Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 7 ПървиПърви 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 75 от общо 170
    Нов потребител Аватара на cyrill0
    Град
    London - SW
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: безплатни стоматологични услуги

наистина брекетите трябва редовно посещение при зъболекара за да ги стягат... може и да е всеки месец.

мойто мнение е да се направи зъба преди брекетите,.. то момчето ако е на 17 може да мо се направи безплатно на NHS ако е още студент!

2. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Напреднал
    Град
    Bournemouth
    Post Thanks / Like

Трябва първо да се коригира счупения зъб.Става бързо и лесно,ако наистина е малко счупен.Но защо 17-годишен младеж се разхожда със счупен преден зъб поне 1/2 година -това е въпрос над който трябва да се замислите-и в Англия има зъболекари все пак.

4. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cyrill0 Виж мнението
    наистина брекетите трябва редовно посещение при зъболекара за да ги стягат... може и да е всеки месец.

мойто мнение е да се направи зъба преди брекетите,.. то момчето ако е на 17 може да мо се направи безплатно на NHS ако е още студент!
    Да още учи, след празниците ще трябва да се заемем по-сериозно, дано да намерим свободно време някоя сутрин...
    Не поглеждай с гняв назад.

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от twiggie Виж мнението
    Трябва първо да се коригира счупения зъб.Става бързо и лесно,ако наистина е малко счупен.Но защо 17-годишен младеж се разхожда със счупен преден зъб поне 1/2 година -това е въпрос над който трябва да се замислите-и в Англия има зъболекари все пак.
    Ами първо защото първоначално го проверяваха за чувствителност, после решиха, че трябва да спре да му расте челюста, а и между нас казано не си личи особено че е счупен зъба, само малко е по-къс от съседния, последния път зъболекарката каза, че вече може да се изгради, ама се стекоха разни обстоятелства и времето отлетя бързо-бързо. То направо годината се изтъркаля и някои от плановете ни просто се отложиха във времето. Така е, като човек иска да иде и на почивка и при роднини...
    Не поглеждай с гняв назад.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

безплатни стоматологични услуги. Бьлгарски стоматолог - (студент последна година). изпратете емаил на [email protected] за повече подробности, работя в чентрален лондон.
    Здравейте,установено ми е от 7-8 месеца износване на хрущяла на долна дясна лицево челюстна става. Досега все още никой не ми е помогнал.Споделих ,че това износване е от скърцане на зъбите по време на сън.Болките все още продължават и са много силни през нощта и деня,надолу към гърлото и рамото.Ще Ви бъда много благодарна за съвет.

Напреднал
    Град
    Bournemouth
    Post Thanks / Like

Как е установено-със снимка на ставата ?По същество подобно стискане със зъби постепенно води до абразиране(изтъркване ) на емайла на зъбите,вследствие от което за да се постигне добър контакт се налага ставната главичка да изминава по-голямо разстояние и дъвкателните мускули придобиват нов,по-напрегнат тонус.За да се успокоят нещата трябва да се възстановят нормалните вътрешноставни отношения-започва с шини за бруксизъм,с които се спи.Когато острата симптоматика отзвучи се пристъпва към възстановяване на увредените зъби,след анализ на захапката по модели.Подменят се всички непълноценни конструкции -пломби,корони,мостове,ако има такива разбира се.Най-общо казано зъбите трябва да се възстановят до нормалната си форма и височина-как точно ще прецени лекуващия ви зъболекар според конкретния случай .Шините за бруксизъм трябва да се носят по време на лечението и известен период след него.За успокояване на болките се ползват нестероидни противовъзпалителни препарати-от рода на Ibuprofen.
    Друго нещо което трябва да знаете-стресът е нарочен за главен виновник за бруксизма и бруксоманията,мойе би трябва да вземете мерки за успокояване на ежедневието.
    В общи линии темата е много обширна,представлява все по-често срещан проблем с които зъболекарите се сблъскваме.Ако искате да питате нещо конкретно ....

9. БЛАГОДАРЯ madlena thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

twiggie, как то1но е термина на български grinding в стоматологията (скърцане ли се казва?)
    мерси

Напреднал
    Град
    Bournemouth
    Post Thanks / Like

Aбфракция,атриция, абразия -описват състоянието на зъбите.Самата патология се нарича бруксизъм,бруксомания-като едното е само стискане зъбите,другото е в динамика,с движения на челюстта.Може и други да има.
    Това е проф.терминология,иначе еквивалента на grinding е скърцане,ако това беше въпроса.

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от twiggie Виж мнението
    Как е установено-със снимка на ставата ?По същество подобно стискане със зъби постепенно води до абразиране(изтъркване ) на емайла на зъбите,вследствие от което за да се постигне добър контакт се налага ставната главичка да изминава по-голямо разстояние и дъвкателните мускули придобиват нов,по-напрегнат тонус.За да се успокоят нещата трябва да се възстановят нормалните вътрешноставни отношения-започва с шини за бруксизъм,с които се спи.Когато острата симптоматика отзвучи се пристъпва към възстановяване на увредените зъби,след анализ на захапката по модели.Подменят се всички непълноценни конструкции -пломби,корони,мостове,ако има такива разбира се.Най-общо казано зъбите трябва да се възстановят до нормалната си форма и височина-как точно ще прецени лекуващия ви зъболекар според конкретния случай .Шините за бруксизъм трябва да се носят по време на лечението и известен период след него.За успокояване на болките се ползват нестероидни противовъзпалителни препарати-от рода на Ibuprofen.
    Друго нещо което трябва да знаете-стресът е нарочен за главен виновник за бруксизма и бруксоманията,мойе би трябва да вземете мерки за успокояване на ежедневието.
    В общи линии темата е много обширна,представлява все по-често срещан проблем с които зъболекарите се сблъскваме.Ако искате да питате нещо конкретно ....
    мда, смята се че основна причина за бруксизма е прекомерният стрес. аз имах преди време пациентка с артрит на темпоромандибуларна става заради недобре оформени зъбни повърхности...
    как точно изглеждат тези шини и откъде може да си ги купи човек?
    аз от стрес явно скърцам със зъби и съм започнала да си изтривам леко предните зъби. стреса няма как да го намаля за момента, може би едни такива шини биха спасили поне зъбите ми...
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Напреднал
    Град
    Bournemouth
    Post Thanks / Like

Шините се изготвят по индивидуална отливка от зъбите.Изглеждат като шини за избелване,но за разлика от тях трябва дса са от твърда пластмаса,а не от найлон.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Да сас снимка мие установена диагнозата артрит на темпоромандибуларна става.Направена мие и shina но вапреки неq болките през no6ta i denq prodaljavat a sa6tevreno ne se 4uvstvam dobre sled kato ia mahna ..boliat me zabite..I edinstvenoto bolkouspokoqva6to mie TIGRETOL do v momenta.No samo s bolkouspokoqva6ti ne stava.Trqbva i le4enie,no ne znam kakvo.Ste chakam za savet.

Напреднал
    Град
    Bournemouth
    Post Thanks / Like

Казах ви какво е лечението-възстановяване на нормалните форма,височина и отношения между зъбите.Не знам какъв съвет очаквате-към кого точно да се обърнете ли?

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от pisanka1972 Виж мнението
    Да сас снимка мие установена диагнозата артрит на темпоромандибуларна става.Направена мие и shina но вапреки неq болките през no6ta i denq prodaljavat a sa6tevreno ne se 4uvstvam dobre sled kato ia mahna ..boliat me zabite..I edinstvenoto bolkouspokoqva6to mie TIGRETOL do v momenta.No samo s bolkouspokoqva6ti ne stava.Trqbva i le4enie,no ne znam kakvo.Ste chakam za savet.
    http://www.medicinenet.com/temporoma...e3.htm#5howcan

а Карбамазепин /тегретол/ не е желателно твърде дълго време да се ползва и трябва постепенно да се намаля дозата преди прекъсване на лечението. освен това не ви решава проблема.

не ми се иска да звуча грубо, дано ме извиниш, обаче стоматолозите дерете кожи дори за най-малката манипулация... шините за избелване ги намерих много по-евтино онлайн /4-5 паунда за 2/ и сама си направих отливката /като се сложат в топла вода, омекват/.
    а тези шини колко биха ми стрували ако ги направя в юК, или да ходя да си търся зъболекар тук...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

ами моите шини ми струваха 250 евро , но не бяха направени както трябва и ще се наложи да ходя да ги коригират.Да това го знам че не е желателно да ползвам тигретол но нямам друг избор , не знам какво друго лекарство може да го замени.

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

ами моите шини ми струваха 250 евро , но не бяха направени както трябва и ще се наложи да ходя да ги коригират.Да това го знам че не е желателно да ползвам тигретол но нямам друг избор , не знам какво друго лекарство може да го замени.
    нямам време да ходя до бг да правя шините, ще трябва или в юк или в германия да ги направя...

аз ти пуснах линк по-горе, но може би не си го забелязала:

How can TMJ disorders be treated?

The mainstay of treatment for acute TMJ pain is heat and ice, soft diet, and antiinflammatory medications.

1. Jaw rest: It can be beneficial to keep the teeth apart as much as possible. It is also important to recognize when tooth grinding is occurring and devise methods to cease this activity. Patients are advised to avoid chewing gum or eating hard, chewy, or crunchy foods such as raw vegetables, candy, or nuts. Foods that require opening the mouth widely, such as a big hamburger, are also not recommended.

2. Heat and ice therapy: These assist in reducing muscle tension and spasm. However, immediately after an injury to the TMJ, treatment with cold applications is best. Cold packs can be helpful for relieving pain.

3. Medications: Antiinflammatory medications such as aspirin, ibuprofen (Advil and others), naproxen (Aleve and others), or steroids can help control inflammation. Muscle relaxants, such as diazepam (Valium), aid in decreasing muscle spasms. In certain situations, local injection of cortisone preparations (methylprednisolone [Depo-Medrol], triamcinolone [Kenalog], Celestone) into the TMJ may be helpful.

4. Physical therapy: Passively opening and closing the jaw, massage, and electrical stimulation help to decrease pain and increase the range of motion and strength of the joint.

5. Stress management: Stress support groups, psychological counseling, and medications can also assist in reducing muscle tension. Biofeedback helps people recognize times of increased muscle activity and spasm and provides methods to help control them.

6. Occlusal therapy: A custom-made acrylic appliance which fits over the teeth is commonly prescribed for night but may be required throughout the day. It acts to balance the bite and reduce or eliminate teeth grinding or clenching (bruxism).

7. Correction of bite abnormalities: Corrective dental therapy, such as orthodontics, may be required to correct an abnormal bite. Dental restorations assist in creating a more stable bite. Adjustments of bridges or crowns act to ensure proper alignment of the teeth.

8. Surgery: Surgery is indicated in those situations in which medical therapy has failed. It is done as a last resort. TMJ arthroscopy, ligament tightening, joint restructuring, and joint replacement are considered in the most severe cases of joint damage or deterioration.

Напреднал
    Град
    Bournemouth
    Post Thanks / Like

Найлонът за една шина за избелване (самата плака) струва 3 лева.Не мисля обаче ,че е възможно да се постигне добра адаптация към зъбите чрез нагряване с вода,това се прави върху зъбна отливка с апарат,който ги загрява на 130-140 градуса и същевременно ги вакуумира така че да отговарят идеално на зъбните форми.Защо това е важно-защото ефектът на избелването зависи не толкова от концентрацията и вида на избелващия гел,колкото от перфектната адаптация на шините към зъбите.Колкото до шините за бруксизъм-те сев правят от пластмаса -цената им в Бг е около 100 лева на челюст.За цените в UK ще мога да отговарям след месец.

20. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравеите.Много ви благодаря за отговора ))

Град
    London - SW
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    шините за избелване ги намерих много по-евтино онлайн /4-5 паунда за 2/ и сама си направих отливката /като се сложат в топла вода, омекват/.
    а тези шини колко биха ми стрували ако ги направя в юК, или да ходя да си търся зъболекар тук...
    ама тези шини са само едно парче пласмаса, а в кабинета ти зимат мерка на зъбите и са много по добро качество... с тези коите си взела за 4/5 паунда може да си навредиш много венците и зъбите..... посъветвам те като лекар с здравето да не спектяцаш пари.... ама това е мойто мнение...

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

ама тези шини са само едно парче пласмаса, а в кабинета ти зимат мерка на зъбите и са много по добро качество... с тези коите си взела за 4/5 паунда може да си навредиш много венците и зъбите..... посъветвам те като лекар с здравето да не спектяцаш пари.... ама това е мойто мнение...
    къде в лондон би ме посъветвал да ги направя тези шини и има ли нещо друго което е нужно да направя освен апойнтмънт?
    ами всъщност тези за които споменавам не съм ги ползвала за избелване на зъби а за едно зъбно "кремче", щото по едно време като четях много и пиех адски много кола, сигурно по към 1,5л + на ден и ми казаха че ми е изтънял емайла. но резултата е положителен и повече не ги ползвам.

Град
    London - SW
    Post Thanks / Like

тази шина от мека пласнаса ли е или е твърда шина?.... защото в твоия случеи мисля че твърд "Мichingan splint" може да ти е от полза повече тоест като;

1. спира търкане на зъбите
    2. Овиличава мястото междо горните и долните зъбите
    3. Маха напрежени kато търкаш зъбите прес вечерта от TMJ ставата...

Можели да каже5 от каква пласмаса е шината?

Град
    London - SW
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    къде в лондон би ме посъветвал да ги направя тези шини и има ли нещо друго което е нужно да направя освен апойнтмънт?
    ами всъщност тези за които споменавам не съм ги ползвала за избелване на зъби а за едно зъбно "кремче", щото по едно време като четях много и пиех адски много кола, сигурно по към 1,5л + на ден и ми казаха че ми е изтънял емайла. но резултата е положителен и повече не ги ползвам.
    начи ако са ти казали че си загубила малко от енамела на зъбите, аз първо бих те съветвал да помислиш преди да искаш да избеляваш зъбите си. Като самото избеляване може да ги направи много по чoствителни.

- иначе можеш в секи кабинет да отидеш и да поискаш да ти направят "whitening trays" като да си използваш по евтин гел carbamide peroxide до 38% от интернет поръчка. (те шините са най важното! гела е горе doly един и този който ще ти продадат в кабитета с този от интернета)

-междо дръгото някои кабинети одричат да прават само шини за избеляване защото нямат интерес... но повечето не.

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

начи ако са ти казали че си загубила малко от енамела на зъбите, аз първо бих те съветвал да помислиш преди да искаш да избеляваш зъбите си. Като самото избеляване може да ги направи много по чoствителни.

- иначе можеш в секи кабинет да отидеш и да поискаш да ти направят "whitening trays" като да си използваш по евтин гел carbamide peroxide до 38% от интернет поръчка. (те шините са най важното! гела е горе doly един и този който ще ти продадат в кабитета с този от интернета)

-междо дръгото някои кабинети одричат да прават само шини за избеляване защото нямат интерес... но повечето не.
    не6то не сме се разбрали...
    никога не съм мислела да си избелвам зъбите, просто ползвах уайтънинг трейс за аплайването на крем4ето за заздравяване на емайла. но нямам никакво намерение да си избелвам зъбите.
    сега питах за тези 6ини при бруксизъм - каква е цената в UK, минава ли през NHS или е само на прайвит пла6тане + дали се изисква предварителен апойнтмънт за да ми ги направят за да мога да си организирам не6тата следва6тия път като идвам към Лондон.
    гледам има ритърн билети с ryanair за по 50 евро, не е проблем да преско4а до там. мисля 4е немската здравна каса не ми го покрива, а в бг не планирам да си ходя в близко бъде6те...
    предварително благодаря за отговора

Напреднал
    Град
    Bournemouth
    Post Thanks / Like

Zависи от софтуера с който работи клиниката и от указанията на местното PCT.По разкази на повечето колеги минава по NHS,има и такива при които не минава.

28. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

не съм много сигурна, но мисля, че през NHS може само soft splinт. mitchigan - ne.
    аз лично не бих си го правила при any зъболекар. поне да е някой със специален интерест в TMJ (който да е ходил поне на няколко курса), ако не можеш да си позволиш специалист.

30. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    Град
    London - SW
    Post Thanks / Like

може да не съм ви разбрал на пълно. Но това което питате на NHS немогат да ви одричат да на правят michigan или soft splint ама най верояатно да изкат до 200 лири на NHS.

Обаче michigan splint не бих съветвал само за 'Bruxism' ама soft splint. И той на часно може да е по евтин от NHS.... това е просто една аномаля в новия NHS contract за стоматологзите.

Поздрави

п.п иначе ако ви препоръча вашия зъболекар до специалното оделение в студенските болници може и да ви е безплатно.... ама трябва 'referral letter'
    Последно редактирано от cyrill0 : 04-01-2009 на 02:59

Страница 3 от 7 ПървиПърви 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Стоматологични услуги от Д-р Мария Марчева
    От FPS във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 0
    Последно мнение: 14-01-2012, 19:53
  2. стоматологични услуги в западен лондон
    От cyrill0 във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 8
    Последно мнение: 03-03-2011, 22:46
  3. Стоматологични услуги от Д-р Боряна Николова
    От GERGX във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 0