Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 31
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Кой университет да си избера за MSc?

Здравейте,

Тази година кандидатствах за магистратура (компютърни технологии) в няколко университета в UK и в момента дилемата ми е кой точно да избера. Ето къде кандидатствах:

University College London,
    University of Bristol,
    University of Edinburgh,
    University of St Andrews,
    University of Manchester.

Засега са ми отговорили Bristol и St Andrews и между двете определено избирам Bristol, но се чудех какво ще кажете за другите - особено, ако някой има опит с UCL или University of Edinburgh? Дали си струва да чакам отговор от тях или да се мятам директно на Bristol?...
    Последно редактирано от Sennin : 13-02-2008 на 21:48

2. БЛАГОДАРЯ ivko_pivko thanked for this post
    чакай Тинке аз да кажа...
    Град
    TW
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Кой университет да си избера за MSc?

Ако можеш иди на Open days, за да видиш базите им, да се срещнеш с преподаватели, студенти и т.н. Важно е вземеш правилно решение дали да си парт или фулл тиме. И двата случая МС изсква много усилия и средства но си заслужава накрая. Аз учих тук http://www.dcs.bbk.ac.uk/ преди 2 години и съм доволен, тах-ата беше прилична, повечето преподаватели бяха на ниво, някои не чак до там но в крайна сметка си зависи от теб. желая ти късмет

4. БЛАГОДАРЯ Sennin thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Full time ще съм. И аз си мислих да отида на някой open day или даже да няма такъв - просто за да видя града и кампуса. Обаче в момента съм в България и ще е голяма разправия със самолетните билети и намирането на място където да спя.
    Последно редактирано от Sennin : 14-02-2008 на 09:55

Student Аватара на Killah
    Град
    Sofia,Bulgaria
    Post Thanks / Like

Здравей
    Първо и двата университета са хубави, но аз лично бих изчакал още малко.
    Искам да те питам какви отценки имаш от дипломата и от IELTS/TOIFEL?
    Поздрави

Напреднал Аватара на peter
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Здравейте, аз бих искал да попитам с бакалаварска степен от България, мога ли да се запиша в УК за магистратура? Ако да, каква точно е процедурата, мерси предварително.
    равно на водоравно

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Killah, не мога да ти кажа какви резултати трябва да изкараш на IELTS/TOIFEL, защото аз кандидатствах с Cambridge CPE. Поне що се отнася до този изпит, повечето университети считат оценка "С" за достатъчна, като има и някои които искат "B" но те са единици (рядко за инжинерните дисциплини, по-скоро за спeциалности от сорта на филология, право.) Бакалавъските степени обикновено имат по-малки изисквания към езика - CAE "B" или даже "C".

peter, можеш да си кандидатстваш с дипломата от български университет без проблем. Единственото, което трябва да направиш е да намериш някоя преводаческа агенция, която ще подготви английска версия на документа и ще го даде в МОН за да го заверят. След това се носи и в британското консулство, но от там излиза бързо. Ако имаш късмет всичко би трябвало да стане за около седмица (но пък моята диплома в МОН я бавиха цял месец.. ).

п.с.
    Има ли някой които да сподели инфо за Единбург? Чувам, че имало много българи там.

п.п.с.
    Понеже вече ме намъмриха в една тема, че не съм бил пускал линкове. Ето например какво искат от University of Bristol, като ниво на езика:
    http://www.bristol.ac.uk/languagecen...dmissions.html
    Последно редактирано от Sennin : 15-02-2008 на 22:45

9. БЛАГОДАРЯ peter thanked for this post
    fabulous Аватара на ESHI
    Град
    Bourgas
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sennin Виж мнението
    Killah, не мога да ти кажа какви резултати трябва да изкараш на IELTS/TOIFEL, защото аз кандидатствах с Cambridge CPE. Поне що се отнася до този изпит, повечето университети считат оценка "С" за достатъчна, като има и някои които искат "B" но те са единици (рядко за инжинерните дисциплини, по-скоро за спeциалности от сорта на филология, право.) Бакалавъските степени обикновено имат по-малки изисквания към езика - CAE "B" или даже "C".

peter, можеш да си кандидатстваш с дипломата от български университет без проблем. Единственото, което трябва да направиш е да намериш някоя преводаческа агенция, която ще подготви английска версия на документа и ще го даде в МОН за да го заверят. След това се носи и в британското консулство, но от там излиза бързо. Ако имаш късмет всичко би трябвало да стане за около седмица (но пък моята диплома в МОН я бавиха цял месец.. ).

п.с.
    Има ли някой които да сподели инфо за Единбург? Чувам, че имало много българи там.

п.п.с.
    Понеже вече ме намъмриха в една тема, че не съм бил пускал линкове. Ето например какво искат от University of Bristol, като ниво на езика:
    http://www.bristol.ac.uk/languagecen...dmissions.html
    Много полезен сайт, мерси.
    А само искам да те попитам за дипломата, понеже сега съм 11 клас, но трябжа да си подам документите до края на 15 Октомври ази година т.е началото на 12 клас. Кога да изискам спражка от дипломата за да може всичко да тсане навреме в края на 11 клас(ако е възможно) или в началто на 12ти?
    Благодаря много предварително
    Don't let today's disappointment ruin tomorrow's dreams.

I can resist anything but temptation.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ми най-добре си направи отделна тема и питай някой друг, защото аз кандидатствам за магистратура и изобщо нямам идея как стоят нещата с подаването на документи за бакалавърска степен. Освен това си офтопик ;p.

fabulous Аватара на ESHI
    Град
    Bourgas
    Post Thanks / Like

Съжалявам, пусках подобна тема...
    а за унитата нямам опит но от класациии от други форуми знам че University College London и University of Bristol са едни от най-добрите.
    Честито!
    олелее а мен какво ме чака....
    Don't let today's disappointment ruin tomorrow's dreams.

I can resist anything but temptation.

Град
    Sofia,Bulgaria
    Post Thanks / Like

[QUOTE=Sennin;171487]Killah, не мога да ти кажа какви резултати трябва да изкараш на IELTS/TOIFEL, защото аз кандидатствах с Cambridge CPE. Поне що се отнася до този изпит, повечето университети считат оценка "С" за достатъчна, като има и някои които искат "B" но те са единици (рядко за инжинерните дисциплини, по-скоро за спeциалности от сорта на филология, право.) Бакалавъските степени обикновено имат по-малки изисквания към езика - CAE "B" или даже "C".
    ------------------------
    Ако може да споделиш за отцениките, че да си призная не ми е много ясно към какво да се стремя Иначе унивеситетите който ти спомена са тези от които се интересувам.
    По моята предствава:
    '1' First class = 6
    '2:1' Upper Second class = 5
    '2:2' Lower Second class = 4
    '3' Third class = 3

Понеже уча в ТУ-София и отцениките не ми са над 5.50 (Ако има такива хора изобщо тук ) Какви са изискванията им и с какви отценки си кандидатствал ти.
    Например ако искат 2:1 ще приемат ли 4,80.
    Хмм... така се пиша се сетих и за дипломните ни работи те ще се взимат ли впредвид. С тя може да се видгне успеха значително 4+6/2 = 5 (И пак понеже като кандидатсвам тази есен и няма да си знам отценките трябва да направя предположение колко ще изкарам ?)
    Поздрави

Нов потребител Аватара на psyclone
    Post Thanks / Like

По принцип оценяването там се извършва така:

Mark Degree Class
    >70% First
    60-69% Upper Second
    50-59% Lower Second
    40-49% Third
    <40% Fail

Доста по-различно от шестобалната система, с която сме свикнали, където за да имаш 6 трябва да имаш >85-90% :P

Друг е вече въпроса до колко качеството на образованието за бакалавърска степен в един водещ български университет е еквиваленто на качеството на образованието във водещ английски унивесритет.
    Hip-hop is the way of portraying skills and creativeness, teaching righteousness, and feeding the listeners with knowledge.

Нов потребител Аватара на psyclone
    Post Thanks / Like

Това също може да ти е полезно, за да си придобиеш представа за оценяването, въпреки че го копирам от таблица и формата, в който излиза тук е ужасен. Обаче ако се позагледаш ще ти стане ясно за какво става въпрос.

Grade Range and Assessment Criteria: Business School

Class Mark
    Range % Unseen Exams Assessed Essays/ Assignments Dissertations

First 100

80 An outstanding answer displaying critical thought and insight or a high level of numerical accuracy and analysis Worthy of retaining for reference. . Publishable quality, valuable original contribution to the discipline. High level of achievement demonstrating insight throughout the project.
    79

70 Perceptive, focused use of good depth of material. Original ideas or structure of argument. Perceptive, focused use of good depth of material. Original ideas or structure of argument. Evidence of insight and depth of understanding Perceptive analysis using considered choice of research methods and techniques, supported by critical review of relevant literature, and presented in a well structured framework.
    Second
    Upper 69

60 Perceptive treatment of the issues plus a coherent presentation with evidence of a broader understanding Thorough, clear treatment shows understanding of arguments, contribution and context. Thorough investigation of research topic using appropriate methods and techniques, supported by thorough review of relevant literature, and presented in a well-structured framework.
    Second
    Lower 59

50
    A “correct” answer based largely on lecture material. Lacking in relevant detail but presented in an adequate framework. Small errors allowed. Pedestrian treatment. A “correct” answer, lacking evidence of broader understanding. Some small errors allowed. Limited or superficial analysis with some use of appropriate methods and techniques. Brief review of relevant literature. Presented in an adequate framework.
    Third 49

40
    Based almost entirely on lecture material but unstructured and with increasing error component. Very basic approach to a narrow or misguided selection of material. Lacking in background or flawed in argument. Limited or superficial analysis with errors in application or interpretation, but broadly appropriate choice of methods and techniques. Limited review of literature. Presented in an adequate framework.
    Fail 39

30 Errors of concept and scope or poor in knowledge, structure and expression ( as in a highly foreshortened answer with 3rd qualities) Little or misdirected effort. Shallow and poorly presented. Lacking in conclusions or conclusions incorrect. Little effort. Superficial write-up conveying little of the context or value of the research. Poor in knowledge, structure and expression.
    29

0 Significant inability to engage with the question or an answer to an imaginary question Little or no adherence to assignment title. Significant inability to engage with research topic or very poorly defined topic. No reference to relevant literature. Very poorly structured.
    Hip-hop is the way of portraying skills and creativeness, teaching righteousness, and feeding the listeners with knowledge.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Killah
    Понеже уча в ТУ-София и отцениките не ми са над 5.50 (Ако има такива хора изобщо тук ) Какви са изискванията им и с какви отценки си кандидатствал ти.
    Например ако искат 2:1 ще приемат ли 4,80.
    Хмм... така се пиша се сетих и за дипломните ни работи те ще се взимат ли впредвид. С тя може да се видгне успеха значително 4+6/2 = 5 (И пак понеже като кандидатсвам тази есен и няма да си знам отценките трябва да направя предположение колко ще изкарам ?)
    Между другото наистина се смята средно аритметично с оценката от дипломната работа, което значително подобрява ситуацията ( и аз съм от ТУ-София, знам че не е лесно да се изкара приличен успех на изпитите ).

Моя успех от следването е 4.49, но заедно с дипломната става 5.25. Освен това на CPE-то изкарах A и препоръките ми бяха добри. Така, че изцепките на професорите от ТУ са без значение.

П.С.

Сега си спомних, че бях намерил някаква таблица на съответсвие между българските и UK системи за оценяване. Не мога да гарантирам, че е достоверно.

UK 2.2 Honours standard
    * Bachelor 4.38 (from 2001)
    * Diploma za Zavarsheno Visshe Obrazovanie
    UK 2.1 Honours standard
    * Bachelor 5.26[ (from 2001)

source: http://www.aber.ac.uk/pga/Comparability.html

П.П.С.

Не вярвам това да е общоприето съответствие, по-скоро всеки университет сам си решава. Пък и оценката от дипломата не е най-определящата част от кандидатурата.
    Последно редактирано от Sennin : 21-02-2008 на 14:47

17. БЛАГОДАРЯ Killah thanked for this post
    Напреднал Аватара на bogosian
    Post Thanks / Like

аз бих избрал лондон - UCL е най-добрият университет с много пред останалите, които си посочила, да не говорим, че ще си в лондон, а не в countryside-а.

това е лично мнение разбира се

19. БЛАГОДАРЯ Sennin thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Bogosian, само до вметна, че съм от мъжки пол :D. От UCL нещо ми бавят отговора, та незнам дали ще има възможност за избор....

Мхм, нали даже да не ме приемат трябва да изпратят съобщение, че не ме приемат, а не да мълчат мистериозно?
    Последно редактирано от Sennin : 21-02-2008 на 18:17

Post Thanks / Like

http://student.ucl.apply.studylink.com

ти оттук ли подаде?

аз миналата година подадох оттам и им трябваха няколко седмици докато ми отговорят. доста внимателно мислят, а и кандидатите са доста сигурно.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

помогнете братци имам проблем с мотивационното писмо,много искам да уча за зъболекар....
    благодаря ви за отзивчивостта

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Bogosian, онлайн подавах документи и те вече ми пратиха едно писмо по пощата в което казват че ще вземат решение до 13-ти февруари но още не съм получил нищо. Може би пощите са виновни.

Между другото кое му е хубавото на това, чe UCL е в Лондон? Квартирата ще е по-скъпа, храната и тя, транспорта ще отнема повече време, ще е шумно. Изобщо, нещо не успявам да видя къде е чара на тая локация. Иначе UCL и Bristol са доста близки като престиж.

gogo2020, кой дявол те накара да пишеш точно в тая тема? :D
    Последно редактирано от Sennin : 21-02-2008 на 20:22

Нов потребител
    Post Thanks / Like

търся помощ а не подигравки ако можеш ми помогни

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ми може и някой да ти помогне ако си пуснеш тема като бял човек, вместо да правиш кочина.

Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от gogo2020 Виж мнението
    помогнете братци имам проблем с мотивационното писмо,много искам да уча за зъболекар....
    благодаря ви за отзивчивостта
    gogo2020,
    Aми не знам как да помогнем братци. Ти най добре си знаеш защо искаш да учиш стоматология и защо точно в универстета, който си избрал.
    Какво точно искаш да направим....идеи ли търсиш, искаш някой да ти напише примерно мотивационно писмо или да ти покаже такова писано вече за тях.... не се заяждам, нито те подигравам, но наистина не мога да разбера въпроса ти, а го гледам от два дена вече и искам да ти помогна, но не знам как точно.
    Все едно аз да пусна тема: "помогнете ми имам да пиша есе". Нито какво е то, на каква тема, по кой предмет, за кои университет, какви са ви препоръчаните книги за четене за това есе, какви са ви критериите и т.н. Разбираш ли ме правилно?
    Дай да ти помогнем, ама кажи какво точно искаш от нас, моля те вместо да се гневиш.

Sennin,
    А що се отнася до кой университет да избереш, за да ти дадем съвет има значение и с колко парички разполагаш и можеш да си позволиш да похарчиш за обучение и за MSc. Защото има и по добри уни-та от изброените от теб, в които също може да кандидатстваш, но и паричките са им добри. Примери: Queen Mary,University of London; King's College London,University of London; The London School of Economics and Political Science etc.
    Успех!
    Последно редактирано от ElinaT : 22-02-2008 на 10:58

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.
    The only constant thing in life is change.

Though this be madness, yet there is method in it.William Shakespeare, "Hamlet"
    Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

Post Thanks / Like

да писмата се бявят много, не се сещам точно с колко, но аз бях кандидатсвал на няколко места и ги чаках доста за всичките университети.

иначе за лондон - напълно си прав, ако това те вълнува в най-голяма степен най-добре си избери някое по-малко университетско градче и си живуркай в мир и хармония. може би ще ти е (поне) няколко пъти по-трудно да си намериш работа обаче.

28. БЛАГОДАРЯ Sennin thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

въпроса е какво съдържа това мотивационно писмо,има ли клише как което да се придържам?ако някои вече е правил подобно,би ли могъл да ми даде сламка?това е...

Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

gogo2020,

Аз съм правила такива, но не и за стоматология. Не мога точно да ти дам пример, но мога да те насоча какво да пишеш. Няма template сам си го съчиняваш, моите не са били повече от 500-700 думи дълги и предимно пишеш защо точно от всичко на света искаш да учиш стоматология, какво те е превлякло към специалността, защо точно в избраният от теб университет, какви переспективи виждаш пред себе си учейки стоматология, какво искаш да направиш и постигнеш един ден със специалността си, как ще ти помогне като изграждане на личност това обучение и образование, какво би допринесло на обществото, каква е мотивацията ти да избереш точно тази специалност и т.н. Ей такива неща общо взето трябва да напишеш.

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.
    The only constant thing in life is change.

Though this be madness, yet there is method in it.William Shakespeare, "Hamlet"
    Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

Град
    Sofia,Bulgaria
    Post Thanks / Like

[QUOTE=Sennin;172128]Между другото наистина се смята средно аритметично с оценката от дипломната работа, което значително подобрява ситуацията ( и аз съм от ТУ-София, знам че не е лесно да се изкара приличен успех на изпитите ).

Моя успех от следването е 4.49, но заедно с дипломната става 5.25. Освен това на CPE-то изкарах A и препоръките ми бяха добри. Така, че изцепките на професорите от ТУ са без значение.

П.С.

Сега си спомних, че бях намерил някаква таблица на съответсвие между българските и UK системи за оценяване. Не мога да гарантирам, че е достоверно.

UK 2.2 Honours standard
    * Bachelor 4.38 (from 2001)
    UK 2.1 Honours standard
    * Bachelor 5.26[ (from 2001)

source: http://www.aber.ac.uk/pga/Comparability.html

Огромна разлика от 2:2 до 2:1 Но мисля,че ще се справя.
    Иначе за избора на университет - не трябва да се забравят парите... поне при мен променят доста неща и отрязват някой от добрите университети. Относно градовете, лично предпочитам малките университетски градове, хем е по евтино хем обстабовката е по-благоприятна за учене. Работата не мисля,че ще е проблем да се намери където и да си,пък с нашата специалност съвсем

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. помогнете да избера университет
    От qnaroza във форум Университети в UK
    Отговори: 13
    Последно мнение: 08-01-2015, 06:14
  2. Отговори: 49
    Последно мнение: 28-01-2010, 16:31
  3. IT обучение в UK - кой университет да избера?
    От Petko_Tomrushki във форум Образование в UK
    Отговори: 13
    Последно мнение: 03-01-2010, 13:40
  4. Кой университет в Англия да избера?
    От Annji във форум Образование в UK
    Отговори: 12
    Последно мнение: 25-05-2009, 22:04
  5. Кой университет да избера
    От Slavi86 във форум Образование в UK
    Отговори: 4
    Последно мнение: 19-02-2008, 16:48

Отметки