Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 81
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Регистрация на Limited Company

Цитирай Първоначално написано от kremba123 Виж мнението
    Изчетох почти всички дискусии за LTD. но не намерих(......а може би аз не съм чела внимателно........) отговора на моите въпроси
    Съпруга ми замина преди няколко месеца за Лондон и регистрира LTD. Сега настоява да тръгваме и ние с децата обаче аз не съм много сигурна.Аз съм мед.сестра с много години опит и следдипломно обучение за реанимационна сестра. Там обаче като замина ще имам ли право на работа като негова съпруга............
    извинявам се ако някъде е обяснено това аз просто не можах да го намеря.Ще съм ви много благодарна ако ми отговорите защото не искам да тръгвам на сляпо и да се чудя като отида там какво да правя.Бих искала да си работя професията и нямам проблем с езика-като втора работа съм в клиника където едно от условията е говорим английски език.
    За съжаление НЯМА да можеш да работиш като медицинска сестра тук!!! Поне са сега!

За да работиш като такава трябва да имаш разрешително за работа и ПИН номер!
    За ПИН номера и работата като сестра ще те е необходим мнооого добър говорим и писмен английски!
    Успех!
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

2. БЛАГОДАРЯ kremba123 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз чакам да ми излезе ПИН-а до 10 дни.Проблем с езика също нямам.Може би аз не зададох правилния въпрос-мога ли чрез съпруга ми да имам синя карта

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kremba123 Виж мнението
    Аз чакам да ми излезе ПИН-а до 10 дни.Проблем с езика също нямам.Може би аз не зададох правилния въпрос-мога ли чрез съпруга ми да имам синя карта
    Ти как си кандидатдсвала за ПИН номер от Б-я ли?
    Съпруга ти има ли синя карта?
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

5. БЛАГОДАРЯ kremba123 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Да от България.Вчера говорих с mnc те казаха че до 10 дни ще получа отговор.Не ме притесняват те обаче -аз съм с европейска(..как само звучи,a) диплома и отговарям на условията им.Имам и TOEFL понеже исках да се явявам на енлекс изпита преди време но реших че ще ми дойде много скъпо.по-скоро ме притеснява разрешителното за работа-съпруга ми има LTD и NIN обаче друго не мога да разбера-дали като негова съпруга ще имам право на работа там-

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря ти много за инфото-мисля обаче че цялата това разтакаване не е за мен.........пък и децата дали ще се адаптират.......много ти благодаря все пак за бързите отговори желая ти успех в начинанията ти

Старо куче
    Post Thanks / Like

След като се сдобиеш с ПИН-а можеш да потърсиш по интернет болница с която да сключиш сонтракт и тя да ти издаде уърк пермит за определен срок! И после да кандидатстваш за синята карта.
    Но имай предвид че най-вероятно първите 6-12 месеца ще работиш като кеар!!! Съмнявам се мнооого да те назначат за нърс без стаж в УК!
    Успех!
    - Не знам, ага.

Народе ????

9. БЛАГОДАРЯ kremba123 thanked for this post
    Нов потребител Аватара на iori_xx
    Post Thanks / Like

Smile Въпрос относно създаване на фирма

Здравейте,

може би такъв въпрос е задаван хиляда пъти, но аз не успях да го намеря въпреки, че цял ден се ровя във форума..

Искам да ви попитам, тъй като с мой приятел заедно ще заминаваме за УК. трябва ли всеки от нас поотделно да си създаде фирма или може да направим една обща и да сме съдружници?!

Благодаря ви предварително за отговорите!

Мия коли и чистя къщи!!! Аватара на pavel zlatanov
    Град
    Portsmouth
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от victor07 Виж мнението
    Ти как си кандидатдсвала за ПИН номер от Б-я ли?
    Съпруга ти има ли синя карта?
    Съпругът трябва да е СЕ, не му трябва синя карта (мисля че ЛТД директорът се води селф) за да има съпругата му свободен достъп до трудовия пазар.Сециално за тази професия не съм на ясно, но в общи линии правото да работи като назначена го придобива автоматично, според ХО. Поправете ме ако греша

Цитирай Първоначално написано от iori_xx Виж мнението
    Здравейте,

може би такъв въпрос е задаван хиляда пъти, но аз не успях да го намеря въпреки, че цял ден се ровя във форума..

Искам да ви попитам, тъй като с мой приятел заедно ще заминаваме за УК. трябва ли всеки от нас поотделно да си създаде фирма или може да направим една обща и да сме съдружници?!

Благодаря ви предварително за отговорите!

Може. Регва се ЛТД с 10 дяла, 5 за него и 5 за теб, на пример

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте ! Регистрирането на Limited Company в UK дава ли ми право на легален престой и работа ? Какви са правилните стъпки за тази регистрация ? Доколкото разбрах , този вариант е по-добър от Self-employed . Прочетох много в различни форуми - но информацията се разминава . За това ако има някой преминал през всички тези етапи , ще съм му много благодарен !!! Благодаря Ви предварително !

13. БЛАГОДАРЯ George_d thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Въпросче: ако регистрирам ЛТД имам ли право да наема за секретар човек,който се нуждае от работна виза( не е ЕС) и ако да каква е процедурата?

Напреднал
    Град
    Currently London
    Post Thanks / Like

Thumbs up Re: Относно: Регистрация на Limited Company

Цитирай Първоначално написано от Nesh UK Виж мнението
    Здравейте ! Регистрирането на Limited Company в UK дава ли ми право на легален престой и работа ? Какви са правилните стъпки за тази регистрация ? Доколкото разбрах , този вариант е по-добър от Self-employed . Прочетох много в различни форуми - но информацията се разминава . За това ако има някой преминал през всички тези етапи , ще съм му много благодарен !!! Благодаря Ви предварително !
    Здравейте,
    Относно легалният ви престой в Обединеното Кралство мисля че нямате никакви грижи като Европеец.За работата зависи само от вас да си я намерите.Дали като self-employed или Limited Company ще е легална.Без да съм експерт ми се струва че с Limited Company спектъра на разходите които се клеймват е по-голям/моля,вещите да ме поправят ако не е така/.
    Регистрацията на Limited Company е лесна и бърза процедура.Както много продукти се предлагат онлайн така и регистрция на компания може да се направи-както направих аз самият.Просто обичам да си улеснявам живота.
    Ако не са се променили условията,изискванията са:
    доказан адрес в Обединеното Кралство и предмет на дейност на Кмпанията.
    Попълвате една бърза форма,првеждате сумата за услугата/която изобщо не е голяма/на мен ми струваше по-малко от 50 лири,почти веднага получавате потвърждение чрез и-мейл и на другият ден всички документи на хартия-съответно и регистрационният сертификат и номер.
    Ако нямате доверие в интернет услугите тук във форума има достатъчно обяви на Счетоводни къщи които ще ви помогнат.
    Надявам се тази информация да ви е от полза.

Успех!
    Влюбен в Нова Зеландия...
    ... И отблизо е прекрасна!.......

16. БЛАГОДАРЯ George_d thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте !
    Благодаря за бързият отговор ! До месец ще пристигна в UK - смятам да се установя в региона на Саутхямптън ! Двама приятели сме и имаме визия за дейността на фирмата ! Аз също уважавам интернет услугите , и както ти каза обичам да си улеснявам живота - доколкото това е възможно разбира се ! Ще съм ти благодарен ако ми изпратиш линк за онлайн регистрация !
    Доказан адрес в UK ( tenancy agreement ) и предмет на дейност - това е достатъчно ! Ще имам ли проблем при сключването на този договор за наем - идеята ми е от БГ да си набележа помещение , ще пътувам с колата си и отивайки там , мога ли да имам някакви проблеми ! Доколкото се запознах от всичко, което прочетох плащам наем + депозит и целта е да плащам сметките на мое име ? За това има ли нещо специфично в този ( tenancy agreement ) ? Извинявам се ако ти досаждам , но приятелят ми се върна преди три дни от UK ( на оглед ) ,и много от българите там са му дали много различна информация , относно легалният престой и работа там ? За това ако някой има доброто желание да ми опише стъпките - 1.Доказан адрес 2.Регистрация на Ltd 3.Банкова сметка 4.Писмо от счетоводител и т.н / NIN - какви документи са необходими / - т.е каква е тази последователност - навсякъде е различно ??? - има моята сърдечна БЛАГОДАРНОСТ ! Поздрави от Варна - БГ !

18. БЛАГОДАРЯ George_d thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте имам няколко въпроса и ще се радвам, ако някой може да ми помогне.
    Мога ли с регистрирано Лимитит къмпани да подам документи за жълта карта?
    Веднага при регистрацията ли е необходимо да си намеря счетоводител?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Регистрация на Limited Company

Цитирай Първоначално написано от treven Виж мнението
    Здравейте,
    Относно легалният ви престой в Обединеното Кралство мисля че нямате никакви грижи като Европеец.За работата зависи само от вас да си я намерите.Дали като self-employed или Limited Company ще е легална.Без да съм експерт ми се струва че с Limited Company спектъра на разходите които се клеймват е по-голям/моля,вещите да ме поправят ако не е така/.
    Регистрацията на Limited Company е лесна и бърза процедура.Както много продукти се предлагат онлайн така и регистрция на компания може да се направи-както направих аз самият.Просто обичам да си улеснявам живота.
    Ако не са се променили условията,изискванията са:
    доказан адрес в Обединеното Кралство и предмет на дейност на Кмпанията.
    Попълвате една бърза форма,првеждате сумата за услугата/която изобщо не е голяма/на мен ми струваше по-малко от 50 лири,почти веднага получавате потвърждение чрез и-мейл и на другият ден всички документи на хартия-съответно и регистрационният сертификат и номер.
    Ако нямате доверие в интернет услугите тук във форума има достатъчно обяви на Счетоводни къщи които ще ви помогнат.
    Надявам се тази информация да ви е от полза.

Успех!
    ако регистрирам компания онлайн, трябва ли да чакам да ми пристигне УТР за да ида на интервя за НИН. имам насрочено интервя за другата седмица и мислех да се явя за селф емплойд. обаче като чета форума ми се струва, че ЛТД ми върши повече работа.
    благодаря

Напреднал
    Град
    Currently London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Re: Относно: Регистрация на Limited Company

Цитирай Първоначално написано от double trouble Виж мнението
    ако регистрирам компания онлайн, трябва ли да чакам да ми пристигне УТР за да ида на интервя за НИН. имам насрочено интервя за другата седмица и мислех да се явя за селф емплойд. обаче като чета форума ми се струва, че ЛТД ми върши повече работа.
    благодаря
    Привет,

Не мога да си спомня много добре за този УТР номер,но ми се струва че той дойде по-късно.На интервюто за НИН показах документите за/на компанията,няколко фактури и отговорих на въпросите на интервюиращата.

Успех!

Напреднал
    Град
    Currently London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Регистрация на Limited Company

Цитирай Първоначално написано от Nesh UK Виж мнението
    Здравейте !
    Благодаря за бързият отговор ! До месец ще пристигна в UK - смятам да се установя в региона на Саутхямптън ! Двама приятели сме и имаме визия за дейността на фирмата ! Аз също уважавам интернет услугите , и както ти каза обичам да си улеснявам живота - доколкото това е възможно разбира се ! Ще съм ти благодарен ако ми изпратиш линк за онлайн регистрация !
    Доказан адрес в UK ( tenancy agreement ) и предмет на дейност - това е достатъчно ! Ще имам ли проблем при сключването на този договор за наем - идеята ми е от БГ да си набележа помещение , ще пътувам с колата си и отивайки там , мога ли да имам някакви проблеми ! Доколкото се запознах от всичко, което прочетох плащам наем + депозит и целта е да плащам сметките на мое име ? За това има ли нещо специфично в този ( tenancy agreement ) ? Извинявам се ако ти досаждам , но приятелят ми се върна преди три дни от UK ( на оглед ) ,и много от българите там са му дали много различна информация , относно легалният престой и работа там ? За това ако някой има доброто желание да ми опише стъпките - 1.Доказан адрес 2.Регистрация на Ltd 3.Банкова сметка 4.Писмо от счетоводител и т.н / NIN - какви документи са необходими / - т.е каква е тази последователност - навсякъде е различно ??? - има моята сърдечна БЛАГОДАРНОСТ ! Поздрави от Варна - БГ !
    Здравейте,

Едва сега отварям този пост след толкова време.Сигурно сте си регистрирали всичко вече но все пак ето линка на който аз си направих онлайн регистрация на LTD.
    Надявам се да е полезен за всички които се интересуват.

Успех!

23. БЛАГОДАРЯ George_d thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, искам да попитам дали може един новодошъл българин без НИН да си направи LTD или др.фирма? Благодаря предварително.

Старо куче
    Post Thanks / Like

здравейте. регистриран съм като sole trader, но искам да мина към лтд, има ли начин? не знам дали това е мястото,където може да питам, но....

Напреднал
    Град
    Currently London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от redhotman Виж мнението
    здравейте. регистриран съм като sole trader, но искам да мина към лтд, има ли начин? не знам дали това е мястото,където може да питам, но....
    Здравейте,

Аз личнo не съм правил тази стъпка,но мой много близък приятел мина от sole trader към LTD Company.Всичко беше оформено от счетоводителят му.

Успех!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от redhotman Виж мнението
    Има начин. Регистрираш си компания и започваш с нея от нулата. Тя няма нищо общо с твоя селфемплоймент, който си регистрирал в момента. След това пишеш писмо до такс офиса и им казваш, че вече не желаеш да си селфемплойд и искаш да прекратиш от избрана от теб дата. Адреса ще го намериш на техния сайт. Пък нищо не ти пречи да имаш компания, където ще си емплойд и да продължаваш да си държиш селфемплоймънта. Ще ги включваш и двете дейности в такс ритърна който изпращаш всяка година. Аз лично ги имам и двете.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Най-лесно в момента е да се отвори ЛТД през сайта на къмпанисхаус.
    Струва Ј15. Всички фирми ви питат точно същите неща на техните сайтове. Ама 1:1. Не си струва да се набутвате с пари за това. Меморандума и сертификата си ги получавате директно на имейла.
    След регистрацията следва купона - уведомяване на данъчните, регистрация по ДДС и тн.
    Затова да питам тук имащите ЛТД - колко след колко време ви дойде ЮТР-а?
    И как уведомихте данъчните - сайт, тел, поща?

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от proekt Виж мнението
    Струва Ј15. Всички фирми ви питат точно същите неща на техните сайтове. Ама 1:1. Не си струва да се набутвате с пари за това. Меморандума и сертификата си ги получавате директно на имейла.
    След регистрацията следва купона - уведомяване на данъчните, регистрация по ДДС и тн.
    и като попита в отделна тема и ти се отговори, дали е необходимо да питаш отново и в тази тема?
    тоест да разбирам, че мога да си изтрия отговора, което и ще направя и да не си губя времето с теб повече.
    Последно редактирано от madlena : 20-11-2012 на 16:25
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Напреднал
    Град
    Currently London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от proekt Виж мнението
    Здравейте,

Аз ги уведомих по телефона веднага след като си получих номера.

Успех!

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

PS след следващите ти коментари, да ти обясня че на теб ако не ти дреме какво ще трия, то на мен ми дреме да не си губя времето.
    и отговорите ми биха били полезни и на други потребители, каквато е целта на този форум

освен това твърдението ти, че отговора го е нямало като си пуснал тук е пълна глупост. то затова си има час когато даден пост е пуснат. хахахахах
    и още нещо - следващият път когато пуснеш еднакви въпроси в повече от една тема ще получиш предупреждение за спам, а то събрано с това за неподходящ тон шще те доведе до бан за 24 часа
    дерзай
    Последно редактирано от madlena : 20-11-2012 на 16:27
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Старо куче Аватара на cocaloca
    Post Thanks / Like

защо трябва да се уведомяват данъчните? аз доколкото разбрах, самия факт че получаваш УТР номер значи, че данъчните са уведомени и че датата на откриване на компанията се счита за дата на започване на дейност. но така или иначе е задължително наемането на компетентен счетоводител и той ще се погрижи тези неща да са наредени/поне би трябвало/

Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Регистрация на Limited Company
    От user... във форум Self-Employed
    Отговори: 31
    Последно мнение: 15-04-2010, 14:00
  2. CIS, Limited Company, Umbrella Company???
    От s_nikolova във форум Общ форум
    Отговори: 0
    Последно мнение: 03-08-2008, 11:17
  3. Limited Company?!?
    От Bupyc във форум Self-Employed
    Отговори: 2
    Последно мнение: 01-03-2005, 17:36
  4. LIMITED COMPANY
    От slamata във форум Self-Employed
    Отговори: 4
    Последно мнение: 19-12-2004, 06:38

Отметки