Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 4 от общо 4
    Напреднал Аватара на oink
    Post Thanks / Like

По подразбиране Ако се стигне до съд - полезна информация

Предлагам на вашето внимание част от текста на стандартно писмо, което адвокатите в Англия и Уелс пращат на своите клиенти, към които вече е било повдигнато обвинение и им предстои изправяне пред съда. Имената на местата и лицата са измислени.
    Напоследък зачестиха случаите на заловени наши сънародници, които шофират без надлежните осигуровки, както и в нетрезво състояние. Зачестиха и случаите на повдигнати обвинения в кражби и сбивания.

Уважаеми/а Г-не, Г-жо,

Относно: Магистратския съд в Стратфорд

Благодарим ви, че се обърнахте към нашата кантора. Моля да прочетете внимателно това писмо, от което ще разберете важни неща относно Правната помощ, вашата отговорност при разходите и как работи нашата кантора.

Поемане на работата

В повечето случаи аз поемам работата в съда, но при положение на свръхнатовареност, вие може да имате за адвокат или моя главен адвокат Марк ХХХХХ, или някой от останалите адвокати: ХХХХХПрайър, Шона ХХХХ, Крис ХХХХ, или може да се наложи аз да възложа работата на Съвета.

В случай на уговорена среща в кантората ни, с вас ще разговарям или аз, или някой от адвокатите ми. Ако възникнат проблеми, моля позвънете, а ако отстъствам, оставете съобщение, или се обърнете към някого от гореспоменатите лица.

При всички положения ние носим отговорността по защитата на вашето дело. Задачата ни е да оказваме лична, ефикасна и надлежна помощ, което убеден съм, ще сторим и във вашия случай.

В случай, че имате оплакване

Ние извършваме лична, ефикасна и надлежна помощ и сме убедени, че това ще важи и във вашия случай . Ако обаче възникне каквото и да е оплакване относно моята кантора, моля да отнесете се незабавно до мен, така че да имам възможност да реша проблема навреме. Моля изложете оплакването си писмено, уточнявайки случая/случаите, от които сте недоволни. Тъй като аз нося отговорността за управлението на тази кантора, аз ще се занимая с вашето оплакване и ще преценя дали то е официално и изисква преминаване по процедурен ред, или просто е резултат на недоволството ви относно забавяне на отговор, което от своя страна може да бъде основателно или неоснователно.

След това към оплакването ще се подходи или чрез отправяне на писмен отговор до вас, или чрез назначаване на среща и личен разговор за уточняване на проблема. По този начин ви даваме възможност да се уверите, че се отнасяме към оплакването ви сериозно и получавате съответния отговор навреме. Процедурата също дава възможност да се уверите, че проблемът ви се обсъжда, и че в най-скоро време ще ви бъде изпратено уведомление за резултата от това, което може да стане под формата на:
    -Извинение от кантората и уверение, че ние правим всичко възможно случилото се да не се повтори
    -Отстъпка от сметката ви за плащане
    -Уведомление за това, че ние считаме оплакването ви за необосновано и уведомление за правото ви да се обърнете към Комисията за Надзор на адвокатските кантори
    -Уведомление за това, че ние считаме оплакването ви за необосновано и уведомление за правото ви да се обърнете към друг адвокат за съвет дали сме подходили към вас небрежно.

Случаи от всякакво друго естество, проблеми или неудовлетвореност се разглеждат по неофициален път , по телефона, лично или писмено

...............................................

Ако ви интересува пълният текст на писмото и какво става после, ще предложа на администраторите да го пуснат в отделен подфорум
    Последно редактирано от oink : 16-10-2007 на 01:25

2. БЛАГОДАРЯ mnm013 thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    norfolk
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Ако се стигне до съд - полезна информация

Благодаря, това е интересно, но къде е форума, дето сте дали това писмо? Или ще го дадете, не разбарх точно за кои администратори става дума
    Благодаря

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Ако се стигне до съд - полезна информация

не разбрах това реклама на някаква кантора или какво е ??доколкото мога да чета това са terms and conditions на някаква си адвокатстка кантора, на която ти предлагаш да публикуваме пълните terms and conditions.
    не виждам това с какво помага на някой.
    който иска да си прави реклама на кантората, има други начини.
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Напреднал Аватара на oink
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Ако се стигне до съд - полезна информация

1 Мокси,

В момента допревеждам останалата част от писмото, което ми попадна покрай другите задължения. Това е писмо, което обикновено подсъдимите получават от адвоката си с цел да ги информира какво ги очаква в съда, какви права имат, отпкакво са лишени, за какво трябав да внимавант на делото, кой им поема съдебните разноски /правна помощ/ и т.н..
    Благодаря, че прояви интерес!
    Разбира се имена на хора, лица и места са променени. Ще Ви пратя превода на личната поща

2 Мадлена, това е уводът на стандартно писмо, което адвокатите пишат до подсъдими, които ги очаква първо явяване пред съда. ЗА НИКАКВА РЕКЛАМА не говоря, защо така черногледо ? Защо все на нож?
    Аз искам да помогна на сънародници, които може да се наложи да се явят пред съда, в увода споменавам повода. Моля чети, не прибързвай с предрасъдъци

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Полезна информация за здравеопазването в Uk
    От lordm във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 96
    Последно мнение: 17-05-2019, 22:55
  2. Полезна информация - Self-Employed, invoices,...
    От thelordofweb във форум Self-Employed
    Отговори: 16
    Последно мнение: 10-09-2010, 13:08
  3. Сайтове с полезна информация за работниците в UK
    От difkotka във форум Взаимоотношения с работодател, инциденти, злополуки и други
    Отговори: 6
    Последно мнение: 09-06-2010, 13:21
  4. Полезна информация за транспорта в UK
    От lordm във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 0
    Последно мнение: 08-01-2007, 21:55
  5. Полезна информация при пазаруване
    От lordm във форум Пазаруване
    Отговори: 0
    Последно мнение: 26-12-2006, 22:09

Отметки

Правила за публикуване