Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 61
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране bbc news вече се оляха...Bulgaria=Albaniа

Става дума за статията за новата точкова система въведена от днес... и ето пасажа където пише за Албания... досещайте се България... за рестрикции говорим, то ако е за нещо хубаво едва ли ще пишат... Не знаех че Албания е в EU, но щом казват така ще да е... явно за нас няма да има вече ограничения за работа поредното унижение... Чудя се тези хора все още ли не правят разлика между двете държави????

" It will initially only apply to highly skilled workers already in the country who want to extend their stay.

But by the end of 2008, every graduate with good English, on Ј40,000 or the local equivalent, will potentially have enough points to seek work in the UK.

Skilled workers in shortage occupations will also be able to enter provided they have a job offer.

But low skilled workers from outside the EU will be barred from entering for the foreseeable future, as the government believes it can fill all manual work vacancies from within the EU.

'Biggest change'

Migrants from EU countries - with the exception of Romania and Albania - face no restrictions on working in the UK. ............ "

а ето и целия текст може да прочетете тук

http://news.bbc.co.uk/1/hi/uk_politics/7269790.stm
    Последно редактирано от nia : 29-02-2008 на 13:00 Причина: razshirqvane na zitata

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: bbc news вече се уляха...Bulgaria=Albaniq

Поправили са се вече,пише Bulgaria.
    Never approach a bull from the front, a horse from the rear or a fool from any direction!

3. БЛАГОДАРЯ nia thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Много са бързи , но все пак ги изхванах в поредната изцепка...а и коментарите по темата са доста интересни. Срам за ББС да дават подвеждаща информация и благодарение на коментарите по темата да се поправят...

Напреднал Аватара на bogosian
    Post Thanks / Like

аз досега от 10 брита, с които съм говорил по въпроса нито един не може да каже къде горе долу е българия на картата.

просто сме последната дупка на кавала за тях, което е напълно нормално - те са дърта империя и са владели половината свят преди стотина-двеста години
    Последно редактирано от Staki : 29-02-2008 на 15:12

6. БЛАГОДАРЯ Ralica thanked for this post
    не съвсем нов потребител
    Град
    Basingstoke,Hants
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: bbc news вече се уляха...Bulgaria=Albaniq

Цитирай Първоначално написано от bogosian Виж мнението
    аз досега от 10 брита, с които съм говорил по въпроса нито един не може да каже къде горе долу е българия на картата.

просто сме последната дупка на кавала за тях, което е напълно нормално - те са дърта империя и са владели половината свят преди стотина-двеста години
    Не толкоз,че сме последната дупка на кавала,те просто не знаят нито една държава къде е.И собствените си градове не знаят в кой край на Англия са.Културознанието им много куца.Скоро разказвах за Римската империя на една англичанка,много й беше интересно.Не знаела,че е съществувала тази "страна".Умрях от смях!

8. БЛАГОДАРЯ Me4oka, piglet, martini, ctl thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Спор няма - голяма част от британското население са непросветени, а и не им пука особено от този факт, но все пак си говорим за ББС като медия, която трябва да проверява информацията която публикува, а не да очаква от читателите си да я поправят

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от nia Виж мнението
    Спор няма - голяма част от британското население са непросветени, а и не им пука особено от този факт, но все пак си говорим за ББС като медия, която трябва да проверява информацията която публикува, а не да очаква от читателите си да я поправят
    мммм ти голяма част от българското за вундеркинди ли ги мислиш - сигурно затова сме такива мизерници

иначе си много строг, обаче човешки грешки всеки допуска

Потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: bbc news вече се уляха...Bulgaria=Albaniq

Доколокото разбрах ще паднат ограниченията за българи и румънци но знаете ли кога ще се приеме този закона защото не можах да разбера от статията само разбрах май че вкаран в парламента. Ако може някой моля да преведе статията по важното разбира се.

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Абе ние сме били империя те когато са били изтривалки за римляни, викинги и франсета ама нейсе ...

13. БЛАГОДАРЯ Charlotte, ana_tina, Kamen, kev, Mona and 1 others thanked for this post
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: bbc news вече се уляха...Bulgaria=Albaniq

Цитирай Първоначално написано от gogohristov Виж мнението
    Доколокото разбрах ще паднат ограниченията за българи и румънци но знаете ли кога ще се приеме този закона защото не можах да разбера от статията само разбрах май че вкаран в парламента. Ако може някой моля да преведе статията по важното разбира се.
    Изобщо не видях някъде да е споменавано падане на ограничения....дори между редовете няма такова нещо.

Post Thanks / Like

ми те и монголите са били империя и доста от арабите, китайците също .... обаче никои от тези изброените не блестят с нещо поразяващо, дори обратното

въпросът е друг - защо трябва бритовете да ги боли фара за някакви аборигени на пичка си матерна? задължени ли са?

sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: bbc news вече се уляха...Bulgaria=Albaniq

Цитирай Първоначално написано от Staki Виж мнението
    Абе ние сме били империя те когато са били изтривалки за римляни, викинги и франсета ама нейсе ...
    Аз това им го казвам винаги когато имам възможността да поговоря за история.

Досега само веднъж ми се е случило един американец, който много се радваше да се запознае с българин, знаеше цялата ни история и казваше били сте велика империя на 3 морета. Много ми се радваше.
    Wild is the wind

17. БЛАГОДАРЯ Staki thanked for this post
    Нов потребител Аватара на drebosuk
    Post Thanks / Like

Ти за абориген ли се смяташ?

ми те и монголите са били империя и доста от арабите, китайците също .... обаче никои от тези изброените не блестят с нещо поразяващо, дори обратното

Можеш ли да кажеш британците с какво блестят?

19. БЛАГОДАРЯ ctl thanked for this post
    Потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Re: bbc news вече се уляха...Bulgaria=Albaniq

Изобщо не видях някъде да е споменавано падане на ограничения....дори между редовете няма такова нещо.
    Migrants from EU countries - with the exception of Romania and Bulgaria - face no restrictions on working in the UK.

Да така е аз сам си превел горното изречение грешно и по точно думичката exception Зарадвах много ама превел съм си изреченито както на мене ми се иска да е но в действителност е друго. Извинявам се допуснатата грешка.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от drebosuk Виж мнението
    Ти за абориген ли се смяташ?

Можеш ли да кажеш британците с какво блестят?
    ммммм не, но смятам, че идвам от аборигенска държава.

британците за разлика от нас, които "блестим" с киселото мляко, блестят с примерно (това не са точни данни, но искам само да ти дам база за сравнение) да кажем 30тина нобелови лауреата, не малко от най-добрите музиканти, писатели, художници за всички времена, хиляди открития от сорта на икономиката като наука, туризма като индустрия, целият свят се опитва да им говори езика и така нататък и така нататък. освен това не те имигрират у нас, а ние в тях

разликата ама не само може да ти извади очите ами направо трябва да си малоумен да не я усетиш ако се напрегнеш, ти явно не си се напрегнал достатъчно. малък relity check е нужен тук - ние в световен план сме като село кочово сравнено със софия и варна умножени по 100 примерно

22. БЛАГОДАРЯ Bassman thanked for this post
    Нов потребител Аватара на drebosuk
    Post Thanks / Like

За всичко, което си изброил си има логично историческо и икономическо обяснение, но не искам да се впускам в подробности, защото много ще се откъснем от темата. Вярно е, че сме само една точица от картата на света, но това не трябва да те комплексира .

24. БЛАГОДАРЯ Staki, pilot, ctl thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от drebosuk Виж мнението
    За всичко, което си изброил си има логично историческо и икономическо обяснение, но не искам да се впускам в подробности, защото много ще се откъснем от темата. Вярно е, че сме само една точица от картата на света, но това не трябва да те комплексира .
    Но и не трябва да е източник на "празна гордост" - в края на крайщата ние сме индивиди и човек трябва да се гордее (или срамува) от това което е ... много често обаче когато се комплексираме ние си търсим заместители в миналото

Като изключим шеговитото ми закачане с Богосян - грешката в сайта на ББС е само една човешка грешка и не трябва да се гледа на нея по друг начин - нито като на обида или още по-малко като конспирация и част от злостна кампания, както ще го изкарат мнозина.

Gone
    Град
    Not here
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: bbc news вече се уляха...Bulgaria=Albaniq

Кво наскочихте толкова? Печатна грешка!?
    И аз от време на време ги бъркам...
    Най-вече заради "албанските" българи...

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

интересно ми е,защо държиш десет британеца от твоето обкръжение да знаят къде е българия на картата???!!!не е зле и да окултивираш интонационата си среда,щото много лесно и ти ще станеш част от нея.
    междодругото,можеш ли убедително да покажеш на картата на англия къде е уест мидланд,йорк или хъдърсфилд?
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: bbc news вече се уляха...Bulgaria=Albaniq

Цитирай Първоначално написано от ana_tina Виж мнението
    Не толкоз,че сме последната дупка на кавала,те просто не знаят нито една държава къде е.И собствените си градове не знаят в кой край на Англия са.Културознанието им много куца.Скоро разказвах за Римската империя на една англичанка,много й беше интересно.Не знаела,че е съществувала тази "страна".Умрях от смях!
    май се омота в география,история и културология-тва са различни понятия като начало и говорейки за'последни дупки',говори за себе си!
    по физиологични причини аз например мога да бъда кавал ама не и дупка!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Град
    Post Thanks / Like

може и летяща чиния,кръжаща из галактиката да сме били,но някой от нас нямат елементарна представа от национална история.
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: bbc news вече се уляха...Bulgaria=Albaniq

Цитирай Първоначално написано от Charlotte Виж мнението
    Аз това им го казвам винаги когато имам възможността да поговоря за история.

Досега само веднъж ми се е случило един американец, който много се радваше да се запознае с българин, знаеше цялата ни история и казваше били сте велика империя на 3 морета. Много ми се радваше.
    еееееееех....жени....
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от casual Виж мнението
    може и летяща чиния,кръжаща из галактиката да сме били,но някой от нас нямат елементарна представа от национална история.
    Е тогава вече щяхме да сме по-най-най и от англетата

sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Re: Относно: bbc news вече се уляха...Bulgaria=Albaniq

Цитирай Първоначално написано от casual Виж мнението
    еееееееех....жени....
    жени, не жени това е, но аз такова нещо досега не бях виждала. тоз изпадна почти в екстаз от това, че среща българин от кръв и плът. всичко знаеше за историята ни, за хан кубрат, за златния век, и т.н. наскоро пак един голям фен на България срещнах, пак американец, много ерудиран, водеше някаква конференция тук в Лондон, поназнайваше и той някои неща, но аз като им /него и жена му/ говорех за България, с голям интерес ме слушаха. даже този го понаучих на някои български думи, чак си ги записваше. любознателни хора. но честно казано по мои лични впечатления, американците и канадците са показвали най-голям интерес към корените ми, историята и географията на България, англичаните много по-малък интерес, те обикновено ме разпитват за курортите ни, имотите, а пък тези от скандинавските страни и Азия хич и не ги интересува откъм история и география.
    Последно редактирано от Charlotte : 29-02-2008 на 22:39
    Wild is the wind

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Re: Относно: bbc news вече се уляха...Bulgaria=Albaniq

Цитирай Първоначално написано от Charlotte Виж мнението
    жени, не жени това е, но аз такова нещо досега не бях виждала. тоз изпадна почти в екстаз от това, че среща българин от кръв и плът. всичко знаеше за историята ни, за хан кубрат, за златния век, и т.н. наскоро пак един голям фен на България срещнах, пак американец, много ерудиран, водеше някаква конференция тук в Лондон, поназнайваше и той някои неща, но аз като им /него и жена му/ говорех за България, с голям интерес ме слушаха. даже този го понаучих на някои български думи, чак си ги записваше. любознателни хора. но честно казано по мои лични впечатления, американците и канадците са показвали най-голям интерес към корените ми, историята и географията на България, англичаните много по-малък интерес, те обикновено ме разпитват за курортите ни, имотите, а пък тези от скандинавските страни и Азия хич и не ги интересува.
    не искам да съм циничен,но като гледам как са ти се наточили тука,май секи от съфорумниците би бил във възторг...
    ...мдаааа,'възторг и падение',тая книга май още повдига монитора на приятелката ми
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 1
    Последно мнение: 25-09-2013, 21:30
  2. BBC news
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум НОВИНИ
    Отговори: 3
    Последно мнение: 16-02-2013, 00:33
  3. А тия направо се оляха...
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум Общ форум
    Отговори: 160
    Последно мнение: 09-10-2009, 10:17
  4. Bulgaria.bg — The Official Web Portal of the Diplomatic Missions of Bulgaria Abroad
    От slamata във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 0
    Последно мнение: 22-06-2005, 11:35
  5. ot news.bg
    От kekata във форум Новини от и за България
    Отговори: 0
    Последно мнение: 21-05-2005, 17:40

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си