Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 7 ПървиПърви 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 170
    Нов потребител Аватара на cyrill0
    Град
    London - SW
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: безплатни стоматологични услуги

Цитирай Първоначално написано от Bat Petyo Виж мнението
    То това добре че си се дипломирал. А как си с дипломата по българска граматика и правопис. Нея май още не си я взел.
    Аз напуснах БГ на 6 години и по принцип в БГ съм без никакво образование.... затова си прав!.... обаче не виждам как това е по темата?

2. БЛАГОДАРЯ Staki, hey, muse thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cyrill0 Виж мнението
    безплатни стоматологични услуги. Бьлгарски стоматолог - (студент последна година). изпратете емаил на [email protected] за повече подробности, работя в чентрален лондон.
    Здравейте, аз съм жена на 38год.
    Имам проблем, но незнам дали той е стоматологичен или неврологичен, или от друг вид.
    Изтръпват ми зъбите-от долу ,от горе, в ляво ,дясно навсякъде.
    Незнам ,дали има нещо общо,но преди месец имах мускулни крампи на долните крайници.Отидох при личен лекар и ми изписаха лекарства за разширени вени.Докато ги пиех нямах проблем.Лекарствата свършиха и започнаха да ми изтръпват зъбите.Какво ще ме посъветвате?

Град
    London - SW
    Post Thanks / Like

здравейте

малко повече информациа ще ми тряъва да ръзбера проблема ви,
    1. примерно какво е името на лекарството...
    2. иматели др. здравни усложения / на пример диабет - diabetes
    3. този проблем от колко време го имаш / и непрекъснато ли са изтръпнати зъбите / и всички ли едно времено

но по принцип ми се струва че този проблем не е стоматологичен.....

5. БЛАГОДАРЯ Кати thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

1. ЛЕКАРСТВОТО Е DETRALEX
    2. НЯМАМ ДИАБЕТ, НИТО ЗАХАР, НО ПОНЯКОГА ИМАМ МАЛКО АЛБУМИН В УРИНАТА.
    3. ЗЪБИТЕ ПОЧНАХА ДА ИЗТРЪПВАТ СЛЕД КАТО СПРЯХ ЛЕКАРСТВАТА , ОТ 3,4 ДЕНА.ТОВА НЕ Е НЕПРЕКЪСНАТО, А НА МОМЕНТИ И НЕ ВСИЧКИ ЕДНОВРЕМЕННО.ПОНЯКОГА САМО РЕЗЦИТЕ, ПОНЯКОГА ДРУГИТЕ ЗЪБИ, ПОНЯКОГА ОТДОЛУ ИЛИ ОТГОРЕ.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

честито дипломиране и от мен,а мога ли да те попитам сега къде ще работиш,не можем ли,естествено срещу заплащане както си му е процедурата да ползваме услугите ти,ще се радвам ако получа отговор

Напреднал
    Post Thanks / Like

Здравейте можете ли да ми кажете как се пишут на английски следните ослуги:

1) Екстракция на гангрозна пулпа.

2) Механична обработка на канала.

3) Медикаментозна обработка на канала.

4) Запълване на канала.

5) Обитурация със фотополимена пломба.

Благодаря предварително

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Vasseto Виж мнението
    Здравейте можете ли да ми кажете как се пишут на английски следните ослуги:

1) Екстракция на гангрозна пулпа.

2) Механична обработка на канала.

3) Медикаментозна обработка на канала.

4) Запълване на канала.

5) Обитурация със фотополимена пломба.

Благодаря предварително
    1. -
    2+3+4-Root Canal Treatment
    5. Composite Restoration

10. БЛАГОДАРЯ Vasseto thanked for this post
    Напреднал
    Град
    Bournemouth
    Post Thanks / Like

1.4ast e ot root canal treatment-думата гангрена не съществува в американската терминилогия-infected pulp
    2.3.,4.,-root canal treatment, запълване е obturation
    5.може и white filling

Град
    London - SW
    Post Thanks / Like

1. Extirpation
    2. Preparation of canals
    3. Chemical irrigation of canals
    4. Obturation of canals
    5. composite (white) restoration

Форумен инспектор Аватара на **silvi**
    Post Thanks / Like

Здравей Cyrillo,имам един въпрос и предварително ти благодаря ако намериш време за отговор.По принцип имам здрави зъби и рядко имам проблеми,но преди около половин година започна да ме приболява венеца между два кътника.Помислих си че единия от тях е за ремонт и отидох подготвена за болезнено ръчкане с машинки,но зъболекаря ме изненада приятно като ми каза ,че зъбите са здрави,но съм имала междувенечен джоб.Каза ми да използвам по калциеви пасти,и щяло да мине.Така и направих,и до момента използвам предписаните от него но резултат няма.На моменти ме боли и въпроса е има ли медикамент за това,да ускоря лечението.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от **silvi** Виж мнението
    Здравей Cyrillo,имам един въпрос и предварително ти благодаря ако намериш време за отговор.По принцип имам здрави зъби и рядко имам проблеми,но преди около половин година започна да ме приболява венеца между два кътника.Помислих си че единия от тях е за ремонт и отидох подготвена за болезнено ръчкане с машинки,но зъболекаря ме изненада приятно като ми каза ,че зъбите са здрави,но съм имала междувенечен джоб.Каза ми да използвам по калциеви пасти,и щяло да мине.Така и направих,и до момента използвам предписаните от него но резултат няма.На моменти ме боли и въпроса е има ли медикамент за това,да ускоря лечението.
    Аз бих те посъветвал да използваш стоматологичен конец (dental floss) и да си изплакваш устата 2-3 пъти в седмицата с Corsodyl (Chlorhexidine 0.2 %).
    Изплакването го прави сутрин след като си измиеш зъбите и не изплаквай след това с вода. По този начин ще унищожаваш бактерийте причиняващи кариес и няма да развиеш Периодонтоза(-ще ти опадат зъбите в дългосрочен план).

Напреднал
    Град
    Bournemouth
    Post Thanks / Like

ако обаче имаш загуба на кост над 3мм в пространството между двата зъба,освен хигиенните мерки(флос,жабурене с води) трябва периодично да се почиства с кюрета мястото(от зъболекар)-казва се deep cleaning,root scaling.kolko периодично-бих казал колкото по-често,по-добре.

Форумен инспектор Аватара на **silvi**
    Post Thanks / Like

Ами аз по принцип само конец ползвам,а и изплакването го спазвам,само че ползвам колгейт.
    ако обаче имаш загуба на кост над 3мм в пространството между двата зъба
    ами диагнозата е „джоб„между двата зъба и усещането е именно такова,вдлъбнатина във венеца,като че преди е имало зъб,и е изваден.
    трябва периодично да се почиства с кюрета мястото(от зъболекар)-казва се deep cleaning,root scaling.
    Благодаря за съвета но незнам с какво може да ми помогне това,понеже аз целя затваряне на този джоб,а с почистването се справям чудесно и сама.Както казах зъболекаря ми предписа силно калциеви пасти,и каза че от тях ще се затвори,но до момента нищо.Та питах ако съществува по силен стоматогогичен медикамент с калциращо действие.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

ако е така нареченият false pocket, да е се затвори, но ако има загуба на кост, няма как да си възстановиш костта с паста. просто можеш с RSD (root surface debriment) da се бориш да не става по голям и да губиш повече и повече кост.
    a deep space between the gingiva and the crown or root of a tooth. It can be the result of hyperplasia of the gingiva (false pocket) or migration of the epithelial attachment toward the apex (true pocket).
    Последно редактирано от madlena : 22-10-2008 на 19:10

18. БЛАГОДАРЯ **silvi** thanked for this post
    Нов потребител Аватара на arabela60
    Post Thanks / Like

Здравейте и от мен.По ирония на съдбата ,тъкмо се върнах от БГ,където бях на зъболекар,ми се отчупи парче от пломбиран зъб.Вече се обажда.Ако някой живее в Манчестър да каже ,къде ходи на зъболекар.Благодаря предварително.
    докато умните се наумуват,лудите се налудуват

Напреднал
    Град
    Bournemouth
    Post Thanks / Like

Ами аз по принцип само конец ползвам,а и изплакването го спазвам,само че ползвам колгейт.
    ами диагнозата е „джоб„между двата зъба и усещането е именно такова,вдлъбнатина във венеца,като че преди е имало зъб,и е изваден.
    Благодаря за съвета но незнам с какво може да ми помогне това,понеже аз целя затваряне на този джоб,а с почистването се справям чудесно и сама.Както казах зъболекаря ми предписа силно калциеви пасти,и каза че от тях ще се затвори,но до момента нищо.Та питах ако съществува по силен стоматогогичен медикамент с калциращо действие.
    щом не се затваря,явно има загуба на кост и трябва да се третира,колкото и добре да чистите,часта на зъба,разположена между двата зъба подвенечно не може да се почисти идеално-именно тя е причината за проблема.също така би било добре да се огледат двата зъба-да не би да имат пломби,корони,които да създават хронично дразнение.

21. БЛАГОДАРЯ madlena, **silvi** thanked for this post
    Град
    London - SW
    Post Thanks / Like

диагнозата е „джоб„между двата зъба
    ами до колкото разбирам, и без ренгенови снимки е тръдно да се каже дали има загуба на кост, и дали е (false / True) джоб.

Ама ако имате червени , болезнени или венци които кърват.... това показва че има активна периодонтоза на венеца.

Ако е false pocket може да се възвърне, като се маха зъбен камък и се почиства редовно след това в къщи

Иначе true pocket има нужда лечение за периодонтоза и редовно посещение на хъгиене тхерапист плюс добра хъгиене в къщи.

А коста ако е загубена, тя неможе да се възвърне без операция... и тогава не е винаги 100%

- ако обецниш повече симптомите, кавът ли венците и т.н може да се опитам по добре да обесня ама най добре е да се види на ренгенова снимка.

Поздрави,

Нов потребител
    Post Thanks / Like

След годините прекарани по чужбини все още предпочитам да си правя зъбите в БГ-то! Имам страхотен зъболекар във Варна, който не отстъпва на нито една западна клиника по знания и обурдване, а пък цените му определно нямат равни! Освен това клиниката му е страхотно организирана и могат да направят чудеса в рамките на няколко дни, че ние като се приберем трябва да съчетаем куп неща за никакво време, а пък така включваш и полезното и най-вече безболезното, защото те приспиват ако трябва да ти се прави по-сложна манипулация и докато се усетиш си с холивудска усмивка на българска цена
    Последно редактирано от RNOH : 17-12-2008 на 08:11 Причина: reklama

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

[QUOTE]
    Цитирай Първоначално написано от Silena Виж мнението
    След годините прекарани по чужбини все още предпочитам да си правя зъбите в БГ-то! Имам страхотен зъболекар във Варна, който не отстъпва на нито една западна клиника по знания и обурдване, а пък цените му определно нямат равни! Освен това клиниката му е страхотно организирана и могат да направят чудеса в рамките на няколко дни, че ние като се приберем трябва да съчетаем куп неща за никакво време, а пък така включваш и полезното и най-вече безболезното, защото те приспиват ако трябва да ти се прави по-сложна манипулация и докато се усетиш си с холивудска усмивка на българска цена
    и да пуска6 обяви за въпросната клиника, което пове4е от о4евадно показва 4е не си прави6 зъбите, ами направо работи6 там.
    тази тема е за безплатни стоматологи4ни услуги в англия
    за бг - и аз винаги си правя зъбите там, ама ходя при приятелка в софия, 6тото ми се слу4и веднъж една мухла във варна освен некадърно сложена пломба (която трябва6е друг зъболекар после да оправя) да ми смъкне кожата с цената...
    пускайте си обявите на правилните за това места, плийз.
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

25. БЛАГОДАРЯ Charlotte thanked for this post
    Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

А как стои въпросът с брекетите? На моя син ще му се наложи да сложи, но не ми се иска да чакаме лятото, та да ги поставим в БГ... Някой има ли представа дали е подходящо да се сложат, при положение, че има 2 чувствителни зъба, които обаче няма да са обхванати от брекетите. Благодаря

Град
    London - SW
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    А как стои въпросът с брекетите? На моя син ще му се наложи да сложи, но не ми се иска да чакаме лятото, та да ги поставим в БГ... Някой има ли представа дали е подходящо да се сложат, при положение, че има 2 чувствителни зъба, които обаче няма да са обхванати от брекетите. Благодаря
    Ами да ви питам, то има значение на колко години е вашия син?

И колко са мо изкривени зъбите, тоест ако трябва да се вадят може и да се чака 6 месеца.

Има възможност да се направи безплатно в King's college Hospital (Camberwell) район ама трябва да се впада в катергория която я приемат да се прави на NHS... и до колкото знам се чака около 1-2 месеца.

Поздрави

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cyrill0 Виж мнението
    Ами да ви питам, то има значение на колко години е вашия син?

И колко са мо изкривени зъбите, тоест ако трябва да се вадят може и да се чака 6 месеца.

Има възможност да се направи безплатно в King's college Hospital (Camberwell) район ама трябва да се впада в катергория която я приемат да се прави на NHS... и до колкото знам се чака около 1-2 месеца.

Поздрави
    То сина е на 17, като беше на 8 по време на игра беше паднал и малко счупил - хоризонтално единия преден горен зъб. За изграждане препоръчаха да изчакаме да спре да му расте челюста, та се чудя дали първо да не го изградим този зъб и после да сложим брекетите.

Град
    London - SW
    Post Thanks / Like

Здр,

щом е на 17 няма нужда да бързате да мо слагате брекети, тоест като вече са мо паднали всички детски зъби. Сигорно ще трябва да му се извадат някои зъби да направят място за изправянето.

А това което ми казваш че има счупен зъб преден горен хоризонтално, не виждам защо са казали че нишо няма да правят докато расте.... това е по принцип само за смисел ако изкат да слагат корона... ама аз никога не бих сложил корона и да спpе да расте!! ако е и на 20тина защо да мо пилиш зъба като може да мо изградат с "composite" фотополимер този зъб!? ? Това изисква най малко да се наранява зъба и може да се махне без да навреди зъба за бъдещето!!!

И последно бих го направил това първо, заради две неща... да не излиза зъба извън зоста ако няма стоп с долния зъб, и второ да могат да направят с брекетите предните зъби да се срещат на правялен размер...

Поздрави

30. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Напреднал
    Град
    Bournemouth
    Post Thanks / Like

Моето мнение е,че счупеното зъбче трябва да бъде изградено с композит,ако е добре направено е практически неотличимо.колкото до брекетите,при положение че живеете в Англия е по-разумно там да си ги сложите,иска се да се наблюдават процесите,как протича лечението ит.н.
    Освен това не трябва да се бавите-основните пикове на растеж на челюстите са преминали,колкото по-рано се започне едно такова лечение,толкова по-кратък е курса на лечение и по-малко рецидивите.Това важи в пълна степен ако аномалията е от тежките-отворена и/или обратна захапка.съвременните брекет системи позволяват една голяма част от случаите да се третират без вадене(разбира се това се преценява спрямо конкретния случай).С брекетите ще направите едно много добро дело спрямо детето си-както от здравословна,така и от естетична гледна точка,което си има значение за самочувтвието.

32. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Предполагам, че за вадене няма да стане въпрос, досега никoй не предлагал тази мярка, те зъбите му са рядко разположени, да чукна на дърво, за сега няма и една пломба. Само дето предните му зъби стърчат и то този дефект се прояви след като му израстнаха постоянните зъби. Имаме една зъболекарка в София, отдавна ползваме услугите й, но за съжаление това лято не успяхме да сколасаме с изграждането на счупения зъб. И се чудя след поставянето на брекети дали ще може да се работи по изграждането? Вероятно няма да е възможно...

Страница 2 от 7 ПървиПърви 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Стоматологични услуги от Д-р Мария Марчева
    От FPS във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 0
    Последно мнение: 14-01-2012, 19:53
  2. стоматологични услуги в западен лондон
    От cyrill0 във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 8
    Последно мнение: 03-03-2011, 22:46
  3. Стоматологични услуги от Д-р Боряна Николова
    От GERGX във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 0