Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 5 ПървиПърви 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 75 от общо 101
    На почивка
    Град
    Leeds
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Може ли с Лична карта да е пътува до България?

Можеш без проблем. Аз се прибрах в УК само с ЛК. Но не от БГ. Така че за връщането ти 100% е ОК
    Ако ония на границата в БГ се заядат им кажи ДГД и си минавай спокойно.

2. БЛАГОДАРЯ vkancheva thanked for this post
    .
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Може ли с Лична карта да е пътува до България?

Добре дошла във форума,
    Можеш, да, във форума е коментирано многократно, горе бутона "търсене" и напиши лична карта, ще намериш много теми по въпроса.
    Занапред ако имаш въпроси пробвай първо с въпросната търсачка дали вече не е дискутирано, в повечето случаи е.
    Родният ни език е прекрасен, нека го уважаваме

4. БЛАГОДАРЯ Suzanne, vkancheva thanked for this post
    не съвсем нов потребител
    Град
    Basingstoke,Hants
    Post Thanks / Like

Thumbs up Re: Може ли с Лична карта да е пътува до България?

Цитирай Първоначално написано от vkancheva Виж мнението
    Паспорат ми е в Хоум Офиса от месец.Искам да се прибера в България през август и се чудя дали ако све още не съм получила паспорта си мога да пътувам само с личната си карта? Някои минал ли е по този път. Моля пишете!
    Поздрав
    Имаш още горе-долу един месец докато тръгнеш за България,така че паспорта ти трябва да дойде до тогава.Пък може и да ''пришпориш'' ХО-на тел.02070354848.Аз така направих,защото се оказа,че 10 дена ми бяха забутали документите и на втория ден след ''напомнянето'' всичко ми беше върнато.По отношение на личната карта-питах Аерогара Варна,паспортен контрол дали мога да мина само с нея-отговорът беше ''ДА'',но.............знаеш ли на кого ще попаднеш??!! Успех

Post Thanks / Like

Да, може без проблем да излезеш и да влезеш, но не забравяй, че имат право да ти поискат и паспорт. Аз пътувах вече само с лична карта и нямах проблем, но си носех и паспорта за всеки случай.
    Успех и късмет желая!!!

мод едит: КИРИЛИЦАТА е задължителна!
    Последно редактирано от Suzanne : 12-07-2007 на 10:29

Напреднал
    Post Thanks / Like

Нямат право да искат паспорт. Европейските директиви казват че пътника избира какво да покаже. Понякога може да искат паспорт ако ги питате защото по лесно се сканирва, а при личната карта трябва да въведе егн ръчно. Но ако подадете само личната карта няма проблем. Ако ги питате кое искат, винаги сте кажат паспорта щото става по бързо с него. Аз съм пътувал няколко пъти между България и Анлгя и Италия с лична карта от лутон и хеатров без никакви проблеми.

Старо куче Аватара на Petko
    Град
    софия
    Post Thanks / Like

айде да затворим темата, защото същия въпрос е обсъждан и е казано всичко каквото може да се случи и как да се действа.
    няма нужда да се повтарят излишно неща вече казани. води до излишна параноя и недоумение.

ПОСЛЕДНО:

може да се пътува и аз съм летял поне 10 пъти от началото на годината в седем европейски държави, включително и няколко пъти до и от българия. проблеми не срещнах никъде.
    Последно редактирано от Petko : 12-07-2007 на 10:51

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Случайно някой да е пътувал с лична карта докато паспорта му е в Home office?
    Тоест чакам ИЛР
    Последно редактирано от Staki : 05-04-2008 на 11:09 Причина: латиница

Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

Не би трябвало да има проблем да пътуваш само с личната си карта дори и паспорта да ти е в хом офиса, но аз не съм го правил с паспорт в хом офиса
    Последно редактирано от martini : 05-04-2008 на 11:21
    © ®

Старо куче
    Post Thanks / Like

Абе кой се интересува от теб , че да пита къде ти е паспорта ? Ако ще и в МИ 5 да е дреме ти на оная работа . Взимаш си личната карта , гледаш гордо тези от паспортния контрол и се кефиш , че си европеец

инженер
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kilburn Виж мнението
    Случайно някой да е пътувал с лична карта докато паспорта му е в Home office?
    Тоест чакам ИЛР
    Да, аз пътувах по нова година само с лична карта, защото паспорта ми беше в Хоум Офис. Бях много притеснен, защото някой ми беше казал че ако изляза с паспорт от България, пак с паспорт трябва да се идентифицирам на митницата. Нямах никакви проблеми нито тук (УК) нито в България. За всеки случай си носех ксерокопие на всичките страници на паспорта ми.

13. БЛАГОДАРЯ milena thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте!
    Спешно ми трябва отговор на въпроса дали се отказва индефинит, ако си излизал от страната дори и с лична карта?
    Аз съм подала документи за ИЛР и искам да се прибера в Бг за 1 седмица. От ХО обаче казват че това технически е забранено. Някой знае ли дали те имат начин да проверят и какви са рисковете?

Хиляди благодарности!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Той аз за това питам
    проблема е че ще си ходя с кола но май няма значение ..
    Благодаря з авсички отговори
    Последно редактирано от Mona : 08-04-2008 на 22:30 Причина: кирилица

Post Thanks / Like

Някой друг да е влязъл наскоро във Великобритания само с лична карта? Да сподели дали имиграционните проверяващи се киселеят като видят бг лична карта?

Напреднал Аватара на swetla99
    Град
    Scotland
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Може ли с Лична карта да е пътува до България?

Цитирай Първоначално написано от milena Виж мнението
    Някой друг да е влязъл наскоро във Великобритания само с лична карта? Да сподели дали имиграционните проверяващи се киселеят като видят бг лична карта?
    Здравей!Преди една седмица аз влязох в УК със лична карта и нямах никакъв проблем.

18. БЛАГОДАРЯ milena thanked for this post
    миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Преди няколко седмици като влизах, един имигрейшън офисър от "чистите" британци ми поиска паспорта, аз му казах, че не ми се рови в раницата, да го търся, и че доколкото знам ID-то ми е пърфектли гуд за тях. Той каза, че е така, но че паспортите по-лесно се проверявали и бла бла - просто се правеше на велик - след като се звери 2 минути на снимката ми и я гледа под лупа (буквално), ми върна картата и ми пожела приятен ден с кисела усмивка.

20. БЛАГОДАРЯ milena thanked for this post
    Post Thanks / Like

Защо паспортите по-лесно се проверяват?
    Те не плъзгат ли картите ви на компютъра си, за да ги сканират? Както правят с паспортите?

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Плъзгат ги... В началото веднъж ми начукаха номера на компютър, но после само го плъзгаха. Може би имат номерата на паспортите в системата и тя ги разпознава по-бързо, а на личните карти още не.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

23. БЛАГОДАРЯ milena thanked for this post
    Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Може ли с Лична карта да е пътува до България?

Цитирай Първоначално написано от Staki Виж мнението
    Преди няколко седмици като влизах, един имигрейшън офисър от "чистите" британци ми поиска паспорта, аз му казах, че не ми се рови в раницата, да го търся, и че доколкото знам ID-то ми е пърфектли гуд за тях. Той каза, че е така, но че паспортите по-лесно се проверявали и бла бла - просто се правеше на велик - след като се звери 2 минути на снимката ми и я гледа под лупа (буквално), ми върна картата и ми пожела приятен ден с кисела усмивка.
    Стаки може би усети часта за която едно време ти говорих за някъв вид расизъм , и сега като влизам в страната тук са кисели. А преди да започнат визовите проблеми (преди 5 години) след като прескочих до франция за малко, в франция оня ми гледаше паспорта обърнат с надоло главата погледнаго за 2 - 3 секунди от правилната страна и толкова, в англия ми го гледаха подробно и ме осведомиха че съм бил стоял в англия цяла вечност.
    Сега е по добре, последния път си беше даже супер обслужването, на излизане от англия всеки го опипваха , претърсваха, и всеки го караха, да си събуе обувките, нямаш си представа какво е усещането ако само теб те карат да го правиш тоя път нещата бяха обърнати мен не ме опипаха и не ме караха да се събуя на връщане за лондон по погрешка дадох шофьорска книжка, човека ме гледа доста изумено , но после му дадох ид-то , последния път си беше супер, предпосления път не, мадамата като ме чу че съм от бг, ми гледа с лупа картата огъва е мириса е ,само не е захапа с зъби да види дали е реална, съответно каза на шефа, "той е българин" и той също е погледна, при което аз и казах че нaшите лични карти имат по дoбра защитата от техните паспорти и тя се смя с гърлен дълбок глас , като на санта клаус , каза ми уелкъм както се изисква по портокол
    © ®

Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Re: Относно: Може ли с Лична карта да е пътува до България?

Цитирай Първоначално написано от martini Виж мнението
    Стаки може би усети часта за която едно време ти говорих за някъв вид расизъм , и сега като влизам в страната тук са кисели. А преди да започнат визовите проблеми (преди 5 години) след като прескочих до франция за малко, в франция оня ми гледаше паспорта обърнат с надоло главата погледнаго за 2 - 3 секунди от правилната страна и толкова, в англия ми го гледаха подробно и ме осведомиха че съм бил стоял в англия цяла вечност.
    Сега е по добре, последния път си беше даже супер обслужването, на излизане от англия всеки го опипваха , претърсваха, и всеки го караха, да си събуе обувките, нямаш си представа какво е усещането ако само теб те карат да го правиш тоя път нещата бяха обърнати мен не ме опипаха и не ме караха да се събуя на връщане за лондон по погрешка дадох шофьорска книжка, човека ме гледа доста изумено , но после му дадох ид-то , последния път си беше супер, предпосления път не, мадамата като ме чу че съм от бг, ми гледа с лупа картата огъва е мириса е ,само не е захапа с зъби да види дали е реална, съответно каза на шефа, "той е българин" и той също е погледна, при което аз и казах че нaшите лични карти имат по дoбра защитата от техните паспорти и тя се смя с гърлен дълбок глас , като на санта клаус , каза ми уелкъм както се изисква по портокол
    Ами не - не е такъв расизъм, какъвто мисля, че имаш предвид. Имигрейшъна за който разказах, просто беше от малцинствена група, и явно му беше склучно и искаше да се чувства добре и велик на мой гръб, но просто не му дадох тази възможност.
    За последната година пътувах няколко пъти извън и обратно в УК, до Франция и Испания и навсякъде съм пътувал с личната си карта и не съм имал проблеми. Дори тази случка не бих казал, че е проблем, а даже беше забавна

Post Thanks / Like

Защо паспортите по-лесно се проверяват?
    Те не плъзгат ли картите ви на компютъра си, за да ги сканират? Както правят с паспортите?
    Не знам защо - това ми каза. Честно не му слушах внимателно обясненията.

Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Re: Относно: Може ли с Лична карта да е пътува до България?

Цитирай Първоначално написано от Staki Виж мнението
    Ами не - не е такъв расизъм, какъвто мисля, че имаш предвид. Имигрейшъна за който разказах, просто беше от малцинствена група, и явно му беше склучно и искаше да се чувства добре и велик на мой гръб, но просто не му дадох тази възможност.
    За последната година пътувах няколко пъти извън и обратно в УК, до Франция и Испания и навсякъде съм пътувал с личната си карта и не съм имал проблеми. Дори тази случка не бих казал, че е проблем, а даже беше забавна
    Е хубаво. И на мен сега ми е забавно но преди не ми беше, просто разликата е огромна да си в ЕУ и да не си .А и няма начин да ти създат проблеми след като си в ЕУ само могат да се сърдят.Както и да е.
    © ®

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Може ли с Лична карта да се пътува до България?

Чужденците, които вече имат лична карта на постоянно пребиваващ чужденец в Р България- трябва ли да вадят визи?

carpenter Аватара на Jorkaeff
    Град
    London / Ealing
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от caesarg Виж мнението
    Чужденците, които вече имат лична карта на постоянно пребиваващ чужденец в Р България- трябва ли да вадят визи?
    Ако има бг лична карта, не е задължително да е придобил бг гражданство.Щом пише на л карта-гражданство ....еди си какво , значи може да е различно от българско.И ако е гражданин на страна извън ЕС виза си трябва.Така мисля.
    Най-тъмно е малко преди да разсъмне.

changing the world one gift at a time
    http://www.uk.freecycle.org/

За да управляваш фирма с над 200 жени, трябва да си не женкар, а мъжкар

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Абе,Zara ти ги разбираш доста тез работи май а? Чета ти постовете и се смея с глас :D :D :D Винаги разбираш ебати професора си начи :D А и си Инглиш вече сигурно та на всяка манджа меродия си :D Сори ама неможах да се здържа. :D

Напреднал Аватара на veronimo
    Post Thanks / Like

Искам да попитам някои срещал ли е проблеми при пътуване от БГ до ЮК и обратно само с лична карта? Питам защото сестар ми ще идва другия месец за няколко дни, няма паспорт и се притеснява, че може да стане проблем. Аз никога не съм си ползвала картата при пътуване и за това ако може някои да каже как е ситуацията сега. Тя ще пътува с Wizz Air от София до Лутън. Предполагам че на летище София няма да има никакви проблеми с личната си карта, но при пристигане или напускане на ЮК??? Оправданието че си е загубила паспорта и за това палзва личната карта дали ще мине?
    Благодаря

Страница 3 от 5 ПървиПърви 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Временен паспорт - може ли да се пътува с него в чужбина?
    От Валентина във форум Въпроси към посолството
    Отговори: 81
    Последно мнение: 12-11-2014, 23:40
  2. Отговори: 8
    Последно мнение: 21-06-2011, 18:33
  3. Ще пътува ли някой с кола към 15 юни до България,София?
    От amazona във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 0
    Последно мнение: 18-04-2009, 17:19
  4. Отговори: 76
    Последно мнение: 09-08-2007, 22:15

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •