Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 66
    charming Аватара на Suzanne
    Post Thanks / Like

По подразбиране Интервю за бритaнски паспорт

Би Си съобщи, че Британската паспортна служба е защитила решението на властите за провеждане на интервю с всички кандидатстващи за първи път за британски паспорт - мярка, която влиза в сила от април тази година. В страната вече приключва създаването на 69 специализирани центрове за провеждане на интервютата. Проблемът с фалшифицирането на документите за самоличност във Великобритания струва на страната около 1 милиард и 700 милиона паунда годишно - около 5 милиарда лева. Властите са съгласти, че новата система, която ще засегне стотици хиляди кандидати, ще им създаде известни неудобства, но от друга страна е жизнено важна в борбата срещу измамите с документи. Въпросите, които ще бъдат задавани на кандитатите, ще са основно за предишни адреси и банкови подробности, които могат да бъдат проверени за доказване на самоличността. Властите се надяват, че това ще накара евентуалните измамници да помислят два пъти преди да се решат на подобен ход. Експрети по фалшифициране на документи обаче смятат, че новата мярка може да е ефективна за аматьорите, но не и за професионалистите. Иначе, от 2009 година всеки, които иска да поднови паспорта си, ще трябва да посети един от центровете, където ще му бъдат взети отпечатъци от пръстите и ще бъде сниман, в рамките на подготовката за издаване на биометрични паспорти. Възможно е също да му бъде направено кратко интервю. От миналия октомври всички британци, кандидатстващи за нов паспорт, получават нов и по-скъп електронен документ. Новият паспорт има чип, който съдържа снимка на притежателя и подробности от биографията му и струва 66 паунда или 15 паунда повече от преди.

Източник: Kafene.net
    www.kafene.net
    Последно редактирано от Suzanne : 18-02-2007 на 09:19

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Интервю за бритaнски паспорт

Според новите правила за придобиване на бритaнски паспорт след получавне на сертификата за натурализация и при подаване на апликация за бритaнски поспорт за първи път, може апликанта да бъде извикан на интервю за да се идентифицира.

Искам да попитам, дали някой е ходил на такова интервю и знае ли как протича то.

Благодаря ви.

Нов потребител Аватара на Zelka
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Интервю за бритaнски паспорт

Цитирай Първоначално написано от mistery Виж мнението
    Според новите правила за придобиване на бритaнски паспорт след получавне на сертификата за натурализация и при подаване на апликация за бритaнски поспорт за първи път, може апликанта да бъде извикан на интервю за да се идентифицира.

Искам да попитам, дали някой е ходил на такова интервю и знае ли как протича то.

Благодаря ви.
    Три мои познати кандидатстваха за паспорт долу горе по едно и също време миналата година. Две от тях ги извикаха на интервю. Целта на интервюто е да докажеш, че ти си си ти, тоест не ползваш лични данни на някой друг, за да се сдобиеш с паспорт. Много от въпросите са същите както в апликейшъна за паспорта, но едната жена са я питали на колко години е нейния countersignatory, което тя не е знаела, понеже не е много близка с него.

Жената, която пък НЕ извикаха на интервю - изпратли са искане до нейния countersignatory да достави допълнителна информация, и то на headed paper от службата му.

4. БЛАГОДАРЯ madlena, Мила thanked for this post
    Напреднал Аватара на Kat
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Интервю за бритaнски паспорт

Здравейте!

Потърсих тази тема, защото и аз получих писмо за уреждане на интервю преди няколко дни и така в събота ще ходя!

На мен по телефона ми казаха, че единственото, което трябва да нося е писмото, с което са ме поканили да си уредя интервю? Потърсих в интернет инфо, доколкото разбрах питат за предишни адреси, с кого живееш, колко време си живял на предишен адрес и т.н., както и разни въпроси от апликейшъна и свързани с този, който се е подписал.

Има ли някой, който вече е ходил лично за да сподели? Нали това изискване уж го имало от почти половин година?

Другото, което се чудя - след като подадеш за паспорт първо връщат ли ти документите и след това да ти пращат новия паспорт или всичко наведнъж?

Благодаря!

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

ти за паспорт ли кандидатстваш или за натурализация??
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Напреднал Аватара на Kat
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Здравей! За паспорт - всичко стана сравнително бързо - 2 седмици от подаването и получих това писмо за интервю. Успокоиха ме, че било нормално и всички ходели, обаче тука не намирам един да е ходил

В събота ще разкажа ако някой се интересува, но все пак ако има някой, който може да помогне с инфо ще съм благодарна!

Не модерирам този форум Аватара на Мила
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kat Виж мнението
    Здравей! За паспорт - всичко стана сравнително бързо - 2 седмици от подаването и получих това писмо за интервю. Успокоиха ме, че било нормално и всички ходели, обаче тука не намирам един да е ходил

В събота ще разкажа ако някой се интересува, но все пак ако има някой, който може да помогне с инфо ще съм благодарна!
    Тоест, ти си станала британска гражданка преди, а сега само кандидатстваш за изваждане на международен британски паспорт, така ли е?

Консултации с Help4Bg Услуги за българи в UK от Help4Bg
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

Напреднал Аватара на Kat
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Milla Виж мнението
    Тоест, ти си станала британска гражданка преди, а сега само кандидатстваш за изваждане на международен британски паспорт, така ли е?
    Да - натурализирах се през януари и сега само си подадох документите за изваждане на британски паспорт. А интервюто е само за тези, които си вадят за първи път британски паспорт. Надявам се, че вече е по-ясно Благодаря!

10. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Post Thanks / Like

Да - натурализирах се през януари и сега само си подадох документите за изваждане на британски паспорт. А интервюто е само за тези, които си вадят за първи път британски паспорт. Надявам се, че вече е по-ясно Благодаря!
    Благодаря ти, сега ми стана ясно. Ама тогава какви въпроси наистина могат да задават - би трябвало да е само свързано с тебе, а не с някой друг...

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

Напреднал Аватара на Kat
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Milla Виж мнението
    Благодаря ти, сега ми стана ясно. Ама тогава какви въпроси наистина могат да задават - би трябвало да е само свързано с тебе, а не с някой друг...
    Ами ще видим, на мен ми се искаше някой от първа ръка да разкаже, малко информация "от извора" тъй да се каже, но май няма такива засега

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

успех,
    ще 1акаме тогава ти да разкажеш от извора ;-)
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

14. БЛАГОДАРЯ Kat thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Интервю за бритaнски паспорт

Здравейте!

Потърсих тази тема, защото и аз получих писмо за уреждане на интервю преди няколко дни и така в събота ще ходя!

На мен по телефона ми казаха, че единственото, което трябва да нося е писмото, с което са ме поканили да си уредя интервю? Потърсих в интернет инфо, доколкото разбрах питат за предишни адреси, с кого живееш, колко време си живял на предишен адрес и т.н., както и разни въпроси от апликейшъна и свързани с този, който се е подписал.

Има ли някой, който вече е ходил лично за да сподели? Нали това изискване уж го имало от почти половин година?

Другото, което се чудя - след като подадеш за паспорт първо връщат ли ти документите и след това да ти пращат новия паспорт или всичко наведнъж?

Благодаря!

Документите ти ги връщат отделно, и новия паспорт отделно. Връщат ти и стария паспорт когато вземаш нов, с отрязън горен десен ъгъл на корицата и задната страна...
    За тези интервюта си спомням когато първо се разбра,че ще ги има ,че е само за доказване на личността и не мисля,че има някаква причина за притеснение..

16. БЛАГОДАРЯ Kat thanked for this post
    Напреднал Аватара на Kat
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Интервю за бритaнски паспорт

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    успех,
    ще 1акаме тогава ти да разкажеш от извора ;-)
    Благодаря Ще разкажа!

Усмихвай се по-често! Аватара на slanchece
    Град
    London
    Post Thanks / Like

моя приятелка получи британският си паспорт през септември.извикаха я на интервю,но всичко е минало за 5 мин.с единствената цел,да докаже и покаже ,че това е тя.задавали са и въпроси на ,които само тя може да знае отговора.без проблемнно е минало всичко.след интерв'то още на втроия или третия ден си получи паспорта/новия/ и то спешъл деливери,а стария и го върнаха няколко дни по-късно,в същия си вид ,който го изпрати.нищо не са му рязал или слагали печат или т.н.
    така,че това интервю е само за да покажеш ,че си ти.

19. БЛАГОДАРЯ Мила, Kat thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от slanchece Виж мнението
    моя приятелка получи британският си паспорт през септември.извикаха я на интервю,но всичко е минало за 5 мин.с единствената цел,да докаже и покаже ,че това е тя.задавали са и въпроси на ,които само тя може да знае отговора.без проблемнно е минало всичко.след интерв'то още на втроия или третия ден си получи паспорта/новия/ и то спешъл деливери,а стария и го върнаха няколко дни по-късно,в същия си вид ,който го изпрати.нищо не са му рязал или слагали печат или т.н.
    Питай за конкретни въпроси твоята приятелка, какви може да са - моминското име на майка ти ли или какви например... Да са по-спокойни тези, които ще се явяват скоро.

Гугъл търсачка на форума

21. БЛАГОДАРЯ Kat thanked for this post
    Post Thanks / Like

Е разбира се,че няма да и нарежат българския паспорт..аз имам предвид когато подменяш англииски паспорт си ти връщат стария. не е като в БГ хем да ти го вземат,хем да т еглобят ако не си го върнал в незнам какъв си срок след като е изтекъл..

Напреднал Аватара на Kat
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Е, вече му се вижда края - останаха само още два дни до интервюто да се притеснявам Днес получих специално писмо с потвърждение за интервюто, него само трябвало да нося. Интересно като ще ме питат въпроси, на които само аз знам отговорите откъде пък те ще им знаят отговорите, но няма толкоз да се задълбочавам Има тук едно лифлетче към писмото, на него пише: Questions will be based on information given in your application form and lawful searches of other public and private databases, including credit reference agencies.

Усмихвай се по-често! Аватара на slanchece
    Град
    London
    Post Thanks / Like

да точно за моминксото име на майка й са я питали.баща й е починал,незнам кога по-рано ги е уведомила за това,но това е бил един от въпросите.къде е родена,на коя дата,има ли деца,колко,какви.наистина елементъарни паспорти.
    това ,което забравих да добавя е ,че новия й паспорт дойде спешъл деливери ,а стария/бълг./го върнаха нормална поща.

п.с
    просто споменах,че на старият паспорт нищо не са му правили Зара,защото може да има и изключения,аз,тя и т.н в тази държава много вяра нямам,знаеш ,колко често променят правилата и закоите:-)

25. БЛАГОДАРЯ Мила, Kat thanked for this post
    Напреднал Аватара на Kat
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Здравейте!
    Интервюто мина и идвам да разкажа "от извора" както обещах
    Няма нищо тревожно, но ще е полезно да си спомняте какво точно сте писали в апликейшъна, защото аз се затрудних на няколко пъти
    Примерно ме питаха дали съм им дала имейл адрес в апликейшъна, кой телефонен номер съм дала - и аз вече не си спомнях много какво точно съм дала, работния ли, домашния ли, мобилния ли, ама както и да е, справих се Общо взето питат наистина за онова, което си писал - родители, месторождения, рожденни дати, как си им изпратил апликейшъна, как си платил, поискал ли си секюрити сървиз за връщането на документите, питаха ме за церемонията - кога се е състояла, къде...с кой мобилен оператор съм, с кого живея, от кога живея на този адрес, имам ли кредитни карти, какви...имаше и един въпрос за апликейшъна, интересно се получи:
    Той: When you sent us your application was everything correct?
    Аз: ?????????!??
    Той:?
    Аз: I hope so.....?
    Той:
    Пак той: Did we ask you for anything else?
    Аз: Ahh! You asked me to re-submit my photographs!
    Той: Where they not pretty enough?
    Аз: They were not big enough!
    И така, какво друго ме питаха - какви документи съм представила с апликейшъна, откъде се познаваме с този, който е подписал снимката, на колко е години, къде работи...Бих казала само, че се радвам, че преди да тръгна си погледнах датата на сертификата за натурализация, защото съвсем бях забравила, че церемонията ми се състоя още в началото на декември миналата година! На мен ми се струваше доста по-скоро и като нищо щях да кажа януари Ама те сигурно не всички са толкова отнесени като мен Както и да е, не е страшно. Казаха, че паспортът ще дойде след 4 работни дни и че имали да правят още малко further checks!
    Така че да видима какво ще дойде другата седмица

Културистче Аватара на rilko2001
    Post Thanks / Like

Днес бях на това интервю за first adult British Passport.Всичко мина за около десет минути.Не се изискват никакви документи. Сравняват ви със снимката, която сте представили и въпросите са изключително върху формата, която сте попълнили. Ето ги и точните въпроси, които ми бяха зададени:
    1.Пълното ви име спелувано
    2.Пълният ви адрес
    3.Дата на раждане
    4.Държава и място на раждане
    5.Имената , датите и месторождението на родителите ви
    6.На коя дата и къде ви е издаден сертификата за натурализация
    7.Регистриран ли сте в листата за гласуване
    8.С кого живеете на адреса, името и датата на раждане на тази личност ( само ако е гласоподавател)
    9.Имате ли взети заеми и кредитни карти, колко и от кои компаний
    10.името и възраста на гаранта ви, а също и адреса му . От кога се познавате и какво ви свързва( в моя случай беше зъболекаря ми - т.е. пациент )
    11.Поискали ли сте допълнителни страници за паспорта
    12.На кой адрес сте посочили да ви се изпрати паспорта
    13.Какви документи съм изпратил с формата
    14.Най-важното според мене е, че се подписах пред тях на един малък touchscreen за сверяване на подписа с този от формата.

Българския си паспорт и сертификата за натурализация си ги получих два дни преди писмото за интервюто ,без никакви отрязани ъгълчета и каквото и да било друго ( печати и т.н ). Интервюто беше в лондонския офис, който се намира на Elephant&Castle, но има и много други. Вие си избирате когато си буквате интервюто.
    Вярвам, че информацията е достатъчно изчерпателна и ще е от полза на всички, които се интересуват. Пожелавам ви успех
    Рилко

28. БЛАГОДАРЯ Zara, stanislavazh, kati_to, madlena, няма and 10 others thanked for this post
    Нов потребител Аватара на kati_to
    Град
    Scotland
    Post Thanks / Like

интересно ми е ако не живееш в Лондон ами в Scotland като мене - къде ли ще ме извикат на интервю? аз доколото си спомням документите за паспорт се пращат в Ливерпоол или греша?

Напреднал Аватара на Bat Petyo
    Post Thanks / Like

Откога пък се ходи на интервю?! Трябва да е нещо ново?

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Bat Petyo Виж мнението
    Откога пък се ходи на интервю?! Трябва да е нещо ново?
    отскоро,ама не мога да ти кажа точно откога.....то е по скоро да докажеш по всякакъв начин ,че точно ти си апликанта,а не някои друг.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Здравейте,
    Както разбирам повечете от апликантите ходят на интервю. Да знаете случайно дали правят кредит чек? Дали ако имаш кредити, може да повлия отрицателно на апликацията.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

не повечето, а всички, които кандидатстват за първи британски паспорт.
    целта на интервюто е да се потвърди самоличността ти. в този смисъл може да се направи кредит чек, но само за да се ползва инфо от него, за да ти зададт впрос, който би помогнал за потвърждаването на самоличността ти, а не за да ти гледат на кой колко пари имаш да връщаш. това на кой какео дължиш не влияе на апликацията ти за паспорт.

34. БЛАГОДАРЯ Rumi69, desi45, SarahJane thanked for this post
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Право на британски паспорт при брак с британски гражданин
    От Ivailo03 във форум Британско поданство
    Отговори: 29
    Последно мнение: 13-08-2013, 12:40
  2. Британски паспорт
    От paulina76 във форум Британско поданство
    Отговори: 0
    Последно мнение: 13-04-2013, 14:43
  3. британски паспорт без ИЛР
    От hitarpeter във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 5
    Последно мнение: 23-03-2009, 07:02
  4. Британски паспорт
    От Zara във форум Британско поданство
    Отговори: 64
    Последно мнение: 27-06-2007, 16:41
  5. Отговори: 0
    Последно мнение: 18-02-2007, 09:14

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми