Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 18 от общо 18
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Thumbs up Сезонна работа в UK

Здравейте на всички!

Надявам се да не задавам тъп въпрос, но съм объркан и имам нужда от съвет.
    Искам да дойда в UK като сезонен работник - например в селското стопанство, строителството или другаде. Чух, че за такава работа няма нужда от жълт сертификат, синя карта и т.н.

Някой има ли повече информация за това? Опитах се да търся инфо в страницата на ХО но не намерих нищо.

Благодаря Ви предварително!

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Сезонна работа в UK

Цитирай Първоначално написано от Mil Naz Виж мнението
    Здравейте на всички!

Надявам се да не задавам тъп въпрос, но съм объркан и имам нужда от съвет.
    Искам да дойда в UK като сезонен работник - например в селското стопанство, строителството или другаде. Чух, че за такава работа няма нужда от жълт сертификат, синя карта и т.н.

Някой има ли повече информация за това? Опитах се да търся инфо в страницата на ХО но не намерих нищо.

Благодаря Ви предварително!
    Отдели няколко часа и поразгледай писаното в имиграционните форуми.
    Други също са задавали такива въпроси писано е доста.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Сезонна работа в UK

http://bghelp.co.uk/forums/showthread.php?t=13060

От по-горния линк:

How can I apply?

People who want to join the scheme must apply to the Operators. You can approach them directly, or through a university or college or agent working on behalf of an Operator in your home country.

Click below for a list of the current Operators and their contact details.

http://www.ind.homeoffice.gov.uk/635...ordetails1.pdf

The Operators give successful applicants a work card. This is like a Work Permit.

Nationals from Romania and Bulgaria will not need a visa or entry clearance. The work card and your identity documents must be produced for your employer prior to work commencing. After that, the work card must be carefully preserved with your passport/ID card by the holder, for presentation to the appropriate authorities as and when necessary.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Question Относно: Сезонна работа в UK

Здравейте, аз имам един проблем и ще се радвам ако някой може да ми помогне .
    Краят на май ще замианвам на бригада в Англия. Минах интервюто и сега чакам оферта. Заедно с моя приятел искахме да заминем и двамата да работим там. Но тъй като той не е студент, казаха, че вероятността да заминем е по-малка отколкото на останалите групи студенти. Цитирам думите им:"Той те дърпа назад и ще е по-трудно да ви намерим работа заедно." Точно затова подадох само аз документи и сега търся начин как да дойде и той да работи с мен, или поне близо до мен, защото не искаме да се разделяме за близо 4 месеца. Той е готвач, а знам, че в Англия се търсят доста готвачи,но предполагам,че затова му трябва работна виза. Лошото е,че с английския език е малко на "Вие".
    Обмисляхме варианта да подаде документи в посредническа фирма, но не знаем към коя да се насочим,защото има доста лъжепосредници.
    Другият вариант, който ми хрумна, е като получа оферта, да поискам е-маила на или номера на собственика на фермата и да му обясня с надеждата, че ще намери някаква работа и на моя приятел.
    Много съм объркана и не знам кой вариант е по-добрият.
    Моля Ви да ми дадете съвет или да ми помогнете с инфо!

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Сезонна работа в UK

Цитирай Първоначално написано от Didi_007 Виж мнението
    Здравейте, аз имам един проблем и ще се радвам ако някой може да ми помогне .
    Краят на май ще замианвам на бригада в Англия. Минах интервюто и сега чакам оферта. Заедно с моя приятел искахме да заминем и двамата да работим там. Но тъй като той не е студент, казаха, че вероятността да заминем е по-малка отколкото на останалите групи студенти. Цитирам думите им:"Той те дърпа назад и ще е по-трудно да ви намерим работа заедно." Точно затова подадох само аз документи и сега търся начин как да дойде и той да работи с мен, или поне близо до мен, защото не искаме да се разделяме за близо 4 месеца. Той е готвач, а знам, че в Англия се търсят доста готвачи,но предполагам,че затова му трябва работна виза. Лошото е,че с английския език е малко на "Вие".
    Обмисляхме варианта да подаде документи в посредническа фирма, но не знаем към коя да се насочим,защото има доста лъжепосредници.
    Другият вариант, който ми хрумна, е като получа оферта, да поискам е-маила на или номера на собственика на фермата и да му обясня с надеждата, че ще намери някаква работа и на моя приятел.
    Много съм объркана и не знам кой вариант е по-добрият.
    Моля Ви да ми дадете съвет или да ми помогнете с инфо!

Вече няколко пъти ми се налага и го пиша,че програмата е отворена и за нестуденти от 01.01. 2007 насам.....не знам защо ви мятат на джанката......виж в този подфорум в някоя от темите съм пуснала и цитат на това.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

здравейте
    работим във ферма за ягоди но проблема е че шефа е голям мръсник и за него експлоатацията е нещо нормално.парите които ни плаща не покривът дори установения минимум от 5.52.към коя институция в англия може да се обърнем за помощ.благодарим предварително

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от internet Виж мнението
    здравейте
    работим във ферма за ягоди но проблема е че шефа е голям мръсник и за него експлоатацията е нещо нормално.парите които ни плаща не покривът дори установения минимум от 5.52.към коя институция в англия може да се обърнем за помощ.благодарим предварително
    Ј5.52 е минималното заплащане на час. Доколкото ми е известно, брането на ягоди се заплаща на щайга, а не на час. В такъв случай не може да имате претенции за минимално работно заплащане на час, съответно и нямате основание за оплакване. Съжалявам за ситуацията, но си четете предварителните договорки.
    Never approach a bull from the front, a horse from the rear or a fool from any direction!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

ние сме на щайга обаче на пей слипа сани написани часовете пример днес сам работил 8 часа и сам набрал щайги за 20 паунда,след това в пей слипа шефа дели тези 20 паунда на 5.52 и се получава че сме работили 3.62 часа вместо горните 8 часа.така че ако можеш да помогнеш помагаи брат че здраво сме я закъсали.давай някоя институция която може да помогне че последния месец сме само на картофи с хляб.и още нещо имат ли право дати крещят постоянно че си идиот и малоумник и т.н дане изброявам.молим за помош

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от internet Виж мнението
    ние сме на щайга обаче на пей слипа сани написани часовете пример днес сам работил 8 часа и сам набрал щайги за 20 паунда,след това в пей слипа шефа дели тези 20 паунда на 5.52 и се получава че сме работили 3.62 часа вместо горните 8 часа.така че ако можеш да помогнеш помагаи брат че здраво сме я закъсали.давай някоя институция която може да помогне че последния месец сме само на картофи с хляб.и още нещо имат ли право дати крещят постоянно че си идиот и малоумник и т.н дане изброявам.молим за помош
    Не, нямат такова преаво. Иначе в общи линии разбирам за какво говориш, но така работят. Има определена бройка щайги, които се равняват на един час работа. Друг е въпроса, че като няма ягоди е трудно да се спази тази норма. В коя ферма сте?
    Never approach a bull from the front, a horse from the rear or a fool from any direction!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

ние сме във way street farm на 16 км от canterbury.но дори и да има ягоди този изрод прави така че да не изкарваш повече от 25 като постоянно намаля цената на касетката в края на деня. почертавам почваш работа без да знаеш за колко работиш и на другия ден разбираш че неси изкарал нищо

Старо куче
    Post Thanks / Like

Нов потребител
    Post Thanks / Like

благодаря ти от сърце много сме ти задължени.жив и здрав с удоволствие ще почерпим

Старо куче
    Post Thanks / Like

Мръсна гад ! Баси как така за J20 на ден
    Дано им изгният ягодите догодина.

Напреднал Аватара на priestess
    Post Thanks / Like

Ето и този сайт:
    http://www.equalityhumanrights.com/e...s/default.aspx

http://www.equalityhumanrights.com/e...rhelpline.aspx

0845 604 6610 - England main number

На този тел може да получите съвет.Най-добре е да поискате преводач-имате право на такъв.
    Никой няма право да ви третира по този начин!!!
    -;дати крещят постоянно че си идиот и малоумник и т.н

Във форума имаше много мнения за лошите условия и къртовският труд в тези ферми за бране на ягоди,но явно на някой места прекаляват с такова отношение а може би некоректно заплащане.
    Нека който може да помогне със съвет или мнение ,не бива да допускаме да се подиграват с труда на нашите деца!
    Дори да си на верен път, ако просто седнеш на пътя ще те прегазят
    Всичко хубаво се постига с цената на голяма болка.
    "Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш."
    Алън К. Чалмърс

"Бръчките би трябвало да са следи от минали усмивки."
    Дъглас Ноел Адамс “Пътеводител на галактическия стопаджия"

15. БЛАГОДАРЯ Charlotte thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

също така шефа удържа и holiday пей от нашите заплати като после щял да ни ги дава като същински
    holiday пей

Старо куче Аватара на евелина
    Град
    Lincoln
    Post Thanks / Like

това,което споделяш е скандално и вие трябва да си потьрсите правата.
    не се оставяйте да ви експлоатират и унижават.
    подайте сигнал и установете контакт сьщо така и с местното Centerbury County Counsil -Eguality and Diversity Service .Срещнете се и поискайте сьдействие от представител нa BME Forum или Migrant workers rigths или някой от BME Mental Health Service ,koйто да напише оплакването ви и да ви ориентира в местните служби в Кентьрбьри ,да бьде изпратена проверка на случая на място.
    дрьж ни в течение как се развиват нещата.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Освен всичко казано дотук важно е също имате ли договори и ако имате какво пише в тях....?

Старо куче Аватара на евелина
    Град
    Lincoln
    Post Thanks / Like

Още оплаквания от фермите за ягоди и тая година:
    http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=527070

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Сезонна работа в Англия
    От IRST във форум Работа, документи в UK след 01.01.2014 г.
    Отговори: 22
    Последно мнение: 03-07-2015, 20:29
  2. Отговори: 38
    Последно мнение: 20-12-2012, 03:16
  3. Следване след сезонна работа
    От sofiaguy във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 24
    Последно мнение: 24-10-2008, 13:38
  4. Отговори: 4
    Последно мнение: 20-05-2007, 12:03
  5. Германия търси жени за сезонна работа
    От Mona във форум Новини от и за България
    Отговори: 0
    Последно мнение: 22-03-2006, 23:15

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми