, за това се харчат здраво Пасатите- сигурни, можеш да разчиташ на дълъг пробег, чат-пат върти гуми на втора скорост

8. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post

Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Френските коли- Рено, Пежо, Ситроен

Цитирай Първоначално написано от kev Виж мнението
    Не съм сигурен, че не могат да правят. В доста голям брой състезания точно тези марки са сред лидерите. Жалко, че Wolf изчезна за да коментира.
    На мен много ме кефи Пежо 206 Турбо.
    А Ситроените са ми най-антипатични!
    Това което виждаш на WRC няма нищо общо с продъкшън линията.
    Аз карам Ситроенче Саксо 1.1, мъничко и пъргаво... е малко чийп и система 'стани да седна', основно не съм доволен от разположението на пепелника.

Peace Аватара на Kwon
    Град
    Berkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Tая работа малко ми заприлича на даи да си мерим оная работа..аз щото имам еди каква си кола ,те са наи-добрите, френските боклук и тн......мисля,че това е някаква мания от БГ кои каква кола кара,тук да вметна чувам напоследък постиженията в емигрантството се мерели с инчовете на последния плазмен телевизор и тн..
    Няма добра,лоша кола.....всичкото са коли,дали са френски,немски и тн няма значение. Едната струва по скъпо щото е Мерцедец напр, но не е задължително да е наи-добрата.Важното е колата да ти е слуга на теб,а не ти на нея...И общо взето да си сигурен,че като тръгнеш от т. А все пак ще те закара то т. Б...да не е много ламя на петрол.дизел, евтина insurance group ........
    Зара разбирам те какво искаш да кажеш и все пак не си права. Все едно да кажеш че е все едно да живееш в циганската махала или в центъра на града - и в двата случая не си под дъжда и си на топло, важното е да не си под небето. Не мисля че темата е с цел да се мери кой каква кола има защото като гледам никoй не е поствал модела си кола. Копуването на кола е важно и като жена ЕСТЕСТВЕНО не разбираш че има голяяяма разлика от кола до кола.

peace

Kwon

11. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

Според мен нищо им няма на френските коли. Те и за италианските коли разправят това, ама не е така. Вярно е, че предпочитам немски коли, но съм карала и френски, и италиански и добре са се представяли.

Ситроен не съм карала, но по външен вид ми харесват.

Карала съм единствено Пежо 306 и много доволна бях - стабилна, не харчи много, намират се евтини части, малка е, лесна за паркиране. Единственото нещо, което ме затрудняваше беше включването на задна, много трудно ми беше. Дали само за тази кола си беше така, или по принцип на пежата е така, незнам. Рено съм карала веднъж инцидентно, затова нямам много впечталения.
    Wild is the wind

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Мъж ми все се кани да купи Пежо, но като стигне до покупката, установява че Ситроен от същата класа му излиза по-евтино. Та все ситроени си търкаляме Кой знае, може следващият път да е Пежо ... Защо се е спрял на тези марки, според него това което предлагат, за цената на която се продват, е оптималната опция.

14. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    разбирач Аватара на ned888
    Post Thanks / Like

За мен най-добрите коли са японските.Скъпи са има частите ама трудно се чупят.
    Аз 2-ра година карам една хонда-безупречна е !
    Ааааааааааа за френските коли...Защо са на ралита-ЗАЩОТО ТАМ ИМ Е ГЛАДЪК ПАТЯЯЯЯ!.Я ГИ ПУСНИ В БГ ПО ДУПКИТЕ ДА ВИДИШ КАК СЕ РАЗПАДАТ...
    Най новите модели са добри,но те новите коли вече почти всички са сравнително качествени ....Мисля аз!

16. БЛАГОДАРЯ emodonkov thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Френските коли- Рено, Пежо, Ситроен

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Аз примерно в темата не казвам каква кола имам. Като цяло не държа много на марка.Има добра и лоша кола, карал съм фиат ван ужас е чупи се няколко пъти не кара добре, не бих си купил фиат никога.
    Какво е важно за една кола, добра цена, да има екстри да не се разваля, да е безопасна- въздушни възглавници ала бала.
    Това е форум за автомобили и се опитвам да съберем полезна информация от опита на хората.Ще пусна скоро тема за японски коли след това и за немски.

войвода Аватара на p-m-p
    Град
    West Midlands
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Re: Френските коли- Рено, Пежо, Ситроен

Цитирай Първоначално написано от bghеlp_uk Виж мнението
    Това което виждаш на WRC няма нищо общо с продъкшън линията.
    Аз карам Ситроенче Саксо 1.1, мъничко и пъргаво... е малко чийп и система 'стани да седна', основно не съм доволен от разположението на пепелника.
    Престани да го ползваш и всичко ще е ОК

don't care
    Post Thanks / Like

http://www.whatcar.com/car-reviews-by-type.aspx?RG=2
    + от личен опит- Пежо 406- много стабилна.

Нов потребител Аватара на l1ore
    Град
    Stirling
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bghеlp_uk Виж мнението
    Зара, автомобила при българския мъж трябва да се приема като продължение на пениса му, за това се харчат здраво Пасатите- сигурни, можеш да разчиташ на дълъг пробег, чат-пат върти гуми на втора скорост
    Така си е . Иначе аз съм си върл фен на Пежака.
    You got me heartbroken and crying, so many babies screaming, because they seeing destruction before seeing a human beeing ..

инженер
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от the good one Виж мнението
    http://www.whatcar.com/car-reviews-by-type.aspx?RG=2
    + от личен опит- Пежо 406- много стабилна.
    От личен опит Пежо 405 - голям буклук. Тая кола ме накара да намразя френските коли като цяло.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kwon Виж мнението
    Зара разбирам те какво искаш да кажеш и все пак не си права. Все едно да кажеш че е все едно да живееш в циганската махала или в центъра на града - и в двата случая не си под дъжда и си на топло, важното е да не си под небето. Не мисля че темата е с цел да се мери кой каква кола има защото като гледам никoй не е поствал модела си кола. Копуването на кола е важно и като жена ЕСТЕСТВЕНО не разбираш че има голяяяма разлика от кола до кола.

peace

Kwon
    но все пак е вещ, предмет за употреба, а моя дом е моята крепост
    скоро ме убеждаваха как мъжете сме по практични и рационални от жените

Нов потребител
    Post Thanks / Like

нека отдадем заслуженото и на Рено......имат едни от най добрите дизели(опит и традиции от камионите им) - примерно 1.9 dci-120к.с, 7л/100, като повечето ги коплират със 6 st.скоростна кутия. моделите на лагуна след 2001 GPS е опция , първи въведоха \start бутон\' и електронна карта вместо до болка познатия ключ. електрониката е в изобилие. На краш тестовете почти всичките им модели имат максимален брой звезди са сигурност и безопасност . По дизаин също не отстъпват на конкуренцията( меgane , лагуна ) , купе- кабриолета им е доста стилен , а със мини вана си Сценик провлачиха крак и сега почти всички уважаващи се фирми имат представители в този сигмент. .............да споменам и Ф1 , макар че тази вметка не я вземам на сериозно!

Старо куче Аватара на Aira25
    Град
    London
    Post Thanks / Like

От личен опит-караме Пежо 607-никакви проблеми.Макар че не забелязвам много такива да се карат в Лондон.Смятаме да я тестваме до България тази година.Не претендирам да разбирам кой знае колко от коли, но никога не бих си купила Ситроен,просто не мисля че е моята кола.
    Последно редактирано от Aira25 : 05-03-2008 на 17:52

Напреднал Аватара на gala333
    Post Thanks / Like

Пежо ,разбира се-удобна , супер конфортна и не на последно място -красива и надеждна кола . Ето и малко история за тази кола Peugeot

През 1810 година братята Жан-Пиер и Жан-Фредерик Пежо преобразуват мелницата, която притежават в Су-Крате в стоманолеярна. За първи път символът на РEUGEOT - Лъвът се появява отлят върху стоманените блокове.
    Под въздействието на Арман Пежо и неговите предвиждания за развитие на транспорта, през 1885 год. PEUGEOT започва производството на велосипеди. В сянката на новоиздигнатата Айфелова кула, на Универсалното изложение в Париж е представена двуместна триколка, оборудвана с парен двигател Серполет през 1889 год. Една година по късно започва производството на първия автомобил - купе PEUGEOT - четириколка, бензинов мотор Даймлер. Април 1891 започва производството на двуместни четириколки, последвани от производството на четириместен амтомобил. През 1895 година започва серийно производство на първите полузакрити автомобили с двуцилиндрови двигатели над 1000 куб. см. Арман Пежо основава през 1898 г. завода в Лил, който по-късно през 20 век ще се превърне в една от световните столици на дизелови двигатели. Последната година на века PEUGEOT е произвело 798 автомобила, от които 323 през 1899 година. През 1902 г. двата завода на AUTOMOBILES PEUGEOT заедно с централата се преместват в Левальоа близо до Париж и служителите във фирмата наброяват 1 400 души. По-късно се създава нов завод в Сошо близо до Монбелиар, родното място на фирмата. PEUGEOT BEBE 652 куб.см. е първият опит за създаване на истинска "народна кола", автомобилът е снабден с 4 цилиндров двигател и може да достигне скорост 60 км/ч, представен за първи път през 1912 г. Жул Гу печели голямата награда на Америка през 1913 година в Индианополис, на волана на модел 176, при средна скорост 123 км/ч. През същата година PEUGEOT произвежда 9338 коли - повече от половината във Франция. През Първата световна война дейността на заводите PEUGEOT е фокусирана върху националната отбрана. В периода между двете войни AUTOMOBILES PEUGEOT представят 7 нови модела, фирмата се разраства и достига до 50 000 автомобила годишно производство, което е 1/4 от националното производство, като по това време във Франция има около 30 производители, а служители на PEUGEOT наброяват 13 000 в навечерието на Втората световна война. След войната се създава QUADRILLETTE - с две седалки, 4 цилиндров двигател. Официално представен през 1929 година - модел 201 - първият модел с цифрово означение, с четирицилиндров двигател, 1122 куб.см. Третата серия на PEUGEOT започва с модел 301, годината е 1932, автомобил с 4 цилиндъра, 1465 куб.см. Производството на прочутия модел 402 стартира през 1935г., известен под името "Ракета Сошо". Колата е с 4 цилиндров двигател, скоростна кутия Котал, максимална скорост 115 км/ч. Втората световна война започва / 1939 г./, но ще бъдат произведени 41 948 автомобила. По време на войната заводите на PEUGEOT са окупирани, разрушени, оборудването разграбено. Прототипа на 203 е готов през юли 1948 год., но официално е представен на Парижкото изложение през 1949 год. Една година по-късно PEUGEOT достига довоенното си производство и представя 203 берлина,. 1952 г. - милионният автомобил PEUGEOT слиза от производствената линия. През април 1955г. пред дилърите в Париж е представен моделът 403. Снего започва сътрудничеството между PEUGEOT и PININFARINA. Двигателят на колата е 1469 куб.см., като за първи път новата 403 е оборудвана с обкекаемо предно стъкло и висящи *****и. Първият сериен френски автомобил с дизелов двигател се комерсиализира през януари 1960г.. Това е годината, в която слиза двумилионният автомобил, а също така е представен и новият модел 404, последван от 404 кабриолет, съвместна разработка с PININFARINA и двигател с карбуратор или инжекцион. През 1963 година 404 е първия автомобил, от които са произведени 1 000 000 броя. Първото PEUGEOT с предно предаване, двигател от леки сплави, 1130 куб. см., а също така и първото PEUGEOT оборудвано с предни дискови спирачки - годината е 1965, а моделът 204. PEUGEOT S.A. купува Citroen S.A., след като PEUGEOT придобива 90% от капиталите на Ситроен / 1976 г./. Автомобили PEUGEOT купуват и Автомобили TALBOT /1980 г./ Рeugeot 205 – годината е 1984. От него започва историята на Пежо в световен мащаб. 205 GTI и 205 Turbo 16 са два пъти световни шампиони в рали-шампионата. Днес, след 15 години производство на този наистина легендарен модел, с над 5 000 000 произведени броя. Октомври 1985 г. представяне на 309, последван от 309 - 3 врати и 309 GTI, 130 конски сили. Март 1987г. се появява моделът 405, а през септември същата година 405 Mi 16. Две години по-късно се пуска в производство 405 4х4. Моделът 306 на PEUGEOT излиза на пазара през 1993 г., а година по-късно 306 седан и кабриолет. Групировката е обявена за най-рентабилната автомобилна фирма в света. През 1993 и 1994 г. излизат PEUGEOT Boxer и Expert1995 – 405 има свой заместник: 406. През 1996 Peugeot представя автомобил, който е обявен за Ван на годината PEUGEOT Partner. През следващата година той печели приза и Ван на годината в България. Годината е 1997 - на пазара са 406 BREAK и 406 COUPE Отново PEUGEOT и PININFARINA и един автомобил с горда, елегатна и агресивна осанка, автомобил който вълнува и вдъхновява. 406 Сoupe е обявен за “Най-красивият автомобил на годината 97", за Европа и най-красивият френски автомобил проивеждан някога. На 10 септември 1998 в Париж беше официалната премиера на Peugeot: 206. Избран веднага за “Най-красив автомобил на годината”, носител на наградата “Златно кормило” в Германия, “Автомобил на годината” в България. 2000 година: Представен е Peugeot 607. На пазара излиза и 206 СС – купе-кабриолета с подвижен твърд покрив. Peugeot става Световен Рали шампион с 206 WRC при пилотите и конструкторите. 2001 г. Марката бележи рекорд в световните продажби - 1 899 000 леки и лекотоварни автомобили, повече от 58% ръст за 4 години. Към него прибавяме и четиринадесетте титли за автомобил на годината за Peugeot 307, сред които и най-престижната “Автомобил на годината 2002” в Европа. Peugeot 206 става най-продавания автомобил в Европа във всички сегменти! Peugeot печели втора световна титла при конструкторите с 206 WRC в Световния Рали Шампионат. 2002 г. На пазара са представени новия Peugeot Boxer, 807, 307 SW и 206 SW. За трета поредна година Peugeot е коронясан в Световния Рали Шампионат с 206 WRC.

http://auto.dir.bg/trades.add_info-v...about&trade=15

Нов потребител Аватара на pilot
    Post Thanks / Like

Моята класация е:
    1. Пежо
    2. Ситроен
    3. Рено

Пежо 406 е много добър избор.Особено дизелов вариант!От приятели знам, че не се чупи много, даже и по дупките!
    Имам 120 000 километра на Ситроен Берлинго 2,0 HDI.Ако щете вярвайте, благодарение на тази колица френските автомобили се издигнаха сериозно в очите ми!Интериорът не е нищо особено, но е функционален.Малко се белят дръжките, поскърцва пластмасата....общо взето евтини материали...НО!!! Много просторен, удобен семеен автомобил.Силен, и най-важното, много икономичен и надежден двигател!5,5-6,5 л/100км.Няма го даже неприятното "спъване" на колата при включване на климатика.Така, че за Берлинго-то - само добро!Като не броим маслото филтрите и гумите, за тези колометри съм сменил само едни накладки, едни биалетки и едни селенови втулки!Толкоз!

Рено-то - карал съм Лагуна и Меган, но не толкова, че да мога да ги коментирам.Приятели се оплакват много и затова съм го класирал в дъното.

Комфортната возия е характерна и за трите марки, като си струва да се припомни революционното за времето си хидравлично окачване на Ситроен, както и фаровете, "следящи" завоя.

27. БЛАГОДАРЯ Zara, p-m-p thanked for this post
    Старо куче Аватара на Red Baron
    Град
    Chiang Mai-Thailand/UK
    Post Thanks / Like

А според мен най-красивия френски автомобил http://farm1.static.flickr.com/127/3...c79965ae_o.jpg
    Последно редактирано от Red Baron : 06-03-2008 на 22:48
    "Особено ни вълнува поправянето на неправдата извършена срещу България" Адолф Хитлер 1941г.

Naughty But Nice Аватара на Poplar
    Post Thanks / Like

Аз съм на принципа - колата ми немска, обувките ми италиански! Според самите французи - Пежо е най-добрата им кола, следвана от Рено и накрая Ситроен. Kато гледате как вървят и цените им, то е ясно. Ако отидете във Франция ще видите, че почти никoй не кара Ситpоен.

30. БЛАГОДАРЯ Charlotte, gala333 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Кога ще споделите и мнение относно японски, немски и т.н....автомобили,че е време да сменям Реното.

инженер
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от fifi Виж мнението
    Кога ще споделите и мнение относно японски, немски и т.н....автомобили,че е време да сменям Реното.
    Ха така, френската кола е хубава за първа кола, ама когато човек се качи после в немска, разбира какъв буклук е карал преди.
    пп към немските включвам и форд

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Британски туристи застреляни във Френските Алпи
    От lordm във форум Новини от и за UK
    Отговори: 3
    Последно мнение: 06-09-2012, 19:02
  2. "Пежо-Ситроен" обяви огромни загуби
    От Wolf във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 26
    Последно мнение: 26-07-2012, 17:57
  3. Ситроен Пикасо или Рено Сценик?
    От KHM във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 3
    Последно мнение: 11-05-2010, 18:22
  4. Пежо 109 за 330 лири без МОТ и ЗС!?!?!
    От find във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 10
    Последно мнение: 13-06-2008, 01:34
  5. Отговори: 1
    Последно мнение: 06-11-2005, 13:16

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •