Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 7 от 7 ПървиПърви ... 567
Резултати от 151 до 170 от общо 170
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: безплатни стоматологични услуги

здравейте, някой може ли да ме насочи към спешен център, който работи след 17ч и където могат да извадят мъдрец?

Нов потребител Аватара на cyrill0
    Град
    London - SW
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от nassooo Виж мнението
    здравейте, някой може ли да ме насочи към спешен център, който работи след 17ч и където могат да извадят мъдрец?
    По принцип първо трябва да се запишеш за преглед при някои зъболекар. Които ще те прегледа и вземе подходящите снимки, и прецени дали имаш нужда да те лекуват специялисти в болницата (oral surgeons) или не. Този зъболекар ще те насочи на правялното място за твоя район, и изпрати 'Referral' писмо кам болницата.

Иначе на часно може да намериш кабинети които да те приемат след 17ч обаче цените са доста по високички.

Поздрави

Др. Райчев

3. БЛАГОДАРЯ nassooo thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, прочетох каквото намерих в форума свързано със зъболекарските услуги и по специално ортодонтските, но в крайна сметка наистина не ми стана ясно какво трябва да направя в моя случай.
    Аз съм от 6 месеца в Лондон и нямам все още документи, но от скоро с мен е дъщеря ми, която е на 13г. От България знам че на нея трябва да и се поставят брекети.
    Не можах обаче да разбера, първо трябва да отида при личен лекар (аз до сега не съм ходила), после той да ме прати на стоматолог, който да ме изпрати на ортодонт това ли е схемата?
    И до колкото разбрах ако ортодонстката картина в някаква 4 или 5 степен здравната каса би трябвало да поеме финансирането?

Нов потребител Аватара на cyrill0
    Град
    London - SW
    Post Thanks / Like

по принцип не трябва да ходите до личния лекар. Може дирекно да се запишете при зъболекар които работи на здравната каса и той ако прецени че вашта дъщеря пада в правялната категория (4/5) ще ви изпрати при специалист (ортодонт) които за под 18 родишни нормално се финансира ортодонтята от здравната каса.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря много, записахме си час за след 2 седмици. Мислите ли, че е добра идея да вземе панорамната си снимка от България, която правена преди около година? На снимката се вижда че дъщеря ми няма зародиш на едно зъбче и всъщност няма да порасне изобщо, което предполагам налага слагането на брекети, защото ще има един зъб по-малко. А още повече - едното от зъбчетата е заело неправилното свободно място .

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cyrill0 Виж мнението

Иначе на часно може да намериш кабинети които да те приемат след 17ч обаче цените са доста по високички.

Поздрави

Др. Райчев
    успях да намеря един бг зъболекар в южен лондон, които работи само на частно, но цените му са повече от прилични. така че зъбът е успешно изваден

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Моля да ми дадете някакъв телефон за връзка,имам няколко заба за правене.Благодаря ви предварително.
    Последно редактирано от Doondie : 01-06-2012 на 12:44 Причина: българска азбука

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: безплатни стоматологични услуги

Относно - безплатни стоматологични услуги. Здравейте, само искам да благодаря на fancy_bird от името на cyrill0. Познавам този млад мъж лично И на тези ,които смятат за най важно да видят очевидното ( грешките в правописа).

Искам да кажа че не само е предложил да бъде в полза на нуждаещи се през студентските си години, а И сам се е обучил да пише И чете на Български, въпреки че не е посещавал Бг. училище.

Този зъболекар не само че вече е дипломиран, но от няколко години вече работи в елитна Лондонска болница като maxilo facial хирург. Завършил е допълнително няколко квалификации , включително 12 месечен- интензивен курс по IMPLANTOLOGY. Като в същото време е в процес да отвори свои собствен стоматологичен cabinet. Желая му здраве И кисмет
    Последно редактирано от BGHelp : 15-02-2014 на 21:20 Причина: кирилизиране. Моля, пишете на кирилица.

10. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Kearny liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: безплатни стоматологични услуги

Цитирай Първоначално написано от nassooo Виж мнението
    успях да намеря един бг зъболекар в южен лондон, които работи само на частно, но цените му са повече от прилични. така че зъбът е успешно изваден
    Може ли да дадете повече информация за този зъболекар Например име, адрес или телефонен номер?
    Благодаря!

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: безплатни стоматологични услуги

Цитирай Първоначално написано от cores Виж мнението
    Благодаря много, записахме си час за след 2 седмици. Мислите ли, че е добра идея да вземе панорамната си снимка от България, която правена преди около година? На снимката се вижда че дъщеря ми няма зародиш на едно зъбче и всъщност няма да порасне изобщо, което предполагам налага слагането на брекети, защото ще има един зъб по-малко. А още повече - едното от зъбчетата е заело неправилното свободно място .
    Темата е доста старичка, ама проблемът си е настоящ. Ако някой може да сподели опит или информация, да пише смело.
    В конкретния случай, става въпрос за дъщеря ми (на 4 години и 9 месеца). Покрай това,че ме болеше зъб,направихме първото посещение на детето при зъболекар ( без оплаквания от нейна страна). След като се установи визуално че един зъб липсва (2-ри на горна челюст) ни изпрати за панорамна снимка.
    След като занесохме снимката, ни обясниха че липсват 3 зародиша на постоянни зъби на горна челюст ( на долната са си всички) или така наречената хиподентия (по-малък брой зъби). Като за начало от нас се изисква само да я наблюдаваме за вредни навици (дъвчене на предмети, смучене и др.) и ако долната челюст започне да се изнася напред да отидем на консултация, евентуално да започне да носи "тренер" (нещо като боксова гума за зъби, с която да се регулира начина на развитие на горната челюст, която поради по-малкия брой зъби ще се развие в по-малка степен, в сравнение с долната) . Когато започнат да се сменят зъбите (6-7 годишна възраст), вече да започнем консултации/ работа с ортодонт.
    Та ако някой може да сподели опит за подобен на нашия случай и как е протекло развиетието/лечението, ще съм изключително благодарен.
    Зъболекарката за която говоря, е ортодонт и е човек на който имам пълно доверие (преди 10 години проведох 2 годишно ортодонтско лечение при нея и съм доволен отвсякъде, и от тогава само при нея си ходя) т.е. бих завел детето при нея без притеснение.
    Да...... но вече билетите за UK са запазени. Нещо малко ми куца, да живеем на Острова, а да провеждаме пълноценно лечение/ наблюдение в България.
    Та споделете, ако имате опит с ортодонти и лечението им в UK и по-специално за деца.

Старо куче Аватара на Sarah
    Post Thanks / Like

Някой сговорчив зъболекар който да отдели няколко минути има ли тук , да ми обясни нещо от практиката която се прилага в ЮК. Искам да попитам защо когато ти се възпали нерва на зъба и отидеш по спешност с адски болки, не ти го умъртвят и извадят веднага...нерва де, а вместо това ти изписват антибиотик и ти слагат местна упойка. Очевидно тука не работят вече с арсен, но могат да извадят нерва след като са та сложили упойка и да се успокои зъба. Има ли някаква причина да отлагат това и да те тъпчат с антибиотици. На мен ми се струва доста жестоко/ само който не го е боял зъб не знае за какво става въпрос/ да те оставят в агония 3-4 дена докато ти дойде часа и да те натъпчат с антибиотици и болкоуспокоителни. И нещо друго много ме учудва тука, как е възможно в напреднала държава като тая, все още да се ползва амалгама масово. Ясно, че НХС-то го покрива, ама в БГ дори хората биха си платили за да имат някаква естетика, значи арсена е забранен а амалгамата не е ...щото е по нетоксична.

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Защото възпален нерв никой няма да хване да го вади. Антибиотик се взима да се успокои нерва, а не да го излекува. Ти на колко време си ходиш в България? Един съвет ходи си поне на шест месеца и си прави контролни прегледи при някой добър зъболекар в България, за да не ти се налага да ходиш на зъболекар тук.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението
    Някой сговорчив зъболекар който да отдели няколко минути има ли тук , да ми обясни нещо от практиката която се прилага в ЮК. Искам да попитам защо когато ти се възпали нерва на зъба и отидеш по спешност с адски болки, не ти го умъртвят и извадят веднага...нерва де, а вместо това ти изписват антибиотик и ти слагат местна упойка. Очевидно тука не работят вече с арсен, но могат да извадят нерва след като са та сложили упойка и да се успокои зъба. Има ли някаква причина да отлагат това и да те тъпчат с антибиотици. На мен ми се струва доста жестоко/ само който не го е боял зъб не знае за какво става въпрос/ да те оставят в агония 3-4 дена докато ти дойде часа и да те натъпчат с антибиотици и болкоуспокоителни. И нещо друго много ме учудва тука, как е възможно в напреднала държава като тая, все още да се ползва амалгама масово. Ясно, че НХС-то го покрива, ама в БГ дори хората биха си платили за да имат някаква естетика, значи арсена е забранен а амалгамата не е ...щото е по нетоксична.
    На първия въпрос не мога да ти отговоря. На втория - амалгама ползват масово тези, които искат да минат по NHS, особено тези, които са с exemption карти. Тези, които могат и искат да си платят, масово ползват бели пломби.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Post Thanks / Like

Дими мен ме интересува професионално мнение. Аз знам какво се случва не само от личен опит.
    Мила в БГ касата плаща някакви пари годишно за пломби, преглед и вадене доколкото знам. Дали ще е амалгама ти си избираш, но вече почти не се ползва в БГ, а д ане говорим, че в някой страни е забранена. Тука за предни зъби касата плаща бяла пломба и то зависи къде точно е. От там натам всичко е амалгама и хората дори и да могат да си платят просто избират амалгамата.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Дими мен ме интересува професионално мнение. Аз знам какво се случва не само от личен опит.
    Мила в БГ касата плаща някакви пари годишно за пломби, преглед и вадене доколкото знам. Дали ще е амалгама ти си избираш, но вече почти не се ползва в БГ, а д ане говорим, че в някой страни е забранена. Тука за предни зъби касата плаща бяла пломба и то зависи къде точно е. От там натам всичко е амалгама и хората дори и да могат да си платят просто избират амалгамата.
    В България касата плаща следното за пациенти над 18 г.:
    Зъбните заболявания, които здравната каса покрива са следните:

Преглед и определяне на зъбен статус

Лечение на кариес и завършване с пломба от амалгама или химиополимер

Екстракция (изваждане) на зъб с анестезия (упойка)

В рамките на една календарна година всеки пациент може да се възползва от един преглед при стоматолог и до две от последните две изброени горе лечебни дейности. За бременни броят на прегледите при зъболекар са общо два.
    http://dentapro.bg/%D0%BB%D0%B5%D1%8...B0%D1%81%D0%B0
    В Шотландия касата плаща 20 % от всички манипулации, ако пациентът се лекува по NHS и плаща за лечението си, т.е. ако не е на помощи. Ако е на помощи, държавата плаща всичко по NHS. По NHS се прави бяла пломба само на предни зъби, точно както и ти каза. Но ако човек иска да имаш бяла пломба на задни зъби, може, само че трябва да каже и да си плати, независимо дали е пациент по NHS или на частно, цената е около 60 паунда. Пак казвам, това е избор на пациента, той си има право на избор и защо избира едно пред друго, може да се дължи на различни причини. Мисля, че и в България е подобно - имам наблюдения от пациенти, които идват от България и масово са с амалгамни пломби на задни зъби, с бели са обикновено тези, които са били 1. добре материално и 2. СИЛНО държат на външния си вид и/или са убедени, че белите пломби са по-здравословни от амалгамните. Но и тук има много пациенти с добри финансови възможности, които правят същото. Нямам как да знам в коя от двете страни привържениците на бели пломби са повече процентно. Това, което виждаме в ежедневието си, не е критерий, това са т.н. anecdotal evidence (не говорим за анекдоти, а за впечатления, които не са статистически верни, защото са придобити в резултат на личния ни опит с хората, които ние самите познаваме или сме виждали).
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    В България касата плаща следното за пациенти над 18 г.:

В Шотландия касата плаща 20 % от всички манипулации, ако пациентът се лекува по NHS и плаща за лечението си, т.е. ако не е на помощи. Ако е на помощи, държавата плаща всичко по NHS. По NHS се прави бяла пломба само на предни зъби, точно както и ти каза. Но ако човек иска да имаш бяла пломба на задни зъби, може, само че трябва да каже и да си плати, независимо дали е пациент по NHS или на частно, цената е около 60 паунда. Пак казвам, това е избор на пациента, той си има право на избор и защо избира едно пред друго, може да се дължи на различни причини. Мисля, че и в България е подобно - имам наблюдения от пациенти, които идват от България и масово са с амалгамни пломби на задни зъби, с бели са обикновено тези, които са били 1. добре материално и 2. СИЛНО държат на външния си вид и/или са убедени, че белите пломби са по-здравословни от амалгамните. Но и тук има много пациенти с добри финансови възможности, които правят същото. Нямам как да знам в коя от двете страни привържениците на бели пломби са повече процентно. Това, което виждаме в ежедневието си, не е критерий, това са т.н. anecdotal evidence (не говорим за анекдоти, а за впечатления, които не са статистически верни, защото са придобити в резултат на личния ни опит с хората, които ние самите познаваме или сме виждали).
    Аз го виждам професионално , няколко години в БГ , сега и тук. Сега не ми се спори Мила за амалгамата, тя си има и предимства, но има и много нови материали които могат да я заместят, по скоро ме интересуваше първия въпрос но от гледната точна на професионалист който работи в тази система.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Аз го виждам професионално , няколко години в БГ , сега и тук. Сега не ми се спори Мила за амалгамата, тя си има и предимства, но има и много нови материали които могат да я заместят, по скоро ме интересуваше първия въпрос но от гледната точна на професионалист който работи в тази система.
    Аз всъщност не съм спорила с теб, просто споделих какво мисля, а и за да ти вдигна темата. Иначе за предимствата на белите пломби няма нужда да ме убеждава някой, аз съм си убедена. Надявам се да се включи и професионалист и да ти отговори и на първия въпрос.

20. БЛАГОДАРЯ Sarah thanked for this post
    Напреднал
    Град
    London
    Post Thanks / Like

За съжаление не ти го пролекуват веднага, защото графика им е запълнен и ще им го объркаш със спешното си посещение, ще ти умъртвят зъба едва когато ти дойде редът по техният график 3-4 или 7 дни, а дотогава по спешност ти дават болко успокоителни. Арсенът в този случай би свършил чудесна работа, но не го използват. На предни зъби си слагам композитни пломби, на задни зъби си слагам амалгамени. Амалгамата не е по- отровна от другите отрови в ежедневието ни, но е доста по- трайна във времето и е по- сигурна. Има и други методи на пломбиране и мога да ти ги кажа ако те интересуват, но са доста по- скъпи.

22. БЛАГОДАРЯ Sarah thanked for this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

има и един друг момент по отношение на зъбите-everything must go
    ...тея с пари си слагат нови зъби,бе дано имат повече пари,та като им ги изкъртят да си сложат нови-по мой сметки,на всеки стотина години,малко по-богатите,обират социалното напрежение на тея дето немат нищо и ужасни неща им се случват-почва се със зъбите по правило
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

24. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от marianone1 Виж мнението
    За съжаление не ти го пролекуват веднага, защото графика им е запълнен и ще им го объркаш със спешното си посещение, ще ти умъртвят зъба едва когато ти дойде редът по техният график 3-4 или 7 дни, а дотогава по спешност ти дават болко успокоителни. Арсенът в този случай би свършил чудесна работа, но не го използват. На предни зъби си слагам композитни пломби, на задни зъби си слагам амалгамени. Амалгамата не е по- отровна от другите отрови в ежедневието ни, но е доста по- трайна във времето и е по- сигурна. Има и други методи на пломбиране и мога да ти ги кажа ако те интересуват, но са доста по- скъпи.
    От Април спират да слагат на децата амалгама.

26. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
Страница 7 от 7 ПървиПърви ... 567

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Стоматологични услуги от Д-р Мария Марчева
    От FPS във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 0
    Последно мнение: 14-01-2012, 19:53
  2. стоматологични услуги в западен лондон
    От cyrill0 във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 8
    Последно мнение: 03-03-2011, 22:46
  3. Стоматологични услуги от Д-р Боряна Николова
    От GERGX във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 0