Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 8 от общо 8
    Напреднал
    Град
    bourgas/london
    Post Thanks / Like

По подразбиране Спирала Мирена

момичета, може ли тук джипито да ти постави такава спирала? след 4 седмици имам апойнтмент за след раждането и разговор за контрацепцията. имам приятелки в бг които си сложиха такава спирала и са много доволни. естествено там е платено - струва около 300лв. въпросът ми е, тук разпространена ли е, колко струва да ми поставят такава? има ли вариант да се поеме от NHS или са безплатни само по-евтините варианти?
    благодаря!

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Спирала Мирена

на мен ми бяха сложили такава спирала в Kingston Hospital след аборт.
    не ми понесе добре и преди половин година отидох при гп да ми я махне. когато я махна гпто ми беше много учудена, че имам такава спирала, и ме попита къде са ми я сложили.
    след това аз я разпитах, защо е била учудена и какво учудващо има в тази спирала. тя ми обясни, че такава спирала се слага само при определени показатели и не е разпространена в УК. доколкото знам една такава спирала струва на NHS 90 лири и затова не се слага или се чака на waiting list за нея.
    според ме ако държиш на тази спирала, трябва да разучиш какви са показателите за да ти я предложат и да кажеш че всъщност отговаряш на тях.
    според мен няма гаранция че ще се чувставаш добре с нея, въпреки че имаш добър фийдбек от твои познати. по-добре отиди на преглед и си разкажи индивидуалните обстоятелства и оставо лекаря да прецени кое е най-правилното за теб.
    аз след опитването на най различна контрацепция в крайна сметка направих точно това и контрацепцията, която ми предложиха ми оняся отлично, след години пробвания на различни методи.
    ако питаш мен отиди във family planning clinic и си направи консултация и те ще ти предложат това което е най-добро за теб според обстоятелствата ти.
    иначе за цените - всяка контрацепция през NHS е безплатна.

3. БЛАГОДАРЯ pinkpanther thanked for this post
    Напреднал
    Град
    bourgas/london
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Спирала Мирена

благодаря ти, тъкмо вчера healthvisitora ми спомена за една такава клиника недалеч от нас и ще отида да ме консултират. все пак през годините съм изпробвала и презервативи и вагинални кремове, глобули и таблетки, хапчета по схема и нито един от тези варианти не е за мен, затова се замислям за мирената сега ... иначе в бг общо казано след преглед при гинеколог и изследвания могат да ти я поставят, ако не попадаш в рисковите групи, когато е противопоказано.

http://www.netdoctor.co.uk/medicines/100001706.html

тук е обяснено в общи линии за тази спирала.

Glitchy Pigeon Аватара на Pusher
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Спирала Мирена

Да повдигна темата и евентуално ако има още пробвали или ползващи тази спирала, ще се радвам да прочета повече мнения.

Благодаря предварително.
    “I'm not strange, weird, off, nor crazy, my reality is just different from yours.”

Старо куче Аватара на cocaloca
    Post Thanks / Like

Аз съм с такава от 2 год и съм много доволна. При мен това беше единствената възможна опция.

7. БЛАГОДАРЯ Pusher thanked for this post
    Glitchy Pigeon Аватара на Pusher
    Post Thanks / Like

Благодаря заотговора.

Болезнено ли е поставянето? Усеща ли се в последствие?

Понеже е хормонална, при намаляване или изчезване на цикъла увеличава ли се окосмяване, килограми...или задавам глупав въпрос
    “I'm not strange, weird, off, nor crazy, my reality is just different from yours.”

Старо куче Аватара на cocaloca
    Post Thanks / Like

При мен лично не се появиха странични ефекти, но съм чувала че може да се появят, индивидуално е. Поставянето не беше болезнено, малко по-неприятно от обикновен гин преглед, за 2-3 мин става.

10. БЛАГОДАРЯ Pusher thanked for this post
    Die Another Day Аватара на veny74
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от pinkpanther Виж мнението
    момичета, може ли тук джипито да ти постави такава спирала? след 4 седмици имам апойнтмент за след раждането и разговор за контрацепцията. имам приятелки в бг които си сложиха такава спирала и са много доволни. естествено там е платено - струва около 300лв. въпросът ми е, тук разпространена ли е, колко струва да ми поставят такава? има ли вариант да се поеме от NHS или са безплатни само по-евтините варианти?
    благодаря!
    Може, просто кажи на ГП то, че преди са ти слагали от другите, но организма ти не я приела и си готова, Марина коил е на хормонална основа и ще ти се появи повечко окосмяване, ама вакса ще е спасението или на лазер.Иначе не се страхувай, ще ти я сложат за 5 мин. And its free. NHS covers the cost.
    Не вярвай на никого, понякога дори и на себе си, че като затвориш едното око не виждаш всичко.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Българската мафия спирала Румъния за ЕС
    От Sopranos във форум Общ форум
    Отговори: 0
    Последно мнение: 06-10-2005, 00:01

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •