»нфо «а UK Ќовини —писание ќб€ви ѕродавалник »потеки —тарт —троители ∆ълти страници “ърси
—траница 1 от 3 123 ѕоследнаѕоследна
–езултати от 1 до 25 от общо 68
    charming јватара на Suzanne
    –егистриран на
    Apr 2005
    ћнени€
    5 685
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране »нтервю за бритaнски паспорт

Ѕи —и съобщи, че Ѕританската паспортна служба е защитила решението на властите за провеждане на интервю с всички кандидатстващи за първи път за британски паспорт - м€рка, ко€то влиза в сила от април тази година. ¬ страната вече приключва създаването на 69 специализирани центрове за провеждане на интервютата. ѕроблемът с фалшифицирането на документите за самоличност във ¬еликобритани€ струва на страната около 1 милиард и 700 милиона паунда годишно - около 5 милиарда лева. ¬ластите са съгласти, че новата система, ко€то ще засегне стотици хил€ди кандидати, ще им създаде известни неудобства, но от друга страна е жизнено важна в борбата срещу измамите с документи. ¬ъпросите, които ще бъдат задавани на кандитатите, ще са основно за предишни адреси и банкови подробности, които могат да бъдат проверени за доказване на самоличността. ¬ластите се над€ват, че това ще накара евентуалните измамници да помисл€т два пъти преди да се решат на подобен ход. ≈кспрети по фалшифициране на документи обаче см€тат, че новата м€рка може да е ефективна за аматьорите, но не и за професионалистите. »наче, от 2009 година всеки, които иска да поднови паспорта си, ще тр€бва да посети един от центровете, където ще му бъдат взети отпечатъци от пръстите и ще бъде сниман, в рамките на подготовката за издаване на биометрични паспорти. ¬ъзможно е също да му бъде направено кратко интервю. ќт минали€ октомври всички британци, кандидатстващи за нов паспорт, получават нов и по-скъп електронен документ. Ќови€т паспорт има чип, който съдържа снимка на притежател€ и подробности от биографи€та му и струва 66 паунда или 15 паунда повече от преди.

»зточник: Kafene.net
    www.kafene.net
    ѕоследно редактирано от Suzanne : 18-02-2007 на 08:19

Ќов потребител
    –егистриран на
    Sep 2005
    ћнени€
    2
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране »нтервю за бритaнски паспорт

—поред новите правила за придобиване на бритaнски паспорт след получавне на сертификата за натурализаци€ и при подаване на апликаци€ за бритaнски поспорт за първи път, може апликанта да бъде извикан на интервю за да се идентифицира.

»скам да попитам, дали н€кой е ходил на такова интервю и знае ли как протича то.

Ѕлагодар€ ви.

Ќов потребител јватара на Zelka
    –егистриран на
    Jan 2008
    ћнени€
    37
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране ќтносно: »нтервю за бритaнски паспорт

÷итирай ѕървоначално написано от mistery ¬иж мнението
    —поред новите правила за придобиване на бритaнски паспорт след получавне на сертификата за натурализаци€ и при подаване на апликаци€ за бритaнски поспорт за първи път, може апликанта да бъде извикан на интервю за да се идентифицира.

»скам да попитам, дали н€кой е ходил на такова интервю и знае ли как протича то.

Ѕлагодар€ ви.
    “ри мои познати кандидатстваха за паспорт долу горе по едно и също време миналата година. ƒве от т€х ги извикаха на интервю. ÷елта на интервюто е да докажеш, че ти си си ти, тоест не ползваш лични данни на н€кой друг, за да се сдобиеш с паспорт. ћного от въпросите са същите както в апликейшъна за паспорта, но едната жена са € питали на колко години е нейни€ countersignatory, което т€ не е знаела, понеже не е много близка с него.

∆ената, ко€то пък Ќ≈ извикаха на интервю - изпратли са искане до нейни€ countersignatory да достави допълнителна информаци€, и то на headed paper от службата му.

4. ЅЋј√ќƒј–я madlena, ћила thanked for this post
    Ќапреднал јватара на Kat
    –егистриран на
    Nov 2005
    √рад
    London
    ћнени€
    183
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране Re: »нтервю за бритaнски паспорт

«дравейте!

ѕотърсих тази тема, защото и аз получих писмо за уреждане на интервю преди н€колко дни и така в събота ще ход€!

Ќа мен по телефона ми казаха, че единственото, което тр€бва да нос€ е писмото, с което са ме поканили да си уред€ интервю? ѕотърсих в интернет инфо, доколкото разбрах питат за предишни адреси, с кого живееш, колко време си жив€л на предишен адрес и т.н., както и разни въпроси от апликейшъна и свързани с този, който се е подписал.

»ма ли н€кой, който вече е ходил лично за да сподели? Ќали това изискване уж го имало от почти половин година?

ƒругото, което се чуд€ - след като подадеш за паспорт първо връщат ли ти документите и след това да ти пращат нови€ паспорт или всичко наведнъж?

Ѕлагодар€!

... јватара на madlena
    –егистриран на
    Jan 2005
    ћнени€
    11 311
    Post Thanks / Like

ти за паспорт ли кандидатстваш или за натурализаци€??
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Ќапреднал јватара на Kat
    –егистриран на
    Nov 2005
    √рад
    London
    ћнени€
    183
    Post Thanks / Like

«дравей! «а паспорт - всичко стана сравнително бързо - 2 седмици от подаването и получих това писмо за интервю. ”спокоиха ме, че било нормално и всички ходели, обаче тука не намирам един да е ходил

¬ събота ще разкажа ако н€кой се интересува, но все пак ако има н€кой, който може да помогне с инфо ще съм благодарна!

Ќе модерирам този форум јватара на ћила
    –егистриран на
    Mar 2006
    ћнени€
    29 448
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от Kat ¬иж мнението
    «дравей! «а паспорт - всичко стана сравнително бързо - 2 седмици от подаването и получих това писмо за интервю. ”спокоиха ме, че било нормално и всички ходели, обаче тука не намирам един да е ходил

¬ събота ще разкажа ако н€кой се интересува, но все пак ако има н€кой, който може да помогне с инфо ще съм благодарна!
    “оест, ти си станала британска гражданка преди, а сега само кандидатстваш за изваждане на международен британски паспорт, така ли е?

онсултации с Help4Bg ”слуги за българи в UK от Help4Bg
    ¬ този форум сподел€м опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. »звин€вам се предварително, ако случайно убед€ н€кого в правотата си - не е било нарочно.
    √угъл търсачка на форума

Ќапреднал јватара на Kat
    –егистриран на
    Nov 2005
    √рад
    London
    ћнени€
    183
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от Milla ¬иж мнението
    “оест, ти си станала британска гражданка преди, а сега само кандидатстваш за изваждане на международен британски паспорт, така ли е?
    ƒа - натурализирах се през €нуари и сега само си подадох документите за изваждане на британски паспорт. ј интервюто е само за тези, които си вад€т за първи път британски паспорт. Ќад€вам се, че вече е по-€сно Ѕлагодар€!

10. ЅЋј√ќƒј–я ћила thanked for this post
    –егистриран на
    Mar 2006
    ћнени€
    29 448
    Post Thanks / Like

ƒа - натурализирах се през €нуари и сега само си подадох документите за изваждане на британски паспорт. ј интервюто е само за тези, които си вад€т за първи път британски паспорт. Ќад€вам се, че вече е по-€сно Ѕлагодар€!
    Ѕлагодар€ ти, сега ми стана €сно. јма тогава какви въпроси наистина могат да задават - би тр€бвало да е само свързано с тебе, а не с н€кой друг...

¬ този форум сподел€м опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. »звин€вам се предварително, ако случайно убед€ н€кого в правотата си - не е било нарочно.
    √угъл търсачка на форума

Ќапреднал јватара на Kat
    –егистриран на
    Nov 2005
    √рад
    London
    ћнени€
    183
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от Milla ¬иж мнението
    Ѕлагодар€ ти, сега ми стана €сно. јма тогава какви въпроси наистина могат да задават - би тр€бвало да е само свързано с тебе, а не с н€кой друг...
    јми ще видим, на мен ми се искаше н€кой от първа ръка да разкаже, малко информаци€ "от извора" тъй да се каже, но май н€ма такива засега

... јватара на madlena
    –егистриран на
    Jan 2005
    ћнени€
    11 311
    Post Thanks / Like

успех,
    ще 1акаме тогава ти да разкажеш от извора ;-)
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

14. ЅЋј√ќƒј–я Kat thanked for this post
    Manchester United Fan јватара на Zara
    –егистриран на
    Jan 2005
    ћнени€
    15 424
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране ќтносно: Re: »нтервю за бритaнски паспорт

«дравейте!

ѕотърсих тази тема, защото и аз получих писмо за уреждане на интервю преди н€колко дни и така в събота ще ход€!

Ќа мен по телефона ми казаха, че единственото, което тр€бва да нос€ е писмото, с което са ме поканили да си уред€ интервю? ѕотърсих в интернет инфо, доколкото разбрах питат за предишни адреси, с кого живееш, колко време си жив€л на предишен адрес и т.н., както и разни въпроси от апликейшъна и свързани с този, който се е подписал.

»ма ли н€кой, който вече е ходил лично за да сподели? Ќали това изискване уж го имало от почти половин година?

ƒругото, което се чуд€ - след като подадеш за паспорт първо връщат ли ти документите и след това да ти пращат нови€ паспорт или всичко наведнъж?

Ѕлагодар€!

ƒокументите ти ги връщат отделно, и нови€ паспорт отделно. ¬ръщат ти и стари€ паспорт когато вземаш нов, с отр€зън горен десен ъгъл на корицата и задната страна...
    «а тези интервюта си спомн€м когато първо се разбра,че ще ги има ,че е само за доказване на личността и не мисл€,че има н€каква причина за притеснение..

16. ЅЋј√ќƒј–я Kat thanked for this post
    Ќапреднал јватара на Kat
    –егистриран на
    Nov 2005
    √рад
    London
    ћнени€
    183
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране Re: ќтносно: »нтервю за бритaнски паспорт

÷итирай ѕървоначално написано от madlena ¬иж мнението
    успех,
    ще 1акаме тогава ти да разкажеш от извора ;-)
    Ѕлагодар€ ўе разкажа!

”смихвай се по-често! јватара на slanchece
    –егистриран на
    Aug 2005
    √рад
    London
    ћнени€
    399
    Post Thanks / Like

мо€ при€телка получи британски€т си паспорт през септември.извикаха € на интервю,но всичко е минало за 5 мин.с единствената цел,да докаже и покаже ,че това е т€.задавали са и въпроси на ,които само т€ може да знае отговора.без проблемнно е минало всичко.след интерв'то още на втрои€ или трети€ ден си получи паспорта/нови€/ и то спешъл деливери,а стари€ и го върнаха н€колко дни по-късно,в същи€ си вид ,който го изпрати.нищо не са му р€зал или слагали печат или т.н.
    така,че това интервю е само за да покажеш ,че си ти.

19. ЅЋј√ќƒј–я ћила, Kat thanked for this post
    –егистриран на
    Mar 2006
    ћнени€
    29 448
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от slanchece ¬иж мнението
    мо€ при€телка получи британски€т си паспорт през септември.извикаха € на интервю,но всичко е минало за 5 мин.с единствената цел,да докаже и покаже ,че това е т€.задавали са и въпроси на ,които само т€ може да знае отговора.без проблемнно е минало всичко.след интерв'то още на втрои€ или трети€ ден си получи паспорта/нови€/ и то спешъл деливери,а стари€ и го върнаха н€колко дни по-късно,в същи€ си вид ,който го изпрати.нищо не са му р€зал или слагали печат или т.н.
    ѕитай за конкретни въпроси тво€та при€телка, какви може да са - моминското име на майка ти ли или какви например... ƒа са по-спокойни тези, които ще се €в€ват скоро.

√угъл търсачка на форума

21. ЅЋј√ќƒј–я Kat thanked for this post
    –егистриран на
    Jan 2005
    ћнени€
    15 424
    Post Thanks / Like

≈ разбира се,че н€ма да и нарежат български€ паспорт..аз имам предвид когато подмен€ш англииски паспорт си ти връщат стари€. не е като в Ѕ√ хем да ти го вземат,хем да т еглоб€т ако не си го върнал в незнам какъв си срок след като е изтекъл..

