Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 38 от 38 ПървиПърви ... 28363738
Резултати от 926 до 944 от общо 944
    Нов потребител
    Град
    Still BG
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: HSMP application - какво да предвидим и как да кандидатстваме

Цитирай Първоначално написано от _DANI_ Виж мнението
    Някой беше написал по-горе, че за БР2 може да се мине и с шофьорска книжка - и на мен ми беше хрумнал този вариант, но не може, писах им и получих отговор - само паспорт или лична карта!...
    Привет,

За всички кандидати, включени в апликацията, се изпращат паспорт или лична карта за доказване на самоличност!
    Шофьорска книжка можеш да изпратиш само като доказателство за възраст, ако кандидатстваш за точки и по този критерий. Втори вариант е акт за раждане. Трети - нотариално заверено копие на страницата с данните от паспорта.

Адреса (копи-пейст):
    Bulgarian and Romanian applications
    Sheffield caseworking team
    UK Border Agency
    North East, Yorkshire and the Humber region
    PO Box 4160
    Sheffield
    S1 9DZ
    т.е. същия;

Другия адрес, който не е пощенска кутия, подходящ за изпращане с куриер:
    UK Border Agency
    BARC (Bulgarian caseworkers)
    Vulcan House Steel
    6 Millsands
    Sheffield
    S3 8NU

Жълтата карта я запази докато ти я поискат. Ако не се лъжа можеш да я използваш още известно време, но потърси из форума подробности.
    И Дани, щом имаш жълта карта, обърни внимание на т. 13.1 в BR2 формата. Със сигурност имаш референтен номер!

Поздрави!
    Последно редактирано от ZGZ : 02-12-2012 на 06:02

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: HSMP application - какво да предвидим и как да кандидатстваме

И аз да се похваля
    на 2 .07 беше прието в Home Office и днес получих синята карта
    по стандартната процедура

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: HSMP application - какво да предвидим и как да кандидатстваме

Здравейте,
    Моя случай е следният: Работодателят прекрати трудовият ми договор в края на месец ноември.12 като ми изплати обезщетение.
    Възможно ли е да приложа фишовете си от ноември.11 до ноември.12 (до колкото разбирам от сайта на ХО, да) и дали биха признали ако включа и дохода от обезщетението?
    Благодаря предварително!

Поздрави

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Хайде да дам отчет и аз:
    Подадохме на 04.04.2012. Синята карта е пристигнала на адреса на 08.12.2012 (точно за 8 месеца).
    Подадохме всичко по инструкциите.
    На всички документи подадохме оригинали.
    В момента на сайта пише, че разглеждат документи от февруари, но според мен датата, която е там е за единични случаи, по-специфични, които са останали. Ако имат дори един случай от стар месец, на който правят проверки и не могат да вземат решение, не могат да сменят датата. Междувременно обработват и от по-нататъшни месеци.

Искам да попитам следното и много ще се радвам някой да помогне:
    Аз не кандидатствах със съпруга си (не зная защо), но сега ми дойде друг акъл и искам да подам документи също. Някой минавал ли е по процедурата да подава пост-фактум документи като съпруг/съпруга или за децата, за а даде съвет?
    Благодаря ви предварително

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Rex78 Няма значение, че не подаваш за последния месец. Няма такова изискване. Ако обезщетението ти е вписано във фишовете се брои.

6. БЛАГОДАРЯ rex78 thanked for this post
    Нов потребител Аватара на Atanas.Kanchev
    Град
    Sofia, Bulgaria
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: HSMP application - какво да предвидим и как да кандидатстваме

Привет!

Искам да се похваля, че вчера получих заветната синя карта.

Документите бяха изпратени до UKBA на 14/07/2012 и точно след 6 месеца и 5 дни си получих документите заедно със синята карта.

Документите, които изпратих са (цитат от cover letter):

I would like to claim 90 points in the following categories:

Past Earnings (45 points claimed, Band C countries)
    • Letter stamped and signed by employer detailing the net and gross monthly salary for each month (June 2011 – May 2012) as exceptional evidence.
    • Bank statements (stamped and signed with certified translation) covering the period 30 June 2011 – 28 May 2012 issued from (please, note that the salaries for August and September 2011 had been received to my account in United Bulgarian Bank):
    - First Investment Bank account statements covering the periods of 30 June 2011 – 28 July 2011 and 27 October 2011 - 28 May 2012.
    - United Bulgarian Bank account statements covering the period 30 August 2011 – 30 September 2011.
    • Print out of Exchange rate (BGN to GBP) published by Oanda on the date of this application.
    • I cannot provide tax return documents since institutions in Bulgaria does not provide such documents for salaried employment
    Educational Background (35 points claimed)
    • Original Certificate (Master degree) and the supplement to the diploma with certified translation.
    Age (10 points claimed)
    • Personal ID is enclosed.
    • Birth Certificate with certified translation.
    Appendix – Other enclosures
    • Two recent pictures. Name and sign on the back, handwritten.
    • BR2 form filled.
    • Resume.
    Дипломата, която изпратих не беше легализирана в МОН, нито приравнена в NARIC.

Успех на всички, които тепърва ще подават молба или чакат удобрение!

Поздрави,
    Атанас

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, Имам следния въпрос, ако някои може да ми даде сигурен отговор ще бъда много благодарна. Може ли в момента да се кандидатства от България, в смисъл необходимо ли е човека да е тук или може да си е там И да кандидатства оттам. Видях няколко различни мнения по този въпрос, но са доста оттдавна, затова ако някои се е сблъскал на скоро с това, много го моля да сподели. Благодаря ви предварително за отделеното време.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравей Ваня,

Разбира се че може (казвам го от личен опит). Просто трябва да си подготвиш (преведеш/легализираш) всички документи (буквално каквото пише в БР2) и да ги изпратиш по пощата или куриер. Имаше голямо забавяне в разглеждането на документи, но за последните два месеца дръпнаха много - в момента се разглеждат документи от Октомври. Все пак помисли дали си струват разходите, защото те не са малко (м/у 300лв. - 500лв.) и зависят от това колко и какво документи превеждаш и дали ще ги изпращаш с куриер. Също така, ако наистина ограниченията паднат в края на годината то синята карта е малко излишна. Предвид, че ще пуснеш документите до месец, после трябва да минат още 5-6 за да си го получиш обратно и едва тогава да планираш заминаване ще е станало края на годината. Ако можеш бързо да се оправиш, имаш парите и евентуално можеш бързо да заминеш то тогава защо да не пробваш ?

Поздрави.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Много благодаря за изчерпателната информация!
    Последно редактирано от Мила : 01-03-2013 на 17:40 Причина: кирилизиране. Моля, пишете на кирилица.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Това не е за нас.

'The statement announces changes to the codes of practice for skilled migrant workers from outside the European Economic Area.'

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Молба за HSMP получена от UKBA на 23 Октомври 2012. Миналата седмица ми поискаха оригинална дилпома, което не бях предоставил, и им я пратих. Картата дойде днес със Special Delivery.

Дипломата ми бе издадена през Януари 2013 от СУ, след като бях подал документите, за това ми я поискаха след това с писмо.

Документи които пратих:
    - Оригинален задграничен паспорт
    - Бележка от фирмата, в която декларират заплатите ми за последните 12 месеца + превод
    - Извлечение от банката с всички транзакиции за последните 12 месеца. Преводите за заплати бях подчертал с текст маркер
    - Писмо от Зам Декана на факултета ми. в което пише. че съм положил държавен изпит и предстои издаване на диплома
    - Академична справка от факултета + превод
    - Предплатен плик за Specail Delivery, с който ми дойде картата заедно с всики изпратени документи
    - Подробно писмо в което описвам всичко приложено

Всички преводи направих при заклет преводач без никакви заверки.

Успех на всички чакащи!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Може ли някой да каже кой band трябва да се гледа ако си работил в UK и искаш да докажеш доходи за ХСМП.Имам в предвид като българин в band С или band А.Моля ако някой е кандидадствал по тази програма като работещ в UK да сподели или да пише на лична.Благодаря предварително.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте на всички отново! Да се похваля и аз - след много нерви и препятствия (за които съм си виновен аз) сините карти на мен и семейството ми пристигнаха вчера. От средата на Ноември миналата година до 3 Юни срока е около 7 месеца, което е сравнително нормално. А и аз имах проблем с любимите ми български пощи и Royal mail. Стана така, че ми обявиха документите за изгубени и до началото на месец Май бях отписал кандидатурата докато не дойде писмо от UKBA, в което се казва че документите са ми там, но паспортите ни са обявени за невалидни (а аз ги бях обявил за загубени, все пак и пратката ми беше загубена). Че се вадиха паспорти наново, изпращане спешно до UK и така 15 дни по-късно всичко си е вкъщи! И сега вече от тук започва истинската борба Стискайте палци, че 2014 г. идва и трябва да се бърза!

Ако някой има мнение/съвет ще бъда благодарен!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,

Изпратени документи от България на 21 Януари 2013, получена синя карта на 03 Юни 2013.
    Благодаря на всички, които споделят опита си тук.

Поздрави,

avi8or Аватара на essence
    Град
    Varna
    Post Thanks / Like

програмата вече е затворена.

UK Border Agency | Highly Skilled Migrant Programme
    To see a world in a grain of sand, And a heaven in a wild flower, Hold infinity in the palm of your hand, And eternity in an hour (W. Blake)

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от essence Виж мнението
    програмата вече е затворена.

UK Border Agency | Highly Skilled Migrant Programme
    Не е вярно. Това не се отнася за българи и румънци. Спряна е за всички останали, които са извън ЕС.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте на всички!!!

Първо искам да благодаря на всички писали по темата във форума. Изключително полезна информация, без която можеше да не успея или щеше да е доста трудно..........

Пуснах документите си на 26.02.2013. Получих си ги обратно на 11.06.2013 - 3 мес. и 14 дни.
    Доста бързо стана при мен. Предполагам, че една от причините е писмото от NARIC, което ми струваше 140лв и не им се е налагало да сверяват дипломата ми.
    Документите, които пратих са следните (само оригинали, без легализация, изпращане от България):
    1. Паспорт
    2. Акт за раждане + превод
    3. Диплома Магистър + Приложение - и 2те преведени
    4. Писмото от NARIC
    5. Справка от работодателя ми за заплатите през последните 12 мес. - на английски ми беше издадена така че не се налагаше превод
    6. Фишове за заплатите за последните 12 мес - превод само на последния фиш........ на другите само отбелязах цифрите с маркер.
    7. Банкова референция с преведените ми заплати за последните 12 мес. - на английски ми беше издадена така че не се налагаше превод
    8. Лист със скрийншот от OANDA - Forex Trading and Exchange Rates Services | OANDA - цялата сума от доходите ми (брутно) конвертирано в GBP по курса от датата на последната заплата/фиш.
    9. Cover letter - описващ по-подробно документите ми.......в детайли - контакти с преводач, телефони на банка, работодател и тн. Тук може да се напише допълнителна информация, която няма как иначе да им дадете.

За пращането и получаването ползвах куриер. Както е написано в сайта им - пратих им факс (около 2 мес след пращане на документите ми) за да им кажа да се свържат с мен, когато са готови за да пратя куриер. Така и стана - всичко беше много точно. Куриера D** ми взе 60лв за пращане и 106лв за получаването - хванах някакви промоций, защото съм бил отишъл до офиса им Съвет от мен - ползвайте куриер....... по-скъпо е, но аз лично мисля че е по-сигурно от пощите.........а и все пак се пращат само оригинали на документите.

Всичко ми стрваше около 450лв. - преиздаване на паспорт, NARIC, преводи, такси в банката, куриер, бензин, телефони, факсове и тн.

За мен си струваше......... Сега остава да реша, кога тръгвам натам...........

Успех на всички!!!

Нов потребител
    Град
    Sale
    Post Thanks / Like

Здравейте на всички.
    При мен документите минаха много бързо - изпратих с DHL всичко на 20.08.2013 и получих мейл, че са разгледани и одобрени на 03.09.2013. В това време се включва и размяната на майл-и и пратка пак с DHL за искане за оригинал на акта за раждане на дъщеря ми(дубликата, издаден от общината не е достатъчен). Причините да стане толкова бързо според мен са две: всичките ми документи бяха преведени и легализирани (а и имам и NARIC отделно) и че бъдещият ми работодател осигури адвокатска подкрепа.
    Та така, от Ноември, живот и здраве, се вливам в редиците на емигрантите(една мечта, която гоня от години).
    Успех на всички.

Страница 38 от 38 ПървиПърви ... 28363738

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Какво се случва с HSMP?
    От Liubopitko във форум HSMP
    Отговори: 6
    Последно мнение: 26-02-2013, 16:46
  2. Отговори: 65
    Последно мнение: 27-01-2013, 19:47
  3. HSMP application-Earnings?
    От tatqna85 във форум HSMP
    Отговори: 1
    Последно мнение: 30-01-2010, 20:38
  4. Application form