Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 41
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Полети България-Англия

Иска ми се да направим една тема с пълна информация за полетите между България и Англия.
    Директните авиокомпани да ги изброим, да напишем кои дни са полетите и по кое време, така също информация за начини за стигане до летищата, влакове, автобуси, таксита, цени места от където се хващат.
    Ще споменем и компаниите които са с прехвърляне.
    Една такава тема би била в полза за всеки който иска да пътува, няманикуде сравнено на едно място часовете на излитане и кацане за всички компании летища и други.Ще спомем в темата контактите на авиокомпаниите и на агенции за самолетни билети.Ако има промени за вбъдеще ще допълваме и редактираме темата. В тази тема ще пускаме инфо за промоции и важни неща ако има.
    Моля помогнете да съберем инфото, после аз и Suzanne ще го подредим и оформим да е лесно за използване.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

2. БЛАГОДАРЯ dima, sabina, Genadi thanked for this post
    charming Аватара на Suzanne
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Полети България-Англия

БГеър: тук има инфо за полетите до УК с Еър БГ: http://www.air.bg/bg/schedule&pid=2&id=2

ВиззЕър
    Тръгва от София » Лондон-Лутън
    Тръгване в: 11:35
    Пристигане: 13:05
    (всеки ден от седмицата без събота)
    http://wizzair.com/timetable/?from=STN

Тръгване от град Бургас » Лондон-Лутън
    Тръгване в 18:20
    Пристигане в 20:00
    (без четвъртък и събота)
    Последно редактирано от Suzanne : 12-01-2008 на 15:52

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Полети България-Англия

Малко инфо може ли и за полети от Northen Ireland

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Иска ми се да направим една тема с пълна информация за полетите между България и Англия.
    Директните авиокомпани да ги изброим, да напишем кои дни са полетите и по кое време, така също информация за начини за стигане до летищата, влакове, автобуси, таксита, цени места от където се хващат.
    Ще споменем и компаниите които са с прехвърляне.
    Една такава тема би била в полза за всеки който иска да пътува, няманикуде сравнено на едно място часовете на излитане и кацане за всички компании летища и други.Ще спомем в темата контактите на авиокомпаниите и на агенции за самолетни билети.Ако има промени за вбъдеще ще допълваме и редактираме темата. В тази тема ще пускаме инфо за промоции и важни неща ако има.
    Моля помогнете да съберем инфото, после аз и Suzanne ще го подредим и оформим да е лесно за използване.

Според мен не е нужно. Още повече ,че има зимно и лятно разписание ,така,че ще трябва да сменяш детаилите непрекъснато. А и авиокомпаниите правят промени в полетите понякога,това кои ще го отрази...?

6. БЛАГОДАРЯ merry thanked for this post
    Старо куче Аватара на Petko
    Град
    софия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Според мен не е нужно. Още повече ,че има зимно и лятно разписание ,така,че ще трябва да сменяш детаилите непрекъснато. А и авиокомпаниите правят промени в полетите понякога,това кои ще го отрази...?
    според мен такава тема е абсолютно ненужна. има достатъчно информация по темата, още повече че всеки ден питат за едни и същи работи. вземете пример СЕ темите, там всекидневно се задават едни и същи въпрости.
    за тази цел има гуугл и реклами, ако иска некоя компания да си намери пътници ще намери начин да рекламира так където трябва.

8. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Аз пък смятам, че може да послужи. Не знам за часовете на полетите, защото те се променят наистина, но за другото наистина може да е полезно не само за хората, които са вече в ЮК, а и за тези, които се канят да идват. В България доскоро нямаше практика да се купуват билети он-лайн, а някои хора нямат необходимите умения да намерят цялата информация в мрежата сами. Хайде да не предполагаме, че всички знаят и могат колкото нас... Самият факт, че често се появяват подобни въпроси, е достатъчно показателен.

Може да се добави информация за Северна Ирландия, Шотландия и Уелс.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

10. БЛАГОДАРЯ sabina thanked for this post
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Полети България-Англия

Цитирай Първоначално написано от Milla Виж мнението
    Аз пък смятам, че може да послужи. Не знам за часовете на полетите, защото те се променят наистина, но за другото наистина може да е полезно не само за хората, които са вече в ЮК, а и за тези, които се канят да идват. В България доскоро нямаше практика да се купуват билети он-лайн, а някои хора нямат необходимите умения да намерят цялата информация в мрежата сами. Хайде да не предполагаме, че всички знаят и могат колкото нас... Самият факт, че често се появяват подобни въпроси, е достатъчно показателен.

Може да се добави информация за Северна Ирландия, Шотландия и Уелс.

Не виждам как ще помогнеш на някои от разстояние да си купи онлаин билет,защото не можел и нямал нужните умения..ми никои не се е родил научен.....
    достатъчно е да кажеш ,че основните превозвачи са БА, БЕър, Изи и Уиз..........които иска да идва ще се оправи...
    смятам,че всякакви такива безмслени добавки само утежняват форума и и се измества от началния си замисъл.....саит за хелп на БГ в УК..........

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Re: Полети България-Англия

Не виждам как ще помогнеш на някои от разстояние да си купи онлаин билет,защото не можел и нямал нужните умения..ми никои не се е родил научен.....
    достатъчно е да кажеш ,че основните превозвачи са БА, БЕър, Изи и Уиз..........които иска да идва ще се оправи...
    смятам,че всякакви такива безмслени добавки само утежняват форума и и се измества от началния си замисъл.....саит за хелп на БГ в УК..........
    Не виждаш, щото не ти се е налагало да обясняваш как става...

Има хора, които не знаят, че има сайтове на всяка авиокомпания, не знаят как да намерят въпросните авиокомпании и полетите им, не знаят, че съществуват сайтове за сравнение на почти всичко и търсачки за евтини полети... За същите тези хора "БА, БЕър, Изи и Уиз" са безсмислени съчетания от букви - можеш да ги разпознаеш, само ако отпреди знаеш авиокомпаниите, нали?

Абе аз само си изказвам мнението. Админите и модераторите решавайте какво да правите и кое има смисъл...

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Post Thanks / Like

Аз нищо не решавам,само си казвам мнението...след като човек не може един билет да си купи по интернет не можеш да очакваш да разчита на интернет да си намери работа, жилище, интернет банкинк и тн............според мен това е първия тест за кандидат емигрантите......

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Полети България-Англия

Аз нищо не решавам,само си казвам мнението...след като човек не може един билет да си купи по интернет не можеш да очакваш да разчита на интернет да си намери работа, жилище, интернет банкинк и тн............според мен това е първия тест за кандидат емигрантите......
    Абсолютно си права, но този сайт вероятно се чете и от други категории българи - туристи, роднини на емигранти и т. н.

Гугъл търсачка на форума

Град
    софия
    Post Thanks / Like

има жълти страници и справочници, най-вече има телефон за услуги 118 118, който всекидневно ни навират по секви реклами навсекъде- вестници, списания, телевизии, радиа, спирки, подлези, метра, гари и тн.
    значи 118 118

16. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Ами може да е полезна темата, аз ще напиша наръчник по закупуване на евтин билет, няколко стъпки с които може да си гарантирате, че сте намерили най-евтиния вариант за самолетен полет.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

18. БЛАГОДАРЯ sabina, Nitro, Genadi, den4p thanked for this post
    Град
    софия
    Post Thanks / Like

то гот ще го напишеш но пак ще има питащи. ще те питат от къде да зи вземат или какв интернет да ползват, от кой доставчик интернета е най безопасен, когато си купуваш билет през интернет. и дали операционната система може да е различна от виндовус виста(например уиндовс екс пи)

нали има наръчник за новодошлите на господин е.донков, и кво? от както го има поне 100 пъти месечно(може и седмично да е) са попитали как се става селф емплоер. и н само как се става, но и емплоер. после като им кажеш че такова понятие няма и те се сърдят и те обвиняват, че си пазиш информациата з асебеси и не си искал да помагаш, а само се заяждаш.
    и така нататак.

20. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Град
    софия
    Post Thanks / Like

уан уан ейт, уан уан ейт.

Gone
    Град
    Not here
    Post Thanks / Like

Ами може да е полезна темата, аз ще напиша наръчник по закупуване на евтин билет, няколко стъпки с които може да си гарантирате, че сте намерили най-евтиния вариант за самолетен полет.
    Извинявай, че ще те изпреваря...

НАРЪЧНИК ПО ЗАКУПУВАНЕ НА ЕВТИН БИЛЕТ
    Как аз купувам билет за себе си и мои познати

Ще акцентирам полетите София-Лондон (всички летища) и Лондон-София, тъй като са най-разпространените.

Искам да започна с най-голямата заблуда, която вирее в нет-пространството - Ретърн Тикет (двупосочен - отиване и връщане). Нема такова животно, като "по-евтино е да си вземеш двупосочен". Да, понякога това "животно" се среща, но не е най-разпространеният вид.
    Най-вече, защото ограничава откъм авиокомпания. Затова моят съвет е предварително да проверявате еднопосочните билети в двете посоки по начините, които ще изброя по-долу.
    По-лесно е, ако нямаш точна дати, а са в рамките на една седмица (примерно първата седмица на август и обратният да е последната седмица на август) За съжаление понякога има ограничение от към дати, т.е. когато ви са необходими билети за точните дати (например на 02.08.2008 и връщане на 26.08.2008). Тогава ситуацията е малко по-трудна, т.е. ще струва малко по-скъпо. Както и да е, моят начин върши работа и при двата случая.
    Забравете коя е най-евтината компания, защото такава няма. Дори билет от 160паунда двупосочен може да бъде намерен като 90+20 (=110), но с различни авиокомпании.
    Също така полет на БГ Еър или Уизеър може да бъде намерен по-евтино примерно в търсачката lastminute.
    Ето някой от сайтовете на авиокомпании:
    http://www.ba.com
    http://www.air.bg/
    http://www.easyjet.co.uk/
    http://wizzair.com/
    Ето някой и от търсачките:
    http://www.lastminute.com/
    http://www.kayak.co.uk/
    http://www.opodo.co.uk/
    http://www.travelbag.co.uk/

Разбира се има и още, но аз съм търсил из тези.
    Сега, за все още невярващите да направят следният експеримент. Влезте в http://www.air.bg/ и си потърсете билет за някоя дата (т.е. само да потърсят, без да купуват за определена дата) и след това отидете в http://www.lastminute.com/ и потърсете най-евтиният билет за същата дата както в предния адрес. Абсолютно същият полет ще ви се появи, само че на по-евтина цена. Въпреки това има си и изключения. В около 90% от случаите при мен с търсачката ми излизат по-евтини в този случай. (само в този случай) При останалите е 50 на 50. Обърнете внимание, че е възможно в търсачката да ви изпише Low Fare Company, като в този случай това се отнася за евтините превозвачи Уизеър и Ийзи-Джет.
    Заключение - включвате четирите търсачки (или още няколко, ако знаете), след това отваряте и сайтовете на компаниите и сравнявате получените резултати. Добре е първо да проверите двупосочните полети и да запомните най-добрата оферта. Ако не ви се налага да пътувате на точно определена дата избирате графата My dates are flexible. След това както ви казах по-горе пробвате с два еднопосочни. Сравнявате крайните резултати и резервирате.
    За предпочитане е да използвате ел-билети (e-tickets)
    Общо взето това е - лек полет.

п.с. Дано не ми се налага да редактирам после.

п.п. Имам 9 полета зад гърба си, а съм резервирал общо над 20, така че ако има по-адекватен начин ще се ядосам много, че никой досега не е споделил.
    Последно редактирано от kev : 13-01-2008 на 02:31

23. БЛАГОДАРЯ Suzanne, emodonkov, Мила, lordm, dar4o and 6 others thanked for this post
    Post Thanks / Like

Кев,колко дена отпуска ми трябва за да направя всички опити за евтин билет. Разбираи да спестя 20-30 лири.

За мен лично няма евтин билет и няма значение колко трябва да платя ,ако се налага да пътувам. Ако не ми е спешно и цената не ми изнася - няма да си купя билет....ако е напр. 300 лири и трябва да пътувам , разбира се,че ще ги платя..

Gone
    Град
    Not here
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Полети България-Англия

Кев,колко дена отпуска ми трябва за да направя всички опити за евтин билет. Разбираи да спестя 20-30 лири.

За мен лично няма евтин билет и няма значение колко трябва да платя ,ако се налага да пътувам. Ако не ми е спешно и цената не ми изнася - няма да си купя билет....ако е напр. 300 лири и трябва да пътувам , разбира се,че ще ги платя..
    По принцип, като свикнеш няма да ти отнема повече от 1 час.

Права си, че няма евтин билет. Даже се сетих кога 80паунда са повече от 90паунда - това се получава, когато си купиш билет на Уизеър и кацнеш на Лутън, където после трябва да платиш 15-20паунда допълнително за да се предвижиш до Лондон, докато от Хийтроу ще ти е примерно само 5паунда.
    Отделно има и други икономически фактори, при които математика не важи.
    Например, ако полетът ти за неделя струва 100паунда ще е по-евтин от този, който във вторник струва 60паунда. Това се получава, тъй като при пристигане в неделя ще започнеш работа и ще работиш понеделник и вторник, като за тези два дни ще изкараш повече от разликата, която е 40паунда. Това е разбира се при условие, че не е туристически полет и се започне веднага работа.
    Това е по-скоро ориентир. Както пишеш, ако ти се налага и за 300паунда ще вземеш.

dobra i losha Аватара на ilianaL
    Post Thanks / Like

Thumbs up Относно: Полети България-Англия

"Аз нищо не решавам,само си казвам мнението...след като човек не може един билет да си купи по интернет не можеш да очакваш да разчита на интернет да си намери работа, жилище, интернет банкинк и тн............според мен това е първия тест за кандидат емигрантите.".....

Зара,а ми когато не е имало интернет,как са се оправяли емигрантите,защото и тогава е имало такива?Които го иска достатъчно силно ще се оправи и без интернет или ще се научи да го ползва.Не може да се съди за качествата на даден човек,по това дали може или не да се справя с интернет.Колкото повече българи излязат в чужбина,толкова по-добре за България,когато се върнат отново.
    Аз мисля,че информацията по темата ще бъде полезна на много хора.

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kev Виж мнението
    Извинявай, че ще те изпреваря...

НАРЪЧНИК ПО ЗАКУПУВАНЕ НА ЕВТИН БИЛЕТ
    Как аз купувам билет за себе си и мои познати
    Спести ми да пиша подобне нещо ти засегна всички точки, по добре е пусни и самостоятелна тема в този форум. Която ще стикнем.

Gone
    Град
    Not here
    Post Thanks / Like

Спести ми да пиша подобно нещо ти засегна всички точки, по добре е пусни и самостоятелна тема в този форум. Която ще стикнем.
    Аз тъй или иначе смятах, че е крайно време да помогна и аз с нещо полезно на форума и още като видях тема реших, че ще напиша няколко реда.
    Обаче според мен още е рано да се мести като самостоятелна тема, тъй като има хора, които могат да допълнят моят пост с още полезна информация по темата и евентуално след това някой да направи обобщение и да се стикне, като Еталон за закупуване на евтини билети.
    Важно е да се отбележи евтини, защото за който не са проблем парите просто си купува от бритиш еърлайнс.
    Друга важна точка е примерно полетите с прикачване, на които не съм фен въобще, въпреки че понякога са по-евтини.
    Друго слабо звено в моят пост е, че не съм обърнал внимание на груповото резервиране - например за семейство от двама родители и две деца. Доколкото съм резервирал на мои близки някой компании на дават отстъпки за деца, но това са предимно евтините превозвачи.
    Другото лошо при груповото резервиране е, че всички превозвачи имат ограничен брой евтини билети. Например остатъчната квота е 2 места, примерно по 60паунда всяко, а останалите билети са на регулярна цена от 90паунда. Ако сте двама човека ще ви излезе 120паунда. Обаче, ако сте трима няма да ви излезе 60+60+90=210, а ще ви излезе 90+90+90=270, тъй като компаниите предпочитат да запазят квотните билети за самостоятелни пътници, защото вие тъй или иначе трябва да пътувате тримата. Тук се появява вариантът, както повечето от вас се досещат, да ги резервирате един по един. Добра идея, НО, докато ги резервирате един по един може да се окаже, че вече няма свободни билети - т.е. докато вие резервирате първият, някой да купи последните два. Въпреки че шансът това да се случи е доста минимален, все пак си има риск.

Така, виж още колко много неща се появиха като допълнение.
    Затова мисълта ми беше като се до уточнят нещата пускаш една тема с обобщените неща и по този начин ще се ограничим от към излишни въпроси.

п.с. Сега се сетих, че при купуване онлайн при някой вид карти се таксува допълнително, но ясно си пише в кои случаи на самите сайтове.

Град
    Post Thanks / Like

фактор който трябва да отбележим е и начина за плащане.
    България Еър и Бритиш еъруейс не приемат соло и виза електорн примерно.
    ЕазиДжет приемат тези карти и при тях таксата която заплащате при закупуване на билете най малка, мисля 0.80паунда с дебитна делта суитч е 1,50 а кредитна карта е 4.50.

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kev Виж мнението
    Важно е да се отбележи евтини, защото за който не са проблем парите просто си купува от бритиш еърлайнс.
    Това е много голяма заблуда - много често билетите от BA не са по-скъпи, а може да са дори и по-евтини.

Gone
    Град
    Not here
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Staki Виж мнението
    Това е много голяма заблуда - много често билетите от BA не са по-скъпи, а може да са дори и по-евтини.
    Напълно е възможно. В случая имах предвид като качество.

Старо куче
    Post Thanks / Like

При плащане с Visa Electron , Easy Jet не удържат никаква такса !
    При плащане с Diners Club , Wizz Air не удържат никаква такса !
    Важно е да се отбележи , че евтините авиокомпании имат такса и за чекирания багаж . При Easy тя e 4.5 паунда , а при Wizz тя е 5 евро на полет !
    За лятото имам билети за 60 паунда ретърн с Wizz и за 55 паунда ретърн c Easy Jet ( c всички такси за плащане + багаж)
    Много рядко и само при определени специфични условия Бритиш могат да предложат подобна ниска цена . Лошо няма за всеки влак си има пътници.

Пропуснах да спомена , че ако парите не са ми проблем никога не бих пътувал в икономична класа на самолет ! Бих ползвал само най-доброто , което БА са в състояние да ми предложат;-) . Има и такива хора нали ?
    Последно редактирано от stenk : 13-01-2008 на 17:27

Град
    Post Thanks / Like

Трябва да се отбележат и полетите на Балканхолидейс. http://www.balkanholidays.co.uk/bulg...flightonly.htm

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Информация за евтини полети до България
    От garnet във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 50
    Последно мнение: 17-05-2008, 16:51
  2. Информация за евтини полети до България
    От garnet във форум Общ форум
    Отговори: 6
    Последно мнение: 13-04-2007, 12:16
  3. вътрешни полети в българия
    От captain caveman във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 8