Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 27
    Gunner till I die! Аватара на DragStar
    Град
    Bedford
    Post Thanks / Like

Smile Just Married, какво следва..?

Здравейте, моето положение е следното, в УК сам от 04/2005, тая година взех синя карта , на 2/06/2007 се ожених и сега не сам много наясно как да оправя документите на съпругата ми(българка), тя идва да живее при мен следващия месец,моля за съвет какви документи трябва да се пуснат за нея за да получи и тя синя карта и да работи без ограничения, предварително благодаря и се извинявам ако повтарям нещо от форумите .

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Just Married, какво следва..?

Град
    Bedford
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    Благодаря за линка, прегледах преди няколко седмици ,само не сам сигурен коя форма трябва да попълня за съпругата ми и дали трябва да попълня и за мене също,имам предвид и двете заедно ли трябва да се изпратят или само за нея и да се приложи свидетелство за брак.Благодаря

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

ти син сертификат на каква база имаш.

Град
    Bedford
    Post Thanks / Like

ти син сертификат на каква база имаш.
    преди да взема син сертификат бях с work permit за 5 години, работя full time, не сам прекъсвал работа от 2005 и също не съм я сменял.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

тъй кати ти си exempt from the requirement to obtain authorisation to work in the United Kingdom, twoqta sypruga popada w tazi kategoriq
    If you are applying for a registration certificate confirming that:
    • you are self-employed; or
    • you are self-sufficient;
    • you are a student;
    you are exempt from the requirement to obtain a work authorisation document
    because you fall into one of the categories in paragraph 7 above
    ;
    а категорията за нея в пара 7 е следната
    you are the family member of a EEA national exercising a Treaty right in the
    United Kingdom (except if you are the family member of a Bulgarian or
    Romanian national who is subject to work authorisation requirements)
    следва да подаде с форма БР1 на основанието в червен цвят

7. БЛАГОДАРЯ DragStar thanked for this post
    Град
    Bedford
    Post Thanks / Like

Thumbs up Re: Just Married, какво следва..?

тъй кати ти си exempt from the requirement to obtain authorisation to work in the United Kingdom, twoqta sypruga popada w tazi kategoriq
    If you are applying for a registration certificate confirming that:
    • you are self-employed; or
    • you are self-sufficient;
    • you are a student;
    you are exempt from the requirement to obtain a work authorisation document
    because you fall into one of the categories in paragraph 7 above
    ;
    а категорията за нея в пара 7 е следната
    you are the family member of a EEA national exercising a Treaty right in the
    United Kingdom (except if you are the family member of a Bulgarian or
    Romanian national who is subject to work authorisation requirements)
    следва да подаде с форма БР1 на основанието в червен цвят
    Благодаря, сега съм много по наясно, като имам резултат сте пиша.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Just Married, какво следва..?

здравейте,а с коя форма-БР1 или БР7 ,ако си омъжена за латвиец,който се е регистрирал по WRS преди година и половина,след първата година взе resident card.той с Threaty rights ли е(BR1)или още си е поWRS(BR7).

Град
    Bedford
    Post Thanks / Like

Здравейте , ето и продължението на моята история.... , Съпругата ми дойде да живее с мен , пристигна на 11/07/2007, и на 12/08 веднага пуснахме документите за да получи и тя registration certificate на базата на моя.. и както следва изпратихме до HO двата паспорта, двата акта за раждане, свидетелство за брак и моят рег. сертиф. , както следва процедурата е от 2-6 седмици. и ние зачакахме за обратен отговор, но така и никои не ме потърси и на 20 /08 /2007 се обадих до ХО да проверя и след като ме държаха 20 мин на телефона ми казаха че всичките документи са изпратени обратно като е и издаден рег. сертиф на съпругата ми, аз естествено попитах каде са били изпратени и те ми заявиха че са сбъркали адреса като ми дадоха грешния адрес на който са ги изпратили и също и reference number на пратката , аз я проследих веднага в страницата на Royal Mail и се оказа че е доставено на 31/07/2007 и дори имаше електронен подпис-proof of delivery.. , веднага отидох на адреса ,който се оказа наблизо и позвъних там , възрастна жена излезе и след като и обясних за какво става дума , тя се сети че преди няколко седмици е получила recorded delivery и се е разписала , но като си е сложила очилата и е осъзнала че не е за нея и е извикала на пощаджията да го вземе обратно и го е помолила да и махне подписа.
    Както и да е от там отидох до Royal Mail и обясних цялата история те намериха пощаджията и той потвърди че е приел пакета обратно , след това ми казаха че те повече не носят отговорност, и от тях пакета е отишъл в Belfast кадето обикновенно отивали всички загубени колети , опитах се да се обадя и там но не можах да го намеря, обаждах се до ХО 4-5 пъти след това и повтарях всеки път отново и отново историята и дори се обаждах и до BG embassy in London . кадето ми казаха че нищо не могат да направят и единствено трябва да отида на място и да попълня декларация , значи какво се оказа накрая , ХО не иска да ми помогне въпреки че е тяхна грешка , въобще не са се свързали с мене , Royal Mail прехвърлят топката на ХО. и казват че нищо не могат да направят. посолството и то ми отказва , така че вече почти сам се отчаял , съпругата ми вече 2 месеца седи и не може да работи , пропусна 2-3 интервюта и сме адски много изнервени от цялата тази ситуация , така че ако някой знае какво можем да направим повече нека помогне, Благодаря

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ужасно неприятно! Добре де,като са ти казали от Royal Mail,че непотърсените пратки отиват в Белфаст,не ти ли дадоха някакъв телефон или адрес? Вината е и в Хоум офис и в Royal Mail,надявам се да има някакъв начин по,който да си понесат безотговорността.
    Never approach a bull from the front, a horse from the rear or a fool from any direction!

Град
    Bedford
    Post Thanks / Like

Да има телефон Customer Service, обаждах се и там прехвърлиха ме през няколко departments, и накрая стигнах до извода че ми трябва reference number но аз няма от каде да го взема защото пакета е бил доставен вече and they don't keep record anymore....

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ти направи ли къмплейнт от отношението им?Ако не си го направи!
    Ето ти линк където е обяснено какво да се прави.Дано ти свърши работа и си размърдат малко задниците.За Home Office нямам представа къде да се оплачеш. Ще се разровя дано намеря нещо,а ако някой знае се надявам да каже.
    Успех!!!

PP Ето линк и за оплаквания към Хоум Офис
    Последно редактирано от Mystic : 07-09-2007 на 17:06
    Never approach a bull from the front, a horse from the rear or a fool from any direction!

Град
    Bedford
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Mystic Виж мнението
    Ти направи ли къмплейнт от отношението им?Ако не си го направи!
    Ето ти линк където е обяснено какво да се прави.Дано ти свърши работа и си размърдат малко задниците.За Home Office нямам представа къде да се оплачеш. Ще се разровя дано намеря нещо,а ако някой знае се надявам да каже.
    Успех!!!

PP Ето линк и за оплаквания към Хоум Офис
    Мисля че няма смисъл да правя complain към Royal Mail ,защото те са го доставили на написания адрес и съответно някои се е разсписал там , но най-много ме е яд на ХО защото гршката е тяхна , а те не правят нищо , мисля там да направя complain или нещо подобно , благодаря ти за мнението.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DragStar Виж мнението
    Мисля че няма смисъл да правя complain към Royal Mail ,защото те са го доставили на написания адрес и съответно някои се е разсписал там , но най-много ме е яд на ХО защото гршката е тяхна , а те не правят нищо , мисля там да направя complain или нещо подобно , благодаря ти за мнението.
    Виж според мен Royal Mail не са си свършили работата както трябва.След като е било ясно,че има грешка при подписването е трябвало да върнат пратката до изпращача,а те не са го направили.Ако го бяха направили Home Office щеше да е на ясно,че са объркали адреса и да ти изпратят документите на правилния адрес или най-малкото щяха да са при тях,когато си се обадил да питаш какво става.Това е мое мнение,но е добре да се оплачеш и от Royal Mail.Като питах дали ли са телефон или адрес имах предвид за Белфаст,където уж изпращат неполучените пратки.Все пак трябва да водят някаква статистика и не може просто така да пращат,някъде си недоставени пратки.

Град
    Bedford
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Mystic Виж мнението
    Виж според мен Royal Mail не са си свършили работата както трябва.След като е било ясно,че има грешка при подписването е трябвало да върнат пратката до изпращача,а те не са го направили.Ако го бяха направили Home Office щеше да е на ясно,че са объркали адреса и да ти изпратят документите на правилния адрес или най-малкото щяха да са при тях,когато си се обадил да питаш какво става.Това е мое мнение,но е добре да се оплачеш и от Royal Mail.Като питах дали ли са телефон или адрес имах предвид за Белфаст,където уж изпращат неполучените пратки.Все пак трябва да водят някаква статистика и не може просто така да пращат,някъде си недоставени пратки.
    Когато направиха сверка за дали е варнат пакета на postman се оказа че е върнат но точно в тоя ден постмена който обикновенно обслужва нашия район е бил на холидей и ... момчето което го е замествало , го е върнало обратно в Royal mail, но те нямат further record ... и от там трябва да се объна към customer service ,който е в Белфаст, там обикновенно варнатите пратки седяли до 6 weeks , before been sent back to the sender .. Home Office в случая... следващата седмица ще подновявам издирването ,, надявам се някой преди това да ме потърси .... и всичко да се намери, вече много нерви изхабих

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Just Married, какво следва..?

Значи пък мойта история е горе-долу същата. Жена ми има 5 годишна работна виза оказа се че аз не мога да работя на базата на нейните документи,пуснахме моите док в home офиса пратиха ми само карта с която мога да живея тук без да работя, на мен това не ми и трябва.Някои ако има идея какво трябва да направя моля да пише.Благодаря

Mod.edit
    И ние ще сме благодарни ако пишеш на кирилица!
    Последно редактирано от Mystic : 07-09-2007 на 20:41

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

ами по принцип не можеш да направиш нищо, при положение, че не ти се полага нещо по закон, няма как да го придобиеш по друг начин.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

всъщност аз мисля че съм подвела и драгстар.
    kogato единият съпруг е subject to worker authorisation requirement (такъв е work permita), то другият съпруг също е subject of worker authorisation requirement и не става exempt.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

обаждах се до ХО 4-5 пъти след това и повтарях всеки път отново и отново историята и дори се обаждах и до BG embassy in London . кадето ми казаха че нищо не могат да направят и единствено трябва да отида на място и да попълня декларация , значи какво се оказа накрая , ХО не иска да ми помогне въпреки че е тяхна грешка , въобще не са се свързали с мене , Royal Mail прехвърлят топката на ХО. и казват че нищо не могат да направят. посолството и то ми отказва , така че вече почти сам се отчаял , съпругата ми вече 2 месеца седи и не може да работи , пропусна 2-3 интервюта и сме адски много изнервени от цялата тази ситуация , така че ако някой знае какво можем да направим повече нека помогне, Благодаря
    Много съжалявам, звучи толкова невероятно, колкото само истина може да звучи...

Обаче имам няколко въпроса - за момента сертификатът е изгубен, по каквато и да е причина и вие не сте виновни, така ли е? Къде е проблемът ХО да издаде нов? Какво отговарят всъщност, не става ясно от първия постинг? Говориш за ходене на място и попълване на декларация, ама не се разбира кое е това място и какво ти дава тази декларация - доказателство е, че не си получил сертификата ли? Ми подпишете я, пък те да издадат нов - става за седмица.

И другия въпрос - защо жена ти пропуска интервюта? Аз изобщо нямам сертификат, не смятам и да си вадя, а и досега никой не ми го е поискал този сертификат - той не е задължително условие, за да почнеш работа. Преди време бях написала на ХО едно писмо, за да ги питам нещо по изваждането на въпросния сертификат, че при нас е малко сложно, и те в отговора черно на бяло са ми написали - имате право да работите, не е необходимо да имате сертификат, но ако искате, подайте еди коя си форма на еди кой си адрес. Държа си го това писмо да го показвам на работодател, ако някой се заинтересува от него, защото писмо от ХО също е достатъчно доказателство, че имаш право на работа.

Успех!
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    Bedford
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Milla Виж мнението
    Много съжалявам, звучи толкова невероятно, колкото само истина може да звучи...

Обаче имам няколко въпроса - за момента сертификатът е изгубен, по каквато и да е причина и вие не сте виновни, така ли е? Къде е проблемът ХО да издаде нов? Какво отговарят всъщност, не става ясно от първия постинг? Говориш за ходене на място и попълване на декларация, ама не се разбира кое е това място и какво ти дава тази декларация - доказателство е, че не си получил сертификата ли? Ми подпишете я, пък те да издадат нов - става за седмица.

И другия въпрос - защо жена ти пропуска интервюта? Аз изобщо нямам сертификат, не смятам и да си вадя, а и досега никой не ми го е поискал този сертификат - той не е задължително условие, за да почнеш работа. Преди време бях написала на ХО едно писмо, за да ги питам нещо по изваждането на въпросния сертификат, че при нас е малко сложно, и те в отговора черно на бяло са ми написали - имате право да работите, не е необходимо да имате сертификат, но ако искате, подайте еди коя си форма на еди кой си адрес. Държа си го това писмо да го показвам на работодател, ако някой се заинтересува от него, защото писмо от ХО също е достатъчно доказателство, че имаш право на работа.

Успех!
    основният проблем е че и двамата нямаме никакви документи , защото ги изпратихме и се загубиха , заради това не може да кандидатства за работа, а за ХО попълних по телефона за последмо някъкъв investigation form и чакам да ми се обадят ...

22. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Говориш за ходене на място и попълване на декларация, ама не се разбира кое е това място и какво ти дава тази декларация - доказателство е, че не си получил сертификата ли? Ми подпишете я, пък те да издадат нов - става за седмица.

[/QUOTE]

Доколкото разбирам става дума за декларация в БГ ембаси за изгубени документи и да си плати глоба..

24. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Град
    Bedford
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Re: Just Married, какво следва..?

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Говориш за ходене на място и попълване на декларация, ама не се разбира кое е това място и какво ти дава тази декларация - доказателство е, че не си получил сертификата ли? Ми подпишете я, пък те да издадат нов - става за седмица.

Доколкото разбирам става дума за декларация в БГ ембаси за изгубени документи и да си плати глоба..[/QUOTE]

като съм написал за декларация, имам предвид че от посолството ми казаха трябва да отида там на място при тях и да попълня някаква форма че са ни загубили документите ,но това е последната фаза вече , аз все се надявам да не се стига дотам , sorry ако цялата история звучи доста объркано , но наистина е така , благодаря ви за мненията

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

основният проблем е че и двамата нямаме никакви документи , защото ги изпратихме и се загубиха , заради това не може да кандидатства за работа, а за ХО попълних по телефона за последмо някъкъв investigation form и чакам да ми се обадят ...
    И личните карти ли им пратихте или само паспортите? Защото личните карти са ви съвсем нормален документ. А шофьорски книжки?

Ако все още се надяваш да намериш документите, давай и натискай пощите - сигурно са някъде там, не вярвам да са ги унищожили. Тези 6 седмици, през които да чакат пратките в Белфаст, преди да ги върнат на изпращача, минали ли са? Обаждай им се да проверяваш уж докъде е стигнал въпроса, натискай ги, обяснявай им, че понеже нямаш документи по тяхна вина, те са ти нанесли сериозен материален ущърб и ще си търсиш правата по съдебен път. Искай името на служителя, с когото говориш всеки път, нищо че се представят в началото, питай, за да чуе, че си записваш. Само гледай да не си изпускаш нервите много, че няма да ти хванат вяра хехехе, като говориш спокойно и заплашително, резултатите са по-добри обикновено.
    Последно редактирано от Мила : 08-09-2007 на 09:58
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

27. БЛАГОДАРЯ DragStar thanked for this post
    Град
    Bedford
    Post Thanks / Like

имаме лични карти и книжки , от следващата седмица ще се обаждам отново на всичи ХО, Роял Майл и т. н .

Напреднал Аватара на The Lily
    Post Thanks / Like

имаме лични карти и книжки , от следващата седмица ще се обаждам отново на всичи ХО, Роял Майл и т. н .
    Стига си им се обаждал бе човек, седни и напиши две писма.

Пиши на ХО че поради тяхна грешка документите са се изгубили, и ти искаш те да ти издадат копие на регистрационните серификата,което те ще направят.

После пиши на Royal Mail, да ти издирят пратката дето комшийката ти им е върнала. Ако я намерят, добре, ако не тогава си обявяваш международният паспорт за изгубен.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Катастрофа - сега какво следва?
    От nts във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 51
    Последно мнение: 28-04-2015, 09:43
  2. Какво следва?
    От Moris във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 22
    Последно мнение: 15-10-2011, 22:30
  3. Спечелих пред трибунала, какво следва???
    От ggeoreto във форум Registration Certificates
    Отговори: 20
    Последно мнение: 12-03-2011, 15:19
  4. Син сертификат ... какво следва?
    От nhobbs във форум Registration Certificates
    Отговори: 13
    Последно мнение: 03-01-2009, 14:39
  5. някой знае ли какво следва ако
    От mami във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 6
    Последно мнение: 15-06-2005, 21:27

Отметки