Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 18 от общо 18
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Работа в супермаркет - какъв вид work permit ми е нужен?

Здравейте,
    надявам се да не задавам вече зададен въпрос,но съм наистина много объркана ?от 4 месеца съм тук и съм селф-емплоъед -имам НИН и си пуснах aplication БР1 ,но не ми е ясно с жълтия сертификът ще мога ли да започна работа например в супермаркет и какво трябва да направя ,за да прекъсна селф-емплоъед-а ,извинете ме ако задавам глупави въпроси,но предполагам ,че и за в бъдеще ще моля за помощ ,защотото почти нищо не ми е ясно? Благодаря предварително

Мод.едит: Кирилицата е задължителна!
    Последно редактирано от Staki : 20-11-2007 на 21:24 Причина: латиница

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Работа в супермаркет - какъв вид work permit ми е нужен?

Най-вероятно не можеш да работиш в супермаркет, освен ако не ти изкарат работно разрешително , в което се съмнявам заради хилядите поляци, индийци, пакистанци и кенийци, който имат право да работят на трудов договор. Така че не си прекъсвай селф-емплоид статуса защото това е единственият ти начин да работиш законно.

3. БЛАГОДАРЯ CYPER thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Работа в супермаркет - какъв вид work permit ми е нужен?

Благодаря за отговора,но се нуждая наистина от хора ,които имат опит да споделят с мен,защото не искам да чистя къщи доста дълго време-аз съм макроикономист,работих 5 години в туристическа агенция и сега искам да изкарам тук курс ,даващ ми право да издавам самолетни билети ,защото това правих в БГ-тоест опита го имам ,но нямам кетапа,така че мисълта ми беше ако искам да работя където и да било-туристическа агенция,супермаркет ,какво да направя -наистина не искам да повярвам ,че човек не може да успее тук да работи това ,което иска ,ако е достатъчно упорит.Чета за жълтия и синия сертификат ,но не мога да разбера правилно синият сертификат ли ми дава право да работя в друга сфера и трябва ли да прекъсна селф-имплойда-ще бъда благодарна на хората ,които искат да ми помогнат ,защото наистина ми е много тежко и трудно-да напусна бг и работата ,която обожавах беше трудно за мен решение и сега искам по някакъв начин да оправдая стъпката си -т.е вие знаете защо човек с хубава работа тръгва и идва тук -заради неоценения труд.

5. БЛАГОДАРЯ Demy, албаса thanked for this post
    Faithless Аватара на boki
    Град
    Harrogate
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Работа в супермаркет - какъв вид work permit ми е нужен?

Трябва ти работно разрешително, по-горе са ти го написали...не четеш ли? Работодателя трябва да докаже че не може да намери работник от UK или друг с пълни работни права и че ти си единствената за това работно място. Повече по въпроса може да научиш тук. Синия сертификат дава право да си работиш където си искаш, за него се кандидатства след като имаш 12 месеца легален employment (не self employed). Жълтия сертификат показва че си self-employed.
    Последно редактирано от boki : 21-11-2007 на 11:19

This is my church. This is where I heal my hurts. It's a natural grace. Of watching young
    life shape. It's in minor keys. Solutions and remedies. Enemies becoming friends.
    When bitterness ends. It's in the world I become. Contained in the hum.Between voice and
    drum. It's in the change. The poetic justice of cause and effect. Respect, love, compassion.
    For tonight GOD IS A DJ

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравей,мога да ти помогна с късовете които са ти нужни,тук работят по системата на Virgin Atlantic и просто си потърси college и изкарай Virgin Atlantic Fares and Ticketing.Относно намиране на работа е адски трудно като селф емплоъед но изкарай си college и дано сменят системата за нас балагарите

Мод. Едит: Кирилицата е задължителна!
    Последно редактирано от Staki : 21-11-2007 на 13:19 Причина: латиница

Post Thanks / Like

Това е чудесно, Вени, че имаш определена цел и знаеш какво искаш да работиш. Вярвам, че който знае какво точно цели и упорито преследва целта си, рано или късно ще я постигне. От сърце ти желая това да е по-скоро!

Лошото обаче е, че Home Office резнаха българите и румънците така, че само ние измежду всичките страни членки на Европейския Съюз нямаме свободен достъп до трудовия пазар на UK.

С жълтия сертификат не можеш да започнеш работа в супермаркет. Жълтият сертификат ти дава право единствено да си търсиш сам клиенти, без да имаш работодател, или иначе казано само да си self-employed. Каквото право всъщност ти си имаше и преди да ти го издадат – не знам дали знаеш, че жълтият сертификат не е задължителен, т.е. ти си го имаш това право дори и да не беше кандидатствала за такъв сертификат. Считано от 01.01.2007, правото самостоятелно да развива някаква дейност като self-employed (примерно да чисти къщи) го има всеки новодошъл българин / българка / румънец / румънка. И това право идва от националната ни принадлежност, а не от жълтия сертификат! Ти и да се откажеш от този си сертификат, не губиш това право, освен ако не смениш националността си! Не знам защо всеки новодошъл българин се е втурнал да кандидатства за жълт серт.? Единствената полза от него виждам в това, ако евентуално помага за по-бързо получаване на НИН (както подразбирам от някои изказвания във форума), макар че НЕ БИ ТРЯБВАЛО ДА ГО ИЗИСКВАТ ОТ INLAND REVENUE ПРИ ИНТЕРВЮТАТА ЗА НИН !!! На какво законно основание ще го изискват, не знам!? Но това е друга тема...

А колкото до синия сертификат: да, синият сертификат дава право да работиш като employed, примерно да работиш в супермаркет. Дали обаче е възможно сега да се сдобиеш със син сертификът (благодарение, разбира се, на съответни действия от страна на работодателя), или първо ще се сдобиеш с някакъв документ от ХО, който да ти дава право да работиш за този работодател, а пък за син сертификът ще кандидатстваш чак след 12 месеца, не съм наясно как стои въпросът за новодошли след 01.01.2007.

Вени, ако успееш да се сдобиеш и с право на достъп до трудовия пазар на Англия, да знаеш че това не отменя правото на никoй българин да развива дейност като self-employed! Така че не е нужно да се отказваш от жълтия сертификат –с него или без него, ти правото да работиш като self-employed си го запазваш, и ако искаш се ползвай от това право, ако не искаш недей. Т.е. ако се сдобиеш с право да работиш като EMPLOYED, ти ще имаш право да съвместяваш и self-employed, ако желаеш и имаш достатъчно време и за двете. На въпроса ти: “трябва ли да прекъсна селф-имплойда?” моето мнение е: не е нужно. Жълтият сертификат нито ти помага за нещо, нито ти пречи да действаш в посока придобиване на син сертификът, като доколкото знам това последното е много трудно нещо в момента за бг и румънци. Предполагам, че ако някой работодадел много те хареса, ще трябва да предприеме процедура в Home Office, за да ти бъде разрешено да работиш за този работодател; ако ХО евентуално разреши, не знам какъв вид документ се издава на работника - дали е направо син сертификат? Или първо издават work permit, а пък чак след 12 месеца работа при същия работодател ще кандидатстваш за син сертификат? Не съм сигурна в това последното, само предполагам. Тук из форума преди време се писа, че работодателят трябва едва ли не да докаже, че ти си единственият подходящ кандидат за работното място - една доста непосинна задача!
    Едно време, преди БГ да влезе в EU, работодателят кандидатстваше в HOffice да бъде издадено работно разрешително (work permit) на дадения кандидат за работа. С получения work permit пък след това човекът кандидатстваше за WorkPermit Visa - в British Embassy в София. Но каква е точно процедурата в момента, след влизането ни в EU, не знам. Дано някои който е по-добре запознат, да се включи!

9. БЛАГОДАРЯ Staki, marina_drago, jkaterina thanked for this post
    Faithless Аватара на boki
    Град
    Harrogate
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от milena Виж мнението
    ....
    Едно време, преди БГ да влезе в EU, работодателят кандидатстваше в HOffice да бъде издадено работно разрешително (work permit) на дадения кандидат за работа. С получения work permit пък след това човекът кандидатстваше за WorkPermit Visa - в British Embassy в София. Но каква е точно процедурата в момента, след влизането ни в EU, не знам. Дано някои който е по-добре запознат, да се включи!
    По темата е писано вече и по-горе съм дал линк към нея!

This is my church. This is where I heal my hurts. It's a natural grace. Of watching young
    life shape. It's in minor keys. Solutions and remedies. Enemies becoming friends.
    When bitterness ends. It's in the world I become. Contained in the hum.Between voice and
    drum. It's in the change. The poetic justice of cause and effect. Respect, love, compassion.
    For tonight GOD IS A DJ

11. БЛАГОДАРЯ milena thanked for this post
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Работа в супермаркет - какъв вид work permit ми е нужен?

... Тук из форума преди време се писа, че работодателят трябва едва ли не да докаже, че ти си единственият подходящ кандидат за работното място - една доста непосинна задача!
    Сега работодателя пак кандидатства в Home Office като доказва, че си достатъчно квалифициран (образование, стаж и пр) и, че е търсил, но не е намерил някой, който да заеме позицията (тази позиция трябва да е била рекламирана поне един месец). Ако Home Office преценят, че всичко това е така, изпращат на работодателя Letter of Approval, който ти го дава на теб и с това писмо ти кандидатстваш за Accession Worker Card, който ти дава право да работиш за този работодател.

13. БЛАГОДАРЯ milena, албаса thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от boki Виж мнението
    По темата е писано вече и по-горе съм дал линк към нея!
    Ами, вярно че е писано. Ей сега видях - и то доста полезни неща! Аз съм подминала тази тема, защото съм отпреди януари 2007 и не ме касае.

Вени, направо отивай на линка, дето Боки ти е дал. Та там твоят въпрос е основно разнищен.

Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Работа в супермаркет - какъв вид work permit ми е нужен?

Цитирай Първоначално написано от Staki Виж мнението
    Сега работодателя пак кандидатства в Home Office като доказва, че си достатъчно квалифициран (образование, стаж и пр) и, че е търсил, но не е намерил някой, който да заеме позицията (тази позиция трябва да е била рекламирана поне един месец). Ако Home Office преценят, че всичко това е така, изпращат на работодателя Letter of Approval, който ти го дава на теб и с това писмо ти кандидатстваш за Accession Worker Card, който ти дава право да работиш за този работодател.
    Skaki, малко съм объркана от това което казваш. Това за Letter of Approval go разбирам, обаче ти сигурен ли си че Accession Worker Card е само за един работодател? Аз досега съм си мислила че Accession Worker Card е еквивалентно на син сертификът, който дава достъп до всички работодатели?
    Предварително се извинявам за непросветеността си, в случай че не съм права.

Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Re: Относно: Работа в супермаркет - какъв вид work permit ми е нужен?

Skaki, малко съм объркана от това което казваш. Това за Letter of Approval go разбирам, обаче ти сигурен ли си че Accession Worker Card е само за един работодател? Аз досега съм си мислила че Accession Worker Card е еквивалентно на син сертификът, който дава достъп до всички работодатели?
    Предварително се извинявам за непросветеността си, в случай че не съм права.
    Да, сигурен съм

Виж т.11
    http://www.opsi.gov.uk/si/si2006/20063317.htm

17. БЛАГОДАРЯ milena thanked for this post
    Старо куче
    Град
    LOUD AND PROUD FROM LONDON TOWN
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от veni1007 Виж мнението
    Здравейте,
    надявам се да не задавам вече зададен въпрос,но съм наистина много объркана ?от 4 месеца съм тук и съм селф-емплоъед -имам НИН и си пуснах aplication БР1 ,но не ми е ясно с жълтия сертификът ще мога ли да започна работа например в супермаркет и какво трябва да направя ,за да прекъсна селф-емплоъед-а ,извинете ме ако задавам глупави въпроси,но предполагам ,че и за в бъдеще ще моля за помощ ,защотото почти нищо не ми е ясно? Благодаря предварително

Мод.едит: Кирилицата е задължителна!
    Защо мислиш, че в супермаркет ше ти е по-лесно от чистенето на къщи. С чистенето имаш повече свобода и и можеш да си нагаждаш времето, за да учиш...верно, че 'чистачка' не звучи гордо, ама пък да нареждаш салам и моркови в АСДА си е направо убийство...

19. БЛАГОДАРЯ milena thanked for this post
    Напреднал Аватара на Firefly77s
    Град
    North Yorkshire
    Post Thanks / Like

Басман е прав.Имам три познати,които определят работата си в Тесkо като стресираща, а до колкото съм чувала в Тесkо специално всеки работи всичко в смисъл един ден може да подреждаш щандове с моркови и салами, на следващия ден може да си на касата, на третия ден може да има недостиг personal на редиците за дрехи и техника и ако трябва и ще опаковаш стоки с изтекъл срок на годност цял ден и ще се ровиш по редиците със хранителни стоки цял ден.А и карат нощни смени и т.н.а заплащането не е много добра, затова има и голямо текучество на personal.
    Помисли си пак много добре кое е плюс и кое е минус за теб в тази работа!
    Поздрави!

21. БЛАГОДАРЯ milena thanked for this post
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Re: Относно: Работа в супермаркет - какъв вид work permit ми е

Цитирай Първоначално написано от Staki Виж мнението
    Да, сигурен съм

Виж т.11
    http://www.opsi.gov.uk/si/si2006/20063317.htm
    Да, вярно. Благодаря за линка!

В т.11 е казано:
    (7) An accession worker card shall expire if the holder of the card ceases working for the employer specified in the application.

Аз съм била много заблудена, като съм си мислила че сертификата, който всички наричат синя карта, и "accession worker card" са едно и също нещо. То и не ме засяга лично, де. Ама може ли толкова много цветове сертификати да измислят специално за нас, че и accession worker card на всичко отгоре - не да се обърка човек, ами да се побърка!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Много благодаря на всички за помоща,вие сте страхотни,така нещата ми станаха доста ясни ,но се отчаях напълно,в смисъл аз съм на 24г ,нямам проблем с това че чистя къщи,аз знам как сам дошла тук,колко ми е било трудно и всичко ,защото няма срамен труд,когато се бориш с живота сам,просто ми е мъчно ,че младите хора сме принудени с образование ,с хубава работа в БГ да идваме тук ,където е доста трудно да постигнеш да те третират наравно с другите националности на трудовия пазар.Не съм от хората ,които се оплакват ,не обичам това,може бо ще се намерят хора ,които да кажат 5г си работила в туристическа агенция-да си беше стояла вкъщи,но аз ще им отговоря какво правите ,когато вие сте отговорен за всичко,но се чувствате неоценен ,работите честно и лоялно ,но всеки месец в продължение на толкова години се молите буквално за заплатата си ,защото вкъщи вече няма пари за сметки и ежедневни разходи,учите задочно и работите ,за да се издържате и плащате образованието си,но всеки божи месец се молите за парите си,които сте изработили с труда си -ето затова сам тук и ето затова чистя къщи-знам че в края на деня ще имам определена сума ,с която да поема ежедневните неща.Но не искам и няма да се примиря с това ,че не съм равна на останалите.благодаря на maddy за съвета за Virgin Atlantic-ще изкарам level 1 и Галилео /защото знам ,че тук работят по нея ,а в БГ сам работила по Амадеус -само да съм здрава и да имам пари,лошото е че намерих college в центъра ,а аз съм в Kingston Upon Thames-в Кингстон college май не го прадлагат/,и да помоля ако има българи,имащи туристическа агенция тук да ми дадат шанс ,защото без да намеря работодател ,които да ми помогне за work permit нищо няма да се получи,а англ.работодател едва ли ще се трогне за мен -мога само да кажа ,че с цялото си сърце обожавах работата си и обожавах да продавам самолетни билети и понеже сам доста общителен човек дори завързвах приятелства с клиентите ,а това в този бранш е страшно важно-така се печелят редовни клиенти.Благодаря и на Милена за подкрепата и казаните думи.Само знам че няма да спра да се боря.Не знам вие как сте с квартирите ,но аз плащам висок за мен наем-400Ј; без сметки и Council Tax за двама човека.Ако има българин ,които прадлага малко студио със сметки ,включени в наема моля да пише.още веднъж Благодаря на всички за помоща.
    Последно редактирано от Staki : 22-11-2007 на 10:21 Причина: латиница

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от veni1007 Виж мнението
    Много благодаря на всички за помоща,вие сте страхотни,така нещата ми станаха доста ясни ,но се отчаях напълно,в смисъл аз съм на 24г ,нямам проблем с това че чистя къщи,аз знам как сам дошла тук,колко ми е било трудно и всичко ,защото няма срамен труд,когато се бориш с живота сам,просто ми е мъчно ,че младите хора сме принудени с образование ,с хубава работа в БГ да идваме тук ,където е доста трудно да постигнеш да те третират наравно с другите националности на трудовия пазар.Не съм от хората ,които се оплакват ,не обичам това,може бо ще се намерят хора ,които да кажат 5г си работила в туристическа агенция-да си беше стояла вкъщи,но аз ще им отговоря какво правите ,когато вие сте отговорен за всичко,но се чувствате неоценен ,работите честно и лоялно ,но всеки месец в продължение на толкова години се молите буквално за заплатата си ,защото вкъщи вече няма пари за сметки и ежедневни разходи,учите задочно и работите ,за да се издържате и плащате образованието си,но всеки божи месец се молите за парите си,които сте изработили с труда си -ето затова сам тук и ето затова чистя къщи-знам че в края на деня ще имам определена сума ,с която да поема ежедневните неща.Но не искам и няма да се примиря с това ,че не съм равна на останалите.благодаря на maddy за съвета за Virgin Atlantic-ще изкарам level 1 и Галилео /защото знам ,че тук работят по нея ,а в БГ сам работила по Амадеус -само да съм здрава и да имам пари,лошото е че намерих college в центъра ,а аз съм в Kingston Upon Thames-в Кингстон college май не го прадлагат/,и да помоля ако има българи,имащи туристическа агенция тук да ми дадат шанс ,защото без да намеря работодател ,които да ми помогне за work permit нищо няма да се получи,а англ.работодател едва ли ще се трогне за мен -мога само да кажа ,че с цялото си сърце обожавах работата си и обожавах да продавам самолетни билети и понеже сам доста общителен човек дори завързвах приятелства с клиентите ,а това в този бранш е страшно важно-така се печелят редовни клиенти.Благодаря и на Милена за подкрепата и казаните думи.Само знам че няма да спра да се боря.Не знам вие как сте с квартирите ,но аз плащам висок за мен наем-400Ј; без сметки и Council Tax за двама човека.Ако има българин ,които прадлага малко студио със сметки ,включени в наема моля да пише.още веднъж Благодаря на всички за помоща.
    Съвсем сериозно трябва да спреш да си правиш илюзии за work permit докато нямаш конкурентна професия за която има сериозен недостиг на персонал тук! Без хубава и конкурентна професия със солиден опит в нея просто няма да има кой да се занимава с бумащини и бюрокращина да ти вади разрешителни, при условие, че има толкова народ със свободен достъп до пазара на труда в Англия!
    По-добре ще си с чистенето, макар и да звучи обидно-ще имаш избор за работното време, което да ти позволи да учиш. Веднъж получила Английско образование за нещо за което кадрите са кът, тогава вече ще можеш да мислиш за разрешителни.
    Сори, че ти разбивам илюзийте, но такава е системата и колкото по-рано се изправиш в лице с реалността, толкова по-добре за теб!

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

защо всички решиха да дават съвети на въпроси зададени преди 7 месеца?

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    защо всички решиха да дават съвети на въпроси зададени преди 7 месеца?
    Щото не винаги гледаме датите на постингите

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Work Permit-Nurse .Нужен ли ни е?
    От chester1 във форум Професии и работа
    Отговори: 3
    Последно мнение: 12-06-2013, 13:51
  2. Работа в UK без Work Permit
    От Adriana във форум Общ форум
    Отговори: 9
    Последно мнение: 25-11-2010, 05:44
  3. Работа към агенция без work permit
    От Hristozov във форум Accession Worker Cards & Work Permits
    Отговори: 18
    Последно мнение: 25-02-2010, 20:16
  4. мога ли да започна работа с WORK PERMIT?
    От ПРИЯТЕЛ във форум Self-Employed
    Отговори: 5
    Последно мнение: 23-05-2007, 22:41
  5. Отговори: 7
    Последно мнение: 23-03-2005, 20:34

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •