Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 10 от общо 10
    Нов потребител Аватара на CherryMuffin
    Post Thanks / Like

По подразбиране TOEFL или IELTS и въпрос за кандидатстване

Здравейте! Значи първо искам да питам за кандидатстване в Англия кой от двата теста е по- за предпочитане защото всички казват че са еднакви обаче в страниците на някои университети са написали само какви резултати от IELTS искат а за TOEFL нищо не споменават. А пък другия ми въпрос е относно кога да кандидатствам за Англия. В UCAS пишат че се подават документите от септември до 15 януари но това означава ли че трябва да ги подам чак след като завърша 12 клас и си получа дипломата или още докато съм 12 клас. И оттук идва и въпросът ако кандидатстването е докато съм 12 клас какво трябва да направя след като още не съм си получила дипломата.

a/s/d
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: TOEFL или IELTS и въпрос за кандидатстване

IELTS ще ти свърши работа.
    искаш 6.5 или по-високо.

Нов потребител Аватара на CherryMuffin
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: TOEFL или IELTS и въпрос за кандидатстване

а относно кога да кандидатствам някой може ли да каже

a/s/d
    Град
    London
    Post Thanks / Like

UCAS могат да ти кажат. твоето учебно заведение също. ако ще следваш висше (higher education) - между сега и 15-ти януари. в противен случай (foundation; further education) провери с учебното заведение.

MC_love Аватара на viksito
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от CherryMuffin Виж мнението
    Здравейте! Значи първо искам да питам за кандидатстване в Англия кой от двата теста е по- за предпочитане защото всички казват че са еднакви обаче в страниците на някои университети са написали само какви резултати от IELTS искат а за TOEFL нищо не споменават. А пък другия ми въпрос е относно кога да кандидатствам за Англия. В UCAS пишат че се подават документите от септември до 15 януари но това означава ли че трябва да ги подам чак след като завърша 12 клас и си получа дипломата или още докато съм 12 клас. И оттук идва и въпросът ако кандидатстването е докато съм 12 клас какво трябва да направя след като още не съм си получила дипломата.
    Значи относно тестовете,IELTS е много по-добър.Всички англоговорящи страни го зачитат,вече дори и САЩ.Плюс това не е на компютър и не е толкова объркан.Също така ти важи доживот.Тъй че ако питаш мен,това е по-добрият избор.Все пак аз го държах скоро,тъй че от опит ти го казвам
    А относно кандидатстването.Значи още като станеш 12ти клас,пускаш молба да ти изготвят академична справка от 9ти,10ти и 11ти клас,искаш от някоя учителка препоръка,избираш си университети и подаваш документите.Това трябва да стане до 15ти януари.И хич не се притеснявай,че все още не си завършил.Академичната справка замества дипломата,все пак англичаните знаят,че има разминаване с нашата дата на завършване и тяхната на кандидатстване.Затова им е нужна академичната спавка.Пък ти вече като завършиш и си получиш дипломата,тогава им я изпащаш и нея
    Стана ли ти ясно горе долу

6. БЛАГОДАРЯ CherryMuffin thanked for this post
    миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: TOEFL или IELTS и въпрос за кандидатстване

Цитирай Първоначално написано от viksito Виж мнението
    Значи относно тестовете,IELTS е много по-добър.Всички англоговорящи страни го зачитат,вече дори и САЩ.Плюс това не е на компютър и не е толкова объркан.Също така ти важи доживот.
    Не знам дали важи доживот, но много учебни заведения искат да е от последните 2 години ... това преди доста време като бях кандидатствал де.

абрибърдабърче Аватара на Mona
    Post Thanks / Like

а защо го няма в групата Cambridge ESOL CPE (Certificate of Proficiency in English) at grade C or above? Според мен е по-приятен за вземане от Ielts, Toeфl, etc... и наистина помага много за реалната среда после. А и си е чисто британски приоритет и това му носи съответната тежест
    ако някой срещне някого в цъфналата ръж...

a/s/d
    Град
    London
    Post Thanks / Like

IELTS не важеше доживот, последно като проверявах. но е добър, тежък и щедър тест

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз току-що взех IELTS и ще кандидатсвам в университет, но краиния срок за подаване на документи е 1.12.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

абе IELTS важи също като TOEFL само 2 години, така че който ти е по-лесен него вземай. То университетите в Англия признават и тойфела но провери все пак. Само си избери предварително унита където да кандидатстваш преди да се явяваш на изпита, че ако пишеш аквото пи падне, после си плащаш допълнително за резултати. п-фф гадно!
    а ако искаш някой да пи напише personal statement-та може да ползваш е тия www.uni-choice.com. Ще ти напишат много добри неща на английски и то на много добри цени. Вместо да се панкам аз да пиша ...

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Безплатни материали за TOEFL или IELTS
    От lethalrhymezz във форум Образование в UK
    Отговори: 4
    Последно мнение: 29-07-2014, 06:33
  2. IELTS or TOEFL
    От delchev във форум Образование в UK
    Отговори: 102
    Последно мнение: 09-10-2012, 11:25
  3. IELTS или TOEFL - относно магистратура в Англия
    От Aviano във форум Изучаване на английски
    Отговори: 1