Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси

Виж резултатите на анкетата: Да заключим ли темата ако се започне безполезната дискусия около името на ЛЕВСКИ

Гласували
12. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Не

3 25,00%
  • Да,

6 50,00%
  • немога да преценя

3 25,00%
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 34 от общо 34
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

По подразбиране

vsqko neshto na svoeto nivo,nata.
    ako maash moxabet s kolegi na stroeja,nqma kak da ne si vadish i ot guza fakti i primeri za da kazvash kolko velika e bulgaria!
    ta az ne purviq komputur,ne ataturk,ami samiq internet,samoletite i uri gagarin sum gi pravil bulgari po stroejite,stiga da ima koi da ti vqrva...
    ina4e tupaneto v gurdite e kriterii za losh vkus,no kogato nqma koi da go nadushi-davai s pulna gaz i bez zadrujki...tova e anglia za mene
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

Нов потребител Аватара на Anaid
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Привет на всички,

Заслугата за изобретяването на първия компютър не е само на John Атанасофф. В тази връзка обикновено се споменават две имена и го наричат компютъра на Атанасофф-Berry. И още нещо, макар че баща му е българин, Атанас е роден и образован в САЩ. Интересно дали ако баща му не беше имигрирал, пак щеше да постигне толкова много.С това просто искам да кажа че успехът на един човек не зависи пряко от етническия му произход, а от това къде е имал шанс да получи образование, материална база, средства за експерименти и изследвания...Разбира се не омаловажавам и личните заложби.

Но според мен не това е важно, В крайна сметка не всяка държава на тоя свят е водила успешни войни, смyкала несметни богатства от колонии и т.н. за да oсигури възможност на мераклиите си да правят открития. Колкото и да се пънем трудно ще намерим българин които да е общоизвестен. Според мен по-важно е ние да сме тези, които създават добро впечатление за България. Какво ако имаме един велик човек и 8 милиона простаци?

Ето да ви дам един пример. често ми се е налагало да работя (и да купонясвам) с хора от Латинска Америка, най вече Бразилия. Имам чудесни впечатления за мнозинството от тях. Винаги весели, дружелювни, недискриминиращи, готови да помогнат. (При положение че ако искаха да са гадни, точно като нас имат на разположение извинението че бягат от мизерията си и трябва да мислят само за себе си). И така на мен въобще не ми пука колко световно известни хора са се пръкнали в Бразилия и Колумбия, а впечатленията ми са изградени от никому нейzвестните Карла, Сузана, Кристияно, Ана-Паула etc. etc....

И да си признаем положението не е така с българите. Обикновено чужденците имат едни такива странни впечатления от наши сънародници, дето ни карат да съжаляваме че сме си разкрили националността.
    Хайде да се опитаме ние да сме тези, които ще коригират впечатленията на хората за БГ, а не да се ровим в миналото..

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране

ww,kakuv sram,a?!
    spoko-nerds ima u seko stado!!!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Post Thanks / Like

По подразбиране

Дрън-дрън,

Ако ти е харесало мнението ми защо не си признаеш? Ако не ти е харесало, пак си welcome да кажеш какво мислиш.
    Но ако НЯМАШ никакво мнение по въпроса, по-добре си мълчи.

Заради такива като тебе най-интересните теми във форума започват да се превръщат в низ от безмислени реплики и размяна на бисери между двама-трима участници. Все пак не всички имаме неограничено време да стоим пред компютрите и когато влезем в тоя форум искаме да видим нещо смислено

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране

ok!
    namiram vla4eneto na bg jeni s south amerikanzi za poro4no!
    dulbokite mi moralni ustoi se 4ustvat razklateni i ne moga da ne reagiram!
    oshte pove4e se razvulnuva liri4eskiq geroi v mene ot fakta,4e sled blestqshtite ti vpe4etleniq ot south amerikanskata pasmina,ti promenqsh slun4evata kartina,na mra4na s grumotevizi i po4vash da sipesh ogun i jupel po mene(az kato subiratelen obraz na `bulgarite`)
    koeto pogudeli4ka lubopitstvoto da te provokiram,za da razbera,adjiba,kakva e taq guska!
    iskashe da sum otkroven-eto az sum otkroven!!!
    sega me uprekni,4e sum vulgaren i tva shte e vurxa na naxalstvoto!!!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Post Thanks / Like

По подразбиране

за да разбера,аджиба,каква е тая гъска!

О, не: “гъска” не е достатъчно вулгарно за един балкански патриот. Очаквах нещо по-цветисто. Освен tova започваш да звучиш в стила на форумите на Будилник, ако искаш да ти дам link да отидеш се вихриш там на воля?

дълбоките ми морални устои се чустват разклатени и не мога да не реагирам!

Обиждането на сънародници явно е в унисон с дълбоките ти морални устои

намирам влаченето на бг жени с south американци за порочно!

Къде споменах че се влача с латиноамериканци в смисъла в които ти намекваш? Казах че работя с тях. Ти да не би да си избираш колегите? Колкото до партитата им наистина повече ми допадат от чалгажийницата, която се вихри в North Лондон, но това е въпрос на вкус.

почваш да сипеш огън и жупел по мене

Не сипя никакви запалителни материали по тебе. Най-учтиво те помолих ако нямаш нищо специално да кажеш просто да си премълчиш докато измислиш нещо умно.

(аз като събирателен образ на `българите`)

Далеч съм от мисълта да събирам всички българи в твоя образ. чел си през пръсти.Говорех за една малка част, които затлачват форума.
    Целия ми постинг беше много доброжелателен към българитe като цяло

Сега колкото И да филосостваш нямам намерение да ти отговарям по-нататък защото ще попадна в кatегориятa на затлачващите форуми, която никак не одобрявам

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране

ama,az razbrax,4e iskash da se kaja iskrenno i li4no kakvo mislq!!!!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от NAT
    hayde stiga hvalene i biene v gardite....koi bil otkrivatelq na komputrite...abe vsi4ko na tozi svqt kato 4e li e napraveno ot balgarite-daje Marianskata padina nie sme q izkopali)Shtom sme tolkova umni i kadarni zaashto sme na tozi hal a tupite 4ujdenci si jiveqt jivota????Nqma smisal ot mnogo hvalene to se vijda za kakvo stava duma!!Predi vreme napravih tazi greshka da se hvalq pred edin angli4anin kolko sme umni i kak sme spe4elili olimpiadata po informatika mai beshe i toy me pogledna taka u4uden.....pi4a si beshe dobre i bez da e spe4elil olimpiada po kakvoto i da bilo....Posle me zapita kakvo pravq tuk sled kato sme tolkova umni i sposobni......v tozi moment ako imashe olimpiada za tupotiq shtqh da q spe4elq ot raz...Stiga s tazi gola nacionalna gordost!!
    =D> bravo na NAT, moja bi malko sam bil taka.....grub, no si mislia 4e malko vsepak triabva da uspokoim topkata, za6toto sme si nie, i lo6oto 4e si go znaem , no si go priznavame

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от dran-drum
    DRAKULA e bil etni4eski bulgarin i moga da go dokaja,ama sega nqmam to4nite godini pod ruka...
    obshto vzeto,vremeto kogato drakula e jivql,karpatite sa bili bulgarski,verno,naselqvani sa ot etni4eski rumunzi,no praktikata po onova vreme e bila za upravitel na takiva teritorii da se prashta vinagi 4ovek doveren na tzaria.
    sled kato drakula e bil shef dirigent na transilvaniq,logi4no e toi da e bil bulgarin!!!
    innit!?
    a se oprovergai ako obi4a6 plsss, 4e 6te ti se smeiat horata. samo ti na toia sviat e s takava informacia mai mai

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Bulgarian travel to UK
    От welovebg във форум Forum in English
    Отговори: 0
    Последно мнение: 27-09-2006, 05:24
  2. A Few Bulgarian Phrases
    От welovebg във форум Forum in English
    Отговори: 0
    Последно мнение: 29-05-2006, 16:15
  3. English-Bulgarian
    От kris във форум Общ форум
    Отговори: 1