Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 5 ПървиПърви 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 101
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Да използваме личните карти!

Цитирай Първоначално написано от merry
    Грешка направих, че не го принтирах Ей този месец пак ме разиграваха! Да не говорим, че съпругът, въпреки че е на половина БГ, не си е изкарал БГ гражданство. Питах ги за пореден път, защо ми искат, таткото не е българин, децата са постоянно пребиваващи в друга страна. До шефът им стигна въпросът и познай за какво се заядоха...защо като е чужд гражданин имал ЕГН Звъннах на мъж ми и го питам, защо има ЕГН той ми обясни, защото е роден в БГ и е бил постоянно пребиваващ. После разбрах, че и свеки си има ЕГН, въпреки че не е БГ гражданин и даже не е раждана в БГ! Какво да им обясняваш повече... Лошото обстоятелство при нас е, че сме с българска фамилия, ако не бяхме, нямаше да имаме подобен проблем. Писано ми е явно да си влача или пълномощното или разпечатка с разпоредбата за децата постоянно пребиваващи в друга страна
    Е, тази неуредица и незнание в Родината, на родните закони мен ме нервира много повече, от колкото това, че чужди служители не признават нашата ЛК!

Всички чужденци,постоянно пребиваващи в БГ имат ЕГН.Не знам дали изглежда като нашето,но това го знам със сигурност. Затова и свекърва ти има ,макар,че не е раждана в БГ и не е БГ гражданин.

Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara
    Не виждам за какъв балкански манталитет може да става дума. За мен е по добре да им размахам червения паспорт където отдалече можеш да видиш надписа Република България ,а не да им навираш в очите мижавата лична карта.
    Въпрос на гледна точка дарлинг....за мен е по лесно и удобно пътуването с паспорт.......хората ти дават възможност да избираш - всеки си прави избора. Ама аз така и не чух една задоволителна причина защо трябва да налагам личната си карта.....
    За да свикват и да се учат , така трябва да е в бъдеще и ти трябва да свикваш, да наделееш над себе, официялно станахме европейци сега остава и да се научим да се държим, като такива и аз и ти и всеки българин, психиката ни все още не е на ниво. Сърбите какви ли не неща ги тресоха и пак дума лоша не казаха за тях, нас ни черниха, черниха.
    Това е психиката на еничър, да не виждаш проблем. Личната карта за всички! Това е твое право, да знаят че това е твое право е тяхно задължение и няма оправдание, ако не си спазват задълженията и стига си ги оравадавала , като обесняваш, че не е проблем да си с паспорт.
    Последно редактирано от martini : 27-02-2007 на 10:28

3. БЛАГОДАРЯ ilko, Vasseto, tiho26 thanked for this post
    Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Аз съм си родена Европейка Това дали сме част от някаква общност и дали в тази общност зачитат българските ЛК, въобще не ме прави повече Европейка Ами ако решиш между другото да скокнеш до Щатите или Турция, ще гризнеш дръвчето с личната си карта. Затова и аз като Зара признавам само паспорти и шоф книжки и този призив ми се струва малко безсмислен. Но ако вие се чувствата по-добре, като ползвате лични карти, ами ползвайте ги със здраве. Тъпо е да обиждате хора с различно мнение.
    Казах го и с предните си два поста, на българите ще погледнат с друго око, когато наистина се променим! Нека започнем промените си от вътре навън. А не само да ометем стълбището и да пребоядисаме входната врата и да живеем с илюзията, че сме в нова къща
    Последно редактирано от merry : 27-02-2007 на 12:09

5. БЛАГОДАРЯ Zara, Vasseto thanked for this post
    Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от merry
    Аз съм си родена Европейка 89^.ако решиш между другото да скокнеш до Турция, ще гризнеш дръвчето .

Затова и аз като Зара признавам само паспорти и този призив ми се струва малко безсмислен. Но ако вие се чувствата по-добре, като ползвате лични карти, ами ползвайте ги със здраве. Тъпо е да обиждате хора с различно мнение.

Казах го и с предните си два поста, на българите ще погледнат с друго око, когато наистина се променим! Нека започнем промените си от вътре навън. А не само да ометем стълбището и да пребоядисаме входната врата и да живеем с илюзията, че сме в нова къща

какво каза? найстина се отказвам да споря , няма смисъл .
    Последно редактирано от martini : 05-03-2007 на 20:45

Peace Аватара на Kwon
    Град
    Berkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от olybg2000
    То бяха едни презрителни физиономии, едни подигравки със селф-емплойд статуса... Между другото ми беше, че не сме имали същите права като останалите ЕС граждани... Досега не бях виждал такова чудовище.
    Бих призовал всички да използват личните си карти, докато им свикнат на границата! ...и да се жалват за такова отношение, аз тъкмо пращам писмото до шефа й.

Здравейте,
    Аз ще си хода до БГ на 13 Фебруари и ще си ползвам личната карта, само за да им докажеме, че и ние сме нормални хора като всички други нации и да спрат да ни третират по различно само за това че сме от БГ.
    Крайно време е да спрат с тази разлика Българи и Румънци, НЕ НИЕ СМЕ ЕВРОПЕЙЦИ КАТО ВСИчКИ ОСТАНАЛИ РЕПУБЛИКИ.
    Де късмет да попадна на това чудовище.
    ще ви пи6а коментари като се върна.
    Какви нации, какви различни хора, какви нормални хора, за какво ревете? Че някои от Immigrationite е имал лош ден? Преди да почнете да ревете като малки бебета разберете първо дали не се отнасят така със държави като Полша, че чак тогава пишете complaints и се обаждайте да търсите големите си права. То да не му каже нещо човек, все обидено, все недоволно, все не се отнасяли с него като принц/принцеса.... но further comment.

peace

Квон
    Последно редактирано от Charlotte : 05-03-2007 на 14:17

Напреднал
    Post Thanks / Like

1 пост за статистиката:

На 2_ри март летях до УК -какцам на Станстед - показвам ли4на карта.
    попаднах на 1 младо моми4е( на 1 поглед не пове4е от 25 ) и тя ми заоглежда ЛК и 1 мин ми се извинява 4е таква не била виждала досега и отиде до съседката си по ги6е и- тя бе6е възрасна жена-възрасната и каза 4е нямало проблем.
    Оба4е мацето ми поика да види отрязака от билета -показах и го. После пак ми гледа а аз и се усмихвах поне половин минута. Като я попитах какав е пробелма -тя ми попита много у4иво дали нямам и някякв друг док за самоли4ност.
    Казах и 4е имам -ама тая карта си е валидна и е достата4на за да ме пусне в УК- тя каза - да така е но ако не е проблем -ако може да и покажа другото ИД- аз се усмихнах и и показах паспорта -на което тя въздахна така всяка6 досега бе6е носила 50кг _ва раница - погледна ми паспорта и ми се извини за забавянето и ми пожела приятен престои в УК. Та това бе6е.

ПС- на обратно кацах в Немско- братята немци провериха вси4ки наи надлежно -самолета бе6е пален с франсета, италянци и тн- никои не се разсмардя 4е го проверяват- поне 30-40 секунди на 4овек.

Напреднал
    Post Thanks / Like

А в Германия с лична карта пуснаха ли те?

Старо куче Аватара на Petko
    Град
    софия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от petkanov
    аз влизах вече 2 пъти в германия с лична карта, както и 2 пъти в италия и няма никви проблеми.

.
    Post Thanks / Like

Утъпкваш пътеките, мерси
    Родният ни език е прекрасен, нека го уважаваме

Напреднал
    Post Thanks / Like

пуснаха ме -няма6е проблем

Напреднал Аватара на sabina
    Post Thanks / Like

Аз влязох в UK с паспорт, но още с влизането си в хотела, установих, че паспорта ми го няма. На следващия ден отидох в най-близкия полис-офис и там ми казаха, че личната ми карта е напълно валидна тук. Вчера минах интервю за National Insurance number без проблем с личната си карта. В Банките ме пиtар за паспорт, но това е защото българския адрес не е написан на латиница, но то и в паспорта го няма.

Град
    софия
    Post Thanks / Like

вчера направих един блиц и разцъках 4 летища с лична карта. оказа се че и личната карта я сцанират и то само на хийтроу. плъзгат я по шлица и готово. там онези стрелкички дето междутях стои и името и номера на личната карта са важни.

Напреднал Аватара на Ivan
    Post Thanks / Like

Zara - aми ето например една: паспорта ти е в ХО и ти се налага да пътуваш до БГ. До момента това беше невъзможно (т.е. трябваше ти travel extention и т.н), но сега с личната ти карта не би трябвало да има човек спънки, да отиде и да си свърши работата.

Напреднал
    Post Thanks / Like

През уикенда ходих до париж със евростар, никакви проблеми на отиване с лична карта. на връщане като показах личната карта, почна да я оглежда, отпред отзад, после отиди на другото гише и с един микроскоп се звереше в нея, след това се върна и ми я даде и ме пусна да си ходя. общо 2- 3 минути ме бави. Беше много нещастен че е истинска.

Bella Аватара на Picerella
    Post Thanks / Like

През уикенда ходих до париж със евростар, никакви проблеми на отиване с лична карта. на връщане като показах личната карта, почна да я оглежда, отпред отзад, после отиди на другото гише и с един микроскоп се звереше в нея, след това се върна и ми я даде и ме пусна да си ходя. общо 2- 3 минути ме бави. Беше много нещастен че е истинска.
    хахаха много си прав. Аз също ползвах лична карта на 2 пъти след 01/01/07. Първия път отидох до барселона - никакъв проб нито в испания , нито на връщане на Heathrow. Миналата седмица и аз пътувах с Eurostar до Париж и обратно. Е, на връщане имиграционния беше толкова наскърбен....Пита ме сега в UK ли живея, аз бях с майка ми, която беше до мен с нейната лична карта...въртя картите, оглежда ги, пита ни двете дали сме роднини...2 - 3 минути, но изглеждаше толкова опечален като ни пусна...чак ми стана смешно
    Forgive me now. Tomorrow I may no longer feel guilty...

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Ми можехте да си вземете паспортите и да спестите печалните физиономии......не мисля,че е ползването на лична карта е някакво предимство....

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara
    Ми можехте да си вземете паспортите и да спестите печалните физиономии......не мисля,че е ползването на лична карта е някакво предимство....
    Хм...аз пък не свързвам печалните физиономии с личната карта...направи ми впечатление, че никoй не се опечали на Heathrow..а пък и при петканов и при мен е имало печал при пътуване с Eurostar...По - скоро имиграционния беше опечален, че не може да ме поспре и поразпита хубавичко , отколкото да има нещо общо със самата лична карта.

И тук не става въпрос за предимство - двата документа имат еднаква стойност при пътуване в Европа. просто на мен лично ми е по - приятно да си ползвам личната карта, но да твърдя, че единия документ има предимство пред другия (за пътуване в границите на EU) е несериозно.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ами моят паспорт като е вече 6 месеца в Home Office с какво да пътувам ако не с лична карта а?! Като е написано в официалните докумети че може да се ползва лична карта защо ще ми създават спънки е ще ми вчерняват деня някакви недоубучени служители по британските летища.
    Последно редактирано от Petko : 08-05-2007 на 21:11

Град
    софия
    Post Thanks / Like

ай стига глупости, през последниа месец съм влизал 3 пъти във юкей с лична карта, общо съм стоял 50 секунди. сканират ги. просто сте си били съмнителни. единствено онзи ден пт бегето не искаха да ме пускат и ония ми се правише на разбирач. добре, че ми беше ритърн, че да му показвам доказателства.

Град
    софия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dinkodd
    Ами моят паспорт като е вече 6 месеца в Home Office с какво да пътувам ако не с лична карта а?! Като е написано в официалните докумети че може да се ползва лична карта защо ще ми създават спънки е ще ми вчерняват деня някакви недоубучени служители по британските летища.
    кога са ти създали спъки, я ми докладвай лично.
    кой номер си оу се е гъбаркал с теб?
    и ако обичаш без лични нападки и епитети за да няма после оплаквания.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Petko
    ай стига глупости, през последниа месец съм влизал 3 пъти във юкей с лична карта, общо съм стоял 50 секунди. сканират ги. просто сте си били съмнителни. единствено онзи ден пт бегето не искаха да ме пускат и ония ми се правише на разбирач. добре, че ми беше ритърн, че да му показвам доказателства.
    Гордея се с физиономията си на обичаен зaподoзрqн...та затова се разочаровах и аз , че процедурата трая, да, 50 sec , не повече, сега като се замисля.И не за това писах по - горе. Айде да не ви занимавам, ама аз този пич от имиграционните Париж - Лондон, Eurostar, отдавна го знам, та затова ми беше забавно и този път - спирал ме е в добрите стари времена на визите и ме е държал с дни в париж , за да изисква по - подробна инфо кога от посолство, кога от Home office.че точно на него трябва да благодаря за поредната си виза впоследствие - има неблагоразумието да издаде заповед за недопускане в UK на приятеля ми като упомена изрично и неговата националност - италиан. Оттам идеше реч и ми стана интересно и само споделих
    Нали не си си повярвал наистина, че си единствения, които пътува из Европа....
    Последно редактирано от Picerella : 08-05-2007 на 21:25

Град
    софия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Picerella
    Гордея се с физиономията си на обичаен зaподoзрqн...та затова се разочаровах и аз , че процедурата трая, да, 50 sec , не повече, сега като се замисля.И не за това писах по - горе. Айде да не ви занимавам, ама аз този пич от имиграционните Париж - Лондон, Eurostar, отдавна го знам, та затова ми беше забавно и този път - спирал ме е в добрите стари времена на визите и ме е държал с дни в париж , за да изисква по - подробна инфо кога от посолство, кога от Home office.че точно на него трябва да благодаря за поредната си виза впоследствие - има неблагоразумието да издаде заповед за недопускане в UK на приятеля ми като упомена изрично и неговата националност - италиан. Оттам идеше реч и ми стана интересно и само споделих
    Нали не си си повярвал наистина, че си единствения, които пътува из Европа....
    и аз, ама не ме спират вече, иначе мноо се забавлявам даже преди настоявах да ми бият печати, но последно ми отказаха да ми бият печат, защото щяло да бъде незаконно след като сме вече еубургери. да, аз съм един еубургер.
    с една дума забавлявай се, даже филмирай като се спичат и после в ютуб, че е време да се смеем и ние.

25. БЛАГОДАРЯ Charlotte thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Моля за съвет. Ще пътувам от Gatwick до БГ със лична карта защото паспорта ми е изтекъл. Какъв е контрола при напускане от UK. Моля за коментар. Благодаря предварително!

.
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Да използваме личните карти!

Няма за какво да се притесняваш, вървиш си с личната карта и това е.
    Ако са минали повече от 3 месеца от изтичането, когато вадиш нов паспорт ще те глобят 20лв. че не си го предоставил навреме на компетентните органи.
    Родният ни език е прекрасен, нека го уважаваме

28. БЛАГОДАРЯ tonski thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Може ли с Лична карта да е пътува до България?

Паспорат ми е в Хоум Офиса от месец.Искам да се прибера в България през август и се чудя дали ако све още не съм получила паспорта си мога да пътувам само с личната си карта? Някои минал ли е по този път. Моля пишете!
    Поздрав

Страница 2 от 5 ПървиПърви 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Временен паспорт - може ли да се пътува с него в чужбина?
    От Валентина във форум Въпроси към посолството
    Отговори: 81
    Последно мнение: 12-11-2014, 23:40
  2. Отговори: 8
    Последно мнение: 21-06-2011, 18:33
  3. Ще пътува ли някой с кола към 15 юни до България,София?
    От amazona във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 0
    Последно мнение: 18-04-2009, 17:19
  4. Отговори: 76
    Последно мнение: 09-08-2007, 22:15

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •