Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 24 от общо 24
    войвода Аватара на p-m-p
    Град
    West Midlands
    Post Thanks / Like

По подразбиране Проблем със съседи

Живея под наем в апартамент.Имам две деца на 2 и 4 години.Съседите от горния етаж постоянно ни прават проблем.Кажете ми кой е допустимия час вечер за вдигане на шум/силно казано шум/.И въобще през деня имат ли право да ни правят забележка,заради това че децата си играят.Разбира се,че са шумни понякога,но никога над допустимите норми.Превърнали сме се в падари и само си стресирамне децата като им правим забележки да не бягат,скачат,да шептят о т.н.Въобще дайте съвет какво да правим.
    Последно редактирано от p-m-p : 27-05-2007 на 18:42

стара дръглива кучка Аватара на musholina
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Проблем със съседи

След 21ч по принцип трябва да е по-тихо. Ама чак пък толкова както го описваш - не. Не им обращай внимание, ами се обади на ландлорда и обясни нещата. Ти получаваш харасмент от саседите с тези постоянни оплаквания, не обратното. И побързай ти да се обадиш на ландлорда първо, преди те да са го направили и да те изкарат виновния.

ландлорда нищо не може да направи. аз си имам същия проблем съсъ тези отгоре до 1.30 сутринта беснеят. И се обадих на ландлорда и той каза че ако не спрат след предупреждение щели да ми дадат някакво даери да ги записвам и щяло да им се отрази на договора.

Post Thanks / Like

Още повече че твоите съседи са отгоре, те пък за кво мрънкат, нали никой не им скача на главата. Обади се на ландлорда и кажи че съседите ти непрекъснато мърморят и преувеличават.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Проблем със съседи

musholina,а може ли да ми разесниш какво означава харасменt please,
    Thank you!

Post Thanks / Like

HARASSMENT

1. измъчване, безпокоене, тревожено, дразнено, задавано

2. безпокойство, тревога, обърканост, нещастие

6. БЛАГОДАРЯ p-m-p thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

musholina,Thank you ,нямам благодаря на страницата та затуй ти пиша за благодарност!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от p-m-p Виж мнението
    Живея под наем в апартамент.Имам две деца на 2 и 4 години.Съседите от горния етаж постоянно ни прават проблем.Кажете ми кой е допустимия час вечер за вдигане на шум/силно казано шум/.И въобще през деня имат ли право да ни правят забележка,заради това че децата си играят.Разбира се,че са шумни понякога,но никога над допустимите норми.Превърнали сме се в падари и само си стресирамне децата като им правим забележки да не бягат,скачат,да шептят о т.н.Въобще дайте съвет какво да правим.
    И още нещо забравих да добавя. През деня нямат никакво право да се оплакват, и все пак са малки деца, не е нещо нарочно. примено можеше да се безпокоиш ако слушахте нон-стоп силно музика ден и нощ или се карате и крещите нон-стоп и такива работи. Ама да се оплакват от малки деца че си играят и то през деня за кви се имат тези. Направо ги кажи на ландлорда че те тровят непрекъснато. Ама бързай, щото има едно неписано правило - който се оплаче първи той е възприет като жертвата.

Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Проблем със съседи

Цитирай Първоначално написано от jane88 Виж мнението
    musholina,Thank you ,нямам благодаря на страницата та затуй ти пиша за благодарност!

Моля, пак заповядай. Нали за това е този форум.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

вие нали си спазвате това от голко чеса на обяд несе вдига шум и от колко вечерта ,тогава те какво исакт те няма ли са деца на колко години са съседите ви
    и те живеят отгоре вас а не под ваз това е лудост

войвода Аватара на p-m-p
    Град
    West Midlands
    Post Thanks / Like

Разбира се,че се съобразяваме независимо дали е през деня или вечерта.Но все пак нямам намерение да си ограничавам децата след като не са кой знае колко шумни.Децата на съседите ни са големи и са адски шумни.Агенцията от която сме наели апартамента знае за всички проблеми.Още повече,че са ни одобрили преди да наемем апартамента и знаеха ,че имаме малки деца.Съседа над нас явно работи нощни смени и от там е проблема.Но когато се оплакахме в агенцията се оказа,че предните двама наематели от 2002 година насам са имали същите проблеми,а те са били без деца.Просто на тези над нас им оттърва да няма никой под тях .Агента ни каза да не се притесняваме и да не им обръщаме внимание,но онзи ден ми чука на вратата в 22:30 да ни предупреди да сме по-тихи,а тази сутрин в 10 се раздумкаха и взеха да крещят,че им шумим.Ами лично за мен това си е тормоз.Да не говорим пък,че преди два месеца бяхме излезли и като се прибрахме вратата ни беше разбита от полицията по анонимен сигнал,че става нещо в апартамента-едва ли не някой го убиват.Проверявайки в агенцията файловете за този апартамент от 2002 год вратата се разбива за трети път от полицията.Дейзтвано е по един и същ начин-анонимно обаждане.разбиване на вратата и съответно няма никой вътре.Абе болни хора.

Post Thanks / Like

Ами тогава се обади на полицията и дай репорт за харасмент на етническа основа и ще видим тогава. Щом си говорил с ландлорда вече и са така нещата. То не може така да им се оставя човек да ви тормозят. Или се изместете другаде. Незнам друго какво може да се направи в случая.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

аз ако бях на твое място щях да го хвана за яката
    то така не се живее така се измъчват и децата и вие

инженер
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от p-m-p Виж мнението
    В нашия договор за наем пише че не трябва да се вдига шум между 8 АМ и 11 РМ. За следобед нищо не се споменава. Ако ставаш по-рано от 8 АМ сутринта да речем за работа, да става по терлици, защото може да ти прекратят договора за наем. Май няма никъде регламентирано време за тишина в тая държава.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от emodonkov Виж мнението
    не трябва да се вдига шум между 8 АМ и 11 РМ. За следобед нищо не се споменава. .
    следобеда не е ли между 8ам и 11пм?
    или искаш да кажеш преди 8 ам и след 11 пм

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Angry Относно: Проблем със съседи

Хора помогнете имам ужасен проблем.Преди няколко месеца над нас се нанесе семейство с две деца едното още е бебе а другото е на около 8 год. момиче.Живеем в 4 етажен блок нямаме домоуправител както и да е . От както семейството се нанесе нямам минутка спокойствие отгоре постоянно се тропа по зле е даже от това ако имаше коне а не хора разбирам веднага ще кажете какво ти пречат децата да но не е така и аз имам дете вече на 9 год. но до сега никога не са ми правили забелешка че вдигаме шум.Те постоянно тропат и крещят няма дори нормалното спазване на часовете за почивка от 14:00 до 16:00 часа вечер се скача и бяга до 00:30 01:00 часа нетърпимо е вечер неможе да се спи трябва да се съобразявам всеки път с тях да сесетят да си приспят децата за да можем и ние да спим денем когато искаме да си починем пак нестава защото пак има тичане,скачане и крещене хора помогнете положението наистина е нетърпимо незнам към кого да се обърна а неискам да си мъча детето и да неможе да спи в края на краищата и ние имаме право на малко почивка моля ви посъветвайте ме какво да направя ще съм ви много благодарна

инженер
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Проблем със съседи

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    следобеда не е ли между 8ам и 11пм?
    или искаш да кажеш преди 8 ам и след 11 пм
    ъхъ, ако ме беше дочела докрай щеше да разбереш че:

Цитирай Първоначално написано от emodonkov Виж мнението
    Ако ставаш по-рано от 8 АМ сутринта да речем за работа, да става по терлици...
    bla bla

инженер
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

къде ми отиде титлата?
    bla bla

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от panterata6 Виж мнението
    Хора помогнете имам ужасен проблем.Преди няколко месеца над нас се нанесе семейство с две деца едното още е бебе а другото е на около 8 год. момиче.Живеем в 4 етажен блок нямаме домоуправител както и да е . От както семейството се нанесе нямам минутка спокойствие отгоре постоянно се тропа по зле е даже от това ако имаше коне а не хора разбирам веднага ще кажете какво ти пречат децата да но не е така и аз имам дете вече на 9 год. но до сега никога не са ми правили забелешка че вдигаме шум.Те постоянно тропат и крещят няма дори нормалното спазване на часовете за почивка от 14:00 до 16:00 часа вечер се скача и бяга до 00:30 01:00 часа нетърпимо е вечер неможе да се спи трябва да се съобразявам всеки път с тях да сесетят да си приспят децата за да можем и ние да спим денем когато искаме да си починем пак нестава защото пак има тичане,скачане и крещене хора помогнете положението наистина е нетърпимо незнам към кого да се обърна а неискам да си мъча детето и да неможе да спи в края на краищата и ние имаме право на малко почивка моля ви посъветвайте ме какво да направя ще съм ви много благодарна
    За коя държава става дума?
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Milla Виж мнението
    За коя държава става дума?
    заБългария-София

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Проблем със съседи

Здравейте,пиша ви,като моля за съвет от името на едно българско семейство -наши пр иятели.
    Историята е следната:
    Преди 3 месеца едно българско семейство с дете на 5 години дойде да живее в нашият град.Наели квартира-2-ри етаж от къща ,като на първият етаж живее англичанка с приятеля си и 2 кучета.Съседите им непрекъснато вдигали щум-музика се слушало до "дупка",вратите се тряскали,кавги и караници.
    От страна на приятелите ни не е имало никакви оплаквания или забележки-те споделиха само с нас за щума,който се чува от долу и ни казаха,че жената сигурно не е добре психически.
    Вчера обаче получили следното писмо:
    .......
    " We have received a complain from your neighbour below which we have been asked to let you know about.
    Your neighbour believes that your son is bouncing a ball in the flat and that recently an ash tray slipped and fell into their garden.We would like to remind that you are not allowed to smoke in the flat and that ,if your son playing with the ball ,this should only be done outside.
    Your landlord would be grateful if you could respect this request and be aware should be limited as you do have someone live below you .
    Your sincerely ......"

Това за пепелника в писмото е вярно -жената го е изпуснала е отишла да се извини и да го изчисти-счупил се е бил.Пушат и двамата(не много),но излизат пред къщата.
    Детето обаче не играе с топка в къщата.То ходи на училище от 8.30-15.30 ляга си в 20.00-20.30 .Къщата е с под -гредоред -всичко се чува и ,когато детето си играе или се ходи ,пода поскърцва.
    Та вчера след,като са получили писмото и съпругата е изчакала да се прибере мъжът и от работа се е започнало едно думкане по външната врата.Слезнал е нашият приятел да отвори-били са 3 англичанки-една от тях е била живеещата отдолу ,а другите са били майка и приятелка по всяка вероятност.Започнали са да се карат на приятеля ни и той е извикал съпругата си-забравих да спомена,че приятеля ни не знае английски,а жена му е от 6-8 месеца -малко по-добре.
    Та трите англичанки са започнали да крещят,обиждали са ги,казали са им да се махат от тук ,щом не говорят английски да си отиват откъдето са дошли и аха да ги набият.
    Нашите са се прибрали в къщи много уплашени,звъннаха ми по телефона ,съпругата не можеше да се успокои и да спре да реве,детето беше в стрес също ревеше.
    Утре -вече е днес-аз мисля да отидем до агенцията от където е наета къщата и ще поискаме среща с landlorda за да се обясни,че това ,което е написано в писмото -детето вдига шум не е истина и обратното -има harassment,но от тяхна страна и дори без малко да прерасне на физическа разправа.
    Българите са в стрес ,а жената е по емоционална,приема всичко много навътре ,само плаче и вдига кръвно.Всичко това се отразява и на детето.
    Аз им казах да сменят квартирата,но те имат договор за 6месеца и не могат да си позволят да загубят депозита.
    Какъв съвет ще дадете ,какво е най-добре да се направи?

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

аз имах проблем със съседи поляци. първият път им написах писмо, с предупреждение, че следващия път отивам в полицията. вторият път директно отидох в полицията. странно, но там нямаше никoй, и след 40 минутно чакане, си изложих проблема писмено, и го оставих на гишето.
    резултатът беше незабавен- дойдоха полицаи и разговаряха със съседите ми, после ме извикаха да кажа дали желая да започна процедура срещу тях. казах, че засега не желая, и им благодарих за помощта. това беше.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

23. БЛАГОДАРЯ Qgelo thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Много Ви моля, дайте ми съвет !!!
    От 4 години живеем в една къща и до преди 1 и 6 месеца се нанесоха до нас самотна майка със едно 2 годишно вече дете и един син тинейджър. Тормозът от тяхна страна започна почти веднага. Всяка нощ се правят купони, а през деня сина блъска , троши и се бият с майка му . Имам 4 годишно дете, съпругът ми работи през нощта и стреса е голям. Проблемите не свършват само със купоните и музиката. В началото им направихме забележка по точно ги помолихме да се съобразяват защото имаме малко дете и не може да спи от тяхното блъскане,викане. И от тогава се започна през нощта да ми тропат по вратата, да прескачат оградата и да влизат в нашия двор и да ритат, да хвърлят бутилки и всякакви други боклуци в двора ни. Само да вметна че къщите са ни залепени както и дворовете ни. Естествено първата ми реакция беше да се обадя в полицията и те отказаха да дойдат като ми отговориха "това не било тяхна работа да се обадим в кметството". На следващия ден отидохме до полицията и до кметството да пуснем жалба. И така се започна едно постоянно ходене до кметството, постоянно пускане на жалби, те идват в къщи дадоха ни някакъв дневник да записваме кога се дига шум и т.н. Имаше няколко нощи в които полицаите идваха, естествено като се отзоваваха идваха първо в нас да видят дали сме добре, със детето ми не спим а ги чакахме ( а и то няма и как да се спи). Полицаите ни посъветваха понеже нямали правомощия да продължаваме със жалбите към кметството и същевременно и те щели да пускат и така от две места да ги натискаме и да ги изгонят. Забравих да спомена, че тяхната къща е кметска. И се започна ходена по мъките, почти всеки ден идваха в нас от кметството същевременно ни уверяват че ходят да говорят и със нея,че са уведомили социалните служби за малкото дете полицията отделно отказва да идва, от кметството само звънят и ние им звъним и така тече една комуникация без резултат. Детето ми го е страх да стои и да си играе в градината, защото като чуе тия викове и крясъци се стряска. Отделно хвърлят камъни и когато ги попиташ защо те ни гледат нагло в очите и ти казват не съм аз. С една дума тормоза е психически и ме е страх да не прерасне и във физически. Съпругът ми вече едвам се сдържа но все пак живеем от 13 години в УК и сме запознати че ако нещо стане първо
    нас ще ни потърсят. Бях решила да не се предавам, но дойде момента в който се уверих че антисоциалното поведение се толерира в тая държава, че тези хора не зависимо какво правят са под закрила на закона и най -важното е че никоя служба не се заема със проблема. Естествено сега след 2 седмици се изнасяме защото това е най добрия вариант. Но нервите и стреса който го преживяхме трудно ще ни се възстановят и това, че детето ми е стресирано. Просто не знам какво да правя след като никоя институция не може да ни помогне. Тази нощ беше поредния купон, пак се биха ,влизаха в двора ни и счупиха градинската маса. Не знам как ще издържа още две седмици.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Мога само да съчувствам, много е лош тоя проблем, за съжаление... Затова и винаги, когато се появи някой във форума да помоли за съвет при лоши съседи, винаги съветвам - махайте се възможно най-скоро, защото строшените нерви са най-скъпи. При избор на жилище, проверявайте съседите и квартала много обстойно. Преди да се преместим, ние обикаляхме районите, в които оглеждахме жилища, с кола вечер, точно за да проверим дали няма такива простотии. Особено петък вечер и събота вечер са за предпочитане. Спирахме с колата някъде наоколо, близо до жилището и слушахме - много неща се виждат и научават така. Естествено, изолацията в сградата е много важна, ако се дели къща с други. Разбира се, това не застрахова никого срещу нанасяне на лоши съседи.

Радвам се, че сте намерили разрешение. 2 седмици не са чак толкова дълъг срок, не го мислете вече, живейте с мисълта, че след 2 седмици ще сте на ново място и му се радвайте отсега, така ще минат по-лесно.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Споделям моя личен опит може да помогне с нещо:
    1. Ваш съсед решава в 12.30 през нощта да надуе музиката до край щото така му е кеф ? Не се разправяйте директно със съседа ! Звънете веднага във вашата община - има специален отдел който работи и през нощта - Noise agency - давате точен адрес и искате референс номер - ако поискате референс номер екипа си има едно наум и внимава ! Обяснявате какъв е приблема - до 1 час екипа е длъжен да дойде на място и да измери силата на шума във вашето жилище. След това екипа е длъжен да отиде и предупреди съседите! Когато екипа дойде в жилището Ви задължително прочетете имената на табелките им! Обикновено са много хитри и табелките винаги им са обърнати за да не може да прочете имената им ! Ако не сте доволни от екипа може да подадете жалба онлайн в общината - затова ви трябва референс номера и имената на екипа! Не сте длъжни да търпите среднощни музикални или други шумни изпълнения на който й да е - няма значение англичанин или друг! За съжаление полицията вече не е длъжна да се занимава със шумни съседи- ще ви прехвърлят към общинския отдел за борба със шума :-( освен ако не става въпрос за други престъпления - дрога, разбиване на имущество и т.н
    2. Имате съседи, които Ви тормозят - правят ви забележки за щяло и нещяло - че пералнята ви шумяла, че чували прахосмукачката и ред други изпълнения - веднага се обаждате в общината, обяснявате какъв е проблема и те са длъжни да ви изпратят специален дневник в който да си отбелязвате всички случаи - дори и тези при които съседите ви тропат на вратата за да ви правят забележка! Аз направих така след непрекъснат тормоз от нашите англйски съседи - онлайн подадох жалба в полицията, че ни тормозят като дори преувеличих малко и казах че ни тормозят и на расова основа - крещяли са през терасата обидни думи и т.н Полицията дойде у нас разпита ме за какво става въпрос и после отиде у съседите - от тогава нямаме проблеми с тях! Но зависи и от общината където живеете - кто прочетох горния пост не мога да повярвам, че полицията не се е намесила дори и това че са влизали в двора и са счупили градинската маса ?
    "Внимавай какво си пожелаваш! Най-много сълзи са проляти от сбъднати мечти"

27. БЛАГОДАРЯ Nor4e, anix thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. оплакване от съседи за шум
    От nikena във форум Всичко за дома
    Отговори: 5
    Последно мнение: 18-01-2015, 20:15
  2. Проблеми със съседи
    От smooth operator във форум Общ форум
    Отговори: 16
    Последно мнение: 21-01-2010, 06:50
  3. Отмъщение за досадни съседи:))
    От ivan_lon във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 0