Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 24 от общо 24

Тема: University Guide

reality is dreaming Аватара на Kamen
    Post Thanks / Like

По подразбиране University Guide

Снощи попаднах на една "търсачка" на Guardian. Позволява ти да подреждаш университетите по това колко са добри по даден предмет. Аз лично го намерих много полезно. Не съм видял някой да споменава сайта тук за това го пиша.

Не можах да измисля по-точно заглавие на темата, така че да събере повече погледи и да е полезна на повече хора. Ако някой от модераторите има по-добра идея за заглавие на тази тема, моля да промени заглавието.

Въпросната 'търсачка' е:

http://browse.guardian.co.uk/education
    Ever tried? Ever failed? No matter. Try again! Fail again! Fail better!

It's the way we see the world!
    http://www.youtube.com/watch?v=eChdxmjHoMw

2. БЛАГОДАРЯ Mona, viksito, Charlotte, emodonkov, minush and 16 others thanked for this post
    абрибърдабърче Аватара на Mona
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: University Guide

благодаря ти за линка! Мисля, че ще свърши добра работа на тези, които искат да се ориентират накъде да поемат, често се задават въпроси от такова естество...
    ако някой срещне някого в цъфналата ръж...

MC_love Аватара на viksito
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Да,наистина линкът е много полезен.
    Мерси

Нов потребител
    Post Thanks / Like

А на TIMES гледали ли сте ?...коренно различни са данните там

MC_love Аватара на viksito
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от pe60t0 Виж мнението
    А на TIMES гледали ли сте ?...коренно различни са данните там
    Във всяка класация по принцип са различни.Но имай пред вид,че в Times университетите са оценявани като цяло,а тук - http://browse.guardian.co.uk/education , всеки университет е оценявам според отделна специалност Там е разликата.

Нов потребител Аватара на psyclone
    Post Thanks / Like

Новият guide на Таймс за 2008 позволява подребата и по предмет, което го прави като този на guardian.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Човек не трябва прекалено да им се доверява на тези класации, защото само за една година позицията на университета може да се премести с 10 места нагоре или надолу, да не говорим че версииите на Times и Guardian си противоречат. Полезни са колкото човек да се ориентира най-общо, но определено не трябва да се използват като единствен критерий за избор на университет.

glamorous Аватара на fancy_bird
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

аз в момента много се чудя към кои университети да се насоча и се ръководя именно от тези класации най-общо,разлики наистина има.. по какъв друг начин да се ориентирам,който е минал по този път да даде някакви предложения. преглеждам и сайтовете на всички университети които ми допаднат,ама и там всичко е написано перфектно..да се чуди човек към кой да се ориентира.. благодаря предварително на всички,които ще вземат позиция по въпроса
    No one can go back and make a brand new start,anyone can strart from now and make a brand new ending..

reality is dreaming Аватара на Kamen
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: University Guide

Ми публична тайна е, че в университетите, в които се влиза по-трудно, са по-добри.

Ползвай и сайта на UCAS -=> www.UCAS.ac.uk

А тези, дето търсят само негативното в първия ми пост по темата, повече от ясно е, че публичното мнение не винаги е най-доброто. Не виждам защо си чупите пръстите да пишете неща, които се знаят от всички.

Сайта на ТАЙМС бил такъв и онакъв. Е, добре, защо не го лепна и него в темата? Айде малко по-отговорно, ако обичате. Целта на темата най-малко е да дава наклон на живота на някой.
    Последно редактирано от Kamen : 15-02-2008 на 17:17
    Ever tried? Ever failed? No matter. Try again! Fail again! Fail better!

It's the way we see the world!
    http://www.youtube.com/watch?v=eChdxmjHoMw

11. БЛАГОДАРЯ fancy_bird, Mira1 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

kamen, не търся негативното, просто казвам, че човек трябва да има едно на ум когато ги ползва тези статистики. Ти може и да знаеш, че "публичното мнение не винаги е най-добро", но много хора смятат тези статистики за напълно достоверни. Аз самият когато започнах да си избирам университети им се доверявах повече, отколкото трябва.

Колокото до линковете, тях може да си ги намери всеки, който знае как да използва Google. Дал съм достатъчно информация за тая цел.

Peace ;p.
    Последно редактирано от Sennin : 15-02-2008 на 22:27

Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

Здрасти Сенин искам да те попитам ако сега си избираше университет с оглед на всичко това,което вече знаеш, на какво друго щеше да се довериш освен на статистиките? да не прозучи сякаш си търся повод да се заяждам,не това ми е целта! ами просто и аз сега се чудя кой измежду толкова възможни да избера и въпреки,че си имам едно на ум,тези статистики са ми почти единствената опорна точка…
    No one can go back and make a brand new start,anyone can strart from now and make a brand new ending..

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ами най-важно е специалността, която предлага университета да ти е интересна. Даже името на курса да е същото, вероятно съдържанието му ще се различава, в зависимост от това какъв е фокусът и подходът във дадения университет. Безсмислено е да отидеш на дадено място само защото е на 5-10 места напред в класацията, ако това което ще трябва да учиш не съответства добре на интересите ти.

Друг фактор е мястото, на което се намира университета. Задай си въпроса дали ще се чувстваш добре в London, може би в някой друг голям град или би предпочел някое по-спокойно място. Например University of Warwick май е на някакъв остров до колкото знам, може и да бъркам ^_^. Ако не ти се ходи на open days хващаш Google Earth и разглеждаш снимки от мястото, за да няма изненади .
    Последно редактирано от Sennin : 21-02-2008 на 14:27

Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

за google earth се сетих вече ама то само от там не можеш да добиеш на 100 % ясна представа за избор на град... оххх направо това също много се чудя ,а хич не мога да си позволя да ходя на open days на няколко места... .ама си прав за специалностите ,защото аз архитектура принципно искам и като гледам бая разнообразие има в програмите,въпреки,че са с еднакви имена... ще го измисля някак,пък дано ме приемат,че иначе

Нов потребител Аватара на luanda_1
    Post Thanks / Like

Хубавото на класациите е, че цялата информация е на едно място все пак.Иначе аз съм се насочила към психологията,но избора ми на университет засега е пълна мъгла и част от едно далечно бъдеще пък и програминете не съм сигурна,че са точния ориентир,особено за хора като мен-такива по-непросветени Случайно някой други да има намерение да учи психология и да си е избрал вече университет ?

Нов потребител Аватара на vgervaziev
    Post Thanks / Like

Аз лично, ако ми се налагаше да изибрам университет, щях да погледна какво е мнението за него във индустрията която съм избрал - чрез форуми и интернет.

Също така основно е и града в който се намира унито, например Уорик- имат невероятен университет, но е все едно да живееш на село (да не се обиждат колегите от Уорик, просто на мен така ми се струва.

Така или иначе, ще учите в някой от тези университети три или четри години, определено си струва да отидете до Англия и да видите за какво става въпрос. Всички унита провеждат open days, кадето може да ги разгледате "отвътре". 300те паунда, които ще дадете, не са особено забележими на фона на 6000-8000, които бихте давали всяка година. Имате ли възможността, орпеделено си заслужава.

..и все пак, класациите си остават основен критерии за нивото на образование, академичен състав, съоръжения и тн.

http://www.topuniversities.com/world.../results/2007/ Sunday Times Higher Education Supplement
    http://www.timesonline.co.uk/tol/lif...versity_guide/ Times Good University Guide
    http://www.ft.com/businesseducation/mba Financial Times
    http://education.guardian.co.uk/univ...027789,00.html Guardian University Guide
    Последно редактирано от vgervaziev : 08-04-2008 на 23:02

18. БЛАГОДАРЯ Holly, caramele thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Поне що се отнася до магистърски степени и други форми на postgraduate обучение, аз бих добавил още една важна класация - HERO ( Higher Еducation and Research Opportunities. )

http://www.hero.ac.uk/rae/rae_dynami...ults/byuoa.asp - search by institution
    http://www.hero.ac.uk/rae/rae_dynami...lts/byinst.asp - search by unit of assessment

Оценките отразяват изследователската дейност, която развиват съответните университети, като може да се търси по име на университет или по определена научна област. Най-високата оценка е 5*.

Това A, B, C още не ми е съвсем ясно какво отразява, но съм сигурен, че е най-добре да е A
    Последно редактирано от Sennin : 09-05-2008 на 21:59

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Нов потребител
    Град
    Gabrovo
    Post Thanks / Like

http://www.thecompleteuniversityguid...e.htm?ipg=7281

Това също е сайт на които има класация на университетите в асоциация с The Independent

Нов потребител
    Post Thanks / Like

UnionView

Това е един интересен сайт, който може да погледнете има видеота на доста университети. Сайта е независим, т.е всички университети са равнопоставени. Хубаво е и да се види нещо, не само да се чете

Нов потребител
    Post Thanks / Like

The Time Good University Guide 2011 Тук я има общата таблица за унитата и много други малки таблици (до 10-то място) за много интересни и важни неща. На такъв линк е, защото нали и Times се изхитриха да искат пари за регистрация.

24. БЛАГОДАРЯ Lita, mecho1991 thanked for this post
    PsyChoLogYsTkA™ Аватара на Silvana
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от fancy_bird Виж мнението
    аз в момента много се чудя към кои университети да се насоча и се ръководя именно от тези класации най-общо,разлики наистина има.. по какъв друг начин да се ориентирам,който е минал по този път да даде някакви предложения. преглеждам и сайтовете на всички университети които ми допаднат,ама и там всичко е написано перфектно..да се чуди човек към кой да се ориентира.. благодаря предварително на всички,които ще вземат позиция по въпроса
    Здравей fancy_bird,

От личен опит знам колко труден е избора на университет. Виждам че другите съфорумци са ти дали доста добри съвети. И според мен, най-важният критерий е специалността, която те интересува.

Веднъж след като си избереш специалност, търси унивеститети, които я предлагат. Направи си списък и си дай време да проучиш какво предлагат по специалността ти. Имай впредвид, че сайтът на всеки от тях ще е доста привлекателен и това често заблуждава.

Незнам какви са ти предпочианията относно определен град в който искаш да учиш. Ако нямаш такива, то най-добре е да си избереш по един унивеситет от всеки град извън Лондон и поне няколко в Лондон.

Ако смяташ сама да се издържаш, то тогава градът в който ще учиш, трябва да предлага добри възможности за намиране на работа (имай предвид, че ще можеш да работиш само по 20 часа седмично). Например, в Уелс има доста добри университети (поне за някои специалности) но там работа се намира доста трудно, а и както някой вече спомена почти всички малки градчета наистина не се различават от нашите селца (по численост и оживелица).

И така, след определен период на проучване, трябва да сведеш списъка си до няколко (не повече от 5-10 унита) от които съм сигурна, че поне 2-3 вече ще водят в личната ти класация. От там нататък вече, можеш да пробваш да се свържеш с всеки от тях и да питаш каквото те интересува, да сравняваш статистики като тези от Гардиан и Таймс, да питаш из форумите, и тук и.... евнтуално да кандидатстваш в 3-4.

Поздрави и успех,
    Силвия

26. БЛАГОДАРЯ mecho1991 thanked for this post
    PsyChoLogYsTkA™ Аватара на Silvana
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от luanda_1 Виж мнението
    Хубавото на класациите е, че цялата информация е на едно място все пак.Иначе аз съм се насочила към психологията,но избора ми на университет засега е пълна мъгла и част от едно далечно бъдеще пък и програминете не съм сигурна,че са точния ориентир,особено за хора като мен-такива по-непросветени Случайно някой други да има намерение да учи психология и да си е избрал вече университет ?
    Здравей Iuanda_1,

когато се спреш на няколко определени университета, можеш да ги напишеш тук и аз, а и предполагам други, ще дадем мнение и опитаме да помогнем с каквото можем.

Същото се отнася и за програмите.

Поздрави и успех,
    Силвия

Напреднал
    Post Thanks / Like

ЕС ще има своя СОБСТВЕНА класация на топ университетите (Academic Ranking of World Universities) с предварително известни критерии. Европейският проект за световен рейтинг на университети ще бъде пуснат в ход в началото на 2011г
    Досега ползвахме китайска класация която се публикува всяка година от 2003 г. насам.. Тя се изготвя от Института по висше образование към шанхайския университет "Джао Тонг" (Shanghai Jiao Tong University Academic Ranking of World Universities)..

медче Аватара на Lita
    Post Thanks / Like
    Ever notice that people never say ''It's only a game'' when they're winning?

30. БЛАГОДАРЯ violet_b thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Bournemouth University/London South Bank University
    От lethalrhymezz във форум Образование в UK
    Отговори: 9
    Последно мнение: 15-02-2012, 11:43
  2. Guardina University Guide 2012
    От headbuster във форум Образование в UK
    Отговори: 15
    Последно мнение: 28-05-2011, 15:33
  3. Comprehensive tax guide
    От welovebg във форум Forum in English
    Отговори: 0
    Последно мнение: 17-10-2006, 15:15
  4. Nice Guide
    От Conscript във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 0
    Последно мнение: 11-10-2005, 17:43

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker