Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 22 от общо 22
    charming Аватара на Suzanne
    Post Thanks / Like

По подразбиране 4 тона вино за посолството ни в Лондон

Над 5000 бутилки освободил от акциз нашият посланик на Острова
    статията е от вестник 168 часа

ДЕНЯТ е 1 януари, 2007 г. Пред българското посолство в Лондон нервна дама потропва с крак. Тя е българка и живее от няколко години в Англия.
    Има покана за новогодишния коктейл,организиран от посланика Лъчезар Матев по случай приемането ни в Европейския съюз. Жената е облечена в официален черен копринен костюм.
    Не обръща внимание на необичайно студения за Острова ден. Още е под въздействието на вълнуващото приветствие, отправено само преди един час от подиума на Виенската държавна опера.
    Малко преди финала на традиционния новогодишен концерт, предаван директно за повече от 50 страни в света, диригентът Рикардо Мути поздравява България и Румъния с "Добре дошли" в европейското семейство. Вълнуващ повод да се вдигне наздравица и в посолството.
    Само че сградата е тъмна и пуста. Очевидно е, че вътре няма никой.Жената е в пълно недоумение. Звъни на свой познат за да попита правилно ли е разбрала, че ще има тържество за българската общественост, организирано от посланика, или нещо се е объркалa. Под предлог, че няма с какво да посрещне гостите си, посланикът в последния момент отменя купона. Любопитно е, че по-рано на 19 декември 2006 посланик Матев освобождава от акциз 4 тона вино от БГ.
    Редакцията разполага с копие от този документ. На попълнената бланка пише, че освободеното от акциз вино е за нуждите на посолството. Количеството алкохол е смущаващо. То би стигнало на посолството за половин век. С него посланикът може да къпе гостите си във винен басейн, коментират служители на Външно министерство. Затова е странно отмененото тържество за приемането ни в ЕС. Като получател на внесеното без акциз вино е посочена фирма Winez LTD, регистрирана в Англия. Неин собственик е българин. Предполага се от осведомени, че вероятно по-късно виното е изпратено в търговската мрежа на Острова.
    За всичко това колегите на Матев научават случайно - заради забравен печат от фирма Winez връщат документите в посолството по факс. Така излиза на светло историята с освобождаването на въпросните 4 тона вина.
    От Министерството отговориха, че няма данни това вино да е продавано на Острова. Въпреки съмненията на всички, че става точно това. Ако има продажба на освободено от акциз вино, то това би представлявало сериозно на британското законодателство, тъй като става въпрос за укриване на данъци.
    Пред финансовата ревизия, насрочена от министерството на външните работи посланика Матев обяснява, че е получил като подарък 2000 бутилки вино, които дарил на посолството, твърдят запознати.
    До проверката от страна на министерството се стига основно заради безкрайните ремонти в посланическата резиденция. Посланик Матев започва ремонтите веднага щом е назначен на този пост през 2006 година. Той остава да живее в стария си апартамент, който е обитавал със семейството си, когато още е бил "пълномощен министър" в посолството. След това към него присъединява и съседния апартамент, в който дотогава са настанявани служители на министерството, командировани в Лондон. Апартаментът може да се дава под наем, което ще носи хиляди левове печалба.
    Поради факта , че резиденцията е в ремонт вече втора година, а посланик Матев обитава и втори апартамент, когато в Лондон пристигнат по работа служители на министерството, те трябва да се настанят в хотел.
    Това струва на българските данъкоплатци много по-скъпо, защото най-евтиния хотел в централен Лондон, където е и посолството ни, е 150 лири. Други апартаменти на посолството пък са отдадени срещу ниски наеми на търговски фирми. За ремонт на посолския комплекс, включително и резиденцията е отпусната сума от 200 000 лири. Наличните мебели в резиденцията според очевидци са изхвърлени, купени са нови, ремонтират се 5 бани, някои от тях с душ кабини, но всяка струвала по около 10 000 лири или към 50 хиляди. Три от купените легла са за около 5000 лири, едното от тях е с масажор. В другата сграда, където са дипломатите е освежен входът на първия етаж и са закърпени течовете на покрива, според очевидци. Подобни констатации има и в двата ревизионни акта на Министерството на външните работи от проверката на посолството ни в Лондон - финансовият и на инспектората. На въпросите на "168 часа" от министерството отговориха, че на практика не става ясно има ли нарушения и какви са те. От пресцентъра цитираха устройствения правилник на МВнР, съгласно който ръководителят на вътрешния одит и самите одитори са длъжни да не разгласяват и да не предоставят информация, освен в случаите, предвидени от закона.
    " Бил съм шеф на мисия в Канада и знам, че това количество е прекалено голямо за нуждите на посолството - коментира Йордан Величков, член на парламентарната комисия по външни работи. За съжаление по начало алкохолът и цигарите са твърде съблазнителни за някои далавери, тъй като дипломатите могат да ги набавят на ниски цени. И някои си позволяват подобни дребни далавери.Лично аз винаги съм следял стриктно какви количества алкохол се изписват."
    Единственото което става ясно от отговора на Външно е, че общо за резиденцията, сградата на посолството и жилищата към него са изразходвани близо1 милион лева. Само за резиденцията до момента са дадени 618 729 лева.
    Но не става ясно защо посланик Матев прави ремонти близо 2 години и защо освобождава от акциз количества вино надхвърлящи нуждите на посолството многократно. Повече от две седмици посланик Матев не намери време да отговори на поставените от редакцията писмени въпроси. След това секретарката уговори час в който посланика може да бъде открит по телефона. Впоследсвие и тази уговорка бе отменена с извинението, че посланика е зает.

Светкавична Кариера.
    Преди да отиде в Лондон Лъчезар МАтев работи като дипломат в Чехия и Испания. В Лондон идва по времето когато министър на външните рабои е Соломон Паси. В кариерата израства сякаш с ракета носител, твърдят запознати. През 2002 става "пълномощен министър" към посоството ни в Лондон, като прескача ранга съветник. Назначаването му за посланик също е свързано с прецедент. В диполомацията не са разрешени преназначаванията, твърдят дългогодишни дипломати. Затова Лъчезар Матев прави следния маньовър- през 2005 се връща за един месец в България в отпуск. После се връща обратно и става посланик. Заради "отпуската" това не се брои за преназначение. Така за 4 госини той минава през 4 дипломатически ранга.Нормално за всеки ранг се изисква по 5 години.
    ЗИНА СОКОЛОВА 168 часа Брой 1-ви 4-10 Януари 2008 година
    Страници 19 и 20.
    Последно редактирано от lordm : 07-01-2008 на 22:41

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: 4 тона вино за посолството ни в Лондон

Копие на част от статията

Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче Аватара на Petko
    Град
    софия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: 4 тона вино за посолството ни в Лондон

"ин вино веритас" са казали рилмяните.
    врътката обаче не е в количеството, а в качесвтото. аз тва вино, което съм го пил в посолсвеото съм му голям фен, особено на виното, което думках преди 19 декември 2006.
    онзи ден си купивах в сейснбърис бутилка червено сувиньон за 2.60- тва е най ефтиното вино, което съм купувал на острова, явно е от тва с освободения акциз. по ефтино е дори и от бг. там същото вино е десетина лева.

Град
    Post Thanks / Like

Напише ли някой в Google Лъчезар Матев и на 9-то място излиза инфото от форума ни http://www.google.co.uk/search?sourc...82%d0%b5%d0%b2
    Днес се чух с авторката на статията от 168 часа, поздравих я за статията.Тя ще се опита да напише и втора статия за Лъчезар Матев имало още интересни неща от ревизията която са му направили.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче Аватара на Petko
    Град
    софия
    Post Thanks / Like

за кой Лъчезар Матев говориш, за Посланикът с лъвското сърцели, който бил и меломан?

Сега жена му Бисерка се занимава и с организиране на благотворителни мероприятия и канализиране на помощи за български детски домове. Двамата имат син и дъщеря, които обичат класическата музика и свирят на пиано. Въобще цялото семейство на посланика цени изключително много музиката, като предпочитанията им са към класическите произведения. Лъчезар Матев обича да ходи на опера и посещава доста концерти. Слуша и модерна музика, а единственото, което не може да възприеме, е чалгата.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: 4 тона вино за посолството ни в Лондон

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Напише ли някой в Google Лъчезар Матев и на 9-то място излиза инфото от форума ни http://www.google.co.uk/search?sourc...82%d0%b5%d0%b2
    Днес се чух с авторката на статията от 168 часа, поздравих я за статията.Тя ще се опита да напише и втора статия за Лъчезар Матев имало още интересни неща от ревизията която са му направили.
    Браво lordm, само така! Не оставяй нещата да се размият във времето и да стане както обикновено става в България - всяко чудо за три дни. Екипа на BGhelp сте хората, които можете да предизвикате по-голяма дискусия по въпроса, докато не се самосезират съответните власти за някакви адекватни действия!!! Вчера или онзи ден ти предложи във форума и аз съм 100% съгласен с тебе, че е много добра идея ако се свържете с Руми, която прави репортажите за "Господари на ефира" от UK и да й помогнете да направи материал по темата, тъй като би се получил добър материал мисля, а и своеобразно продължение на нейния предишен материал за "World Travel Market', който беше пуснат в първото предаване за 2008г. Сигурен съм, че и в този случай ще има какво да каже и ще бъде интересно за хората

Град
    Post Thanks / Like

На Руми Благоева и загубих кординатите, днес се опитвах да ги открия но неуспешно, някой ако и ги знае да ми пише.

Град
    Post Thanks / Like

На Руми Благоева и загубих кординатите, днес се опитвах да ги открия но неуспешно, някой ако и ги знае да ми пише.
    Намерих и емайла.

На почивка Аватара на koce
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Petko Виж мнението
    за кой Лъчезар Матев говориш, за Посланикът с лъвското сърцели, който бил и меломан?

Сега жена му Бисерка се занимава и с организиране на благотворителни мероприятия и канализиране на помощи за български детски домове. Двамата имат син и дъщеря, които обичат класическата музика и свирят на пиано. Въобще цялото семейство на посланика цени изключително много музиката, като предпочитанията им са към класическите произведения. Лъчезар Матев обича да ходи на опера и посещава доста концерти. Слуша и модерна музика, а единственото, което не може да възприеме, е чалгата.
    Петко,характеристика за невменяемост ли му правиш?
    Жената така, децата онака...стига де и аз слушам класи4еска музика...
    И кво ,като БИСЕРКА се занимава с домове и деца,аз досега не съм я 4увал в България?!!
    Или тя анонимно-да ,така е модерно сега пера4ите и жените им да се фукат,анонимно...
    И аз свиря на пиано,ама поканили ли са ме досега да изнеса безплатен концерт в посолството?!
    Няма и да ме поканят, не ми съдействай...

Ай, до утре

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Това вино може да го намерите в Sainsbury's за Ј 2,89
    Последно редактирано от Staki : 13-01-2008 на 02:36 Причина: латиница

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Намерих и емайла.
    А дали успя да се свържеш с Руми и ако да, има ли интерес да се прави материал по въпроса,,,??? Какво мислят от София господарите на ефира? Абе ей така за информация само ме интересува... Онзи ден четох пак 168 часа последния брой, имаше едно писмо от читател по темата "Посланик", поздравления за читателя, че не оства безразличен по повдигнатата така или иначе вече тема на разговор в пресата в БГ и във нашия форум

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Re: 4 тона вино за посолството ни в Лондон

Свързах се чух ме се, чакаме отговор от София.Какво точно е писал този читател?
    Цитирай Първоначално написано от prosecutor Виж мнението
    А дали успя да се свържеш с Руми и ако да, има ли интерес да се прави материал по въпроса,,,??? Какво мислят от София господарите на ефира? Абе ей така за информация само ме интересува... Онзи ден четох пак 168 часа последния брой, имаше едно писмо от читател по темата "Посланик", поздравления за читателя, че не оства безразличен по повдигнатата така или иначе вече тема на разговор в пресата в БГ и във нашия форум

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Re: 4 тона вино за посолството ни в Лондон

Ми браво, дано отговора да е положителен...!!! Кажи като дойде нещо, няма значение положително или отрицателно, да се знае!!! А иначе за читателя - описани са някои случки от живота емигрантски и "помоща и подкрепата", която посолството "оказва" на българската общнност за различни неща......и т.н. абе знаеш как е

Тониовата Майка Аватара на edin balgarin
    Град
    London Гето UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Re: 4 тона вино за посолството ни в Лондон

Историята с винцето е просто незначителна в сравнение с останалите "светски" далавери от последните двайсетина години.
    ...га пили пеяли - га плащали плакали!
    "Чисти като децата" но не наивни като тях!
    Не може - курец у дупе и душа у 'Рая'!

carpenter Аватара на Jorkaeff
    Град
    London / Ealing
    Post Thanks / Like

По повод нравите и порядките на така наречената БЪЛГАРСКА ДИПЛОМАЦИЯ в Лондон горещо ви препоръчвам да си набавите и прочетете една съвременна книга на Алек Попов- Мисия Лондон.Има на какво да се посмете и да се забалявате от сърце! Там лирическите герои не отстъпват по нищо на настоящите служители в посолството!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Jorkaeff Виж мнението
    По повод нравите и порядките на така наречената БЪЛГАРСКА ДИПЛОМАЦИЯ в Лондон горещо ви препоръчвам да си набавите и прочетете една съвременна книга на Алек Попов- Мисия Лондон.Има на какво да се посмете и да се забалявате от сърце! Там лирическите герои не отстъпват по нищо на настоящите служители в посолството!
    А който я е чел може ли направо да почва да се смее с глас...???
    Има и една друга книга, която пасва на главния "герой" от посолството на Алеко Константинов, мисля че всички се сещате коя е...!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Какво стана с Господарите на ефира, някакъв отговор има ли? Ако не аз да пробвам да ги потърся чрез някой мой познат да съдействаме да се направи репортаж...!!! Виждам какво става и се дразня от положението, както ти казах и преди това - всяко чудо за три дни! Не искам това да се превърне в поредната история, замазана от времето и забравена и опростена на някой мизерен използвач на народна любов!!!

Напреднал
    Post Thanks / Like

ВНимание : В миналото семейство с 4 тона домашно вино е имало право да отгледа до 7 здрави деца.
    Има вероятност виното закупено от посолството в Лондон да не е било съвсем нормално и да е имало нужда да отлежи.

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от prosecutor Виж мнението
    Какво стана с Господарите на ефира, някакъв отговор има ли? Ако не аз да пробвам да ги потърся чрез някой мой познат да съдействаме да се направи репортаж...!!! Виждам какво става и се дразня от положението, както ти казах и преди това - всяко чудо за три дни! Не искам това да се превърне в поредната история, замазана от времето и забравена и опростена на някой мизерен използвач на народна любов!!!
    Оговор няма, няма да направят нищо.

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Дядо Коледа Виж мнението
    ВНимание : В миналото семейство с 4 тона домашно вино е имало право да отгледа до 7 здрави деца.
    Има вероятност виното закупено от посолството в Лондон да не е било съвсем нормално и да е имало нужда да отлежи.

мислех го,мислех го...какво точно искаше да кажеш?за сингъл,колко литра са се полагали?
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

Град
    Post Thanks / Like

Пак има скандална история с вино в посолството.
    Послучай 3-ти март имаше изложба в галерия София.http://www.bulgarianembassy-london.o...449&Itemid=282

За гостите не изожбата и празненството е било сервирано вино разредено със сок.Посланика бил накарал служителката от кухнята на посолството да разреди виното със сок понеже, както вече знаете определеното за коктейли, приеми и подобни вино, е било продадено.
    Един от гостите на изложбата направил малък скандал след като отпил от разреденото вино и подхвърлил, че вероятно се опитват да покрият продаденото вече вино с разредено. Бутилките били сервирани отворени.
    Имаме източници в посолството които ни съобщават и за най малките гафове. Отделно пък и знаем, че редовно ни четят и докладат на посланика какво пише за него и посолството.
    Той е обявил, че бгхеп е враг на посолството, но прави грешка, той не е посолството, преди да се появи той се разбирахме чудесно с предния посланик В Добрев, ще се разбираме и със следващия, защото който и да изпратят ще е по стока от сегашния.

22. БЛАГОДАРЯ Vasseto, prosecutor thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Пак има скандална история с вино в посолството.
    Послучай 3-ти март имаше изложба в галерия София.http://www.bulgarianembassy-london.o...449&Itemid=282

За гостите не изожбата и празненството е било сервирано вино разредено със сок.Посланика бил накарал служителката от кухнята на посолството да разреди виното със сок понеже, както вече знаете определеното за коктейли, приеми и подобни вино, е било продадено.
    Един от гостите на изложбата направил малък скандал след като отпил от разреденото вино и подхвърлил, че вероятно се опитват да покрият продаденото вече вино с разредено. Бутилките били сервирани отворени.
    Имаме източници в посолството които ни съобщават и за най малките гафове. Отделно пък и знаем, че редовно ни четят и докладат на посланика какво пише за него и посолството.
    Той е обявил, че бгхеп е враг на посолството, но прави грешка, той не е посолството, преди да се появи той се разбирахме чудесно с предния посланик В Добрев, ще се разбираме и със следващия, защото който и да изпратят ще е по стока от сегашния.
    Е, това за ваш'те хора в посланическите среди - БРАВИСИМО! А нагостения от НВП посл.Л.М. с шербет микса си е направо две в едно, нали? Такса взел ли му е - нали преди 130 години и това са правили турчолята.... Иначе струва ми се човека или е бил професионален дегустатор, или пък пратен чак от София следовател: само такива могат да открият тънкостите на далаверите посланически и гъбаркането с гости, незаслужаващи уважението на посолството!!! Изглежда дорде някои гледат безплатната изложба на художника Борис Колев, НВП Матев пак е гледал "далаверката" - сиреч както го е казал един от присъст'вущите, верно си е това дет вестниците го съобщават за далаверите с вино в мисия Лондон !!! Ама то още не е стигнало до знанието на тези, дет са му баш началници................ Ха наздраве за НВП Матев!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Хотел близо до посолството в Лондон.
    От MariyaS във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 9
    Последно мнение: 01-10-2012, 10:03
  2. Хотел близо до посолството в Лондон.
    От MariyaS във форум Общ форум
    Отговори: 1
    Последно мнение: 21-08-2012, 10:45
  3. Необичайно, тих Лондон днес.
    От Mudkip във форум Общ форум
    Отговори: 1