Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 32
    charming Аватара на Suzanne
    Post Thanks / Like

По подразбиране Британско Могилино ужаси Албиона

Децата били пребивани и изнасилвани, поне седем трупа са заровени в сиропиталището в Джърси

Полицията извика археолози на помощ за разследването на намерените детски останки в бившия дом за сираци "О дела Гарен" в британския град Джърси. Сградата на дома е построена през ХIХ век за техническо училище. Сега е младежко общежитие
    Британско Могилино, което е по-ужасяващо от българското, потресе Великобритания. Бившият дом за сираци и деца с умствени увреждания "О дела Гарен" в Джърси се оказа дом на насилието и смъртта. Телата на поне седем умъртвени тийнейджъри били заровени под бетонния под на сиропиталището, съобщи в. "Дейли телеграф". Според изданието децата в дома били редовно пребивани, изнасилвани и психически тормозени. Много от възпитаниците са починали от тормоза.
    Скандалът с "къщата на ужасите" е един от най-тежките случаи на грубо потъпкване на правата на децата в британската история. Части от скелети са открити в събота от специално обучени да търсят човешки останки полицейски кучета под пода на дома на бившето сиропиталище, което сега е младежко общежитие. Кучетата идентифицирали още 6 места в района на дома, където според експертите може би са закопани още детски тела. Предполага се, че насилието в този бивш дом за деца е продължавало десетилетия. То обаче било прикривано от местите власти в Джърси.
    Според полицаите сексуалното, физическото и психологическото безчинство може да е започнало още през 40-те или 50-те години на миналия век.
    Сега детективите проверяват в архивите докладите за изчезналите деца, за да открият следите им.
    За разследването на полицията в Джърси бе съобщено още през ноември 2007 г. Тогава възрастни вече обитатели на дома в миналото разказали на полицията за горчивото си детство. Те твърдят, че са били жестоко бити, безпричинно нападани и изнасилвани от персонала в дома.
    В хода на разследването на детската трагедия в Джърси са се обадили четири пъти повече хора в сравнение с предишни разследвания, отбелязва "Дейли телеграф". Трима жители на градчето съобщили на полицията, че са знаели за изчезването от дома на познавани от тях деца. Именно след тези сигнали миналия вторник полицията започнала да претърсва и изследва голямата тухлена сграда, която сега е младежко общежитие. Разследването било ускорено, след като полицаите установили, че няколко бивши служители в сиропиталището са разследвани в миналото за насилие срещу деца. Сега полицията изследва ДНК на намерените останки. Според полицаите те са на дете между 11-15 години, живяло през 80-те години.
    Насилието и убийства на деца в Джърси не е единственото престъпление в детските заведения на Албиона. През 90-те години там бяха регистрирани поредица подобни жестоки детски трагедии. Но степента на насилието в сиропиталището в Джърси е най-ужасяващата, коментира "Дейли телеграф". Този дом е основан през 1850 г. като сиропиталище за момчета. В края на ХХ век е бил обитаван от 60 момчета и момичета.

Източник:

Старо куче Аватара на Petko
    Град
    софия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Британско Могилино ужаси Албиона

гузен разгонен бяга. обаче англииските медии са много по-силни от стандарт. незнам тези деца какво са ги правили преди 50 години, но знам със сигурност какво става с децата на ирак. тва там е по-страшно, но никои не го е грижа и си гледа как да изкара пари да си плати моргиджа. тва е.

не съвсем нов потребител
    Град
    Basingstoke,Hants
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Британско Могилино ужаси Албиона

Ами тези журналисти ,които правиха репортажа за Могилино или за продажбата на деца в Румъния,трябва да направят сега разследване и репортажи и за този дом,в тяхната страна.То лесно се виждат чуждите грешки и ахкане, и охкане как може българите да са такива безчувствени.Не,не сме безчувствени,но нищо не може да се направи само с нашето съчувствие.Нашата бедна страна сега се мъчи да се изправи на крака.А тука ,като държавата е богата и се отделят толкова средства за такива домове,защо са допуснати такива случаи?!

4. БЛАГОДАРЯ Charlotte, martini, stenk, SvetlaS thanked for this post
    Старо куче Аватара на Petko
    Град
    софия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Британско Могилино ужаси Албиона

Цитирай Първоначално написано от ana_tina Виж мнението
    Ами тези журналисти ,които правиха репортажа за Могилино или за продажбата на деца в Румъния,трябва да направят сега разследване и репортажи и за този дом,в тяхната страна.То лесно се виждат чуждите грешки и ахкане, и охкане как може българите да са такива безчувствени.Не,не сме безчувствени,но нищо не може да се направи само с нашето съчувствие.Нашата бедна страна сега се мъчи да се изправи на крака.А тука ,като държавата е богата и се отделят толкова средства за такива домове,защо са допуснати такива случаи?!
    тука става вапрос за фенове на агата кристи и случки от преди половин век+ търсене на сензация и сериозен ПР на полицията. защото полицията много издиша и няма с какво да се похвалят освен с откриване на скелети. и то не те ами некакви бачкатори са ги потркили. тва е новина 'класика'- типичен пример за ПР и зомбиране на масите, за да може правителстото да прикрие другите, по-големи обществени проблеми. и медиите да търкат тва десет дена, докато стане нещо друго, с което да занимават общественосста. затва бойкот на телевизия и радио. аз дайе с кеф онзи ден си подарих телевизора на едни бачкатори. смених си радиостанцията на класик фм, но и там новините са същата боза, но са само с няколо изречения, колкото да ти стане ясно, че все пак си зомби.

6. БЛАГОДАРЯ BlackSun, relate, vlad74, Charlotte, piglet thanked for this post
    Българска роза от мен Аватара на Мирена Костова
    Град
    Ливърпул
    Post Thanks / Like

Angry Относно: Британско Могилино ужаси Албиона

Да не забравяме и трагедията с Мади. аз съм 99 % сигурна, че родителите са я убили по невнимание и крият това с разните истории за отвличане. защо не са отвлекли и близнаците, ако това е била целта на "похитителите".
    Британските власти са запознати с този факт, затова така бързо си ги прибраха . Сами си пускат слуховете, че Мади била видяна в кафе във Франция или в дом в Испания.
    огледайте се наоколо колко са мръсни английските деца, сополиви, кашлят ..... но много по- лесно е да разследват нас, за да прикрият собствените си кирливи ризи.
    сигурна съм, че са пуснали тази новина , за да прикрият друга по-сериозна, която се случва в наши дни.

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Re: Британско Могилино ужаси Албиона

Цитирай Първоначално написано от Petko Виж мнението
    тука става вапрос за фенове на агата кристи и случки от преди половин век+ търсене на сензация и сериозен ПР на полицията. защото полицията много издиша и няма с какво да се похвалят освен с откриване на скелети. и то не те ами некакви бачкатори са ги потркили. тва е новина 'класика'- типичен пример за ПР и зомбиране на масите, за да може правителстото да прикрие другите, по-големи обществени проблеми. и медиите да търкат тва десет дена, докато стане нещо друго, с което да занимават общественосста. затва бойкот на телевизия и радио. аз дайе с кеф онзи ден си подарих телевизора на едни бачкатори. смених си радиостанцията на класик фм, но и там новините са същата боза, но са само с няколо изречения, колкото да ти стане ясно, че все пак си зомби.
    Нямам телевизор вече около година. Не слушам радио
    За вестници да не говорим. Особено тея дето ми ги подмятат непрекъснато по улицата. Засега интернет е най-свободната media

inspired user Аватара на Nicki
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Британско Могилино ужаси Албиона

Цитирай Първоначално написано от Мирена Костова Виж мнението
    огледайте се наоколо колко са мръсни английските деца, сополиви, кашлят ..... но много по- лесно е да разследват нас, за да прикрият собствените си кирливи ризи.
    Ето например вчера ми звънят от детската градина да отида да си взема детето, защото имало 38.4 температура. Отиваме и гледам, че я съблякли чисто гола само по памперс в този студ. Колко време е била така не знам. Следобяд като спят са на земята на едни тънки подложки и не ги завиват. Трябва изрично да кажеш, че искаш да го завият. Как няма все да е болна.
    Майките навлечени, а децата боси
    Последно редактирано от Mystic : 26-02-2008 на 20:59 Причина: оправяне на цитатите

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Nicki Виж мнението

Ето например вчера ми звънят от детската градина да отида да си взема детето, защото имало 38.4 температура. Отиваме и гледам, че я съблякли чисто гола само по памперс в този студ. Колко време е била така не знам. Следобяд като спят са на земята на едни тънки подложки и не ги завиват. Трябва изрично да кажеш, че искаш да го завият. Как няма все да е болна.

Това сериозно ли го пишеш ?
    Последно редактирано от Mystic : 26-02-2008 на 20:59

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от stenk Виж мнението
    Това сериозно ли го пишеш ?
    Мислиш, че майтап си правя ли?
    Последно редактирано от Mystic : 26-02-2008 на 21:00

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Exclamation Относно: Re: Относно: Британско Могилино ужаси Албиона

.....това което пише Nicki е напьлно сериозно.Имам позната която изпрати детето си на градина и е направо отвратена от гледането на децата.Суполиви,мрьсни,необле4ени все едно си ги дал на сиропиталище.Иначе таксата е прилична само 700паунда.

търсеща Аватара на mila_2
    Post Thanks / Like

Браво! Най-накрая частица истина за живота тук. Аз като наблюдавам как си гледат децата, понякога имам чувството, че имат към двайсетина и все им е тая, че две-три ще умрат.

Старо куче Аватара на piglet
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Британско Могилино ужаси Албиона

Цитирай Първоначално написано от Petko Виж мнението
    полицията много издиша и няма с какво да се похвалят освен с откриване на скелети. тва е новина 'класика'- типичен пример за ПР и зомбиране на масите, за да може правителстото да прикрие другите, по-големи обществени проблеми. и медиите да търкат тва десет дена, докато стане нещо друго, с което да занимават общественосста.
    Именно, цялата тази пропаганда за източна европа и останалията част от света, и колко по-изостанали и бедни, и глупави са те, а вижте ние (британци) сме върха на света, е с цел да трансферира вниманието на населението другаде, а не в собствената им държава, която пропада от ден на ден все повече.

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Британско Могилино ужаси Албиона

Те така се каляват децата - това няма нищо общо с това, дали са лошо гледани или добре -такова им е разбирането. Разликата е, че ако се случи в България ще е заради небрежност, а не защото разбиранията са такива. Примери много - ама това е друга тема.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Не разбира се , просто съм изненадан . Знам , че има доста несъвършенства в британското общество , но това е направо отвратително !
    Приятели които след Англия заминаха за САЩ , казват че там са се родили и Англия е много кофти държава за живот и емиграция .
    Малко по-мaлко зопочвам да разбирам , какво са имали предвид .
    Последно редактирано от stenk : 26-02-2008 на 22:31

Нов потребител
    Post Thanks / Like

тук в ук...малиии..тук много смарди...педофилска страна е това

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Re: Относно: Британско Могилино ужаси Албиона

Цитирай Първоначално написано от Staki Виж мнението
    Те така се каляват децата - това няма нищо общо с това, дали са лошо гледани или добре -такова им е разбирането. Разликата е, че ако се случи в България ще е заради небрежност, а не защото разбиранията са такива. Примери много - ама това е друга тема.

Боят и гладът също каляват ! Това пък са българските разбирания , но ни критикуват

19. БЛАГОДАРЯ Мирена Костова thanked for this post
    не съвсем нов потребител
    Град
    Basingstoke,Hants
    Post Thanks / Like

Ами и майките са гледани по същия начин като малки/закалявайки ги/,тогава защо те са обути,с дънки,с яке,а децата им с голи краченца,с течащ нос,мръсниииииииии.Айде моля те,само българите сме небрежни!!Напротив,българските майки и са по-интелигентни,и по-отговорни,и по чисто си държат децата.На хазайката внучето от 5 месеца не е спряло да кашля,смениха му сума ти антибиотици и....................продължават да го "каляват"-ходи босо,по пижама цял ден по мръсния под и после се валя в леглото.Ега ти разбирането!

21. БЛАГОДАРЯ Nicki thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Re: Относно: Британско Могилино ужаси Албиона

Ами и майките са гледани по същия начин като малки/закалявайки ги/,тогава защо те са обути,с дънки,с яке,а децата им с голи краченца,с течащ нос,мръсниииииииии.Айде моля те,само българите сме небрежни!!Напротив,българските майки и са по-интелигентни,и по-отговорни,и по чисто си държат децата.На хазайката внучето от 5 месеца не е спряло да кашля,смениха му сума ти антибиотици и....................продължават да го "каляват"-ходи босо,по пижама цял ден по мръсния под и после се валя в леглото.Ега ти разбирането!
    ...тука не става дума дали са калени или не то е до култура,било то на хранене,обличане,пиене......просто англичаните са си мьрлячи.Интересно как можеш да се измиеш перфектно като са ти разделени кранчетата на водата.Запушжат мивката и смесват водата,каква хигиена искаш от такова миене.Никьде Бьлгария не сам виждал баня с мокет тука видях на доста места.Малко са тези които имат нашите навици.

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Re: Относно: Британско Могилино ужаси Албиона

Е аз говорих за лелите в детските градини, че са "небрежни" - не за майките. Иначе и аз не бих изкарал сина си в дъжд и вятър по къс ракав и без шапка, но тук го правят - разбирания.

Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

Е аз говорих за лелите в детските градини, че са "небрежни" - не за майките. Иначе и аз не бих изкарал сина си в дъжд и вятър по къс ракав и без шапка, но тук го правят - разбирания.

Ами имах познат който е бил точно от тези калени деца, сега вече е на около 30 години, та бащата му доведения го калявал редовно с бой и имал счупени ребра и счупена челюст навремето, майка му загрижено му крещяла да млъква, да не писка, докато го налагал баща му, разбира се той е бил от щастливците понеже е ял шоколадови яйца, а като добавим че кока колата му е била на една ръка разстояние, него ли да мислим.В Англия си има класи и прослойки и ако децата произлизат от интелигенция и то с традиции грижите за децата са различни и сравнително сериозни, но средното ниво на грижи е било много зле, до 60 години на 20 век са се отървавали от децата сираци пращайки ги на принудителен труд в ЮАР, Нова Зеландия и разните му колонии, правили са го дори с деца с бедни родители .
    Разбира се не бива тези примери да са показателни като цяло за семействата в Англия знам че има много съвестни и грижовни англичанки а също и много отговорни деца, но като цяло проблема е в това да не си се родил в някаква по долна прослойка
    © ®

Не модерирам този форум Аватара на Мила
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от pol Виж мнението
    .....това което пише Nicki е напьлно сериозно.Имам позната която изпрати детето си на градина и е направо отвратена от гледането на децата.Суполиви,мрьсни,необле4ени все едно си ги дал на сиропиталище.Иначе таксата е прилична само 700паунда.
    700 паунда за какъв период? любопитна съм, защото това, което описвате, ми се струва страшно.

Иначе и тук можеш да видиш деца с голи крачета по суперите, но са облечени добре, изглеждат като добре гледани и хранени деца. Е, има и от другите, но се познава веднага, като видиш как изглеждат родителите... Единственото, което ме изумява, е че им разрешават да пълзят по пода на обществените сгради, където не е чисто. Но пък и майките си слагат дамските чанти по пода също, така че това е въпрос на разбиране.

Аз смятам, че става дума за класови различия и не бива да се правят обобщения за британците и начина им на гледане на деца с лека ръка. При нас поне средната класа си гледа децата доста добре, да не говорим за по-горната класа. А ходенето по къси ръкави в дъжд е просто въпрос на адаптация към климата. И двете деца на моя близка, българка, родени тук, имат същите навици - когато аз съм с блуза и яке, те са с голи крачета и къси чорапки и не им е студено. Здрави са и не съм ги видяла сополиви от година и половина. Но в България им е адски горещо.

Консултации с Help4Bg Услуги за българи в UK от Help4Bg
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Защо тези, които не харесват английските нрави и английските детски градини, не се вдигнат барабар с дечурлигата си и да се върнат в България - доколкото си спомням в една детска градина в София раздават "бонбончета" на децата а след това ги спасяват в Пирогов...или ако не има харесва тази перспектива, да си сменят настоящата детска градина. А ако наоколо ви щъкат мръсни и сополиви англичанчета - просто не сте случили на квартал Колкото да случая в Джърси, става въпрос за преди доста години, основният убиец е умрял в затвора през 1994, след като е изкарал там доста години, а сега просто британските служби си отварят досиетата. Това означава ли, че горките български деца в домове като този в Могилино заслужават съдбата си?! То ако някой не повдигне въпроса - те така и ще си изгният там... Нима журналистите са виновни за ужасяващите кадри?

27. БЛАГОДАРЯ Kwon thanked for this post
    Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    Защо тези, които не харесват английските нрави и английските детски градини, не се вдигнат барабар с дечурлигата си и да се върнат в България - доколкото си спомням в една детска градина в София раздават "бонбончета" на децата а след това ги спасяват в Пирогов...или ако не има харесва тази перспектива, да си сменят настоящата детска градина. А ако наоколо ви щъкат мръсни и сополиви англичанчета - просто не сте случили на квартал Колкото да случая в Джърси, става въпрос за преди доста години, основният убиец е умрял в затвора през 1994, след като е изкарал там доста години, а сега просто британските служби си отварят досиетата. Това означава ли, че горките български деца в домове като този в Могилино заслужават съдбата си?! То ако някой не повдигне въпроса - те така и ще си изгният там... Нима журналистите са виновни за ужасяващите кадри?
    Айде пак ... с изтъркани доводи

The E.coli O157 strain outbreak affected 44 schools. It was the second biggest of its kind in the UK and the sixth largest worldwide.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/wales/7240006.stm
    Последно редактирано от martini : 27-02-2008 на 16:27
    © ®

Peace Аватара на Kwon
    Град
    Berkshire
    Post Thanks / Like

Сега схвана ли защо англичаните като отидат в България говорят за каруците и циганиет и гетата. Щото това прави впечатление, не че по цялата ни държава вървят каруци. Та и ти такива хора виждаш дето си влачат децата по земята. Това не означава изобщо че цялата държава е такава. Колкото по оплювате англичаните толкова повече се чувствате добре, някак си ви се повдига самочувствието че сте по-виша раса.

peace

Kwon

Post Thanks / Like

[QUOTE=Arthur's Sword EXCALIBUR;173110]Защо тези, които не харесват английските нрави и английските детски градини, не се вдигнат барабар с дечурлигата си и да се върнат в България

Тук не става въпрос дали ни харесва в УК или не. Но защо трябва да се преструваме, че всичко е прекрасно. Просто споделих мнение, за начина на гледане в детските градини. Дори и да смениш градината и на другото място е същото, тя нашата се води една от най-добрите. За самото дете също е много полезно да общува с други деца. А що се отнася до връщането в БГ мисля, че всички знаем причините да сме тук и то не е било въпрос на избор да живееш в чужбина. Имаш ли деца ти самият?

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Французи ни топят за Могилино 2
    От piglet във форум Общ форум
    Отговори: 0
    Последно мнение: 11-06-2008, 18:57
  2. 420 русенци се погнусиха от децата в Могилино
    От Suzanne във форум Новини от и за България
    Отговори: 13
    Последно мнение: 05-03-2008, 16:39
  3. Отговори: 1
    Последно мнение: 24-01-2008, 19:34
  4. Хиляда богаташи на Албиона въртят €530 милиарда