Ќапреднал јватара на Kat
    –егистриран на
    Nov 2005
    √рад
    London
    ћнени€
    183
    Post Thanks / Like

≈, вече му се вижда кра€ - останаха само още два дни до интервюто да се притесн€вам ƒнес получих специално писмо с потвърждение за интервюто, него само тр€бвало да нос€. »нтересно като ще ме питат въпроси, на които само аз знам отговорите откъде пък те ще им зна€т отговорите, но н€ма толкоз да се задълбочавам »ма тук едно лифлетче към писмото, на него пише: Questions will be based on information given in your application form and lawful searches of other public and private databases, including credit reference agencies.

”смихвай се по-често! јватара на slanchece
    –егистриран на
    Aug 2005
    √рад
    London
    ћнени€
    399
    Post Thanks / Like

да точно за моминксото име на майка й са € питали.баща й е починал,незнам кога по-рано ги е уведомила за това,но това е бил един от въпросите.къде е родена,на ко€ дата,има ли деца,колко,какви.наистина елементъарни паспорти.
    това ,което забравих да добав€ е ,че нови€ й паспорт дойде спешъл деливери ,а стари€/бълг./го върнаха нормална поща.

п.с
    просто споменах,че на стари€т паспорт нищо не са му правили «ара,защото може да има и изключени€,аз,т€ и т.н в тази държава много в€ра н€мам,знаеш ,колко често промен€т правилата и закоите:-)

25. ЅЋј√ќƒј–я ћила, Kat thanked for this post
    Ќапреднал јватара на Kat
    –егистриран на
    Nov 2005
    √рад
    London
    ћнени€
    183
    Post Thanks / Like

«дравейте!
    »нтервюто мина и идвам да разкажа "от извора" както обещах
    Ќ€ма нищо тревожно, но ще е полезно да си спомн€те какво точно сте писали в апликейшъна, защото аз се затрудних на н€колко пъти
    ѕримерно ме питаха дали съм им дала имейл адрес в апликейшъна, кой телефонен номер съм дала - и аз вече не си спомн€х много какво точно съм дала, работни€ ли, домашни€ ли, мобилни€ ли, ама както и да е, справих се ќбщо взето питат наистина за онова, което си писал - родители, месторождени€, рожденни дати, как си им изпратил апликейшъна, как си платил, поискал ли си секюрити сървиз за връщането на документите, питаха ме за церемони€та - кога се е състо€ла, къде...с кой мобилен оператор съм, с кого живе€, от кога живе€ на този адрес, имам ли кредитни карти, какви...имаше и един въпрос за апликейшъна, интересно се получи:
    “ой: When you sent us your application was everything correct?
    јз: ?????????!??
    “ой:?
    јз: I hope so.....?
    “ой:
    ѕак той: Did we ask you for anything else?
    јз: Ahh! You asked me to re-submit my photographs!
    “ой: Where they not pretty enough?
    јз: They were not big enough!
    » така, какво друго ме питаха - какви документи съм представила с апликейшъна, откъде се познаваме с този, който е подписал снимката, на колко е години, къде работи...Ѕих казала само, че се радвам, че преди да тръгна си погледнах датата на сертификата за натурализаци€, защото съвсем б€х забравила, че церемони€та ми се състо€ още в началото на декември миналата година! Ќа мен ми се струваше доста по-скоро и като нищо щ€х да кажа €нуари јма те сигурно не всички са толкова отнесени като мен  акто и да е, не е страшно.  азаха, че паспортът ще дойде след 4 работни дни и че имали да прав€т още малко further checks!
    “ака че да видима какво ще дойде другата седмица

ултуристче јватара на rilko2001
    –егистриран на
    Oct 2007
    ћнени€
    9
    Post Thanks / Like

ƒнес б€х на това интервю за first adult British Passport.¬сичко мина за около десет минути.Ќе се изискват никакви документи. —равн€ват ви със снимката, ко€то сте представили и въпросите са изключително върху формата, ко€то сте попълнили. ≈то ги и точните въпроси, които ми б€ха зададени:
    1.ѕълното ви име спелувано
    2.ѕълни€т ви адрес
    3.ƒата на раждане
    4.ƒържава и м€сто на раждане
    5.»мената , датите и месторождението на родителите ви
    6.Ќа ко€ дата и къде ви е издаден сертификата за натурализаци€
    7.–егистриран ли сте в листата за гласуване
    8.— кого живеете на адреса, името и датата на раждане на тази личност ( само ако е гласоподавател)
    9.»мате ли взети заеми и кредитни карти, колко и от кои компаний
    10.името и възраста на гаранта ви, а също и адреса му . ќт кога се познавате и какво ви свързва( в мо€ случай беше зъболекар€ ми - т.е. пациент )
    11.ѕоискали ли сте допълнителни страници за паспорта
    12.Ќа кой адрес сте посочили да ви се изпрати паспорта
    13. акви документи съм изпратил с формата
    14.Ќай-важното според мене е, че се подписах пред т€х на един малък touchscreen за свер€ване на подписа с този от формата.

Ѕългарски€ си паспорт и сертификата за натурализаци€ си ги получих два дни преди писмото за интервюто ,без никакви отр€зани ъгълчета и каквото и да било друго ( печати и т.н ). »нтервюто беше в лондонски€ офис, който се намира на Elephant&Castle, но има и много други. ¬ие си избирате когато си буквате интервюто.
    ¬€рвам, че информаци€та е достатъчно изчерпателна и ще е от полза на всички, които се интересуват. ѕожелавам ви успех
    –илко

28. ЅЋј√ќƒј–я Zara, stanislavazh, kati_to, madlena, н€ма and 10 others thanked for this post
    Ќов потребител јватара на kati_to
    –егистриран на
    Sep 2006
    √рад
    Scotland
    ћнени€
    80
    Post Thanks / Like

интересно ми е ако не живееш в Ћондон ами в Scotland като мене - къде ли ще ме извикат на интервю? аз доколото си спомн€м документите за паспорт се пращат в Ћиверпоол или греша?

Ќапреднал јватара на Bat Petyo
    –егистриран на
    Dec 2005
    ћнени€
    291
    Post Thanks / Like

ќткога пък се ходи на интервю?! “р€бва да е нещо ново?

–егистриран на
    Jan 2005
    ћнени€
    15 424
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от Bat Petyo ¬иж мнението
    ќткога пък се ходи на интервю?! “р€бва да е нещо ново?
    отскоро,ама не мога да ти кажа точно откога.....то е по скоро да докажеш по вс€какъв начин ,че точно ти си апликанта,а не н€кои друг.

Ќапреднал
    –егистриран на
    Oct 2006
    ћнени€
    161
    Post Thanks / Like

«дравейте,
     акто разбирам повечете от апликантите ход€т на интервю. ƒа знаете случайно дали прав€т кредит чек? ƒали ако имаш кредити, може да повли€ отрицателно на апликаци€та.

... јватара на madlena
    –егистриран на
    Jan 2005
    ћнени€
    11 311
    Post Thanks / Like

не повечето, а всички, които кандидатстват за първи британски паспорт.
    целта на интервюто е да се потвърди самоличността ти. в този смисъл може да се направи кредит чек, но само за да се ползва инфо от него, за да ти зададт впрос, който би помогнал за потвърждаването на самоличността ти, а не за да ти гледат на кой колко пари имаш да връщаш. това на кой какео дължиш не вли€е на апликаци€та ти за паспорт.

34. ЅЋј√ќƒј–я Rumi69, desi45, SarahJane thanked for this post
—траница 1 от 3 123 ѕоследнаѕоследна

»нформаци€ за темата

ѕотребители разглеждащи тази тема

¬ момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

ѕодобни теми

1. ѕраво на британски паспорт при брак с британски гражданин
    ќт Ivailo03 във форум Ѕританско поданство
    ќтговори: 29
    ѕоследно мнение: 13-08-2013, 12:40
  2. Ѕритански паспорт
    ќт paulina76 във форум Ѕританско поданство
    ќтговори: 0
    ѕоследно мнение: 13-04-2013, 14:43
  3. британски паспорт без »Ћ–
    ќт hitarpeter във форум ѕосто€нно пребиваване (ILR)
    ќтговори: 5
    ѕоследно мнение: 23-03-2009, 06:02
  4. Ѕритански паспорт
    ќт Zara във форум Ѕританско поданство
    ќтговори: 64
    ѕоследно мнение: 27-06-2007, 16:41
  5. ќтговори: 0
    ѕоследно мнение: 18-02-2007, 08:14

ќтметки

ѕравила за публикуване

• ¬ие не можете да публикувате теми
  • ¬ие не можете да отговар€те в теми