Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 4 от 4 ПървиПърви ... 234
Резултати от 76 до 81 от общо 81
    Нов потребител
    Град
    Chatham, Kent
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Регистрация на Limited Company

Здрaвейте! Предвaрително, моля дa бъдa извинен, aко съм пропуснaл отговорa нa въпросa си някъде из форумa! Достa прочетох и порaзрових, но уви! Тa, нa въпросa: Кое е по-удaчно (плюсове и минуси или съществени рaзлики), дa се регистрирaм кaто СЕ или ЛТД, в случaй, че извършвaм дейност (услугa) сaмо нa 1 юридическо лице? Същото лице не желaе дa нaемa персонaл кaто emploid. Блaгодaря предвaрително зa отделеното време и отговори!

Мия коли и чистя къщи!!! Аватара на pavel zlatanov
    Град
    Portsmouth
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Didoka1976 Виж мнението
    Здрaвейте! Предвaрително, моля дa бъдa извинен, aко съм пропуснaл отговорa нa въпросa си някъде из форумa! Достa прочетох и порaзрових, но уви! Тa, нa въпросa: Кое е по-удaчно (плюсове и минуси или съществени рaзлики), дa се регистрирaм кaто СЕ или ЛТД, в случaй, че извършвaм дейност (услугa) сaмо нa 1 юридическо лице? Същото лице не желaе дa нaемa персонaл кaто emploid. Блaгодaря предвaрително зa отделеното време и отговори!
    СЕ

3. БЛАГОДАРЯ Didoka1976 thanked for this post
    Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Здравейте на всички! Имам няколко въпроса, чиито отговори не намерих и бих се радвал някой запознат да помогне. Предисторията е, че имам предложение за работа в Лондон, но компанията оперира с консултанти. Предполагам заради нужда от фактуриране искат модел с лимитед компания. На този етап имам точно нищо и спешно трябва да си отворя, доколкото видях самият процес е елементарен, само че адрес нямам засега.

1. Даденият адрес при регистрация подлежи ли на проверки и доказване с разплащателни и т.н. ако е личен и ако е служебен - напр. на счетоводител има ли някакъв чек?

2. Колко лесно се сменя информация(напр. адрес) и има ли ограничения във времето, броя смени и т.н.?

3. Тъй като на този етап нямам UK банкова карта, възможно ли е това да е пречка под някаква форма? Никъде в процеса не видях рефериране към това, един вид мой си е проблема ако няма къде да си получавам парите, но може да съм пропуснал.

4. Има ли проблем, че все още нямам NIN и колко скоро след отваряне съм длъжен да имам? Видях някъде срок от 3 месеца но след безброй изчетени неща, доста от които противоречиви не помня къде. Може и да се отнасяще за някакъв вид приходно известие, но не съм сигурен.

Много благодаря предварително и следварително на отзовалите се!

Поздрави,
    Калин

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Katsko Виж мнението
    Здравейте на всички! Имам няколко въпроса, чиито отговори не намерих и бих се радвал някой запознат да помогне. Предисторията е, че имам предложение за работа в Лондон, но компанията оперира с консултанти. Предполагам заради нужда от фактуриране искат модел с лимитед компания. На този етап имам точно нищо и спешно трябва да си отворя, доколкото видях самият процес е елементарен, само че адрес нямам засега.

1. Даденият адрес при регистрация подлежи ли на проверки и доказване с разплащателни и т.н. ако е личен и ако е служебен - напр. на счетоводител има ли някакъв чек?

2. Колко лесно се сменя информация(напр. адрес) и има ли ограничения във времето, броя смени и т.н.?

3. Тъй като на този етап нямам UK банкова карта, възможно ли е това да е пречка под някаква форма? Никъде в процеса не видях рефериране към това, един вид мой си е проблема ако няма къде да си получавам парите, но може да съм пропуснал.

4. Има ли проблем, че все още нямам NIN и колко скоро след отваряне съм длъжен да имам? Видях някъде срок от 3 месеца но след безброй изчетени неща, доста от които противоречиви не помня къде. Може и да се отнасяще за някакъв вид приходно известие, но не съм сигурен.

Много благодаря предварително и следварително на отзовалите се!

Поздрави,
    Калин
    Ти как получи предложението за работа? Как е формулирано? За да си консултант можеш да бъдеш и на employment contract, не е задължително да си селф емплоид с ЛТД? Те казаха ли ти,че трябва да имаш лимитед компания? Значи от личен опит ти казвам да забравиш да работиш с assumption....или е бяло или е черно....или са ти казали,че трябва да си с лимитед или не са,......

6. БЛАГОДАРЯ Katsko thanked for this post
    Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Зара, ами извинявам се, ако не съм бил ясен, слагам тази част директно копи/пейст, която ми писаха. Доколкото разбирам, това е, което очакват от мен:

Before moving forward with a contract
    I would like you to do some research on setting up a ltd company in the UK as it may be slightly complicated for you to do so (shouldn't be too hard). You will certainly need a UK bank account. I will be talking with my accountant on Tuesday and will visit the bank today to make some enquiries.

Днес ще говорим по-конкретно по параметри и тн. Това, което знам е, че работят по този модел и с другите си консултанти.

Значи ли това, че имам и други опции, които мога да им предложа? Много ще се радвам, ако ми помогнеш, ако предпочиташ може да минем на лични.

Много благодаря!
    Калин

Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Май си е за друга тема, ма тия дни се позапознах с новия Summer Budget 2015 и не ми хареса. Хич. Ще запускам нова тема може би тия дни, ама явно са вдигнали на лимитед компаниите мерника(не само де, но според тях им бъркаме в хазната с 400милиона или нещо от сорта). В същото време корпоративния данък надолу. Камерън започва все по-малко да ме кефи и той и дружинката му. Разбира се, хитро популистки вдига пърсънъл алауънса, абе изобщо...

Страница 4 от 4 ПървиПърви ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Регистрация на Limited Company
    От user... във форум Self-Employed
    Отговори: 31
    Последно мнение: 15-04-2010, 14:00
  2. CIS, Limited Company, Umbrella Company???
    От s_nikolova във форум Общ форум
    Отговори: 0
    Последно мнение: 03-08-2008, 11:17
  3. Limited Company?!?
    От Bupyc във форум Self-Employed
    Отговори: 2
    Последно мнение: 01-03-2005, 17:36
  4. LIMITED COMPANY
    От slamata във форум Self-Employed
    Отговори: 4
    Последно мнение: 19-12-2004, 06:38

Отметки