Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 74
    Нов потребител Аватара на VGA
    Post Thanks / Like

Question Kaкво трябва да направи английски работодател за да те наеме?

Някои може ли да ми каже точно какво трябва да направи един британски работодател ако иска да те наеме на работа без ти да нямаш разрешителни за това.В смисъл знам, че трябва да се допита до някоя институция , но коя е тя ?

Iceland forever Аватара на Temi
    Град
    north-west london,uk
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Въпрос?

Цитирай Първоначално написано от VGA Виж мнението
    Някои може ли да ми каже точно какво трябва да направи един британски работодател ако иска да те наеме на работа без ти да нямаш разрешителни за това.В смисъл знам, че трябва да се допита до някоя институция , но коя е тя ?
    Трябва,да.Home Office.без регистрация не знам кой ще те вземе+ако те хванат ще има глоба и за теб и за работодателя.не се сещам,май е над 1000 паунда.поразрови се малко из форумите за work permit и ще ти стане ясно.

Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Въпрос?

Цитирай Първоначално написано от Temi Виж мнението
    Трябва,да.Home Office.без регистрация не знам кой ще те вземе+ако те хванат ще има глоба и за теб и за работодателя.не се сещам,май е над 1000 паунда.поразрови се малко из форумите за work permit и ще ти стане ясно.
    Извинявай но това не отговаря на въпроса ми.дефако аз ли трябва да се рег. в HomeOffice или той трябва да се обади и да съобши ,че ме наема.За гобите и тн. ми е ясно.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Kaкво трябва да направи английски работодател за да те наеме?

Trqbwa da ti izvadi work permit,ne e samo edno obajdane...

Post Thanks / Like

Post Re: Относно: Kaкво трябва да направи английски работодател за да те наеме?

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Trqbwa da ti izvadi work permit,ne e samo edno obajdane...
    е то ясно, че не е . но на него това коства ли му му много?И Много време ли отнема?

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Kaкво трябва да направи английски работодател за да те наеме?

Ami predi beshe bezplatno,sega mai e 200 liri...za vreme - nikoi ne moje da otgovori na tozi vapros...

7. БЛАГОДАРЯ VGA thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Kaкво трябва да направи английски работодател за да те наеме?

и да не забравяме че трябва да докаже, че ти едва ли не си единственият подходящ човек за тази работа, което е доста трудно, освен ако работата за която кандидатства е в shortage list.

9. БЛАГОДАРЯ VGA thanked for this post
    sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Kaкво трябва да направи английски работодател за да те наеме?

Работодателят трябва да подаде форма към Home Office, за да му бъде издаден letter of approval. След това с този документ попълваш форма BR3 и ги пращаш отново в Home Office. Ако те одобрят, ще ти бъде издадена accession worker card, с която имаш право да работиш само и единствено при конкретния работодател.

Цялата информация и форми по издаване на разрешително тук: http://www.workingintheuk.gov.uk/wor..._permits0.html?
    Wild is the wind

11. БЛАГОДАРЯ _DANI_, *butterfly*, miron666 thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

До колкото знам BR1 е за сартификат за работа, а за да канд. за него ти трябва СЕ+NIN+изв. от банковата сметка.
    ок както и да е благодаря на всички ,които писаха, мисля , че ще мога да ползвам част от информацията
    za БР1 кандидастват sеlf-employed, self-sufficient, students i тези, които са exempt from Accession state worker authorisation...БР3 е за тези, които са получили letter of approval от конкретен работодател
    Wild is the wind

На почивка
    Град
    Leeds
    Post Thanks / Like

Бтв ако някой ми пойска да му пращам паспорта си няма как да стане защото е незаконно>Той не е твой а принадлежи на бългаското правителство.Ако не съм разбрал нещо прощавай
    Аз специално се обадих от БГ да ги питам ХО може ли да пратя заверено копие от паспорта. Е, не става, искаха паспорта. Не съм питал с лична карта става ли, може и да става, но може и да ти върнат документите и да загубиш време.

Ако стигнеш до там прати си паса с препоръчана, регистрирана поща от БГ (ако си в БГ де). Дават ти номер и можеш да си следиш каде то е писмото.Не може да се загуби.

От ХО също ги пращат с регистрирана поща, но ако искаш номера, трябва да им се обадиш и да ги помолиш. По принцип не го правят но аз имах късмет да попадна на една фенка и тя ми свърши работа. Даже ми каза да се обадя след 3 часа и да искам да говоря пак с нея, просто късмет извадих. Има много тъпи пачи там.......

Късмет

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Бтв ако някой ми пойска да му пращам паспорта си няма как да стане защото е незаконно>Той не е твой а принадлежи на бългаското правителство.Ако не съм разбрал нещо прощавай
    това че е собственост не българското правителство не означава че е незаконно да го изпращаш на съответните служби, които имат право да го изискват, каквито са в случаят хоум офис.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ако професията е в листа с търсени професии
    А защо не мога да намеря този лист, не знам къде да търся ли? Уж рових навсякъде в официалния сайт за work permit пък...

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

[QUOTE=Charlotte;132839]Работодателят трябва да подаде форма към Home Office, за да му бъде издаден letter of approval. След това с този документ попълваш форма BR3 и ги пращаш отново в Home Office. Ако те одобрят, ще ти бъде издадена accession worker card, с която имаш право да работиш само и единствено при конкретния работодател.

Charlotte,може ли бюро-агенция за работа да играе роля на работодател-то по документи мисля,че се води така,но може ли тази агенция да направи горното-написано от теб- и значи ли ,че се задължаваш да работиш само към нея след получаването на accession worker card?
    Питам това защото се колебая кое е по-добре за синът ми-той мисли да идва тук-да е селф employer или нает по горенаписаният случаи?

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението

Charlotte,може ли бюро-агенция за работа да играе роля на работодател-то по документи мисля,че се води така,но може ли тази агенция да направи горното-написано от теб- и значи ли ,че се задължаваш да работиш само към нея след получаването на accession worker card?
    Питам това защото се колебая кое е по-добре за синът ми-той мисли да идва тук-да е селф employer или нает по горенаписаният случаи?
    Извинявай, не съм видяла въпроса ти. Агенциите за работа вече нямат право да играят ролята на работодател и да изкрват разрешителни. Преди ставаше, но от няколко години вече - не. За съжаление.

А за това дали е по-добре да е самонает или емплойд си е въпрос на личен избор в зависимост от това какви са възможностите му. Ако работи като емплойд, след една година ще има свободен достъп до пазара, от друга страна като селф емплод може да има по=добри възможности откъм заплащане и т.н, така че в случая си преценявате вие наистина.
    Последно редактирано от Charlotte : 15-07-2007 на 12:53
    Wild is the wind

chef Аватара на erric
    Град
    LDN
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от NETARPELIWKO Виж мнението
    А защо не мога да намеря този лист, не знам къде да търся ли? Уж рових навсякъде в официалния сайт за work permit пък...
    http://www.bia.homeoffice.gov.uk/635...elistmay07.pdf

това е листа,като го прочетох не бях от наи щастливите

Post Thanks / Like

Здравейте, ако работя на трудов договор една година значи ли ,че след това мога свободно да си търся работа моля разяснете ми ,че нещо не ми е ясно.благодаря.
    Последно редактирано от rotkiv_b : 26-09-2007 на 11:13

Faithless Аватара на boki
    Град
    Harrogate
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rotkiv_b Виж мнението
    Здравейте, ако работя на трудов договор една година значи ли ,че след това мога свободно да си търся работа моля разяснете ми ,че нещо не ми е ясно.благодаря.
    Ако си работил легално една година, може да кандидатстваш за син сертификат, което ти позволява да си работиш каквото си намериш.

This is my church. This is where I heal my hurts. It's a natural grace. Of watching young
    life shape. It's in minor keys. Solutions and remedies. Enemies becoming friends.
    When bitterness ends. It's in the world I become. Contained in the hum.Between voice and
    drum. It's in the change. The poetic justice of cause and effect. Respect, love, compassion.
    For tonight GOD IS A DJ

21. БЛАГОДАРЯ desislava1 thanked for this post
    Напреднал Аватара на The Lily
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от gali_moni Виж мнението
    Да ,наистина логично е да си зададе въпрос човек дали тя има нужда от мен. Вярното е ,че има нужда и това ме прави по-упорита да търся правилен отговор.Но може от училището да опитам,не зная.
    Ти май си се объркала като си чела за депендънтите. Това ти трябва когато си подадеш за уърк пермита, за да я присъединиш към себе си. А не ти трябва за да те наемат на работа.

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Kaкво трябва да направи английски работодател за да те наеме?

Цитирай Първоначално написано от gali_moni Виж мнението
    Да ,наистина логично е да си зададе въпрос човек дали тя има нужда от мен. Вярното е ,че има нужда и това ме прави по-упорита да търся правилен отговор.Но може от училището да опитам,не зная.
    Работодателя, който иска да те наеме, трябва да изпрати писмо до Home Office с искане да им разрешат да те наемат (и да представят един куп документи, доказващи, че си квалифицирана за длъжността, че са рекламирали мястото поне един месец и не са успели да намерят друг и т.н). Home Office ако разрешат, изпращат Letter of Approval и с него ти си подаваш документите за work accession card.

24. БЛАГОДАРЯ gali_moni, ina3, shd, desislava1, pepinaaaaaa and 1 others thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

И да не те разочаровам, но това отнема доста време.
    При мен фирмата докато подготви всички документи за да кандидатства за work permit, включително да изчака пощата от БГ от мен (референция от посл. рабптодател) минаха 2-3 седмици. След това на Home Office им отне почти един месец (27-28 дни) да върнат letter of approval. Аз кандидатствам за т.н. accession worker card (5 дни по пощата БГ-УК) и от 3-4 дни (работни) моята апликация (форма BR3) е там и незнам кога ще ми варнат картата. Мисля да се обадя на 31.10 да ги питам какво става и колко време трае обичайно процедурата. Така, че не се заблуждавай, че ще стане за по малко от 2 месеца.
    Успех

Нов потребител
    Post Thanks / Like

workingintheuk.gov.uk и по специално http://workingintheuk.gov.uk/working...citizens.html?
    http://www.workingintheuk.gov.uk/wor..._romanian.html

http://www.ind.homeoffice.gov.uk/app...eeaeunationals
    за селфемплойд, контрактинг има други, но по добре потърси във форума.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Question Относно: Kaкво трябва да направи английски работодател за да те наеме?

Понеже работодателя ми е мързелив, някои може ли да ми прати формата, която тои трябва да попълни, за да му дадат letter of approuval от ХО, или поне РАБОТЕЩ линк към нея, или може да им напише писмо в свободен текст?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

А мислите ли че работодателя ще си направи труда да вади уърк пърмит за сервитьорка? Защото днес започнах и тои ми каза, че ще ми даде писмо, но не съм сигурна дали е наясно колко дълго и сложно е всичко. И при всички положения трябва да рискувам да работя преди да е пристигнала картата. Нещо не ми се струва както трябва. Вие какво мислите?

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Veronica Виж мнението
    А мислите ли че работодателя ще си направи труда да вади уърк пърмит за сервитьорка? Защото днес започнах и тои ми каза, че ще ми даде писмо, но не съм сигурна дали е наясно колко дълго и сложно е всичко. И при всички положения трябва да рискувам да работя преди да е пристигнала картата. Нещо не ми се струва както трябва. Вие какво мислите?
    Не ми е ясно за какво писмо ти е говорил работодателя - той трябва да подаде за уърк пърмит за теб, а не да ти дава писмо. Това е задължение на работодателя, а не на работника. Дано да е наясно за какво става дума. Дали ще ти го издаде, е трудно да се каже. Ако работиш на по-ниско заплащане, отколкото другите кандидати са съгласни, ще има сметка да те задържи.

Не е законно да се работи без уърк пърмит. Ако ви хванат, има глоби и за него (по-големи), и за тебе... Но той няма сметка да те издава. Поговори с него, за да разбереш дали е започнал процедурата по издаването на уърк пърмита.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Kaкво трябва да направи английски работодател за да те наеме?

Цитирай Първоначално написано от Milla Виж мнението
    Не ми е ясно за какво писмо ти е говорил работодателя - той трябва да подаде за уърк пърмит за теб, а не да ти дава писмо. Това е задължение на работодателя, а не на работника. Дано да е наясно за какво става дума. Дали ще ти го издаде, е трудно да се каже. Ако работиш на по-ниско заплащане, отколкото другите кандидати са съгласни, ще има сметка да те задържи.
    За ТОВА става въпрос.
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

31. БЛАГОДАРЯ Мила, desislava1 thanked for this post
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. трябва ми англииски домейн
    От rosen84 във форум Интернет и компютри
    Отговори: 3
    Последно мнение: 22-04-2009, 16:26
  2. Коя форма трябва да попълни моят работодател?
    От eldorado във форум Accession Worker Cards & Work Permits
    Отговори: 34
    Последно мнение: 29-10-2008, 20:46
  3. Отговори: 2
    Последно мнение: 21-02-2007, 19:00
  4. Отговори: 0
    Последно мнение: 12-02-2007, 15:07

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове