Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 101
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Exclamation Може ли с Лична карта да се пътува до България?

На влизане на 3ти Януари имах нещастието да попадна на една много зла служителка, която почти успя да ме накара да се почувствам никой. Пробвах да използвам лична карта защото бях чул че може (а сега се уверих че може - The Immigration (European Economic Area) Regulations 2006 PART 2
    EEA RIGHTS Right of admission to the United Kingdom 11.—(1) An EEA national must be admitted to the United Kingdom if he produces on arrival a valid national identity card or passport issued by an EEA State.)

То бяха едни презрителни физиономии, едни подигравки със селф-емплойд статуса... Между другото ми беше, че не сме имали същите права като останалите ЕС граждани... Досега не бях виждал такова чудовище.

Бих призовал всички да използват личните си карти, докато им свикнат на границата! ...и да се жалват за такова отношение, аз тъкмо пращам писмото до шефа й.

2. БЛАГОДАРЯ DARK WARRIOR, mkmukok, markov71, ilko, violinivo and 25 others thanked for this post
    edition Аватара на kumana
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Да използваме личните карти!

Цитирай Първоначално написано от ivanK

......и да се жалват за такова отношение, аз тъкмо пращам писмото до шефа й.
    Sub Footage

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ivanK
    На влизане на 3ти Януари имах нещастието да попадна на една много зла служителка, която почти успя да ме накара да се почувствам никой. Пробвах да използвам лична карта защото бях чул че може (а сега се уверих че може - The Immigration (European Economic Area) Regulations 2006 PART 2
    EEA RIGHTS Right of admission to the United Kingdom 11.—(1) An EEA national must be admitted to the United Kingdom if he produces on arrival a valid national identity card or passport issued by an EEA State.)

То бяха едни презрителни физиономии, едни подигравки със селф-емплойд статуса... Между другото ми беше, че не сме имали същите права като останалите ЕС граждани... Досега не бях виждал такова чудовище.

Бих призовал всички да използват личните си карти, докато им свикнат на границата! ...и да се жалват за такова отношение, аз тъкмо пращам писмото до шефа й.
    Същият проблем и тук вчера-Хиитроу.Определено целта на горкия човечец беше да ме смаже.Започна с това че етикетите на куфарите ми трябвало да бъдат зелени,но го каза така като че ли аз съм махнал зелените и съм сложил каквито си поискам.После всякакви въпроси от вида на бизнеса с които ще се занимавам,зададени с ироничен тон,до това колко пари имам,колко ще остана,сам ли съм си опаковал багажа нося ли цигари?Мислено моментално направих асоциацията с лаещо куче което стои срещу мен.
    Запазих самообладание прекрасно разбирайки от самото начало че целта му е да ме накара да се почуствам unwelcome и го накарах да осъзнае че не разбира нищо от това с което смятам да се занимавам.Утре звъня и ще им изнеса една сериозна лекция затова как трябва да се отнасят с клиентите си (защото съм такъв купувайки си билет до тяхното летище) граждани на страни на Европейския съюз,о ще бъде велико.
    Последно редактирано от Adeptus : 16-01-2007 на 21:51

5. БЛАГОДАРЯ martini, marianaedreva, danielavassi thanked for this post
    the Wonderful Аватара на Alice
    Град
    Fulham
    Post Thanks / Like

Естествено че имаме същите права при пътуване,само дето не можем да работим като бели хора!Пак бозите купона да тече!
    И аз смятам да се пробвам с лична

The truth is the truth and all you can do is live with it

7. БЛАГОДАРЯ martini thanked for this post
    Напреднал Аватара на DaniTP
    Post Thanks / Like

На 12.01 кацнахме на Хиитроу и минахме с лични карти без каквито и да било проблеми.Само ги погледнаха и ни пожелаха приятно изкарване в Лондон.
    :

9. БЛАГОДАРЯ markov71 thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Този форум нещо май се превърна в говорилня. Сега пък някой го питат на Хитроу сам ли си е опаковал багажа???? Това не ли въпрос ,който се задава на летището от което излиташ (София) а не на което кацаш(Хитроу)) . Май следващите въпроси ще са :имате ли пломби? и защо?

Нов потребител Аватара на sirmma
    Post Thanks / Like

Вчера пристигнах в Лондон.Минах с личната си карта и никой не ми направи никакъв проблем.Никакъв въпрос не ми зададоха- чак обидно да му стане на човек.........

Напреднал
    Post Thanks / Like

На Лутон ли пристигнахте вчера? А в България на летището правят ли проблеми ако искаш да минеш с лична карта?

Напреднал
    Post Thanks / Like

А на кое летище кацнахте? Някакви проблеми имали ли сте ,някакви откази отпреди?

sparky Аватара на mkmukok
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от markov71
    А на кое летище кацнахте? Някакви проблеми имали ли сте ,някакви откази отпреди?
    И аз това искам да ви помоля, за да може да се направи по ясна картина на положението.
    Вярвам че тази информация ще помогне на много хора.
    А тези които са си редовни, да не се колебаят, ако ги задържат по летищата, ами да вдигат повече пара на имигрейшъните, да не се разпускат много-много, и по този начин ще помогнат и на другите, които са имали примерно овърстей.
    Аз лично мисля, че повече проблеми има на големите летища Хиитроу и Гетуиик.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Аз не случайно бях писал и посъветвал да се изпринтират официалните документи на Хоум Офис,където пише че тези неща,като ОУВЪРСТЕЙ, ОТПАДАТ!!!!

Нов потребител Аватара на sirmma
    Post Thanks / Like

Петканов и Марков- пристигнах на Гетуиик- без проблем.Никакъв въпрос не ми зададоха.За пръв път съм тук-може би и това има значение.А в България бяха също много любезни.Аз имам лаптоп и само него искаха до видят,но без да ровят нищо друго.Минах с лична карта-имам и паспорт,но нарочно исках да мина с картата

17. БЛАГОДАРЯ markov71, shinata, zui7, Suzanne, marianaedreva thanked for this post
    Нов потребител Аватара на olybg2000
    Post Thanks / Like

Post Re: Да използваме личните карти!

Бих призовал всички да използват личните си карти, докато им свикнат на границата! ...и да се жалват за такова отношение, аз тъкмо пращам писмото до шефа й.[/QUOTE]

Здравейте,
    Аз ще си хода до БГ на 13 Фебруари и ще си ползвам личната карта, само за да им докажеме, че и ние сме нормални хора като всички други нации и да спрат да ни третират по различно само за това че сме от БГ.
    Крайно време е да спрат с тази разлика Българи и Румънци, НЕ НИЕ СМЕ ЕВРОПЕЙЦИ КАТО ВСИчКИ ОСТАНАЛИ РЕПУБЛИКИ.
    Де късмет да попадна на това чудовище.
    ще ви пи6а коментари като се върна.

19. БЛАГОДАРЯ marianaedreva thanked for this post
    double trouble Аватара на redhead
    Post Thanks / Like

по призива пробвах да пътувам с лична карта до Париж с юростaр. на отиване французина ми погледна картата точно за 2 секунди и я сканира. навръщане анличанката я погледна и ми поиска паспорт. единствено ме пита дали живея в UK, не ми сканира паспорта или картата, не си води бележки.
    извод- носете си паспортa за всеки случай.

Напреднал
    Post Thanks / Like

аз мисля че трябва да се оплачиш във солвит че са ти искали паспорт и във нашето външно министерство. ако на мен ми бяха искали паспорт щях да откажа да го покажа и да кажа че като ЕУ гражданин мога да мина със лична карта и няма право да ме пита въпроси. аз няколко пъти пътувам до бг един път през лутън, другият през хитроу и се върнах с лична карта. в италия също ходих с лична карта. Хора, не се страхувайте, не могат нищо да ви направят ако си знаете правата.

Post Thanks / Like

не е въпрос до страх; мисля, че просто все още някои служители не са наясно с нашите лични карти. да ти кажа право, принципно си прав, може би трябваше да направя сцена като ми поискаха паспорта, но реално, единственото, което ме интересуваше е да мина бързо. така или иначе цялата операция отне не повече от 20 секунди.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Така и не мога да разбера какъв зор има да се пътува с лична карта.....?Някои ще даде ли по сериозен мотив ,щото аз не измислям такъв. Ако някои е решил да пътува,щом може да си позволи билет,значи може да си позволи и паспорт за 30 лева. Аз лично не смятам да ползвам лична карта за пътуване - нито сега,нито за в бъдеще.....лично мнение и не го налагам да никои....

24. БЛАГОДАРЯ merry thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara
    Така и не мога да разбера какъв зор има да се пътува с лична карта.....?Някои ще даде ли по сериозен мотив ,щото аз не измислям такъв. Ако някои е решил да пътува,щом може да си позволи билет,значи може да си позволи и паспорт за 30 лева. Аз лично не смятам да ползвам лична карта за пътуване - нито сега,нито за в бъдеще.....лично мнение и не го налагам да никои....
    ами няма голям смисъл, единственото за което се сещам, е че в случай на загyба ще ми струва много повече да си изкарам нов паспорт и да ми прехвърлят визата отколкото цената на личната карта

Напреднал
    Post Thanks / Like

Зара, въпроса е принципен. Освен това картата важи за 10 години, а паспорта за 5. Не е до зор, а до право. Ние имаме това право и не виждам защо трябва да се съобразяваме със англичаните. Защо нито французи, нито италиянци правят проблеми, а само великите луничави физиономии от великият остров? Трябва да си търсим правата до дупка и да се оплакваме максимално за да влезат в пътя тези кретени. Явно с тях с добро не става.

27. БЛАГОДАРЯ Zara, maxima, Dido_en_73, marianaedreva thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Пичове ето това си принтирайте, че да си спестите обяснения и нерви и въобще оставете тиквениците да си четат законите, нямам какво повече да кажа:

PART 2

EEA RIGHTS

Right of admission to the United Kingdom
    11. —(1) An EEA national must be admitted to the United Kingdom if he produces on arrival a valid national identity card or passport issued by an EEA State.

(2) A person who is not an EEA national must be admitted to the United Kingdom if he is a family member of an EEA national, a family member who has retained the right of residence or a person with a permanent right of residence under regulation 15 and produces on arrival—

(a) a valid passport; and

(b) an EEA family permit, a residence card or a permanent residence card.

(3) An immigration officer may not place a stamp in the passport of a person admitted to the United Kingdom under this regulation who is not an EEA national if the person produces a residence card or permanent residence card.

(4) Before an immigration officer refuses admission to the United Kingdom to a person under this regulation because the person does not produce on arrival a document mentioned in paragraph (1) or (2), the immigration officer must give the person every reasonable opportunity to obtain the document or have it brought to him within a reasonable period of time or to prove by other means that he is—

(a) an EEA national;

(b) a family member of an EEA national with a right to accompany that national or join him in the United Kingdom; or

(c) a family member who has retained the right of residence or a person with a permanent right of residence under regulation 15.

(5) But this regulation is subject to regulations 19(1) and (2).

Mod. edit: Кирилицата е задължителна!
    Последно редактирано от ilko : 26-02-2007 на 15:23

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Аз до такава степен съм свикнала да ползвам паспорт и шоф книжка, че и в БГ вече не нося ЛК. Даже веднъж се възмутих, като не ми дадоха да се регистрирам в един хотел в БГ с шоф си книжка
    По ме дразни факта, че на БГ граница продължават да ми искат пълномощно за децата не мога да изляза на глава с българите, ама дискриминация, а уж сме част от ЕО

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от merry
    Аз до такава степен съм свикнала да ползвам паспорт и шоф книжка, че и в БГ вече не нося ЛК. Даже веднъж се възмутих, като не ми дадоха да се регистрирам в един хотел в БГ с шоф си книжка
    По ме дразни факта, че на БГ граница продължават да ми искат пълномощно за децата не мога да изляза на глава с българите, ама дискриминация, а уж сме част от ЕО
    Е защо не им размаха принта,където се казва,че ако децата живеят посточнно в чужбина декларация не трябва.Още повече,че и бащата е британец......
    Ехххх....що веднъж не ми поискат на мен декларация....

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Е защо не им размаха принта,където се казва,че ако децата живеят посточнно в чужбина декларация не трябва.Още повече,че и бащата е британец......
    Ехххх....що веднъж не ми поискат на мен декларация....
    Грешка направих, че не го принтирах Ей този месец пак ме разиграваха! Да не говорим, че съпругът, въпреки че е на половина БГ, не си е изкарал БГ гражданство. Питах ги за пореден път, защо ми искат, таткото не е българин, децата са постоянно пребиваващи в друга страна. До шефът им стигна въпросът и познай за какво се заядоха...защо като е чужд гражданин имал ЕГН Звъннах на мъж ми и го питам, защо има ЕГН той ми обясни, защото е роден в БГ и е бил постоянно пребиваващ. После разбрах, че и свеки си има ЕГН, въпреки че не е БГ гражданин и даже не е раждана в БГ! Какво да им обясняваш повече... Лошото обстоятелство при нас е, че сме с българска фамилия, ако не бяхме, нямаше да имаме подобен проблем. Писано ми е явно да си влача или пълномощното или разпечатка с разпоредбата за децата постоянно пребиваващи в друга страна
    Е, тази неуредица и незнание в Родината, на родните закони мен ме нервира много повече, от колкото това, че чужди служители не признават нашата ЛК!

Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

Последно редактирано от martini : 26-02-2007 на 22:31

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от martini
    Не виждам за какъв балкански манталитет може да става дума. За мен е по добре да им размахам червения паспорт където отдалече можеш да видиш надписа Република България ,а не да им навираш в очите мижавата лична карта.
    Въпрос на гледна точка дарлинг....за мен е по лесно и удобно пътуването с паспорт.......хората ти дават възможност да избираш - всеки си прави избора. Ама аз така и не чух една задоволителна причина защо трябва да налагам личната си карта.....

Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Временен паспорт - може ли да се пътува с него в чужбина?
    От Валентина във форум Въпроси към посолството
    Отговори: 81
    Последно мнение: 12-11-2014, 23:40
  2. Отговори: 8
    Последно мнение: 21-06-2011, 18:33
  3. Ще пътува ли някой с кола към 15 юни до България,София?
    От amazona във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 0
    Последно мнение: 18-04-2009, 17:19
  4. Отговори: 76
    Последно мнение: 09-08-2007, 22:15

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •