Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 62 1231151 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 1549

Тема: UCAS

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране UCAS

Edit by Scorpzou: За подробно обяснение при кандидатстване през UCAS се обърнете към тази тема.

Мисля,че е полезно да се направи тема за кандидатсването през UCAS и особеностите покрай него,като individual.
    Най-вече биха помогнали съветите за това как трябва да изглеждат препоръката,predicted grades и personal statement.Предпалагам,че някои са изпитвали или изпитват известни затруднения и се надявам отговорите да се намерят тук.
    Конкретният ми въпрос е:Трябва ли всички годишни оценки да бъдат нанесени от всички години или само тези,с които се предполага,че ще завърша 12 клас.Знам,че тяхната система е друга и сигурно не биха ме разбрали като напиша math-6;literature-6,geography-6 и т.н.

П.С. ако има някой,който е кандидатствал в LSE, ще му бъда много благодарен ако ми пише
    Последно редактирано от Scorpzou : 10-10-2014 на 09:51

2. БЛАГОДАРЯ ivonaaa thanked for this post
    a/s/d
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: UCAS

само кротко пояснение: -точно- math: 6 искат да им напишеш, това е изрично указано в инструкциите. представяш ли си ако всеки почне да интерпретира оценките си вместо тях..

язък, изгубих си цялата папка от колежа, барабар със sample application-а. :/ вкара ме в два университета.

reality is dreaming Аватара на Kamen
    Post Thanks / Like

http://www.ucas.com/students/nonukstudents/

Които търси, намира

В тази част от сайта ще намериш всичката ти необходима информация за кандидатстване. Не съм гледал дали има "examples of personal statements", но пък за тях си има www.google.com.

References трябва да ти ги напише преподавателя ти, или в частност класния ти ръководител и директора на въпросното учебно заведение.
    Последно редактирано от Kamen : 14-11-2007 на 22:08 Причина: кирилица
    Ever tried? Ever failed? No matter. Try again! Fail again! Fail better!

It's the way we see the world!
    http://www.youtube.com/watch?v=eChdxmjHoMw

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: UCAS

Благодаря за отговорa Доколкото виждам чрез юкас не се изпраща кой знае каква информация..т.е. не се изпращат оценките от предишни години и никаква допълнителна информация относно extra curricular activities. Явно препоръката,personal statement и резултат от изпит,който се изисква(в моя случай тоефл) са от най-голямо значение.
    При такава информация могат ли да ми дадат offer или преди това изчакват да получат дипломата ми,препоръките,резултати от изпити и допълнителната информация относно дейностите ми.
    Също така има ли нужда например да пиша,че съм взел и САТ или няма да окаже влияние,тъй като не присъства като входящо изискване.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

здравей yotov89. значи и аз в момента кандидатсвам за ук през укас , даже другата седмица ще съм готова .
    лично аз си водя кореспонденция с всички унита , защото имат различни изискавания и някой ми искат академични справки а други не . Надявам се да има и други който кандидатсват
    лично аз кандидатсвам в лондон метрополитан , кингстон и лондон соут банк университи

7. БЛАГОДАРЯ selvaja thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Все пак някой, който знае със сигурност, да каже дали в Юкас формата се попълват в полетата Модули оценките от всички предмети, за всички години, т.е. трябва да се попълнят около 50 модула.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Тъй като темата е за укас, да ви предупредя, че не приемат карти виза електрон и маестро издадени в България
    аз съм готова с документите но поради липса на карта не мога да ги изпратя

Нов потребител Аватара на Plamy
    Post Thanks / Like

Здравейте. Наскоро получих Letter of Comparability от Naric. Може ли да ми кажете дали това е документа който удостоверява така нареченото преравняване на диплома в УК. Платих за писмото 47 паунда. Писмото казва че предметите ми от дипломата са равни поне на GCSE Grade C от тукашните (с изключение на английския). Започнала съм с апликацията в УКАС от където ми отговориха че всеки университет има индивидуални изисквания за това как да бъдат написани резултатите ми от дипломата в апликацията - в повечето с българските оценки както с аполучени в БГ. Каква е другата възможност има ли документ който преравнява оценката по всеки предмет от БГ на тукашната.Благодаря ви много.

Напреднал Аватара на The Lily
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: UCAS

Ј47 са си много пари и не мога да разбера как така ги хвърляте на вятъра за накакъв си Letter of Comparability от Naric. Това въобще не е нужно, важното е дипломата ви да е преведена на английски. От там нататък всеки университет си има справочници, и ако толкова много ги интересува на какво е equivalent вашата диплома, хвърлят едно око и разбират.
    Btw, българските дипломи са си еквивалетни на А levels, не знам как Нарис го измисли това с GCSC-тата, освен ако не става въпрос за някое професионално училище дето учат 3 години до 10 клас.
    Последно редактирано от The Lily : 30-11-2007 на 13:32

Напреднал Аватара на frost
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Аз Току що си приключих формата за юкас, обаче тъй като още не съм се явил на ИЕЛТС а и поне до края на юни няма да мога да се явя и не съм писал никви оценки от там. Та мисълта ми е това дали ще бъде проблем пред юкас и унитата? И ако е какво правиме в такъв случай?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Йелтс или Тоефл е задължително условие за английските университети.Но мисля,че когато се кандидатства от чужда страна срокът е удължен,някъде до юни.Но това трябва да го видиш в самия сайт на унито или да се свържеш с тях.Ако не-изчакваш до следващата година

a/s/d
    Град
    London
    Post Thanks / Like

@frost, напиши си някъде в application-а че ще взимаш IELTS през, примерно, юни. ако те приемат, ще ти поставят условие (conditional offer), примерно, да изкараш 6.5 на IELTS теста.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте момчета,

Извинявам се, ама спешно да ви попитам ... значи разбрах, че за Англия се кандидатства през UCAS ... досега си мислих, за Канада, че имам тяхно гражданство, ама се отказах...проблемът е, че видях, че срока е до 15 януари ... резултатите от TOEFL ще са ми излязли дотогава, но оценките от първия срок не, което предполагам им е ясно.

Бърз въпрос. Има ли вариант всичко да стане онлайн, да си напиша оценките от предишни години, както и predicted grades за този срок и година, и ако ме приемат някъде да си ги легализирам, просто за една седмица нищо не мога да направя.

Някои с две-три думи да синтезира какво имам да направя, че мислех, че имам повече време, ама се оказа, че нямам никакво ...

Благодаря предварително.

Сядам да чета из темите.

Поздрави.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Сега пък ми казаха да ходя до Интеграл (някаква агенция) и да мине всичко през тях ...

При тях ли да ходя или да се оставя на UCAS и интернет application-a

Напреднал
    Post Thanks / Like

http://www.integral.bg/#
    Може би това Ви трябва приятели!
    Потърсете помоща на Интеграл за конкретните въпроси които имате, много от тях ще ви ги дадът безплатно...
    Принципно всички документи, които следва да попълните и изпратите всеки може сам да го направи... Но има едно но! За всяко учебно заведение в УК има спесифика на техни си изисквания, срокове за подаване, обратна връзка с кандидата... понякога един пропуск може да ви коства пропускането на шанса Ви. Посъветвайте се с хората от Интеграл, те знаят тънкости по попълването и прилагането на нужните документи, как и кога да ги изпратят...Имат пряко наблюдение върху почти всички институти.... Знам, че звуча като рекламен агент, но не съм..
    Просто се убедих, че има полза от контакта с тях....
    После от един контакт повече няма да ви навреди, никой не ви задължава документите да ги изпратите чрез тях... Просто ще имате човек зад гърба си, който ви информира и изисква от вас това което трябва да направите....
    Успех!

MC_love Аватара на viksito
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от [icf] Виж мнението
    Здравейте момчета,

Извинявам се, ама спешно да ви попитам ... значи разбрах, че за Англия се кандидатства през UCAS ... досега си мислих, за Канада, че имам тяхно гражданство, ама се отказах...проблемът е, че видях, че срока е до 15 януари ... резултатите от TOEFL ще са ми излязли дотогава, но оценките от първия срок не, което предполагам им е ясно.

Бърз въпрос. Има ли вариант всичко да стане онлайн, да си напиша оценките от предишни години, както и predicted grades за този срок и година, и ако ме приемат някъде да си ги легализирам, просто за една седмица нищо не мога да направя.

Някои с две-три думи да синтезира какво имам да направя, че мислех, че имам повече време, ама се оказа, че нямам никакво ...

Благодаря предварително.

Сядам да чета из темите.

Поздрави.
    За всички английски университети се кандидатства само и единствено чрез УКАС.Предполагам вече си влизал в сайта им.Документите,които са ти нужни са мотивационно писмо,препоръка от учител,академична справка(нещо като дипломата след средното образование,само че 12ти клас не е включен,поради обясними причини;вади се от училището ти) и резултата ти от съответния изпит.Таксата за кандидастване през УКАС е 15 паунда.
    А след като не си много наясно с нещата(то и аз не бях) ти препоръчвам да си направиш консултациики с фирмата Интеграл.Много полезна информация ти дават.Консултациите по принцип са безплатни,а ако искаш вече те да ти оправят нещата,да ти изратят всички документи(което пак става чрез УКАС) тогава вече ще ти струва 450 лева.Успех

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Имам един спешен въпрос, някой знае ли как става точната процедура с въвеждането на оценките от служебната бележка в регистрационната форма на UCAS. Моля , ако някой знае да каже и да си даде допълнителни координати ако може за допълнителна информация. Благодаря

Напреднал Аватара на Dani Sveti
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от pe60t0 Виж мнението
    Имам един спешен въпрос, някой знае ли как става точната процедура с въвеждането на оценките от служебната бележка в регистрационната форма на UCAS. Моля , ако някой знае да каже и да си даде допълнителни координати ако може за допълнителна информация. Благодаря
    Аз имам подобен въпрос - ако някой си е попълвал сам апликацията за UCAS, а не чрез агенция сигурно знае. Дъщеря ми има академична справка с оценките от 9 до 11 клас - без 12 тъй като още учи. Тези оценки трябва ли да се впишат в апликацията, и ако да, къде в коя секция. Може би академичната справка се изпраща само на университетите, които я изискват.

Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Dani Sveti Виж мнението
    Аз имам подобен въпрос - ако някой си е попълвал сам апликацията за UCAS, а не чрез агенция сигурно знае. Дъщеря ми има академична справка с оценките от 9 до 11 клас - без 12 тъй като още учи. Тези оценки трябва ли да се впишат в апликацията, и ако да, къде в коя секция. Може би академичната справка се изпраща само на университетите, които я изискват.
    Напротив.Оценките се нанасят задължително във апликационната форма от УКАС.Само че не мога да ви кажа как точно се попълват,понеже на мен фирма ми уреди нещата.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

В секция education-->add qualification-->D-->Bulgaria-Diploma za sredno obrazovanie
    Interesuva me nqkoi populval li e Predicted grades? zashtoto 150 znaka sa bezkraino malko za da se napishat predmetite i ocnekite ot 12 klas,koito spored uchitelq ti shte poluchish v kraq na godinata

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Хаха, имам 111 на ТОЙФЕЛ.

Сега остава да си избера и университет ... ще ми се в Лондон, ама нямам пари за там.

Напреднал Аватара на Dani Sveti
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от yotov89 Виж мнението
    В секция education-->add qualification-->D-->Bulgaria-Diploma za sredno obrazovanie
    Interesuva me nqkoi populval li e Predicted grades? zashtoto 150 znaka sa bezkraino malko za da se napishat predmetite i ocnekite ot 12 klas,koito spored uchitelq ti shte poluchish v kraq na godinata
    Благодаря за отговора. А знаеш ли дали има ограничение за броя модули, защото в академичната справка са около 50 оценки от 9 до 11 клас + празните от 12 клас?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

много интересно , що за въпрос тук значи, ама моля седнете и четете, всичко си е написано там , винаги има някои които ще зададе въпрос таи неудачен!
    пишете си оценките каквито са ви в дипломата 6, 5, и така нататък словом и цифром, за понататъка пишеш какво очакваш да постигнеш като degree, и какви са ми ти тези плащания на агенции и глупости алооооооо чететте преведи и легализирай си дипломатата в бг и им я пращай когато ти я поискат по е-мейл, сложно няма!!!!!!! ако идвате от английска гимназия няма нийда от никаквити там изпити тоефел иелц блал бла.....

така бе при мен

четенето му е майката някои бе казал

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Dani Sveti, пишете си само оценките,които влизат в дипломата заедно с тези от 12 клас като оставате бланк,тъй като тези оценки все още не са получени

Град
    London
    Post Thanks / Like

Аз не съм писала какви са очакваните ми резултати за 12 клас.Да не съм МАГ Светилина...откъде да знам,колко ще имам за годината,до края на която остават месеци.Оствих го празно.И не беше проблем.Приеха ме
    А колкото до забележката на guy81...въпрос на избор е дали някой ще тръгне сам да се занимава или ще предпочете услигите на фирма.Това не значи абсолютно нищо.Фирмите затова са създадени,за да ти помагат.Пък ако мислиш,че можеш сам да се справиш,още по-добре Поне пестиш пари.Но пък,когато сам се занимаваш с документите понякога възниват ей такива глупави въпроси,които доста те объркват.И нищо лошо няма да питат хората.Пък който знае и иска нека им отговори Нали затова сме тук в крайна сметка.

Страница 1 от 62 1231151 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. UCAS
    От Ralitsa_Hristova във форум Студенти
    Отговори: 0
    Последно мнение: 29-12-2011, 13:15
  2. Help за UCAS
    От lethalrhymezz във форум Образование в UK
    Отговори: 2
    Последно мнение: 05-10-2008, 23:19
  3. UCAS + CAE help?!
    От phipe във форум Образование в UK
    Отговори: 3