Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 13 от 13 ПървиПърви ... 3111213
Резултати от 301 до 313 от общо 313
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Работа за лекар във Великобритания

Цитирай Първоначално написано от KOCMOHABT Виж мнението
    Не знам как стои въпроса с докторските документи, но мога да споделя от другата гледна точка, на пациента:
    Има доста българи по здравните заведения тук. Whips Cross в спешното срещнахме наш педиатър а в болницата на Great Ormond street пак случайно попаднахме на бг кардио доктор, зъболекарката поне я познавах от България
    Но предполагам, че доста път са изминали докато се покажат и утвърдят тук.
    Благодаря за коментара!) На никого не е лесно, всеки е извървял своя път!

Номад Аватара на Kalo_75
    Град
    Canterbury Kent
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: Работа за лекар във Великобритания

Цитирай Първоначално написано от batiteddy Виж мнението
    Безкрайно съм ти благодарен за отделеното време и внимание! И аз така мисля, че първо трябва да се мине през средно ниво за натрупване на опит в UK! Явно ще трябва да регистрирам еднолично LTD и чрез него през рикрутърските агенции да мина през няколко локъма! Иначе с неврологията тайни нямам!! Ще бъде добре ако мога да се свържа с българския Ви колега невролог!
    Няма рецепта която да важи за всички.Както Фани пише може и директно като консултант да се хванеш,всичко зависи от търсене/предлагане на конкретната специалност.Явно си доста опитен в неврологията,но имай предвид че британската система е доста специфична.Вариант е и да дойдеш на обсервершип на свои разноски,колкото да се запознаеш със начина им на работа.Локъмите са за хора с повече УК опит,идваш за ден в болницата и се очаква от теб да си напълно функционален,особено като ти дават 50/час.За съжаление не мога да те свържа с този колега,нещо не отговаря на емайли.Успех.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kalo_75 Виж мнението
    Няма рецепта която да важи за всички.Както Фани пише може и директно като консултант да се хванеш,всичко зависи от търсене/предлагане на конкретната специалност.Явно си доста опитен в неврологията,но имай предвид че британската система е доста специфична.Вариант е и да дойдеш на обсервершип на свои разноски,колкото да се запознаеш със начина им на работа.Локъмите са за хора с повече УК опит,идваш за ден в болницата и се очаква от теб да си напълно функционален,особено като ти дават 50/час.За съжаление не мога да те свържа с този колега,нещо не отговаря на емайли.Успех.
    Благодаря колега! Твоя коментар ще ми бъде от изключителна полза! Бъди жив и здрав !

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравей Калояне,
    Имам един въпрос към теб. От предишните ти постове разбирам че си ортопед (и травматолог). От 10 години работя в Словения. Преди две години се засилих да се лицензирам през GMC но устремът ми бе сломен от 460EUR такса, която трябваше да платя. Сега се засилих оше веднъж и както ме увериха от GMC, вероятно скоро ще ме впишат в регистъра на специалистите. Тъй като и аз съм ортопед и травматолог (Orthopedic&Trauma Surg), от къде да започна търсенето на работа? Преди две години се бях регистрирал в някаква recruitment агенцияи ме побъркаха от звънене. Сега съм се регистрирал в BMJ, i още 4-5 други, но засега вече 2 дни няма много интерес. Прочетох по долу някъде че не било невъзможно да си намериш работа като консултант, но една от агенциите ми предлага RMO, тъй като най лесно се влизало в системата, получавал си опит и безплатен подслон и храна (егати тия ни имат наистина за аборигени). Ако ще е така ще трябжа да си пообновя знанията по CPR и да направя ATLS тук при нас преди да тръгна. Другия вариант е да търся директно консултантско място.
    Моля те дай съвет, виждам че си вече няколко години в UK!
    Поздрави!
    Христо Грънчаров

Номад Аватара на Kalo_75
    Град
    Canterbury Kent
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от granci Виж мнението
    Здравей Калояне,
    Имам един въпрос към теб. От предишните ти постове разбирам че си ортопед (и травматолог). От 10 години работя в Словения. Преди две години се засилих да се лицензирам през GMC но устремът ми бе сломен от 460EUR такса, която трябваше да платя. Сега се засилих оше веднъж и както ме увериха от GMC, вероятно скоро ще ме впишат в регистъра на специалистите. Тъй като и аз съм ортопед и травматолог (Orthopedic&Trauma Surg), от къде да започна търсенето на работа? Преди две години се бях регистрирал в някаква recruitment агенцияи ме побъркаха от звънене. Сега съм се регистрирал в BMJ, i още 4-5 други, но засега вече 2 дни няма много интерес. Прочетох по долу някъде че не било невъзможно да си намериш работа като консултант, но една от агенциите ми предлага RMO, тъй като най лесно се влизало в системата, получавал си опит и безплатен подслон и храна (егати тия ни имат наистина за аборигени). Ако ще е така ще трябжа да си пообновя знанията по CPR и да направя ATLS тук при нас преди да тръгна. Другия вариант е да търся директно консултантско място.
    Моля те дай съвет, виждам че си вече няколко години в UK!
    Поздрави!
    Христо Грънчаров
    Здравей колега,няма нищо невъзможно.Така таксата да не те шашка толкова,40% ще си възстановиш като започнеш работа и направиш една данъчна година.В момента пазара за ортопеди не е много добър,има много местни които не могат да се пласират,но ако си добър и непретенциозен към място с 10 год орто стаж може и да успееш като консултант,на първо време като локум и после постоянно,особено ако имаш подспециалност и опит По реално е да те вземат като специалист или т.нар стаф или мидъл грейд.Това е между консултант и специализант аз това работя.РМО е доста кофти не се съгласявай,това е стажантска работа в частни болници,.Добре платена е длъжността,удобна е за хора които не са базирани в УК а идват за седмица да направят пари и да се върнат по места(Централ.Ев,Гърция ,Испания).В NHS e SHO еквивалента му,ако искаш да влезеш в системата SHO e po dobyr вариант понеже е в NHS,но за човек с твоя опит си е мноого сериозно връщане назад.Освен АТЛС Изкарай и ALS .Питай ако имаш други проблеми.
    За работа освен BMJ препоръчвам
    https://www.jobs.nhs.uk
    Малко е дървена регистрацията,но пък всички позиции в Nhs се обявяват там.
    Последно редактирано от Kalo_75 : 27-05-2013 на 23:01

6. БЛАГОДАРЯ abvc thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Много ти благодаря за информацията!
    Регистрирах се в сайта, който ми предложи и получих вече няколко предложения за консултантска работа. Засега ще изчакам да си приключа регистрацията в GMC и тогава ще започна да търся и да кандидатствам. От словенското министерство трябва да получа документ че българската ми диплома и словенската ми специализация отговарят на изискванията на директива 36 от 2005 година на ЕО. Така ще ме впишат в регистъра на лекарите и специалистите едновременно.
    Как се отнасят Великобританците към хора, които не им владеят езика перфектно? Мисля че ще ме разбират, но до перфектността ми липсва още известно време.
    Има ли смисъл да правя ATLS, щом като няма да работя като RMO? Работил съм в Пирогов във София почни 7 години. После тук в Словения на спешен кабинет и дежурства съм изкарал много часове, но те искат най вероятно документ с което да удостоверя уменията си.
    Благодаря ти предварително за отговорите.
    Поздрави!

Номад Аватара на Kalo_75
    Град
    Canterbury Kent
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от granci Виж мнението
    Много ти благодаря за информацията!
    Регистрирах се в сайта, който ми предложи и получих вече няколко предложения за консултантска работа. Засега ще изчакам да си приключа регистрацията в GMC и тогава ще започна да търся и да кандидатствам. От словенското министерство трябва да получа документ че българската ми диплома и словенската ми специализация отговарят на изискванията на директива 36 от 2005 година на ЕО. Така ще ме впишат в регистъра на лекарите и специалистите едновременно.
    Как се отнасят Великобританците към хора, които не им владеят езика перфектно? Мисля че ще ме разбират, но до перфектността ми липсва още известно време.
    Има ли смисъл да правя ATLS, щом като няма да работя като RMO? Работил съм в Пирогов във София почни 7 години. После тук в Словения на спешен кабинет и дежурства съм изкарал много часове, но те искат най вероятно документ с което да удостоверя уменията си.
    Благодаря ти предварително за отговорите.
    Поздрави!
    Писах на лична да не разводняваме темата.Пиши ако не си получил съобщението.

Старо куче
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Кога най-после няколко български лекари с различни специалности - например УНГ, вътрешни болести, стоматолог, гинеколог ще се съберат и ще отворят една частна клиника в Лондон. Пазар според мен има голям, стига да са компетентни и да не искат да забогатеят много бързо. Гледам русски, полски, литовски и всякакви други са се обединили и са доволни и предоволни. Пък де да знам - може и много да искам - като знам че другите нации могат да работят заедно само българите "сите искаме да сме войводи" и нямам големи надежди. Аз например още чакам направление за специалист от моя английски ГП и минава месец докато ти дойде апоинтмента. Ако имаше частен български специалист щях да ида при него отколкото да чакам месеци
    "Внимавай какво си пожелаваш! Най-много сълзи са проляти от сбъднати мечти"

Номад Аватара на Kalo_75
    Град
    Canterbury Kent
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от juld Виж мнението
    Кога най-после няколко български лекари с различни специалности - например УНГ, вътрешни болести, стоматолог, гинеколог ще се съберат и ще отворят една частна клиника в Лондон. Пазар според мен има голям, стига да са компетентни и да не искат да забогатеят много бързо. Гледам русски, полски, литовски и всякакви други са се обединили и са доволни и предоволни. Пък де да знам - може и много да искам - като знам че другите нации могат да работят заедно само българите "сите искаме да сме войводи" и нямам големи надежди. Аз например още чакам направление за специалист от моя английски ГП и минава месец докато ти дойде апоинтмента. Ако имаше частен български специалист щях да ида при него отколкото да чакам месеци
    Аз лично не възприемам идеята за частна медицина и не бих се хванал с това,но доколкото съм чувал от колеги англичани добре известни в областта,не може да разчиташ само на частно.Основната клиентела са хора от средната класа които имат частна застраховка.Като знам с какво се занимават повечето от българите тук не мисля че много от тях имат такава или средства да си платят.Може би от догодина когато пристигнат повече нашенци ще има смисъл.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравеите,Искам да попитам има ли някои опит как се започва работа като лекар в UK? Имам всички документи,без разрешително за работа.В момента сам UK.Moга ли да започна като волнонаемна без заплащане?Ако имате информация,моля да споделите.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Град
    Bulgaria Sofia
    Post Thanks / Like

Има ли колеги, които са получили GMC регистрация с лиценз след новите изисквания за езика?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте колеги

Виждам че, темата е доста стара.
    Надявам се повечето от вас да са успели да вземат всички документи за работа тук в Англия и да са се реализирали.
    Пиша по повод,това че, направих Българска клиника в Лондон. И деята е да събера български специалисти на едно място. Ако някой има желание за работа в частния сектор, моля свържете се с мен на тел 07935835469 или имейл: [email protected]
    Успех на всички, където и да се намирате по света.

Страница 13 от 13 ПървиПърви ... 3111213

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 3 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 181
    Последно мнение: 01-04-2013, 17:57
  2. Може ли новозавършил български лекар да започне работа като employee?
    От svetlozarov във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 26
    Последно мнение: 17-11-2010, 18:50
  3. работа като лекар в англия
    От speed.dem0n във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 1
    Последно мнение: 19-05-2009, 20:04
  4. Работа във Великобритания
    От ella7 във форум Общ форум
    Отговори: 9
    Последно мнение: 22-02-2008, 23:09

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си