Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 15 от 15 ПървиПърви ... 5131415
Резултати от 351 до 366 от общо 366
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Да си поговорим за отслабване и диети

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Аз от Октомври започнах на специална диета - главно балансирана храна с много зеленчуци.
    Отказах се напълно от захар, хляб, ориз, тестени произведения. Допълвам и с протеинови шейкове защото не исках да губя сила. Засега съм минус 6 кила и се чувствам добре. Може още 2-3 кила и после само поддръжка. Изобщо не усещам да се ограничавам някак си, просто смених няколко кофти навици на по-добри.
    Единственият минус е, че таква диета излиза по-скъпа, защото се основава на качествени органик продукти и по-екзотични такива. Ама си струва.
    е добре а на обед какво ядеш? зеленчуци?
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    е добре а на обед какво ядеш? зеленчуци?
    Е, не само зеленчуци, месо и ратителен протеин.
    Например табуле салата с печено пилешко.
    Или пък каквато и друга салата + печено, задушено или варено пиле (200-300гр). Почти всеки ден обядвам така.
    За закуска омлети със спанак, kale, cherry домати и други.
    За вечеря - ако тренирам вечерта, то само един протеинов шейк, ако не то някоя супа (miso) и малкво мръвка.

Общо взето нищо сложно, но най-сложното е да смениш лошите навици. Например има дни в които съм много гладен след обед. Тогава ти се иска да замезеш с някой сникерс или направо в burger king . По-добрият вариант е или да замезеш с плодове или пък 50-100гр biltong. Може също нарязани моркови и пипер да топваш в хумус.
    Просто при мен за да работи трябваше да откажа картофи, ориз, тестени и сладко.

А, вместо сладкиши и т.н. можеш да замезеш с банан полят с малко maple сироп, или пък ябълка с cinamon + almond paste.

Най-важното е да разбареш коя храна ти качва мазнина. При мен тестени от бяло брашно изделия отиват директно в коремните тлъстини. Иска се 2-3 седмици зор да смениш навика, след това е лесно, защото е интуитивно.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Попитах щото обяда ми е голям проблем като съм на работа. А и преди няколко месеца спрях цигарите и се сещаш за кво става въпрос, качил съм около 5 кила. Ако измисля как да се подсигуря с приличен обяд по бързо ще си върна формата

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Попитах щото обяда ми е голям проблем като съм на работа. А и преди няколко месеца спрях цигарите и се сещаш за кво става въпрос, качил съм около 5 кила. Ако измисля как да се подсигуря с приличен обяд по бързо ще си върна формата
    Ако се храниш редовно, няма да имаш нужда да заместваш цигарите с храна. Аз съм минала оттам и знам по себе си, пък и изчетох доста литература. Нормалната разлика между пушач и непушач би трябвало да е 2 до 2,5 килограма, всичко над това идва от заместване на пушенето с храна, за да се задоволи навика да държиш нещо в устата си. Сложи си някъде до тебе вода, ако искаш, със сламка или от спортна бутилка, защото тя наподобява действието при пушене. Гледай между храненията ти да не минава повече от 3-4 часа. Подсигурявай се със здравословни и нискокалорични междинни закуски, например зеленчуци или плодове (не знам какво обичаш), може и друго, аз понякога ям яйца, защото ме държат сита дълго време. В групата едно момиче донесе моркови от Алди (точно оттам, защото са сладки и много приятни), тя ги изстъргва или обелва и нарязва на пръчици, по същия начин и краставици, тя слага и целина, пак на пръчици - и стават като snack. Носи си ги на работата в кутия, слага и от мъничките доматчета - аз също опитах и е много вкусно. То май доста от групата го приеха това, особено морковите са много готини. Аз обичам и чушки, но само червените и жълтите, зелените - не.

На основно хранене при отслабване съотношението на въглехидрати-протеини-фибри трябва да е горе-долу такова, както е на тези чинии, които се продават в Маталан - половината да е зеленчуци, четвърт протеини (месо, риба, яйца, зеленчуков протеин от бобови, например), четвърт въглехидрати (картофи, ориз, паста, хляб):
    Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	Slimming-portion-plate-can-be-used-when-following.jpg
Разглеждания:	23
Размер:	34,9 КБ
ID:	8739

Ако го спазваш това, не ти се дояждат глупости скоро.

Какво ядеш в повече, откакто си спрял пушенето?
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

5. БЛАГОДАРЯ deijei thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Проблема ми е обяда, вероятно за това и вдигнах килата. Сандвичите не мога да ги гледам вече. През деня ям някакви боклуци колкото да не ми е празен стомаха и вечер понеже съм много гладен и преяждам. опитах нещо плодове за обяд , става но за ден два. Това със зеленчуците е добра идея ще го пробвам. Тва с цигарите мисля го преминах този етап, от време на време сънувам че пуша, в началото се ядосвах ,сега като че ли се наслаждавам вече . А и напоследък като съм гладен вечер не знам какво ми се яде. Разните му Макдоналдс не ги харесвам, колегите се бъзикат че съм единственият човек който не харесва Макдоналдс. Та нямам проблем с това. Но виж пица си хапвам с удоволствие. Това е може би единственото тестено нещо което го ям, хляба го избягвам по принцип

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Проблема ми е обяда, вероятно за това и вдигнах килата. Сандвичите не мога да ги гледам вече. През деня ям някакви боклуци колкото да не ми е празен стомаха и вечер понеже съм много гладен и преяждам. опитах нещо плодове за обяд , става но за ден два. Това със зеленчуците е добра идея ще го пробвам. Тва с цигарите мисля го преминах този етап, от време на време сънувам че пуша, в началото се ядосвах ,сега като че ли се наслаждавам вече . А и напоследък като съм гладен вечер не знам какво ми се яде. Разните му Макдоналдс не ги харесвам, колегите се бъзикат че съм единственият човек който не харесва Макдоналдс. Та нямам проблем с това. Но виж пица си хапвам с удоволствие. Това е може би единственото тестено нещо което го ям, хляба го избягвам по принцип
    Само плодове за обяд не става, защото са само въглехидрати и фибри, трябват си протеини, за да те държат сит. Защо да е макдоналдс, абе кой ги харесва тях, който си държи на хранителния режим, те са анти-всичко здравословни. Пиците ги заобикалям отдалеч, защото са блъскани с мазнини, съответно- много калорични, а не те задържат сит за дълго и пак си гладен скоро. Опитай месо със зеленчуци, някакво пилешко или пуешко, ако трябва да е на крак, има приготвени пилешки късчета и пуешки в Асда или някаква шунка по-добре, иначе няма да си сит и вечер ще преяждаш.

Избягването на въглехидратите не е правилно. Аз много години съм се опитвала така да се поддържам - не става, в дългосрочен план. За хляба говоря. Ако се яде по малко, той си трябва, това е горивото на организма. Трябва да му се даде гориво, но не повече, отколкото му е необходимо, там е цаката. Ако не знаеш къде бъркаш в храненето, свали си myfitnesspal - апликация, на която много лесно можеш да си записваш какво ядеш и си записвай няколко дни подред, в идеалния случай - седмица. На купените неща им се сканира баркодът и приложението ги разпознава, иначе пишеш названието на храната и ти излизат безкрайни варианти на всички марки и модели, за които се сещаш и не се сещаш - само избираш. Приложението ти изчислява калориите и ти казва от кое ядеш в повече - мазнини, протеини, въглехидрати - и т.н. Много е полезно, за да си видиш картинката и къде се скапва работата. И те държи в рамки - определя ти калории, в зависимост от целите ти и ти казва, когато ги надхвърлиш. Ако спортуваш, си вкарваш и спорта и ги смята като калории в минус.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Само плодове за обяд не става, защото са само въглехидрати и фибри, трябват си протеини, за да те държат сит. Защо да е макдоналдс, абе кой ги харесва тях, който си държи на хранителния режим, те са анти-всичко здравословни. Пиците ги заобикалям отдалеч, защото са блъскани с мазнини, съответно- много калорични, а не те задържат сит за дълго и пак си гладен скоро. Опитай месо със зеленчуци, някакво пилешко или пуешко, ако трябва да е на крак, има приготвени пилешки късчета и пуешки в Асда или някаква шунка по-добре, иначе няма да си сит и вечер ще преяждаш.

Избягването на въглехидратите не е правилно. Аз много години съм се опитвала така да се поддържам - не става, в дългосрочен план. За хляба говоря. Ако се яде по малко, той си трябва, това е горивото на организма. Трябва да му се даде гориво, но не повече, отколкото му е необходимо, там е цаката. Ако не знаеш къде бъркаш в храненето, свали си myfitnesspal - апликация, на която много лесно можеш да си записваш какво ядеш и си записвай няколко дни подред, в идеалния случай - седмица. На купените неща им се сканира баркодът и приложението ги разпознава, иначе пишеш названието на храната и ти излизат безкрайни варианти на всички марки и модели, за които се сещаш и не се сещаш - само избираш. Приложението ти изчислява калориите и ти казва от кое ядеш в повече - мазнини, протеини, въглехидрати - и т.н. Много е полезно, за да си видиш картинката и къде се скапва работата. И те държи в рамки - определя ти калории, в зависимост от целите ти и ти казва, когато ги надхвърлиш. Ако спортуваш, си вкарваш и спорта и ги смята като калории в минус.

9. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

забелязах че хляба не ми действа добре. вероятно стомаха съм си развалил , но не ми е ок. особено вечер.
    харесвам пилешко но е блъскано с антибиотици и него от време на време го консумирам. ще взема да си направя меню за всеки ден че това вече не е ок. и опеделено не ям много но качвам кила, което ми говори че организма е в сейф моуд

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

забелязах че хляба не ми действа добре. вероятно стомаха съм си развалил , но не ми е ок. особено вечер.
    харесвам пилешко но е блъскано с антибиотици и него от време на време го консумирам. ще взема да си направя меню за всеки ден че това вече не е ок. и опеделено не ям много но качвам кила, което ми говори че организма е в сейф моуд
    Записвай си това, което ядеш за една седмица и си изчисли basal metabolic rate с някой онлайн калкулатор. 90 % е вероятността, че ще останеш изненадан от резултатите... 10-те процента са, че е възможно наистина организмът преминава в safe mode, ако не се храниш редовно, често стигаш до състояние на силен глад и затова организмът ти смята, че ще го умориш от глад. Обикновено се случва при по-продължителни диети, когато свалянето спира и настъпва плато. Както обясняваш, че качваш килограми, не е много вероятно да е така, но все пак знам ли. В Шотландия никакво месо не се блъска рутинно с антибиотици, защото са доста скъпи и няма сметка от това. Ако се притесняваш от това, си купувай organic. Може и всякакво друго месо или риба, стига да са немазни всъщност.

12. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

ще пробвам но след нова година
    пилешкото се блъска с антибиотици или не знам си кво там за да растат по бързо. съмнявам се да не ги блъскат с такива добавки тук в ук освен органика

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Това за "ДИЕТИТЕ" е явна лъжа защото според 120 годишната французоика най- тежко и е било да откаже цигарите и коняка на 100 -те години....https://en.wikipedia.org/wiki/Jeanne_Calment
    EC=WC
    "If Trump is not your president, then you are an illegal resident!!!!!"
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

Старо куче
    Post Thanks / Like

Вероятно е права, чел съм че пристрастеността към цигарите е по голяма от пристрастеността към хероина. Нямам идея как е при хероина, но това ми е трети път отказ на цигари за дълъг период от време. Първите два пъти изкарах по година.
    Много хора като откажат цигарите казват че се чувстват прекрасно, при мен няма разлика или поне не я усещам. Стимула ми да откажа цигарите беше като направиха кутията 8 паунда. Да хвърляш на вятъра 8 паунда за ден два не си струва.

Post Thanks / Like

Вероятно е права, чел съм че пристрастеността към цигарите е по голяма от пристрастеността към хероина. Нямам идея как е при хероина, но това ми е трети път отказ на цигари за дълъг период от време. Първите два пъти изкарах по година.
    Много хора като откажат цигарите казват че се чувстват прекрасно, при мен няма разлика или поне не я усещам. Стимула ми да откажа цигарите беше като направиха кутията 8 паунда. Да хвърляш на вятъра 8 паунда за ден два не си струва.
    Остави кутията която си хвърлял за 8 паунда.....сега са представи бутилка качествен коняк за най малко паунда 50- 60 да изхвърляш на боклука ....това си е малко престъпление!
    EC=WC
    -George Orwell

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране

ще пробвам но след нова година
    пилешкото се блъска с антибиотици или не знам си кво там за да растат по бързо. съмнявам се да не ги блъскат с такива добавки тук в ук освен органика
    Тук някъде из форума преди време се коментираше изказване на българка, която работи като контрол по месата, правят внезапни проверки по фермите, взимат проби и ги изследват в лаборатории - каза, че досега не е откривала никъде антибиотици и че били прекалено скъпи, за да се влагат с цел увеличаване на производството. Имало може би някакъв смисъл в Щатите, при огромните ферми, но тук не било така. Каза, че тя самата не си купувала органик, защото пък имало риск от забравих какво заболяване, понеже за да е органик се проверявало дали не е третирано с еди-какво си, а това еди-какво си предпазвало от тази зараза. Оттогава спрях да купувам като принцип меса органик, и без това ги гледам ежедневно говедата и овцете как пасат на воля трева, дори и през зимата. Купувам яйца и зеленчуци organic, когато има, но за месата не се втелясвам чак толкова. Ако има - има, ако няма - купувам free range и съм happy.

За трудното отказване на цигарите си е митове и легенди. Аз съм ги отказвала на 2 пъти с книгата "не пуша вече" - "An easy way to stop smoking" - всичко е в главата. Два пъти, щото пропуших от келешлък. Сега мога да пуша, мога и да не пуша. Като съм с приятели, които пушат, припалвам. Като няма такива наоколо - хич не се сещам. Иначе имам електронна цигара уж за зор заман, ама станах за смях, като отидох в магазина и казах, че някакси е изтекла течността - и те казаха, че сигурно съм я оставила в някой шкаф полегнала и не съм я търсила с месеци (точно така си беше), та си личи колко я ползвам - от дъжд на вятър. Физическото привикване се преодолява много лесно. Вредата от цигарите не се усеща веднага, а след години, когато е вече късно - влияе силно на венците, естествено, на дробовете, но за мен другото е по-важно. С годините грешките в ДНК-то стават по-чести и ако организмът е по-силен и по-чист, се справя по-добре и ги елиминира. Ако е много претоварен с токсини, наднормено тегло, цигари, алкохол и т.н. - не успява да ги елиминира и те почват да се развиват. Цената си е фактор също, разбира се. Аз мразя и да мириша на цигари, това ми е много силен фактор. Хвърлям маса пари за качествени парфюми и след това с едни цигари утрепвам цялата картинка...

18. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Post Thanks / Like

Последно редактирано от DONALD TRUMP : 24-12-2018 на 11:23
    EC=WC
    -George Orwell

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Тук някъде из форума преди време се коментираше изказване на българка, която работи като контрол по месата, правят внезапни проверки по фермите, взимат проби и ги изследват в лаборатории - каза, че досега не е откривала никъде антибиотици и че били прекалено скъпи, за да се влагат с цел увеличаване на производството. Имало може би някакъв смисъл в Щатите, при огромните ферми, но тук не било така. ...
    Жената не е излъгала, и в същото време не е права - антибиотици и другите витамини, хранитвлни добавки и прочие се дават на животинките не за увелчаване на производството, а за гарантиране на някакво производство. Защото иначе просто измират.
    Btw - в България се продават предимно десни бутчета (пилешки), защото лекарствата се инжектират точно там!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Страница 15 от 15 ПървиПърви ... 5131415

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отслабване без диети - моля за съвети
    От Doondie във форум Здраве, Kрасота и Мода
    Отговори: 42
    Последно мнение: 19-03-2012, 21:59
  2. какви диети правите тук?
    От double trouble във форум Кулинарен кът
    Отговори: 40
    Последно мнение: 01-03-2011, 21:07
  3. Да поговорим за музика
    От Don_Toni във форум Музика, концерти, партита
    Отговори: 28