Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 13 от общо 13
    Напреднал Аватара на bulgar
    Град
    oxfordshire
    Post Thanks / Like

Question памперстите:Кога е време да се разделим с тях

Какво мислите по въпроса за Памперсите , Кога трябва да запо4не едно дете да казва , 4е му се ***** или ходи до тоалетна? Мислите ли 4е трявва да стане в по- ранна възраст , като например след първата годинка или да се из4ака докато детето проговори?Как едно време , когато нямаше памперси по българските магазини , майките са се справяли с този проблем ?

aflame66
    Guest

По подразбиране Относно: памперстите:Кога е време да се разделим с тях

За дъщеря ми памперси нямаше,от 4-6 месеца я слагах на гърне, на годинка си имаше хигиенни навици.За сина ми имаше памперси,опитах се да го приучавам и него,но не стана, а и аз се поизмързеливих.Научи се на около 3 години,но до тогава се криеше тук-там / зад пердета, под маса/, а не казваше,че му се ходи.Процесът е двустранен - и майката трябва да е настоятелна, което изисква време и усилия, а и детето да е податливо.Скоро слушах по радио ББС 5 лайв точно по тази тематика разговор- казаха, 4е и от съвсем малки, на 3-4 месеца могат да бъдат приучени поне да дават знак, че имат нужда.Други казаха, че няма да се мъчат като майките си и ще си ползват памперси, независимо от околната среда, вредата и т.н.Мисля, че след около 2 год. възраст би трябвало да може да се остави само нощния памперс.

Град
    oxfordshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от aflame66 Виж мнението
    За дъщеря ми памперси нямаше,от 4-6 месеца я слагах на гърне, на годинка си имаше хигиенни навици.За сина ми имаше памперси,опитах се да го приучавам и него,но не стана, а и аз се поизмързеливих.Научи се на около 3 години,но до тогава се криеше тук-там / зад пердета, под маса/, а не казваше,че му се ходи.Процесът е двустранен - и майката трябва да е настоятелна, което изисква време и усилия, а и детето да е податливо.Скоро слушах по радио ББС 5 лайв точно по тази тематика разговор- казаха, 4е и от съвсем малки, на 3-4 месеца могат да бъдат приучени поне да дават знак, че имат нужда.Други казаха, че няма да се мъчат като майките си и ще си ползват памперси, независимо от околната среда, вредата и т.н.Мисля, че след около 2 год. възраст би трябвало да може да се остави само нощния памперс.
    Аз слушах същото предаване и бях много изненадана говорят за толкова ранно приу4аване на гърне, от наблюдения тук в Англиа съм забелязала 4е майките много много не се притесняват от това 4е 3 или 4 годишно дете е все още с памперс .
    браво на теб за това което си постигнала с дъщтеря си .
    Аз запо4нах да тренирам моята като беше на 1 гонина и 3 месеца , първите 2 седмици не искаше да сяда , бях готова да се откажа признавам си , по съвет на майка ми не го направих и не съжалявам , защото 3 месеца след това ние махнахме памперсите (през деня)и останахме само с 1 памперс който слагахме само ве4ер,
    Сега малката ми дъщтеря е на 13 месеца и пак по същтия път по4ваме да се тренираме , тия реагира абсолютно по същтия на4ин като кака си , не искаше да сяда първите 2 седмици и сега когато и да я сложа има 'браво'. Зна4и вси4ко зависи от родителя да е настоятелен
    А как стои въпроса през нощта? Голямата ми дъщтеря е на 3 години и си мисля 4е ве4е е време да се разделим и с ве4ерния памперс .

стара дръглива кучка Аватара на musholina
    Post Thanks / Like

Моята е на 2 и половина и започна сама да иска да ходи на голямата тоалетна. Никога не седна на гърне. Слага си го на главата, рита го, пълни го с играчки, но никога не го използва.

Град
    oxfordshire
    Post Thanks / Like

важното е 4е сама си е поискала да ходи , като големите , смята се за пораснала . Какви са тези потита те са за бебета.

Post Thanks / Like

Поощрението и похвалата са много важни. Да се почувстват горди, че са направили нещо голямо. И после няма спиране. Пристрастяват се към това поведение, което им носи похвали, което в случая е ходенето в тоалетната. Моята след като ползва тоалетната сама си иска похвалата след това. Пляска с ръце и вика "Бавоооо" и ме гледа докато и аз не кажа "Бравооо, голямо момиче". И тя е доволна.

Град
    oxfordshire
    Post Thanks / Like

и ние сме така
    а как сте през нощта , слагате ли памперс ?
    аз искам да махна и ве4ерния , но не знам ( т.е знам )какво щте стане , :Мами , Мами нова пижама , тази е мокра '
    но ако сега не фо направя , тя няма да се нау4и , а не искам до 11 годишна възраст да сме си с памперсите , както знам за такива слу4аи

Post Thanks / Like

Ами не, през нощта не слагам памперс, само като излизаме. Само понякога се мокри през нощта и сменяме чаршафите и пижамите и айде пак нани. Има нощи изобщо не се мокри, сутринта идва и казва "Уи уи" и отиваме. Според мен така е по-добре, защото може да види разликата. Ако беше с памперс няма как да разбере дали е мокра или не. И така лека полека ще се научи. Зависи и колко напитки е пила вечерта.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: памперстите:Кога е време да се разделим с тях

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

10. БЛАГОДАРЯ madlena thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

За вечерното махане на памперса има едни чаршафчета-памперс (или поне в БГ аптеките ги има) и струват на цената на памперса. Слагат се под чаршафчето за да не се мокри дюшека при изпускане - след 2-3 инцидента детето само привиква и се събужда вечер. Нашето дете (момче на 2г. и 9м.) вече около 2 месеца спи и вечер без памперс. Е вчера имаше изпускане, но си мисля, че зависи от това колко дълбоко е запал, какво е сънувал т.н.
    Иначе съпругата ми го научи да ходи на гърне още на 7 месеца.
    Сега ходим (от време на време) и на "голямото" гърне в тоалетна и както казва musholina - поощрението е много важно.
    Поощрението може да се ползва за всичко - да се научи да си прибира играчките, да кара колело и т.н.

aflame66
    Guest

Ami noщния го махаш като спре да го мокри. Няма смисъл от тоя тормоз- ставай, пикай, ти се будиш,детето се буди,стрес,няма смисъл.Като стане достатъчно голямо да може да издържа цяла нощ- то ще си покаже. И с двамата съм се тормозила, ставала, чакала да пикат, молила, преобувала,сменяла чаршафи- и сега само бръчките мажа с кви ли не кремове, хаха. Дъщеря ми спря да се напикава на около 2 през нощта,а сина ми до 12 не можеше да задържи сух чаршаф. Обаче аз си уседях на ината и не последвах никои баби със съвети за " преварена извара на кръста в шал, гореща, колкото може да издържи,баене,и т.н дрън, дрън"! Купувах му от тия "Dry nights" гащи за гоеми деца до преди 2 години, никога не съм го притеснявала по тоя въпрос, той беше по-притеснен от мен, ама аз винаги омаловажавах и това е. Е,опитвах да го вдигам, да ходи до тоалетна,да не пие много вечер- то е стрес, излишен. Оставих го на мира да си отшуми само и това е.
    Като му дойде времето- само ще спре, не си създавай нощна работа сама излишно. Достатъчно е дневния стрес около живота, гледане на деца,хранене,работа, т,н- пази си нервите, съня и не обръщай внимание толкова на тия неща,щото децата си порастват, а за теб остават разбитите нерви и белите коси. Достатъчно е за през деня да не е с памперс,това е повече от успех.

Град
    oxfordshire
    Post Thanks / Like

про4етох предишните мнения , които Милла е пратила , е, явно за всяко дете е разли4но , има мнения 4е мом4етата са по- бавни в това отношение , но както виждаме от коментара на Ста , 4е неговото мом4е се е справило доста бързо.
    От собствен опит мисля , 4е наистина е вярно това 4е , около 2 годишна възраст децата осъснават как да се задържат, но това не озна4ава 4е Поти тренинг не може да се прилага и в по- ранна вазраст. Мисля 4е става като рефлкс ако детето се слага на определен период от време то прижиква към навика. Аз например слагам дъщтеря ми всеки половин или 45 мин , ако не иска, не я насилвам , но в пове4ето слу4аи пълним гърнето .
    Не мисля 4е 3 годишни деца трябва да оставени все ощте с памперси, още пове4е , 4е на тази възраст те могат да говорят и да казват дали им се ходи до тоалетна или не .
    как е било едно време , не е имало памперси , да не би сегашните да са по- глупави?не мисля ....

Град
    oxfordshire
    Post Thanks / Like

[QUOTE=aflame66;138169]Ami noщния го махаш като спре да го мокри. Няма смисъл от тоя тормоз- ставай, пикай, ти се будиш,детето се буди,стрес,няма смисъл.Като стане достатъчно голямо да може да издържа цяла нощ- то ще си покаже. И с двамата съм се тормозила, ставала, чакала да пикат, молила, преобувала,сменяла чаршафи- и сега само бръчките мажа с кви ли не кремове, хаха. Дъщеря ми спря да се напикава на около 2 през нощта,а сина ми до 12 не можеше да задържи сух чаршаф. Обаче аз си уседях на ината и не последвах никои баби със съвети за " преварена извара на кръста в шал, гореща, колкото може да издържи,баене,и т.н дрън, дрън"! Купувах му от тия "Dry nights" гащи за гоеми деца до преди 2 години, никога не съм го притеснявала по тоя въпрос, той беше по-притеснен от мен, ама аз винаги омаловажавах и това е. Е,опитвах да го вдигам, да ходи до тоалетна,да не пие много вечер- то е стрес, излишен. Оставих го на мира да си отшуми само и това е.
    Като му дойде времето- само ще спре, не си създавай нощна работа

Благодаря ти за съвета , но аз от това се притеснявям , 4е ако я оставя с памперс , няма да се нау4и . Дъщерята на една моя позната е на 7 години и все още е с памперс ...
    мисля 4е все пак ще пробвам да и махна памперса и да видия как щте се справи , аз и го казвам от известно време , 4е е ве4е голяма и трябва да спи без памперс .Тя клати глава и казва 'Да' ама колко разбира какво зна4и това , ще видим

15. БЛАГОДАРЯ mielipapi thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 6
    Последно мнение: 31-03-2013, 16:43
  2. Йога Люлка - щастието не е само за птиците! Въздушна йога.
    От air_yoga във форум Здраве, Kрасота и Мода
    Отговори: 1
    Последно мнение: 30-09-2012, 12:04
  3. Йога
    От musholina във форум Здраве, Kрасота и Мода
    Отговори: 7
    Последно мнение: 04-02-2007, 12:07
  4. Birth Certificate -кога копие, кога оригинал?
    От mitich във форум Правна
    Последно мнение: 06-07-2006, 21:27
  5. Йога
    От Alice във форум Здраве, Kрасота и Мода
    Последно мнение: 07-04-2006, 00:58

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове