Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 8 от 38 ПървиПърви ... 67891018 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 176 до 200 от общо 944
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: HSMP application - какво да предвидим и как да кандидатстваме

Както писах и в другата тема, според мен промените от 3/2009 не важат за нас. Т.е. използваме си старата форма. Ако решиш да се обаждаш на ХО, моля ти се пиши и тук какво са ти казали

2. БЛАГОДАРЯ speed.dem0n thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: HSMP application - какво да предвидим и как да кандидатстваме

Цитирай Първоначално написано от zoreto Виж мнението
    Както писах и в другата тема, според мен промените от 3/2009 не важат за нас. Т.е. използваме си старата форма. Ако решиш да се обаждаш на ХО, моля ти се пиши и тук какво са ти казали
    ще им званя утре и ще пост-на какво са казали

Напреднал
    Post Thanks / Like

някой да знае как се набира този пуст телефон - 0114 207 4074 work permits center

аз пробвах всякакви комбинации и не става и не става,

утре пускам документите. ако някой може да даде пълния адрес ще го 4ерпч една гроздова.

този ли е адреса-

2nd Floor
    Vulcan House - Iron
    6 Millsands
    Sheffield
    S3 8NU

ако е добре, но какво се пише отгоре на първия ред преди 2нд флоор.

мерси

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Пише се UK А, и да - това е адресът за изпращане с КУРИЕР (за да има кой да го разпише), аз пращах на него преди 2 месеца и всичко беше ток. Иначе се набира 0044114...

6. БЛАГОДАРЯ speed.dem0n thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от TheGrave Виж мнението
    Пише се UK А, и да - това е адресът за изпращане с КУРИЕР (за да има кой да го разпише), аз пращах на него преди 2 месеца и всичко беше ток. Иначе се набира 0044114...
    мерси за барзич отговшор. ти полу4и ли си визата?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте!Искам и аз да задам едно въпросче ,относно тази програма и той е следният:
    последната ми работа е в UK и мисля при кандидатстването си да представя тези доходи,но не мога да разбера как да ги изчисля-на базата на това ,че съм от България(с което ще получа 25 точки) или от това че този доходод е от UK( и в такъв случай не мога да набера необходимите точки).Благодаря предварително !

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от speed.dem0n Виж мнението
    мерси за барзич отговшор. ти полу4и ли си визата?
    Да. Ще ви пиша подробно като се докопам до синия сертификат физически, което ще стане къмто 4-5 Май. Между другото тия **********и ми затриха 2 документа, единият от които ми костваше 90лв за да им пратя 2 листа хартия (загубили те...правеха се на луди за да ме отсвирят, то е ясно, помияри долни, най-ключовото парченце хартия ще изчезне така случайно при все, че го сложих първо), а другият е личната ми карта. Ако успеете да ги изклатите с нотариално заверено копие (някакви причини трябваше да се измислят там тип не мога да ви дам международния си паспорт, защото ще пътувам в чужбина - но трябва да представите "самолетни билети" за целта мисля...личната бих им казал, че е изгубена примерно, да си сърбат попарата) най-добре, няма такива галфони просто.

Цитирай Първоначално написано от Roko_Baroko Виж мнението
    Здравейте!Искам и аз да задам едно въпросче ,относно тази програма и той е следният:
    последната ми работа е в UK и мисля при кандидатстването си да представя тези доходи,но не мога да разбера как да ги изчисля-на базата на това ,че съм от България(с което ще получа 25 точки) или от това че този доходод е от UK( и в такъв случай не мога да набера необходимите точки).Благодаря предварително !
    В guideline-ите пише изрично, че доходите попадат под Country Band-а на държавата, в която са изкарани, а не спрямо националността ти. То е логично, че с каквито и да е доходи в UK ще се класираш много добре, ако се смятат, че все едно си ги изкарал в България Сори, ама няма как да мине номера Роко.

Гледах разни постове за преводачески агенции и легализации. Набързо да кажа и аз - ползвах АБВ Студио - добри преводи, ниски цени, а и са "гъвкави" (някои неща в преводите ги коригираха по мое желание, защото ми е ясно какви буквояди има отсреща). Легализацията е горе-долу 40лв на документ, но истината е, че и да не ви легализира агенция документите няма да спестите много пари. Лепят се таксови марки - 2х15лв, отделно се слага апостил - 2.50лв, ако не се лъжа, май и още някаква лигавщина имаше. Освен това се редите по опашки (ако сте в провинцията няма какво да говорим), а и шансът да оплескате нещо е сравнително голям. За 4-5лв разлика на документ, само като си сметнете транспортните разходи и времето излиза, че няма никакъв смисъл да се циганите. Гледам, че някои хора споменават, че не са легализирали кьорав документ, което е абсурд според мен. Особено що се отнася до диплома за висше образование - преводът няма да мине без печат в консулски отдел на Мин Обр. Акта за раждане също подлежи на легализация, там му хакват един правоъгълен печат на дубликата преди да се легализира. Сега, има една справка от НАП, която всички кандидатстващи от България подозирам, че им се налага да я взимат - за декларирани данни се водеше май. В нея пише, че като всеки нормален човек на трудов договор не сте пускали данъчна декларация за заплатата си и НАП не може да даде подобна информация (вместо нея - банково извлечение, защото тая неизпълнима глупост от НАП няма как да я вземете). НАП по принцип легализират документите си на Дондуков 52, обаче за тая измишльотина, в която пише че нищо не могат да кажат...не знам, аз я легализирах. За да спестите 100-150лв накрая ще изгорите, ако ви поискат нещо легализирано, защото нека ви кажа какво правят - пускат ми писмо на 7 Април с някаква измислена въздушна поща, което пристига на 14 Април при мен и ми казват, че ако до 21 Април не им дам едни документи (които не трябваше да им давам, но това ще го разправям по-нататък) може да ходя да бера череши. Само си помислете как за 7 дни ще успеете да извадите дубликат на нещо (примено диплома за висше, хахахаха), ще го преведат, ще го легализират, ще го изпратите с куриер и ще стигне навреме. Никакъв шанс. Не са ли ви в ред документите от самото начало ще ви поставят неизпълними срокове и само ще си скубете косите после. Apply-вайте смело и да ги полазваме тия бюрократи измислени

10. БЛАГОДАРЯ speed.dem0n thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

[QUOTE=TheGrave;243468]Да. Ще ви пиша подробно като се докопам до синия сертификат физически, което ще стане къмто 4-5 Май. Между другото тия **********и ми затриха 2 документа, единият от които ми костваше 90лв за да им пратя 2 листа хартия (загубили те...правеха се на луди за да ме отсвирят, то е ясно, помияри долни, най-ключовото парченце хартия ще изчезне така случайно при все, че го сложих първо), а другият е личната ми карта. Ако успеете да ги изклатите с нотариално заверено копие (някакви причини трябваше да се измислят там тип не мога да ви дам международния си паспорт, защото ще пътувам в чужбина - но трябва да представите "самолетни билети" за целта мисля...личната бих им казал, че е изгубена примерно, да си сърбат попарата) най-добре, няма такива галфони просто./quote]

гадна работа да затрият документи. Аз също пращам ли4ната карта, но нямам билет които да покажа 4е ми трябва паспорта, които наистина си ми трябва щото ще минавам през сърбия това лято за да ходм в австрия. утре пускам и аз. успех на вси4ки и мерси за отговорите

Нов потребител
    Post Thanks / Like

А трябва ли да се превеждат всички wage slips и tax returns? Преводите трябва ли да сa certified?

Питам, защото не кандидатствам от България, и на моите документи на четлива латиница си пише netto, brutto... не виждам какво толкова има да се превежда. А и работодателят ми ще потвърди доходите в писмо на английски.

Освен това така и не разбрах как се подава БР2 формата като не си в UK? По телефона ми казаха да отида в UK и така да си подам документите. Ако ги подам по пощата, нали няма да е проблем, че не живея в UK в момента на кандидатстването?

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от AlyR Виж мнението
    А трябва ли да се превеждат всички wage slips и tax returns? Преводите трябва ли да сa certified?

Питам, защото не кандидатствам от България, и на моите документи на четлива латиница си пише netto, brutto... не виждам какво толкова има да се превежда. А и работодателят ми ще потвърди доходите в писмо на английски.

Освен това така и не разбрах как се подава БР2 формата като не си в UK? По телефона ми казаха да отида в UK и така да си подам документите. Ако ги подам по пощата, нали няма да е проблем, че не живея в UK в момента на кандидатстването?
    по принцип знам 4е ако не са ти на англииски трябва да се преведат поне, за заверката тука има хора които са пускали без да заверяват нищо но ти си прецени за себе си. аз не бих рискувал.

БР2 формата се попълва ако си българин независимо каде си в момента. Не е никакъв проблем да пуснеш извън БГ. Аз днес пуснах от БГ но бях в САЩ до скоро и от там щях да пускам ама се прибрах по рано.

В БР2 формата в графата УК адрес пишеш None и си ти на мода. hope this helps. Good luck

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от AlyR Виж мнението

Трябва. Както трябва да почнеш да правиш разлика между латиница и английски. Brutto и netto не сa английски думи. Писмото от работодателя ти е бонус, приложи си го. И за стотен път - можете да пускате документи и от Таджикистан бе хора, четете ги тия guideline-и малко, ааа!

Напреднал
    Post Thanks / Like

бърз въпрос за тези които са пускали с Ди Ейч Ел.

Ето и екстракт от уебсайта кадето си тракнах пратката:

Пратката е доставена - подписано от: BOOTS
    09:42

Leeds - UK

Leeds???? Пратих я до Шефилд. На картата гледам че е доста близо може би дистрибуторния център за мидлансд да им е в Леедс на ДХЛ. Някой ако може да потвърди. Мерси

Нов потребител
    Post Thanks / Like

бърз въпрос за тези които са пускали с Ди Ейч Ел.

Ето и екстракт от уебсайта кадето си тракнах пратката:

Пратката е доставена - подписано от: BOOTS
    09:42

Leeds - UK

Leeds???? Пратих я до Шефилд. На картата гледам че е доста близо може би дистрибуторния център за мидлансд да им е в Леедс на ДХЛ. Някой ако може да потвърди. Мерси
    Там трябва да са, споко, проверих си товарителницата Понеже знам, че това няма да те успокои - драсни 1 мейл на [email protected] да ти потвърдят

17. БЛАГОДАРЯ speed.dem0n thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Там трябва да са, споко, проверих си товарителницата Понеже знам, че това няма да те успокои - драсни 1 мейл на [email protected] да ти потвърдят
    а след колко време горе долу ти дават номер на case-a? и как те уведомяват за това. аз рових на сите-а но не можах да намеря къде то4но може да си провериш статуса на кеиса

Нов потребител
    Post Thanks / Like

а след колко време горе долу ти дават номер на case-a? и как те уведомяват за това. аз рових на сите-а но не можах да намеря къде то4но може да си провериш статуса на кеиса
    Номерът на кейса си го разбираш когато се окаже, че има проблем с документите ти или като си получиш синия сертификат Назначават го чак когато им дойде времето на твоите документи да се разглеждат. Докато стане това не очаквай да ти обърнат никакво внимание (статусът ще ти е waiting примерно, никой нищо не може да ти каже). Следи си на сайта waiting times секцията, по нея ще разбереш кога ти е дошъл ред (2 месеца и половина им отне за моята).

Напреднал
    Post Thanks / Like

Номерът на кейса си го разбираш когато се окаже, че има проблем с документите ти или като си получиш синия сертификат Назначават го чак когато им дойде времето на твоите документи да се разглеждат. Докато стане това не очаквай да ти обърнат никакво внимание (статусът ще ти е waiting примерно, никой нищо не може да ти каже). Следи си на сайта waiting times секцията, по нея ще разбереш кога ти е дошъл ред (2 месеца и половина им отне за моята).
    мерси за бързия отговор. ти полу4и ли някакъв нотис 4е поне са ти полу4или документите или е така, нау4и 4ак като ти пристигна синия сертификат?

Напреднал
    Post Thanks / Like

пуснах им емаил преди седмица и ми потвърдиха 4е са полу4или мойта апликация сега 4акам и стискам палци

Напреднал
    Post Thanks / Like

бърз въпрос към вси4ки които са полу4или ве4е синия сертификат - някой да е пращал ли4на карта вместо паспорт? аз им пратих моята ли4на карта от БГ , защото паспорта не ми се пращаше имам планувано пътуване през Сърбия , оба4е не сам им обяснявал защо не съм им пращал паспорта, според вас ще имам ли проблем?

В гайданс-а пишеше изри4но Паспорт ИЛИ ли4на карта!

Напреднал Аватара на koderider
    Post Thanks / Like

Здравейте и благодарско за споделения опит с хсмп.

Ще се пускам и аз по тая пътека с шейната та да вмъкна 1-2 въпросчета към препатилите ...

1. Ако правилно разбирам от предишните мения, за доказване на възраст за допълнителни точки, е достатъчен документ за самоличност/паспорт или лична карта/ ... Гайдънса изрично изисква акт за раждане или пълна шофиорска книжка ... Понеже съм в УК и ще пускам от тук акта за раждане може да ми се окаже проблем... Имам бг шофиорската книжка в мен, тая с размер и вид на лична карта, дали това се разбира под full driving license или евентуално ук-ска такава ... Ако се размина с паспорт само ще е най-добре

2. Има ли някой който е кандидатствал от УК да сподели челен опит от доказване на доход от селф-емплоймент с ЛТД ... Изискванията за документи са малко по особени, такс-ретърна дето го искат просто няма как да съвпадне с периода за който кандидатствам, банковите стейтмънти са ясни, но има допълнително изисквани документи като контракти, инвойси или счетоводни сметки с / без заверка .
    дрън-дрън та пляс

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте и благодаря за безценната информация в този форум.

Мисля да кандидатстшам за tier1, обаче не виждам как мога да докажа доходите си. Проблемът ми е, че получавам заплатата си в брой а не по банков път, въпреки, 4е съм осигурен на пълната сума. Също така не получавам и pay slips.

До колкото разбрах от тази тема, трябва да приложа поне 2 документа от различни източници подтвърждаващи доходите ми. Мисла това да са:

1 .Справка от работодателя за брутното ми възнагравдение и за 12 месеца
    2 .Удостоверение за декларирани данни от НАП

Обаче, май справката от НАП само ще показва, че "не съм подавал данъчна декларация" и няма да има цифри, които да потвърдят написаното от работодателя? И това проваля всичко

Ще се радвам много, ако някой ми даде съвет за този случай?

Напреднал
    Post Thanks / Like

Kомунике до вси4ки форумци партизани и партизанки:

Днес в 12;34 меснно време (Србско) моя милост полу4и заветната синя биулетина. Искам да изкажа моите благодарности кам вси4ки които ми отговаряхте на тъпите въпроси в продължение на месеци. Искам да ги напиша сега докато съм оше горе доле трезвен - ве4е сам на 3 ракии и е 13;37 обед... утре като изтрезнея ще пиша повеке...

Наздраве и 4естито на пе4елившите

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от koderider Виж мнението
    Здравейте и благодарско за споделения опит с хсмп.

Ще се пускам и аз по тая пътека с шейната та да вмъкна 1-2 въпросчета към препатилите ...

1. Ако правилно разбирам от предишните мения, за доказване на възраст за допълнителни точки, е достатъчен документ за самоличност/паспорт или лична карта/ ... Гайдънса изрично изисква акт за раждане или пълна шофиорска книжка ... Понеже съм в УК и ще пускам от тук акта за раждане може да ми се окаже проблем... Имам бг шофиорската книжка в мен, тая с размер и вид на лична карта, дали това се разбира под full driving license или евентуално ук-ска такава ... Ако се размина с паспорт само ще е най-добре

2. Има ли някой който е кандидатствал от УК да сподели челен опит от доказване на доход от селф-емплоймент с ЛТД ... Изискванията за документи са малко по особени, такс-ретърна дето го искат просто няма как да съвпадне с периода за който кандидатствам, банковите стейтмънти са ясни, но има допълнително изисквани документи като контракти, инвойси или счетоводни сметки с / без заверка .
    най-добре им звани и ги питай, за да си сигурен. телефона го има по нагоре в темата

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Честито и от мен!
    А на въпроса за доказване на доходите на tramp нямам отговор и аз...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Май остава варианта да им се обадя и да питам, дано да има някакъв начин за доказване на доходите.

А според вас, кой е най-лесният изпит по английски за tier1 ? На мен ми се струва, че е ielts general module? Някой сеща ли се за по-лесен изпит/начин ?

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от tramp Виж мнението
    Май остава варианта да им се обадя и да питам, дано да има някакъв начин за доказване на доходите.

А според вас, кой е най-лесният изпит по английски за tier1 ? На мен ми се струва, че е ielts general module? Някой сеща ли се за по-лесен изпит/начин ?
    ако си учил там сигурно няма да се налага да го взимаш. ако си учил в бг ве4е ще трябва да го питаш, но който и изпит да вземеш те са лесни. успех

Страница 8 от 38 ПървиПърви ... 67891018 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Какво се случва с HSMP?
    От Liubopitko във форум HSMP
    Отговори: 6
    Последно мнение: 26-02-2013, 16:46
  2. Отговори: 65
    Последно мнение: 27-01-2013, 19:47
  3. HSMP application-Earnings?
    От tatqna85 във форум HSMP
    Отговори: 1
    Последно мнение: 30-01-2010, 20:38
  4. Application form